طرز تهیه پیتزای سیب زمینی سرخ شده و مرغ خوشمزه و لذیذ با قارچ

طرز تهیه پیتزای سیب زمینی سرخ شده و مرغ خوشمزه و لذیذ با قارچ پیتزا سیب زمینی سرخ شده با مرغ و قارچ یک پیتزا فوق العاده و خوشمزه می باشد که می توانید به راحتی آن را تهیه کنید. خمیر را می توانید خودتان آماده کنید یا از خمیر آماده استفاده کنید.

پیتزای سیب زمینی و مرغ یکی از غذاهای فست فودی و بسیار خوشمزه است که طعم و مزه متفاوتی دارد و پیشنهاد می کنم حتما آن را تهیه کنید تا از این پیتزای متفاوت لذت ببرید. پیتزا در میان همه طرفداران زیادی دارد و با روش های مختلف و متفاوتی پخت می شود. ولی پیتزای سیب زمینی و مرغ یکی از طعم های بسیار خاص برای پیتزا می باشد. این پیتزا برای کسانی که  طعم مرغ و سیب زمینی را دوست دارند بسیار مناسب است. شما می توانید سیب زمینی را خلال کنید و یا مکعبی خرد کرده و در این پیتزا استفاده کنید. امروز قصد داریم طرز تهیه پیتزای سیب زمینی و مرغ را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای پیتزا سیب زمینی خلالی با قارچ و گوشت مرغ مرحله به مرحله

سینه مرغ بزرگ1 عدد
سیب زمینی بزرگ1 عدد
قارچ5 عدد
پنیر پیتزا200 گرم
گوجه بزرگ1 عدد
فلفل دلمه1 عدد
پیاز1 عدد
خمیر پیتزا آماده1 عدد
نمک، فلفل سیاه، زدچوبه و آویشنبه مقدار لازم

دستور پخت پیتزا سیب زمینی خلالی با قارچ و گوشت مرغ مرحله به مرحله

1

طرز تهیه پیتزا سیب زمینی سرخ شده و مرغ با پنیر و قارچ

مرحله اول آماده سازی مواد: ابتدا سیب زمینی را به همراه پیاز بشورید و پوست بگیرید و روی تخته برش نگینی ریز یا خلالی خرد کنید. قارچ ها را بشورید و پوست نازک روی آن را به کمک چاقوی تیز بکنید و آن ها را روی تخته برش نگینی خرد کنید و داخل تابه مناسب با حرارت ملایم قرار دهید تا پخته شود و آب اضافی آن تبخیر شود. برای سیاه نشدن قارچ ها می توانید 1 قاشق چای خوری آبلیمو اضافه کنید. گوجه را بشورید و آن را نگینی خرد کنید.

طرز تهیه پیتزا سیب زمینی با مرغ و قارچ
2

مرحله دوم: تفت مواد

در تابه مناسب مقداری روغن بریزید و روی حرارت ملایم فلفل دلمه را بشورید و سر آن و هسته های داخل آن را بکنید و روی تخته برش نگینی خرد کنید و مواد را کنار بگذارید. سینه مرغ را بشورید و اجازه دهید آب اضافه آن کشیده شود و روی تخته برش به صورت نگینی قرار دهید تا روغن گرم شود. پیاز های نگینی خرد شده را داخل روغن بریزید و تفت دهید تا سبک شود. سپس کمی زردچوبه اضافه کنید تا رنگ بگیرد. سپس مرغ های نگینی خرد شده را به پیاز اضافه کنید و تفت دهید تا طلایی شود. مقداری فلفل سیاه اضافه کنید و هم بزنید. در هنگام پخت مرغ ها، فلفل دلمه خرد شده را اضافه کنید و همراه مرغ ها تفت دهید تا دو طرف سینه مرغ طلایی شود و فلفل دلمه ها از خامی خارج شود.

3

مرحله سوم: آماده سازی سیب زمینی ها

سیب زمینی ها را می توانید بپزید و آن ها را داخل دستگاه میکسر پوره کنید و یا سرخ کنید و به روی خمیر پیتزا اضافه کنید. ولی در روش پخت ما، سیب زمینی ها را داخل تابه با مقداری روغن با حرارت ملایم سرخ کنید و مقداری ادویه که شامل نمک و آویشن می باشد به سیب زمینی ها اضافه کنید و هم بزنید تا طلایی شود. سپس شعله را خاموش کنید و سیب زمینی ها را کنار بگذارید.

4

مرحله چهارم: آماده سازی پیتزا

فر را با دمای 180 درجه روشن کنید تا گرم شود. در این مرحله می توانید از خمیر پیتزای آماده استفاده کنید. مقداری آرد سفید را روی سطح صاف بریزید و خمیر را با وردنه باز کنید و به آن حالت دهید و داخل سینی فر که کمی با قلم مو مخصوص آشپزی چرب شده است قرار دهید. روی خمیر را مقداری رب گوجه فرنگی با کمک قلمو پخش کنید. سپس سیب زمینی های تفت داده شده را روی خمیر بریزید و آن را پخش کنید. سپس یک لایه پنیر پیتزا رنده شده به صورت پخش بریزید و نوبت اضافه کردن مخلوط مرغ و فلفل دلمه و قارچ و گوجه های نگینی خرد شده می باشد. آن ها را اضافه کنید و ردیف آخر مواد را با پنیر پیتزا بپوشانید. سینی فر را به مدت 30 دقیقه داخل فر قرار دهید و 5 دقیقه هم به طبقه بالای فر انتقال دهید تا پنیر پیتزا ها طلایی شوند.

5

مرحله آخر: سرو پیتزا سیب زمینی و مرغ

بعد از این که پیتزا کاملا پخت و روی آن طلایی شد، سینی را از فر خارج کنید و پیتزا را در ظرف مناسب قرار دهید و با هر نوع سس دلخواه سرو کنید. نوش جان.

طرز تهیه پیتزا سیب زمینی و مرغ

نکات کلیدی در تهیه پیتزا سیب زمینی و مرغ و قارچ

  • برای تهیه پیتزا سیب زمینی و مرغ را به همراه قارچ یا ژامبون تهیه کنید.
  • در صورت تمایل می توانید از زیتون سیاه حلقه شده روی پیتزا استفاده کنید.
  • در صورت تمایل می توانید سیب زمینی را پوره کنید بعد روی خمیر پیتزا بریزید.
  • می توانید از پنیر پیتزا موزارلا یا پنیر گودا استفاده کنید.
از
13
رای