طرز تهیه کیک اسفنجی ساده و خوشمزه خانگی با پف زیاد بدون شیر

طرز تهیه کیک اسفنجی ساده و خوشمزه خانگی با پف زیاد بدون شیر کیک اسفنجی پایه تمام کیک های تولد می باشد. در ادامه آموزش دستور پخت و طرز تهیه کیک اسفنجی ساده خانگی با پف زیاد را قرار داده ایم. با این دستور کیک اسفنجی حتی اگر مبتدی هم هستید می توانید برای عزیزانتان کیک تولد بپزید.

کیک اسفنجی کیکی است که می تواند پایه تمام کیک هایی باشد که با خامه و غیره تزیین و سرو می شوند. در این کیک از خاصیت کف کنندگی تخم مرغ برای تهیه و پخت استفاده می شود. علت نامگذاری این کیک هم شباهت بافت اسفنجی آن بعد از پخت به اسفنج دریایی است. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه کیک اسفنجی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای کیک اسفنجی

آرد سه صفر قنادی1 پیمانه
بیکینگ پودر1 قاشق چایخوری سر صاف
کره180 گرم
تخم مرغ6 عدد
نشاسته ذرت2 قاشق غذاخوری
نشاسته گندم4 قاشق غذاخوری
وانیل1 قاشق چایخوری

دستور پخت کیک اسفنجی

1

طرز تهیه کیک اسفنجی

زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا می کنیم. حالا سفیده تخم مرغ را با همزن با سرعت بالا تا زمانی می زنیم که رد پره های همزن روی سفیده باقی بماند و اگر ظرف را وارونه کنیم از ظرف جدا نشود. حالا سفیده ها را داخل یخچال می گذاریم تا باقی مراحل را طی کنیم.

طرز تهیه کیک اسفنجی ساده
2

آماده سازی زرده تخم مرغ ها

حالا زرده تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر خوب مخلوط می کنیم تا به کرمی کشدار تبدیل شود. در این مرحله آب جوش را به تدریج طوری که به زرده ها آسیب نزند اضافه و مخلوط می کنیم.

3

آماده سازی مواد خشک

حالا مواد خشک را که شامل آرد سفید، بیکینگ پودر، آرد نشاسته بود را مخلوط کرده و 3 مرتبه الک می کنیم.

4

طرز تهیه کیک اسفنجی با پف زیاد

زرده و سفیده فرم گرفته را با مواد خشک به صورت تدریجی و به شکل دورانی مخلوط می کنیم. حالا خمیر لطیفی که بدست آمده را داخل قالب 20 سانتی ریخته و در فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت حدودا 45 دقیقه بپزید. 30 دقیقه اول به هیچ وجه درب فر باز نشود. بعد از آن با خلال می توانیم تست پختگی را انجام دهیم. و بعد از خارج کردن از فر آن را روی توری مخصوص می گذاریم تا کاملا خنک شود.

طرز تهیه کیک اسفنجی با پف زیاد

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه کیک اسفنجی تولد با پف زیاد

  • در هنگام مخلوط کردن سفیده تخم مرغ ها دقت کنید که باید ظرف و پره های همزن کاملا تمیز و خشک باشند و اینکه حتی ذره ای از زرده تخم مرغ داخل سفیده نباشد.
  • مواد لازم کیک باید هم دمای محیط باشند.
  • کیک را موقع خنک شدن برعکس بگذارید این کار باعث می شود که سطح کیک فرو نرود.
از
17
رای