2 انشا در مورد عشق به خدا و چگونه خدا را بشناسیم با مقدمه و نتیجه

2 انشا در مورد عشق به خدا و چگونه خدا را بشناسیم با مقدمه و نتیجه انشا در مورد عشق به خدا به زبان زیبا و ادبی با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری و انشا درباره چگونه خدا را بشناسیم؛ انشا درباره خدا ساده برای دانش آموزان همه پایه ها را در سلام دنیا بخوانید.

خداوند خالق مهربان آسمان و زمین با نعمت های عظیمی که در اختیار ما انسان ها گذاشته شایسته ستایش و ثنا است. نوشتن انشا در مورد خدا یکی از موضوعات زیبا برای انشا است. در این مطلب سلام دنیا دو انشا با موضوع چگونه خدا را بشناسیم و انشا در مورد عشق به خداوند با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری برای دانش آموزان همه پایه ها آماده کرده ایم می توانید برای نوشتن انشا خود از آنها کمک بگیرید.

انشا در مورد چگونه خدا را بشناسیم

مقدمه انشا در مورد چگونه خدا را بشناسیم

انشا خود را با شکر و سپاس از خالق مهربانم آغاز می کنم که به من نعمت های زیادی بخشیده است تا بتوانم در وصف عظمت و شکوه او بنویسم.


حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا


بدنه انشا در مورد چگونه خدا را بشناسیم

هر انسانی که به این دنیا می آید بدون توجه به جنسیت و اینکه در کجای این کره‌ی خاکی چشم به جهان گشوده، پدر و مادرش چه دینی دارند مسلمان هستند یا مسیحی،یک شناخت و معرفت خدادادی نسبت به خالق خود دارد. در حقیقت، خداوند در ابتدای خلقت شناختی از خودش در وجود همه‌ی ما انسان ها قرار داده است.با این وجود که همه ما در نهاد خود یقین به بودن خالق یکتا داریم اما باید همه سعی خودمان را بکنیم تا خدای خود را بهتر بشناسیم. خدایی که خالق این همه عظمت و شکوه است.

با تماشای آسمان زیبای شب تنها گوشه ای از قدرت خداوند را درک می کنیم خدایی که قادر است این همه زیبایی خلق کند لایق است تا سر تعظیم دربرابر او فرود بیاوریم.خدای قدرتمندی که هیچ قدرتی توان مقابله با او را ندارد و علم و قدرتش، ما و همه ی موجودات را احاطه کرده است.برای شناخت خدا باید تسلیم شدن و فرمان برداری از خداوند عز وجل را یاد بگیریم.هرچه به خداوند مهربان نزدیکتر شویم شناخت ما نسبت به این خالق مهربان بیشتر می شود.

برای نزدیک شدن به خدا باید سعی کنیم خودمان را هر چه ناخالصی و افکار منفی دور کنیم.با این وجود در هنگام مواجه شدن با سختی ها و مشکلات وقتی در اوج نا امیدی قرار داریم و احساس تنهایی می کنیم در اعماق وجود ما ندایی به گوشمان می رسد که به ما امید رهایی از مشکلات می دهد، این ندای درونی همان وجود خداوند است که باز هم ما را به حال خودمان رها نمی کند. خداوند مهربان پناه همه بنده ها است بنابراین شایسته است که همه ما خدای مهربان را به درستی بشناسیم، خدایی که در هر سختی یار و یاور ما است.

نتیجه گیری انشا در مورد چگونه خدا را بشناسیم

خداوند معبود بی همتای من است، کسی که سرشار از تمام خوبی ها است،اگرچه ذهن ما  توان تجسم خوبی ها و صفات بی مانند او را ندارد،اما باید همه تلاش خود را بکنیم تا پرودگارما را بهتر بشناسیم. برای شناخت بهتر باید به او نزدیک شویم و عشقی که او به ما دارد ما هم نثار او کنیم.

انشا در مورد چگونه خدا را بشناسیم

2.  انشا در مورد عشق به خداوند زیبا و ادبی

مقدمه انشا درمورد عشق به خدا 

انشا خود را با شعر زیبایی از سنایی در وصف  عظمت خالق مهربانم آغاز می کنم:

همه درگاه تو جویم، همه از فضل تو پویم
همه توحید تو گویم که به توحید سزایی

تو حکیمی تو عظیمی تو کریمی تو رحیمی
تو نماینده ی فضلی تو سزاوار ثنایی


حتما بخوانید: انشا در مورد مادر به زبان ساده و زیبا


بدنه انشا در مورد عشق به خدا 

عشق به خدا یعنی تسلیم شدن در مقابل خواست خالق. خالقی که بعد از جان بخشیدن به انسان از روح خود در او دمید.عشقی که همه سراسر لطف و رحمت است مهری است به مانند مهر مادر به فرزند.این بنده سراپا تقصیر باید در مقابل عشق بی حد و مرز خداوند عشقی خالص و پاک به خالق یکتا بدهد و از سر ادب و تواضع سر تعظیم دربرابر او فرود بیاورد.

خداوند مهربان حضورش در همه جا حس می شود،به هر کجا که می نگری عظمت و شکوه بی هتمای او را میبینی،شاید او را نبینیم اما همین که از تمام عالم و آدم خسته و دلگیر میشویم صدایش می کنیم او به مهربانی ما را در اغوش می گیرد و وجودمان از محبت این خالق مهربان گرم می شود. هرگاه که از شادی سراز پا نمیشناسیم نام او را بر لبانمان جاری می کنیم.وجود نازنین او در همه جای زندگی ما حس می شود او دمی از ما غافل نیست پس چگونه است که ما بندگان بی مهر او را از یاد میبریم و غافل از او میشویم.

خدایی که با سرانگشتی از مهرش تمام گره های زندگی ما را باز می کند.انسانی که عشق الهی در دلش نفوذ کند آن را با بزرگ ترین گنج های عالم هم معاوضه نخواهد کرد زیرا این تجربه با هیچ چیز دیگر قابل قیاس نیست و انسان نمی تواند جای آن را با چیز دیگری پر کند.

نتیجه گیری انشا در مورد عشق به خدا 

عشق به خداوند در همه لحظات زندگی ما باید جاری باشد زیرا این خالق مهربان دمی از ما غافل نیست و مانند مادی که نگران طفل خویش است مراقب ما است. خداوند لایق حمد و ثنا است، این خالق مهربان نعمت های زیبایش را به ما ارزانی بخشیده است.

 انشا در مورد عشق به خداوند زیبا و ادبی

سخن پایانی:

در این مطلب دو انشا با موضوع چگونه خدا را بشناسیم و عشق به خداوند آماده کردیم. می توانید برای نوشتن انشا خود از این متن ها استفاده کنید.


مطالب مرتبط:

2 انشا در مورد زمستان با مقدمه و نتیجه برای دانش آموزان کوتاه و زیبا

4 انشا درباره پرچم ایران با مقدمه و نتیجه گیری کوتاه و زیبااز
13
رای