2 انشا در مورد زمستان با مقدمه و نتیجه برای دانش آموزان کوتاه و زیبا

2 انشا در مورد زمستان با مقدمه و نتیجه برای دانش آموزان کوتاه و زیبا انشا در مورد زمستان با مقدمه و نتیجه گیری؛ 2 انشا درباره فصل زمستان برای دانش آموزان همه پایه ها با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری به زبان ساده، زیبا، ادبی و کوتاه در سلام دنیا بخوانید.

یکی از موضوعات جالب و هیجان انگیز برای نوشتن انشا دانش آموزان،انشا در مورد فصل ها است.در ادامه این مطلب سلام دنیا انشا در مورد زمستان برای دانش آموزان همه پایه ها و انشا کوتاه و زیبا در مورد زمستان با مقدمه و نتیجه گیری را برای شما اماده کرده ایم که می توانید از انها برای انشا نوشتن کمک بگیرد.

انشا در مورد زمستان برای دانش آموزان همه پایه ها

مقدمه انشا در مورد زمستان

به نام خالق زیبایی ها،زیبایی که با تغییر هر فصل در پیش روی ما قرار می دهد،زیبایی هایی مانند سفیدی و پاکی برف های زمستان.


حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا


بدنه انشا در مورد زمستان

وقتی دانه های ظریف برف رقصان روی زمین می نشینند.وقتی درختان تن عریان خود را بغل می گیرند و اخرین برگ های خود را در کف خیابان پهن می کنند.تمامی خیابان پر می شود از صدای پرندگان که از سرمای زمستان بی جا و غذا مانده اند.و زمستان آرام آرام شهر را در بر می گیرد.اما دل های ما با عشق و محبت یکدیگر گرم است.آسمان شهر پر می شود از ابرهای تیره و تار که به جنگ هم می روند و صدای غرش انها گوش ها را می خراشد.

اما زمستان فصل زیبای خدا، پر است از شگفتی،بارش دانه های معصوم برف شهر و درختان را سفید پوش می کند.دوبار شهر پر می شود از فریاد کودکان که با شوق آدم برفی می سازند و شال گردن خود را به مهربانی دور گردن انها می اندازند.کوچه ها پر می شود از صدای دورگردی که لبو و باقالی داغ می فروشد،و خوردنش که در هوای سرد عجیب می چسید. زمستان فصل زیبای خداست.

خاک تشنه از برف و باران سیرآب می شود تا دوباره در بهار سرسبزی را نشان ما بدهد.کولاک، رودخانه های یخی، بادهای طوفانی این چهره واقعی زمستان سخت است که مردم را به وحشت می اندازد. حال و هوای غم انگیز و خواب آلود آن با شب های تاریک طولانی و فضای سرد همراه است اما برخلاف این واقعیت، زمستان سال ها منبع الهام ادبی بوده و هنوز هم باقی مانده است.زمستان فصل خوبی برای تماشای این زیبایی ها است تا چشم برهم بزنی فصل بهار از راه می رسد پس باید از این زیبایی ها لذت ببریم.

نتیجه گیری انشا در مورد زمستان

زمستان یکی از زیباترین فصل های خداست،گرمای دل ما می تواند سردی زمستان را با خود ببرد.هوای هم را داشته باشیم.

انشا در مورد زمستان برای دانش آموزان همه پایه ها

شماره 2. انشا در مورد زمستان کوتاه و زیبا

مقدمه درباره فصل زمستان

انشای خود را با نام خدا مهربان،خدای آفریننده زمستان زیبا اغاز می کنم.زمستان یکی از چهار فصل زیبای خدا است. زمستان فرصتی برای تماشای شاهکار زیبای او است.

بدنه درباره فصل زمستان

زمستان با آمدن بلند ترین شب سال یعنی یلدا می آید و سوز و سرما را برای ما هدیه می آورد.اما ما با دورهمی های گرم شب یلدا و خواندن حافظ و خوردن انار به استقبال او می رویم.زمستان با بارش دانه های سفید و زیبایش بیشتر اعلام حضور می کند و کم کم همه شهرها و خیابان ها را سفیدپوش می کند.با آمدن فصل زمستان،رودخانه ها یخ می بندند و درختان به خوابی زمستانی می روند تا در بهار دوباره شکوفه دهند و سبز شوند.


حتما بخوانید: انشاء در مورد موضوع شب یلدا با مقدمه و نتیجه


وقتی زمستان از راه می رسد شب ها طولانی تر می شوند. آسمان زمستانم رنگی دیگر پیدا می کند ستاره های زیبا در آسمان خودنمایی می کنند.زمستان سرد و بی رنگ است اما زیبایی و موهبت های خودش را هم دارد.همه جا پر می شود از آدم برفی ها و برف بازی های کودکان.زمستان در برخی نقاط جهان برای مردم امکان ورزش کردن را ایجاد می کند تا مردم علاوه بر انجام ورزش کمی هم به شادی و تفریح بپردازنند.

گیاهان و جانوران هم به طرق مختلف به زمستان واکنش نشان می دهند. برخی از حیوانات مانند پرندگان زمانی که فصل زمستان نزدیک می شود مهاجرت می کنند.اما با امدن فصل زمستان برخی پرنده ها و حیوانات کوچک بی جا و غذا می مانند.در این ایام مهربانی ادم های خوش قلب بازهم به کمک انها می آید و انها را فراموش نمی کند.هرفصل نشانه ای از قدرت و عظمت خداوند است و زمستان هم یکی از شاهکارهای خلقت اوست تا به ما نشان دهد بعد از مردن دوباره همه چیز سبز و زنده خواهد شد.

نتیجه درباره فصل زمستان

زمستان علاوه بر برف و یخبندان،زیبایی های بیشماری دارد، لذت دیدن برف این نعمت زیبای خدا یک بار دیگر قدرت و عظمت خداوند را به ما نشان می دهد.

انشا در مورد زمستان کوتاه و زیبا

سخن پایانی:

انشا نوشتن در مورد فصل های سال مخصوصا زمستان که زیبایی های خاصی درد واقعا هیجان انگیز است.در این مطلب دو انشا با موضوع زمستان برای شما آماده کردیم.


مقالات مرتبط:

انشا درباره ضرب المثل «سالی که نکوست از بهارش پیداست»؛ معنی و متضاد آن

5 انشا درمورد صدای زنگ آخر مدرسه زیبا، ساده و رواناز
19
رای