بهترین دعاها برای شفای انواع دردها و بیماری صعب العلاج و لاعلاج

بهترین دعاها برای شفای انواع دردها و بیماری صعب العلاج و لاعلاج بیماری های صعب العلاج با اینکه روش درمانی دارند ولی سختی هایی را به شخص بیمار تحمیل می کند، در این مواقع یکی از بهترین راههای شفای بیماری ها و کسب بهبودی و سلامتی، توکل به خداوند و خواندن دعاهای مخصوص شفای بیمار است.

مریضی و بیماری از مواردی است که ممکن است برای بیشتر انسان ها پیش آید و برای بعضی از بیماری ها، روش های درمانی متعددی وجود دارد و در مقابل مریضی هایی هست که یا روش درمانی مشخصی ندارند و به اصطلاح صعب العلاج هستند. یا با اینکه روش درمانی دارند ولی سختی های بی شماری را به شخص بیمار تحمیل می کند، در چنین مواقعی یکی از بهترین راه های شفای بیماری ها و کسب بهبودی و سلامتی، توکل به خداوند و خواندن دعاهای مخصوص شفای بیماران و مریض که در روایات و قرآن کریم آمده است، می باشد.

بهترین دعا برای شفای مریض و بیماری های سخت

دعای شفای بیمار از حضرت صادق (ع)

امام صادق علیه السلام فرمودند: هر زمان در کنار بیماری بودی، دست خود را بر سر بیمار بگذار و دعای شفای مریض را بخوان: «بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ مِنَ اللَّهِ وَ إِلَى اللَّهِ وَ مَا شَاءَ اللَّهُ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ إِبْرَاهِيمُ خَلِيلُ اللَّهِ مُوسَى نَجِيُّ اللَّهِ عِيسَى رُوحُ اللَّهِ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ ص مِنَ الْأَرْوَاحِ وَ الْأَوْجَاعِ بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ عَزَائِمُ مِنَ اللَّهِ لِفُلَانِ بْنِ فُلَانَةَ (نام شخص و مادر او را می برد) لَا يَقْرَبُهُ إِلَّا كُلُّ مُسْلِمٍ وَ أُعِيذُهُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّاتِ كُلِّهَا الَّتِي سَأَلَ بِهَا آدَمُ فَتابَ عَلَيْهِ إِنَّهُ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحِيمُ إِلَّا انْزَجَرْتِ أَيَّتُهَا الْأَرْوَاحُ وَ الْأَوْجَاعُ بِإِذْنِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ أَلا لَهُ الْخَلْقُ وَ الْأَمْرُ تَبارَكَ اللَّهُ رَبُّ الْعالَمِينَ»

بعد از اتمام دعا، آیه الکرسی، سوره حمد، توحید، فلق و ناس را هر کدام یک بار و همچنین 10 آیه از سوره مبارک یس را بخوان و در انتها دعا زیر را بخوان: «اللَّهُمَّ اشْفِهِ بِشِفَائِكَ وَ دَاوِهِ بِدَوَائِكَ وَ عَافِهِ مِنْ بَلَائِكَ وَ تَسْأَلُهُ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْهِ وَ عَلَيْهِمْ أَجْمَعِينَ


حتما بخوانید: خواص سوره یس


دعای شفای بیمار از حضرت صادق (ع)

دعای شفای بیماری و مریض از حضرت محمد (ص)

طبق روایتی که در زبده الدعوات نقل شده است که روزی پیامبر به منزل حضرت زهرا (س) آمدند. و امام حسن (ع) را مریض یافتند و این صحنه برای ایشان سنگین آمد. در این زمان حضرت جبرئیل نازل شد و گفتند: ای محمد، به تو دعایی را تعلیم دهم که با خواندن آن فرزندت از بیماری و ناخوشی خلاص شود، پس خواند: «اللهم لا اله الا انت العلی العظیم ذو السلطان القدیم و المن العظیم و الوجه الکریم؛؛ لا اله الا انت العلی العظیم ولی الکلمات التامات و الدعوات المستجابات خل ما اصبح.» سپس پیامبر اکرم (ص) این دعا را خواندند و دست خود را بر روی پیشانی امام حسن (ع) گذاشتند و شفا یافتند.

