خواص خواندن سوره حشر برای ازدواج و حاجت ؛ روش ختم و متن pdf

خواص خواندن سوره حشر برای ازدواج و حاجت ؛ روش ختم و متن pdf سوره حشر از سوره‌های بسیار سفارش شده قرآن کریم است. قرائت این سوره مبارکه آثار و برکات زیادی در زندگی از جمله: آرامش، رفع بیماری، برآورده شده حاجات و ... دارد. خواص خواندن سوره حشر و روش ختم آن را در سلام دنیا بخوانید.

سوره حشر ، پنجاه و نهمین سوره از قرآن کریم است که در مدینه نازل شده است. این سوره 24 آیه دارد و با تسبیح خداوند آغاز و با تقدیس او پایان می‌یابد. از فضائل و خواص سوره حشر بسیار گفته شده است، در ادامه این مطلب از سایت سلام دنیا قصد داریم از خواص سوره حشر برای ازدواج، برای روزی، جهت بچه دار شدن و ... بیشتر بگویم.

دانلود متن سوره حشر با ترجمه pdf

فضیلت و خواص سوره حشر

این سوره در گروه مسبحات قرآن جا دارد، یعنی سوره‌هایی که با حمد و ستایش پروردگار آغاز و پایان می‌یابد. درباره این سوره‌ها گفته شده است که هر کسی تمام سوره‌های مسبحات را قبل از خواب بخواند، نمیرد مگر اینکه حضرت قائم را درک کند و بعد از مرگ نیز در جوار حضرت رسول الله خواهد بود.

از پیامبر اکرم روایت شده است هر کسی که سوره مبارکه حشر را قرائت کند بهشت و جهنم و عرش و کرسی و حجاب آن و آسمان‌های هفتگانه و زمین‌های هفتگانه و هوا و باد و پرندگان و درختان و کوها و خورشید و ماه و فرشتگان، همه بر او درود و صلوات می‌فرستند و برایش طلب مغفرت و آمرزش می‌کنند و اگر در روز و شبی که سوره حشر را خوانده است از دنیا برود، شهید محسوب می‌شود.

برکات خواندن سوره حشر برای سلامتی

از دیگر آثار و برکات خواندن سوره حشر می‌توان شفای بیمار، امنیت و آسایش، تقویت حافظه و هوش، بخشش گناهان و درمان ورم پا نام برد. حضرت امام‌ صادق (ع) می‌ فرماید: هر کس سوره‌های «اَلرَّحْمن» و «حَشر» را به ‌هنگام شب بخواند خداوند فرشته‌ای مسلّح را بر او می‌گمارد که تا بامداد از خانه‌ اش محافظت نماید.


حتما بخوانید: خواص سوره واقعه برای ازدواج و رزق و روزی 


خواص سوره حشر

خواص سوره حشر برای ازدواج

در روایات آمده است که صدا زدن نام اعظم خداوند موجب برآورده شدن حاجات می‌شود. برخی آیات قرآن کریم به داشتن اسم اعظم خداوند شناخته می‌شوند که از جمله آنها سه آیه آخر سوره حشر است. نقل است که خواندن آن برای چهل روز بعد از نماز صبح موثر بوده و می‌تواند به بخت گشایی و ازدواج ختم شود.

خواص سوره حشر برای بیماری

چنانچه سوره حشر را با خلوص نیت بر بیمار بخوانید، انشالله که شفابخش خواهد بود. در روایت از نبی اکرم (ص) آمده است: هنگامی که به سه آیه آخر سوره حشر می‌رسید دست را بر سر گذاشته و آیات را قرائت نمایید، این دستور جبرئیل است که از جانب خدا آمده است. این عمل می‌تواند به شفای همه بیماری‌ها به جز مرگ منجر شود. همچنین به کسی دچار ورم پا شده است نیز سفارش شده است که سه آیه پایانی سوره حشر را تلاوت کند تا به خواست پروردگار آن درد و ورم برطرف گردد. 

