متن سوره مزمل با ترجمه ؛ خواص سوره مزمل برای ازدواج و محبت

متن سوره مزمل با ترجمه ؛ خواص سوره مزمل برای ازدواج و محبت از برکات و خواص سوره مزمل به بخت گشایی برای ازدواج، فرزند دار شدن، افزایش رزق و روزی، باطل کردن سحر و ... اشاره شده است. می توانید طریق ختم سوره مزمل برای حاجت و متن سوره مزمل را در سلام دنیا مشاهده کنید.

نقل است که خواندن سوزه مزمل در نماز عشاء یا در پایان شب، باعث می‌شود خداوند به شخص زندگی پاک دهد و او را پاکیزه بمیراند. در این پست از وب سایت سلام دنیا قصد داریم به خواص خواندن سوره مزمل و تاثیر آن بر افزایش محبت، افزایش روزی و ... بپردازیم. با ما همراه باشید تا هر چه بیشتر از برکات سوره مبارک مزمل بدانید.

سوره مزمل چند آیه دارد

سوره مزمل هفتاد و سومین سوره قرآن کریم است که در جزء بیست و نهم قرار دارد، و شامل 20 آیه است. موضوعات مختلفی در سوره مزمل بیان شده است که از جمله آن می‌توان به عبادت شبانه و قرائت قرآن اشاره کرد. همچنین مباحثی از معاد در آن مطرح شده است و مومنان را به صبوری در مقابل کافران دعوت کرده است. نقل است که خواندن سوزه مزمل در نماز عشاء یا در پایان شب، باعث می‌شود خداوند به شخص زندگی پاک دهد و او را پاکیزه بمیراند. 

دانلود سوره مزمل صوتی پرهیزگار

متن سوره مزمل با ترجمه

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خداوند رحمتگر مهربان

يَا أَيُّهَا الْمُزَّمِّلُ ﴿1﴾قُمِ اللَّيْلَ إِلَّا قَلِيلًا ﴿2﴾نِصْفَهُ أَوِ انْقُصْ مِنْهُ قَلِيلًا ﴿3﴾

اى جامه به خويشتن فرو پيچيده (1) به پا خيز شب را مگر اندكى (2) نيمى از شب يا اندكى از آن را بكاه (3)

أَوْ زِدْ عَلَيْهِ وَرَتِّلِ الْقُرْآنَ تَرْتِيلًا ﴿4﴾ إِنَّا سَنُلْقِي عَلَيْكَ قَوْلًا ثَقِيلًا ﴿5﴾ إِنَّ نَاشِئَةَ اللَّيْلِ هِيَ أَشَدُّ وَطْئًا وَأَقْوَمُ قِيلًا ﴿6﴾

يا بر آن [نصف] بيفزاى و قرآن را شمرده شمرده بخوان (4) در حقيقت ما به زودى بر تو گفتارى گرانبار القا مى ‏كنيم (5) قطعا برخاستن شب رنجش بيشتر و گفتار [در آن هنگام] راستين‏تر است (6)

إِنَّ لَكَ فِي النَّهَارِ سَبْحًا طَوِيلًا ﴿7﴾ وَاذْكُرِ اسْمَ رَبِّكَ وَتَبَتَّلْ إِلَيْهِ تَبْتِيلًا ﴿8﴾ رَبُّ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ فَاتَّخِذْهُ وَكِيلًا ﴿9﴾

[و] تو را در روز آمد و شدى دراز است (7) و نام پروردگار خود را ياد كن و تنها به او بپرداز (8) [اوست] پروردگار خاور و باختر خدايى جز او نيست پس او را كارساز خويش اختيار كن (9)

وَاصْبِرْ عَلَى مَا يَقُولُونَ وَاهْجُرْهُمْ هَجْرًا جَمِيلًا ﴿10﴾ وَذَرْنِي وَالْمُكَذِّبِينَ أُولِي النَّعْمَةِ وَمَهِّلْهُمْ قَلِيلًا ﴿11﴾ إِنَّ لَدَيْنَا أَنْكَالًا وَجَحِيمًا ﴿12﴾

و بر آنچه مى‏ گويند شكيبا باش و از آنان با دورى گزيدنى خوش فاصله بگير (10) و مرا با تكذيب ‏كنندگان توانگر واگذار و اندكى مهلتشان ده (11) در حقيقت پيش ما زنجيرها و دوزخ (12)

وَطَعَامًا ذَا غُصَّةٍ وَعَذَابًا أَلِيمًا ﴿13﴾ يَوْمَ تَرْجُفُ الْأَرْضُ وَالْجِبَالُ وَكَانَتِ الْجِبَالُ كَثِيبًا مَهِيلًا ﴿14﴾ إِنَّا أَرْسَلْنَا إِلَيْكُمْ رَسُولًا شَاهِدًا عَلَيْكُمْ كَمَا أَرْسَلْنَا إِلَى فِرْعَوْنَ رَسُولًا﴿15

