تخم مرغ غذایی مناسب و مفید برای وعدۀ صبحانه افراد دیابتی

تخم مرغ غذایی مناسب و مفید برای وعدۀ صبحانه افراد دیابتی تخم مرغ یک غذای عالی برای وعده صبحانۀ افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می باشد. استفاده از غذاهایی با چربی بالا و کربوهیدارت کم می تواند به کنترل قند خون در طول روز کمک نماید.

مطالعه اخیر نشان می دهد افراد مبتلا به دیابت نوع 2 (TED) باید تخم مرغ را برای صبحانه انتخاب کنند.  براساس یافته ها، یک صبحانه با چربی بالا و کم کربوهیدرات (LCBF) می تواند به افرادی با دیابت نوع 2 برای کنترل قند خون در طول روز کمک کند.

به گفته جاناتان لیتل مسئول مطالعه: «افزایش قند خون که به دنبال صبحانه می آید ناشی از مقاومت به انسولین در اول صبح افراد مبتلا به دیابت می باشد و از آنجا که غذاهای معمول صبحانه غلات (غلات، بلغور جو دوسر، نان برشته و میوه) دارای کربوهیدرات بالا هستند در این افراد با افزایش قند خون در اول صبح مواجه می شویم». به گفته لیتل، صبحانه به طور مداوم وعده "مشکل" است که منجر به بزرگترین قند خون برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می شود.

این تحقیق نشان می دهد که خوردن غذای کم کربوهیدرات و چربی بالا در صبح روز اول، یک راه ساده برای جلوگیری از این جهش بزرگ در قند خون است که کنترل گلیسمی را در طول روز بهبود می بخشد، و همچنین ممکن است عوارض دیگر دیابت را کاهش دهد.

شرکت کنندگان در مطالعه با کنترل موفق دیابت، دو روز آزمایشی را تکمیل کردند. در یک روز، آنها برای یک صبحانه املت خوردند و روز دیگری جو دوسر و میوه خوردند. در هر دو روز ناهار و شام یکسان بود. کنترل مداوم قند خون به وسیله دستگاه کوچک که به شکم متصل است و گلوکز را هر 5 دقیقه اندازه گیری می کند، در طول روز استفاده شده است. شرکت کنندگان همچنین درجه های گرسنگی، سیری و تمایل به خوردن چیزی شیرین را گزارش دادند.

درمطالعه Little`s مشخص شد که خوردن صبحانه با چربی زیاد و کربوهیدرات کم به طور کامل پس از صبحانه از پرش قند خون جلوگیری می کند و این به اندازه کافی برای کاهش میزان کل گلوکز و بهبود پایداری قند خون در 24 ساعت آینده کافی است.

تخم مرغ صبحانه مناسب افراد دیابتی

او بیان می کند: «ما انتظار داریم که محدود کردن کربوهیدرات به کمتر از 10 درصد در صبحانه به جلوگیری از جهش بعد از این وعده غذایی کمک کند. اما ما کمی شگفت زده شدیم که این به اندازه کافی اثرگذار بود و به طور کلی کنترل و ثبات قند خون بهبود یافته بود. ما می دانیم که نوسانات بزرگی در قند خون به رگ های خونی، چشم ها و کلیه های ما آسیب می رساند. اضافه کردن یک غذای صبحانه با چربی بالا و کربوهیدرات کم در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 ممکن است یک روش عملی و آسان برای جهش های صبحگاهی گلوکز باشد و عوارض جانبی را کاهش دهد.»

او خاطر نشان کرد که تفاوت قند خون هر دو گروه در طول روز، اثر کاهش قندهای کلی بعد از غذا را نشان می دهد. لیتل اضافه می کند: «نتایج مطالعه ما مزایای بالقوه تغییر توزیع مغذی ها در طول روز را نشان می دهد به طوری که کربوهیدرات های محدود شده در صبحانه همراه با ناهار و شام متعادل بهتر از نه مصرف محدود مقادیر کربوهیدرات در طول روزمی باشد».

به عنوان یکی دیگر از جنبه های جالب این تحقیق، شرکت کنندگان به این نتیجه رسیدند که اگر آنها صبحانه کم کربوهیدرات مصرف کنند، گرسنگی قبل از غذا و میل آنها برای غذاهای شیرین بعد از آن در روز کاهش می یابد. لیتل پیشنهاد می کند این تغییر در رژیم غذایی ممکن است یک گام سالم برای هر کسی باشد، حتی کسانی که با دیابت زندگی نمی کنند.

 

از
0
رای