سه آیه آخر سوره حشر

هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ عَالِمُ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ هُوَ الرَّحْمَنُ الرَّحِيمُ﴿22﴾ هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِكُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَيْمِنُ الْعَزِيزُ الْجَبَّارُ الْمُتَكَبِّرُ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا يُشْرِكُونَ ﴿23﴾هُوَ اللَّهُ الْخَالِقُ الْبَارِئُ الْمُصَوِّرُ لَهُ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَى يُسَبِّحُ لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ ﴿24﴾
اوست‏ خدايى كه غير از او معبودى نيست داننده غيب و آشكار است اوست رحمتگر مهربان (22) اوست‏ خدايى كه جز او معبودى نيست همان فرمانرواى پاك سلامت [بخش و] مؤمن [به حقيقت‏ حقه خود كه] نگهبان عزيز جبار [و] متكبر پاك است‏ خدا از آنچه [با او] شريك مى‏ گردانند (23) اوست‏ خداى خالق نوساز صورتگر [كه] بهترين نامها [و صفات] از آن اوست آنچه در آسمانها و زمين است [جمله] تسبيح او مى‏ گويند و او عزيز حكيم است (24)


حتما بخوانید: دعای برای شفای انواع دردها


خواص سوره حشر برای روزی

از بهترین ذکر و دعاها برای فراوان شدن رزق و روزی بر قرائت سوره حشر اشاره شده است. در این مورد هم توصیه شده است که 41 مرتبه سوره حشر در 41 روز به این نیت خوانده شود، امید است شامل برکت خداوند قرار گیرید.

خواص سوره حشر برای حاجت و ازدواج

خواص سوره حشر در بارداری

در روایات توصیه شده است که زنان باردار از ماه هفتم حاملگی به بعد هر روز پنج سوره بخوانند که به تسبیح خداوند شروع شود از جمله سوره حشر. همچنین به خواندن 40 شب سوره حشر نیز در دوره بارداری تاکید شده است.

خواص سوره حشر برای حاجت

چهل و یک روز خواندن سوره حشر در طول چهل و یک روز برای حل مشکلات بزرگ و برآورده شدن حاجات سفارش شده است. البته به شرطی که حتی یک روز در خواندن آن تعلل نشود.

خواص سوره حشر برای هوش

در تفسیر البرهان آمده است که هر کسی سوره حشر را بنویسد و آن را با آب پاک بشوید و سپس بیاشامد، حافظه‌ای قوی و هوش فراوان نصیب او خواهد شد. همینطور در مصباح آمده است که اگر آدم کم حافظه‌ای سوره مبارکه حشر را با زغفران بر ظرفی بنویسد و آب شسته آن را بیاشامد به یاری خدا فراموشی او برطرف می‌شود.

سوره حشر برای بخشش گناهان

از حضرت محمد (ص) نقل شده است که اگر کسی سه آیه آخر سوره حشر را بخواند گناهان گذشته و آینده او مورد بخشش خداوند قرار می‌گیرد.  


حتما بخوانید: خواص سوره یاسین


خواص سوره حشر برای امنیت و آرامش

از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است که هر کسی سوره حشر را در شب‌های جمعه قرائت کند، از انواع بلاها و آسیب‌ها در امان می‌ماند و آرامش در زندگی او جاری خواهد بود.

روش‌های ختم سوره حشر

روش اول- در این ختم سوره حشر باید چهل روز پشت سر هم این سوره خوانده شود به این صورت که در روز اول چهل مرتبه، در روز دوم سی و نه مرتبه و به همین ترتیب تا روز چهلم که یک مرتبه خوانده می‌شود.

روش دوم- در این ختم چهل روزه باید روز اول یک مرتبه، روز دوم دو مرتبه و همینطور ادامه داد تا اینکه در روز چهلم، چهل مرتبه سوره حشر قرائت شود.

سخن آخر

سوره حشر، از سوره های مدنی است که فضیلت های زیادی دارد. در این پست سلام دنیا، به خواص سوره حشر برای حاجت، ازدواج و درمان بیماری ها و طریقه ختم سوره حشر را بیان کردیم. امیدوارم که این مطلب براتون مفید بوده باشد. می توانید این پست را از طریق شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید نظرات و سوالات خود را در خصوص سوره حشر در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

دعا و سوره ای برای باز شدن شانس به همراه جدول طلسم خوش شانسی

سوره و دعای معجزه آسای محبت، عشق و روا شدن حاجت در همان ساعت

از
88
رای