و غذايى گلوگير و عذابى پر درد است (13) روزى كه زمين و كوهها به لرزه درآيند و كوهها به سان ريگ روان گردند (14) بى‏ گمان ما به سوى شما فرستاده‏ اى كه گواه بر شماست روانه كرديم همان گونه كه فرستاده‏ اى به سوى فرعون فرستاديم (15)

فَعَصَى فِرْعَوْنُ الرَّسُولَ فَأَخَذْنَاهُ أَخْذًا وَبِيلًا ﴿16﴾ فَكَيْفَ تَتَّقُونَ إِنْ كَفَرْتُمْ يَوْمًا يَجْعَلُ الْوِلْدَانَ شِيبًا ﴿17﴾ السَّمَاءُ مُنْفَطِرٌ بِهِ كَانَ وَعْدُهُ مَفْعُولًا ﴿18﴾إِنَّ هَذِهِ تَذْكِرَةٌ فَمَنْ شَاءَ اتَّخَذَ إِلَى رَبِّهِ سَبِيلًا ﴿19﴾

[ولى] فرعون به آن فرستاده عصيان ورزيد پس ما او را به سختى فرو گرفتيم (16) پس اگر كفر بورزيد چگونه از روزى كه كودكان را پير مى‏ گرداند پرهيز توانيد كرد (17) آسمان از [بيم] آن [روز] در هم شكافد وعده او انجام يافتنى است (18) قطعا اين [آيات] اندرزى است تا هر كه بخواهد به سوى پروردگار خود راهى در پيش گيرد (19)

إِنَّ رَبَّكَ يَعْلَمُ أَنَّكَ تَقُومُ أَدْنَى مِنْ ثُلُثَيِ اللَّيْلِ وَنِصْفَهُ وَثُلُثَهُ وَطَائِفَةٌ مِنَ الَّذِينَ مَعَكَ وَاللَّهُ يُقَدِّرُ اللَّيْلَ وَالنَّهَارَ عَلِمَ أَنْ لَنْ تُحْصُوهُ فَتَابَ عَلَيْكُمْ فَاقْرَءُوا مَا تَيَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ عَلِمَ أَنْ سَيَكُونُ مِنْكُمْ مَرْضَى وَآخَرُونَ يَضْرِبُونَ فِي الْأَرْضِ يَبْتَغُونَ مِنْ فَضْلِ اللَّهِ وَآخَرُونَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَاقْرَءُوا مَا تَيَسَّرَ مِنْهُ وَأَقِيمُوا الصَّلَاةَ وَآتُوا الزَّكَاةَ وَأَقْرِضُوا اللَّهَ قَرْضًا حَسَنًا وَمَا تُقَدِّمُوا لِأَنْفُسِكُمْ مِنْ خَيْرٍ تَجِدُوهُ عِنْدَ اللَّهِ هُوَ خَيْرًا وَأَعْظَمَ أَجْرًا وَاسْتَغْفِرُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿20﴾

در حقيقت پروردگارت مى‏ داند كه تو و گروهى از كسانى كه با تواند نزديك به دو سوم از شب يا نصف آن يا يك سوم آن را [به نماز] برمى ‏خيزيد و خداست كه شب و روز را اندازه‏ گيرى مى ‏كند [او] مى‏ داند كه [شما] هرگز حساب آن را نداريد پس بر شما ببخشود [اينك] هر چه از قرآن ميسر مى ‏شود بخوانيد [خدا] مى‏ داند كه به زودى در ميانتان بيمارانى خواهند بود و [عده‏ اى] ديگر در زمين سفر مى كنند [و] در پى روزى خدا هستند و [گروهى] ديگر در راه خدا پيكار مى ‏نمايند پس هر چه از [قرآن] ميسر شد تلاوت كنيد و نماز را برپا داريد و زكات را بپردازيد و وام نيكو به خدا دهيد و هر كار خوبى براى خويش از پيش فرستيد آن را نزد خدا بهتر و با پاداشى بيشتر باز خواهيد يافت و از خدا طلب آمرزش كنيد كه خدا آمرزنده مهربان است (20)


حتما بخوانید: خواص سوره یس


خواص و فضائل سوره مزمل

خواص و فضائل سوره مزمل

خواص سوره مزمل

از خواص و فضائل سوره مزمل فراوان گفته شده است از جمله این سخن از پیامبر که می‌فرمایند: هر کسی سوره مزمل را قرائت کند، سختی‌های دنیا و آخرت از او دفع می‌شوند. در فایده و منفعت بردن از خواص سوره مزمل باید به این نکته توجه داشت که این اجر و ثواب به خاطر تفکر و به کارگیری دستورات قرآن در زندگی حاصل می‌شود، نه اینکه تنها با خواندن این سوره و بدون تفکر و تعقل در آن چنین پاداشی در نظر گرفته شود.

