3 انشا در مورد روز مادر و حضرت فاطمه با مقدمه، بدنه و نتیجه زیبا

3 انشا در مورد روز مادر و حضرت فاطمه با مقدمه، بدنه و نتیجه زیبا 3 انشا درباره روز مادر با مقدمه بدنه و نتیجه زیبا و ادبی؛ انشا در مورد روز مادر و حضرت فاطمه برای همه پایه ها و انشا درباره روز مادر برای دبستان ساده به زبان کودکانه در سلام دنیا.

با فرا رسیدن روز مادر و میلاد پربرکت دخت پیامبر حضرت فاطمه زهرا(س) انشاهایی با همین موضوعات نگاشته ایم، در این مطلب از سلام دنیا 3 انشا با موضوعات انشا در مورد روز مادر احساسی، انشا درباره روز مادر برای دبستان ساده به زبان کودکانه و انشا در مورد روز مادر و حضرت فاطمه برای همه پایه ها با مقدمه بدنه و نتیجه آورده ایم که خواهید خواند. با ما همراه باشید.

انشا در مورد روز مادر احساسی با مقدمه بدنه و نتیجه

مقدمه انشا در مورد روز مادر  احساسی:

به نام خالق مادر که مقدس ترین واژه خلقت است و نامش در تمامی زبان ها مشترک است.


حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا


بدنه انشا در مورد روز مادر احساسی:

مادر چیست؟ او دریاست به همان اندازه عمیق و ژرف است که حرفها و درد دل های ما در دل او جا می شود، بدی های ما در او شسته می شود و بدخلقی هایمان را در دل حل می کند.

مادر چیست؟ او آسمان است که با وجودش صبح سپید را بعد از شب سیاه نوید می دهد، آسمانیست که در دلش ستاره ای می درخشد و راه زندگی را به ما نشان می دهد. با بارشش طراوت می بخشد و با آفتابش به تن خسته ما جان می دهد.

مادر چیست؟ دشتی سرسبز است که آغوش بزرگش را به فرزندش ارمغان می دهد تا التیامی برای رنج های روزگارش باشد و درختی است که سایه اش را بر سرفرزندانش فکنده تا از هجوم بلاها در امان باشد. او عطر گل ها را با موهایش در آمیخته تا از بوئیدن آن مست شود.

مادر چیست؟ مادر شاخه گلی است همیشه بهار که عطر دل انگیزش همیشه و همه فرزندانش را مست می کند و با رنگ ها و لطافتی که دارد شادابی را به آنها هدیه می کند، مادر گلی از بهشت است کاش عمرش بسان گل نباشد.

مادر چیست؟ او فرشته است، بال ندارد اما مانند یک فرشته حامی و نگهبان فرزندش است، خوبی ها و بدی ها را به او می گوید و مراقبش است و چه کسی می تواند بگوید که او فرشته نیست! 

نتیجه گیری انشا درباره روز مادر احساسی:

مادران قطعا فرشته های زمینی هستند که خداوند به آنها بهشت را وعده داده است و مادرم مرا ببخش که بخاطر بدی هایم دنیا را برایت جهنم کرده ام.

انشا در مورد روز مادر احساسی با مقدمه بدنه و نتیجه

انشا درباره روز مادر برای دبستان ساده به زبان کودکانه

مقدمه انشا درباره روز مادر برای دبستان:

به نام خدای مهربان که مهربانی خودش را به قلب مادر هدیه کرد. انشای من درباره روز مادر است و من می خواهم درباره مادرم بنویسم. او که حتی در روز مادر هم تعطیلی ندارد.

بدنه انشا درباره روز مادر برای دبستان:

اگر بخواهم از صبح تا شب یک روز مادرم را برایتان بگویم خواهید دید که نه تنها مادر من بلکه همه مادران اینگونه اند، آنها صبح ها که بیدار می شوند به فکر تهیه و آماده کردن لوازم روزمره ما هستند، صبحانه آماده کنند، ما را از خواب بیدار و راهی مدرسه کنند و برای ظهر که برمی گردیم خانه را مرتب و نهار را بپزند، آنها حتی ظهرها هم استراحت ندارند و به فکر عصرانه و شام ما هستند .


