طرز تهیه گردو پلو با مرغ مجلسی و خوشمزه به روش اصیل شهر کرد

طرز تهیه گردو پلو با مرغ مجلسی و خوشمزه به روش اصیل شهر کرد گردو پلو یکی از غذا های بسیار مقوی و خوشمزه ایرانی می باشد که بسیار مناسب برای فصل سرما می باشد چون گردو باعث گرم شدن بدن می شود. طرز تهیه گردو پلو با مرغ شهر کردی خوشمزه و مجلسی را در سلام دنیا بیاموزید.

گردو پلو یکی از غذا های بسیار خوشمزه و مغذی ایرانی می باشد که اصالتی مربوط به شهر کرد دارد. گردو پلو به دلیل وجود گردو باعث گرم شده بدن می شود و بسیار مناسب فصول سرد سال است. گردو داری خواص بی شماری می باشد. گردو پلو یکی از روش های گنجاندن گردو در وعده های غذایی می باشد.در بخش آشپزی از سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه گردو پلو را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای گردو پلو

برنج4 پیمانه
مرغ4 تکه
پیاز2 عدد
کره50 گرم
زرشکبه میزان لازم
زعفران دم شدهبه میزان لازم
نمک، فلفل و زرد چوبهبه میزان لازم

دستور پخت گردو پلو

1

طرز تهیه گردو پلو شهر کردی با مرغ

مرحله اول: ابتدا گردو ها را کمی خرد می کنیم و داخل کمی آب آنها را خیس می کنیم.

طرز تهیه گردو پلو با مرغ
2

مرحله دوم: تهیه گردو پلو

پیاز را پوست گرفته و به همراه روغن داخل تابه آن را تفت می دهیم تا طلایی شود. حالا گردوی آماده شده و زرشک را هم به پیاز داغ می افزاییم و در نهایت کمی زعفران دم شده هم به این مواد می زنیم.

3

مرحله سوم: آماده سازی مرغ

مرغ را به همراه 2 قاشق پیاز داغ، نمک، فلفل و زعفران می پزیم و زمان می دهیم تا کاملا مغز پخت شود و مرغ زعفرانی ما آماده شود.

4

مرحله چهارم: آماده سازی برنج

برنج را پیمانه می کنیم و می شوییم و بعد به مدت 2 ساعت داخل آب و نمک خیس می کنیم. حالا آب برنج را خالی کرده و برنج را به قابلمه آب در حال جوش انتقال می دهیم و بعد از 8 تا 10 دقیقه برنج را آبکش کرده و روی برنج آب ولرم بریزید.

5

مرحله پنجم: دم گذاشتن برنج

حالا داخل قابلمه ای کمی روغن ریخته و ته دیگ مورد نظر را می چینیم و برنج آبکش شده را داخل قابلمه ریخته، حالا کمی زعفران و روغن داغ روی برنج می ریزیم و دم کنی می گذاریم تا به مدت 45 دقیقه برنج خوب دم بکشد.

6

مرحله آخر: سرو گردو پلو

برنج که کاملا دم کشید. داخل ظرف زیبایی کشیده و با مواد گردویی که آماده کردیم و مرغ زعفرانی تزئین و نوش جان کنید.

طرز تهیه گردو پلو مجلسی با مرغ به سبک شهر کرد

نکات مهم و فوت و فن تهیه گردو پلو شهر کرد

  • می توانید گردو پلو را در کنار شیره انگور هم سرو کنید.
  • برای تهیه یک مرغ زعفرانی عالی بهتر است، یکبار برای 2 دقیقه مرغ را داخل آب جوش قرار دهید و بعد آبکش کنید و اقدام به پخت کنید.
  • زرشک از این غذا قابل حذف و جایگزینی با کشمش است.
از
4
رای