دعای شفای بیمار و مریض از امام هشتم، امام رضا (ع)

از امام رضا (ع) نقل شده که ایشان فرمودند: برای درمان و از بین رفتن هر مرضی دعای زیر را بخوانید: «یَا مُنْزِلَ الشِّفَاءِ وَ مُذْهِبَ الدَّاءِ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ أَنْزِلْ عَلَى وَجَعِیَ الشِّفَاء»

دعای برای شفای مرض صعب العلاج از پیامبر اکرم (ص)

در کتاب مهج الدعوات، سید بن طاووس این دعا را منسوب به حضرت محمد (ص) می داند که توسط امام صادق (ع) بیان گردیده است. این دعا برای بیماری صعب العلاج و سختی که تیم پزشکی از درمان آن ناامید شده بودند، به کار می رفت. برای شفا بیماری صعب العلاج، دعای زیر را 40 بار بعد از نماز صبح بخوانید:

«بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ، اَلْحَمُدللَّهِ رَبِّ الْعالَمینَ، حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ، تَبارَکَ اللَّهُ اَحْسَنُ الْخالِقینَ، وَلا حَوْلَ وَلاقُوَّهَ اِلاَّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظیمِ»

به نام خداى بخشنده مهربان، حمد و ستایش مخصوص خدا پروردگار جهانیان است، خدا ما را كافى است و او بهترين حامى ماست، آفرین بر خداوند که بهترین آفریننده است، هیچ نیرو و توانى جز از سمت خداوند بلندمرتبه و بزرگ وجود ندارد».


حتما بخوانید: متن دعای عهد با ترجمه آن


دعای برای شفای مرض صعب العلاج از پیامبر اکرم (ص)

دعای شفای مریض منسوب به حضرت صادق (ع)

دعای اول:

یکی از دعاهای سریع الاجابه برای شفای بیمار، دعای زیر است که به امام صادق منسوب است و از زبان یکی از صحابه ایشان که بیمار بودند و امام این دعا را به ایشان آموخته است، نقل شده است. امام فرمودند: بگو: «بسم الله» بعد روی ناحیه ای که درد داری، دست بکش و بگو: «اعوذ بعزه الله، و اعوذ بقدره الله، و اعوذ برحمه الله، و اعوذ بجلال الله، و اعوذ بعظمه الله، واعوذ بجمع الله، و اعوذ برسول الله، و اعوذ باسماء الله، من شر ما احذر و من شر ما اخاف علی نفسی» این کار را 7 بار تکرار کند.

 دعای دوم از امام صادق برای شفای مریض سخت

دعای زیر منسوب به حضرت صادق (ع) است و در کتاب معتبری به نام عده الداعی، بیان شده است. امام صادق (ع) فرمودند: هنگامی که در کنار بستر بیمار هستی، رو به آسمان کرده و بگو: «اَللّهُمَّ اِنَّکَ عَیَّرْتَ اَقْواماً فى کِتابِکَ، فَقُلْتَ: (قُلِ ادْعُوا الَّذینَ زَعَمْتُمْ مِنْ دُونِهِ فَلا یَمْلِکُونَ کَشْفَ الضُّرِّ عَنْکُمْ وَلا تَحْویلاً)، فَیا مَنْ لا یَمْلِکُ کَشْفَ ضُرّى وَ لا تَحْویلَهُ عَنّى اَحَدٌ غَیْرُهُ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَاکْشِفْ ضُرِّى وَحَوِّلْهُ اِلى مَنْ یَدْعُو مَعَکَ اِلهاً آخَرَ، فَاِنّى اَشْهَدُ اَنْ لا اِلهَ غَیْرُکَ» «خدایا قوم هایی را در قرآن خود سرزنش کردى و فرمودى: بگو معبودهاى باطل خود را جز او بخوانید، که هرگز برطرف کردن زیان را از شما، و گرداندنش را نمى توانند، اى که برطرف‌ کردن زیان، و گرداندن آن را از من، کسى جز تو (او) نمى تواند، بر محمّد و خاندانش درود فرست، و زیانم را برطرف کن، و به ‌سوى آن که معبود دیگرى جز تو را با تو مى‌خواند بگردان، همانا شهادت مى‌دهم معبودى جز تو نیست.»