حتما بخوانید: انشاء در مورد مادر و توصیف شخصیت مادران ساده و زیبا


 کوچکترین کاری که از دست ما بر می آید این است که کارهای شخصی خودمان را انجام دهید و دیگر بر دوش مادرمان نیفتد، اگر ما اتاقمان را مرتب کنیم مادرمان در این زمان می تواند به کارهای خودش برسد، او در تمام سالهایی که ما را بزرگمان می کند از خوشی ها و تفریحات و خوابش میزند، پس سعی کنیم فرزند خوبی برایش باشیم درسمان را بخوانیم تا دیگر از بابت درس ما نگرانی نداشته باشد. از راهنمایی های او استفاده کنیم و از تجربیاتش پند بگیریم. 

نتیجه گیری انشا درباره روز مادر برای دبستان:

من هم مانند تمام کودکان ایرانی در روز مادر هدیه ای برای مادرم می خرم و روز مادر را به او تبریک می گویم. همینطور سعی می کنم که او را ناراحت نکنم و به حرفهایش گوش بدم. تا مادرم بداند که چقدر دوستش دارم. 

انشا درباره روز مادر برای دبستان ساده به زبان کودکانه

انشا در مورد روز مادر و حضرت فاطمه برای همه پایه ها

مقدمه انشا در مورد روز مادر و حضرت فاطمه :

انشایم را با نام خدا آغاز می کنم خداوندی که فاطمه(س) را آفرید او که از همه زنان دنیا ابتر است، پس به نام خداوند کوثر ، همسر علی(ع) و دختر پیامبر(ص)

بدنه انشا در مورد روز مادر و حضرت فاطمه:

روز مادر از روزهای بخصوصی است که در تقویم کشور ما هم در زمان قبل از انقلاب اسلامی و هم بعد از انقلاب مشخص شده بود. روز مادر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به روز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) تغییر کرد، سالهاست که مردم کشورمان در روز میلاد یگانه دخت پیامبر از مادران خود تجلیل می کنند و با تقدیم هدیه و شاخه گلی زیبا از زحمات آنها قدردانی می کنند.

روز میلاد حضرت فاطمه (س) در سال پنجم بعد از بعثت در 20 جمادی الثانی در شهر مکه بوده است. ایشان که از طرف پدر خود لقب ام ابیها گرفته اند نه تنها مادر پدر خود هستند بلکه مادر معنوی تمام مسلمانان می باشند، حضرت فاطمه (س) که مادر امام حسن (ع) و امام حسین (ع) نیز بودند، الگویی برای زنان و مادران پاکدامن می باشند ایشان نمونه ای از مادر بسیار مهربان، دلسوز و فداکار می باشند.


حتما بخوانید: 2 انشا در مورد عشق به خدا و چگونه خدا را بشناسیم


زمانی که حضرت خدیجه (س) دخترشان فاطمه(س) را بدنیا آوردند فرشتگانی از آسمان آمدند گرداگردش حلقه زدند و مبارک ترین روز از روزهای آفرینش را به جشن نشستند. ایشان لقب کوثر گرفتند و همچون رودی پرآب در جاری شدند در عمق وجود تمام عاشقانش، هزار و اندی سال است که نام پربرکت ایشان در یادها ماندگار شده است  همانگونه که از  پیامبر(ص) روایت شده است کـه: “اي فاطمه !  بر تو بشارت باد؛ کـه خدای متعال تو را بر زنان جهانیان و بر زنان اسلام کـه بهترین دین اسـت، برگزید.”

علاوه بر نامگذاری روز تولد ایشان به نام روز مادر، نامگذاری نوزادان دختر به نام پربرکت ایشان و القاب زیبایشان است که با این حرکت زیبا نام و یاد ایشان تا قرن ها زنده خواهد ماند.

نتیجه گیری انشا در مورد روز مادر و حضرت فاطمه:

ما مسلمانان از رهروان راه پاک ایشان هستیم و روز ولادت ایشان را جشن می گیریم، صفات و کمالات حضرت فاطمه(س) را دنبال می کنیم و الگوی راه خود قرار می دهیم و هر ساله با انتخاب روز میلاد ایشان به نام روز مادر از مادرانمان قدردانی می کنیم.

انشا در مورد روز مادر و حضرت فاطمه برای همه پایه ها

سخن آخر:

در این مطلب 3 انشا به 3 روش و متن متفاوت درباره روز مادر نوشته شد، شما در هر پایه تحصیلی که هستید می توانید از این انشاها ایده و نکته بردارید.


مطالب مرتبط:

کاردستی برای روز مادر چی درست کنم

4 انشا درباره پرچم ایران با مقدمه و نتیجه گیری کوتاه و زیبااز
7
رای