از خواص این سوره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آشتی میان زن و شوهر و ایجاد محبت: سه بار خواندن این سوره بر شربت و نوشاندن بر زن و شوهر ناسازگار باعث می‌شود با یکدیگر مهربان شوند.

ختم سوره مزمل برای پیدا شدن گمشده و ادای قرض

  • پیدا شدن گمشده: اگر کسی چیزی گم کرده، ده روز و روزی یک بار این سوره را بخواند تا به امید خدا گمشده پیدا شود.
  • ادای قرض: هر کسی قرض دار باشد و در خواندن این سوره بعد از نماز مداومت ورزد قرض او ادا می‌گردد.

حتما بخوانید: چگونه سحر را باطل کنیم


ختم سوره مزمل برای باطل کردن سحر و جادو

  • باطل کردن سحر و جادو : اگر کسی سحر شده باشد روز یکشنبه این سوره را بنویسد و بشوید و کسی که سحر شده از آن آب بیاشامد سحر او باطل خواهد شد.
  • درمان درد: سوره مزمل را بر بادام تلخ بخوانید و بر شخصی که دچار درد در اندام است بمالند تا به فضل خداوند بهبود یابد.

خواص سوره مزمل برای محبت

سوره مزمل برای محبت بین زوجین توصیه شده است به این صورت که اگر زن و شوهر یا حتی یکی از آن دو به تنها و با نیت پایداری و تداوم محبت سوره مزمل را در هفته یک مرتبه بعد از نماز صبح قرائت کند بسیار اثر بخش بود و هرگز قهر و کدورت در زندگی زناشویی به وجود نخواهد آمد. اگر نیت از خواندن سوره مزمل برگرداندن محبت زن و شوهر باشد، بهتر است در روز چهارشنبه خوانده شود.

خواص سوره مزمل برای محبت

خواص سوره مزمل برای ازدواج و بخت گشایی

یکی دیگر از خواص سوره مزمل برای ازدواج است و طریقه ختم آن به این صورت است که فرد نیت کرده و یازده روز و هر روز یازده مرتبه این سوره را بخواند. پس از خواندن هر بار این سوره باید دعای زیر نیز قرائت شود: «یا مُسَبّبْ سَبّب یا مُفَتّح فَتّح یا مُفَرّجْ فَرِّجْ یا مدبر دبر، یا مسهل سهل، یا میسر یسر، یا متمم تمم، برحمتک یا ارحم الراحمین.»


حتما بخوانید: خواص سوره واقعه برای ازدواج و رزق و روزی


خواص سوره مزمل برای بچه دار شدن

اگر زن و شوهری که صاحب فرزند نمی‌شوند می‌خواهند از خواص سوره مزمل به این منظور بهره ببرند لازم است به این ترتیب عمل کنند: «زن و شوهر هر دو روزه بگیرند و در هنگام افطار غسل کنند و یک بار این سوره را بر آب نوشیدنی بخوانند و هر دو از آن بیاشامند. به خواست خداوند صاحب اولاد خواهند شد.»

خواص سوره مزمل برای رزق و روزی

خواندن سوره مزمل موجب وسعت روزی و افزایش رزق خواهد شد و اگر کسی کم روزی است می‌تواند سوره مزمل را برای 40 روز و روزی یک مرتبه قرائت کند تا رزق و روزی زیادی نصیب او گردد.

سخن آخر

هر سوره از قرآن کریم، فضیلت ها و خواصی به همراه دارند. سوره مزمل نیز از این امر مستثنی نیست. در این مطلب از سلام دنیا، به بیان خواص سوره مزمل برای ازدواج، بچه دار شدن، پیدا کردن اشیاء گمشده و... به همراه متن سوره مزمل و قرار دادن فایل صوتی مزمل پرداختیم. امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. می توانید این پست را با دوستان و یا کسانی که به دنبال سوره ای برای برآورده شدن حاجت خود هستند، از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، تا ان شاالله آنها هم حاجت روا شوند.


مقالات مرتبط:

دعا و سوره ای برای باز شدن شانس به همراه جدول طلسم خوش شانسی

متن کامل دعای مجیر با معنی و خواص دعای مجیر برای ازدواج

8 دعای سریع الاجابه قوی برای گرفتن حاجت با اثر عالی

از
34
رای