ختم و دعایی معتبر برای شفای مریض صعب العلاج و بیماری لاعلاج

دعای اول و شرایط ختم آن

برای شفای بیماری در یک جلسه به تنهایی یا به کمک چند نفر و به شکل دسته جمعی دعای زیر را 12000 (دوازده هزار) بار بخوانید: «آمَن یُجیبُ المُضطرَ اذا دعاهُ و یَکشفُ السّوء».


حتما بخوانید: بهترین دعاها برای عزیز شدن نزد دیگران


شرایط:
  • این ختم حتما باید در یک روز و یک جلسه و پاک و با طهارت بودن افراد و مکان خوانده شود. منظور از با طهارت بودن این است که لباس و جایی که در آن دعا خوانده می شود، پاک باشد.
  • به دلیل اینکه تعداد این ذکر بالاست می توانید به کمک چند نفر از افراد متدین، این کار را انجام دهید، این تعداد را بین خود تقسیم کرده و در یک جلسه ختم کنید زیرا اثر بیشتری خواهد داشت.
  • به تعداد اعداد دقت کنید و کم یا زیاد نگویید.
  • معمولا گفتن یک مرتبه انجام دادن این ختم، نتیجه می دهد اما اگر لازم بود می توانید این ختم را چند مرتبه دیگر در روزهای دیگر تکرار کنید.

ختم و دعایی معتبر برای شفای مریضی صعب العلاج و بیماری لاعلاج

بهترین دعا برای شفای فوری مریضی سخت 

یکی از بهترین و قوی ترین ختم هایی که در کتاب مجربات باقر بیان شده است، صلوات فرستادن است که علاوه بر قدرت عالی که دارد سریع جواب می دهند. این دستور و دعا برای هر کسی که بیمار است بخصوص مریضی که بیماری صعب العلاجی دارد و دکترها از او قطع امید کرده اند، توصیه می شود، ان شاالله اگر شفایی برای آن فرد مقدر شده باشد، شفا خواهد گرفت.

روش ختم صلوات برای بیماری که نوجوان یا کوچکتر است:

  • به تعداد 142000 (صد و چهل و دو هزار) صلوات به نیت شفای مریض بفرستید و سپس به روح حضرت علی اصغر (ع) هدیه کنید.

روش ختم صلوات برای بیماری که جوان یا بزرگتر است:

  • به تعداد 72000 (هفتاد و دو هزار) صلوات به نیت شفای مریض بفرستید و سپس به روح حضرت علی اکبر (ع) هدیه کنید. 

نکات مهم در زمان ختم صلوات

  • باید صلوات ها را کامل و به تعداد مشخص شده بفرستید و اگر عمدی یا غیر عمدی تعداد صلوات کم یا زیاد شود، باید ختم را مجدد شروع کنید.
  • می توانید این ختم را با چند نفر دیگر بفرستید به شرط اینکه آنها اهل نماز باشند و تعداد آن را رعایت کنند.

بهترین دعا برای شفای فوری مریضی سخت 

آیات معجزه گر قرآن کریم برای شفای مریض صعب العلاج

سوره مبارک حشر، برای شفای بیماری های سخت

زمانی که سوره مبارک حشر با خلوص نیت بر مریض خوانده شود، ان شاالله شفا بخش است و طبق روایتی از پیامبر اکرم(ص): زمانی که 3 آیه آخر سوره حشر را می خوانید دست را بر سر گذاشته و این آیه ها را بخوانید که این دستور حضرت جبرییل از جانب خداوند می باشد و این کار شفای همه مریضی ها به جز مرگ می باشد.


مقالات مرتبط: 

اس ام اس و متن تسلیت شهادت حضرت زهرا و ایام فاطمیه انگلیسی و فارسی

تاثیر و نقش دعا در سلامت روح، روان و جسم و درمان افسردگی
 

از
465
رای