آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا بهمراه نکات کلیدی در نگارش انشا

آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا بهمراه نکات کلیدی در نگارش انشا با یادگیری اصول و قواعد نگارش انشا می توانید به راحتی دست به قلم شوید و از نوشتن انشا هیچ هراسی نداشته باشید. ما چند مقدمه کوتاه و زیبا برای انشا به شما پیشنهاد کرده ایم.

در فاصله زمانی نچندان دور از حال افراد را به دو دسته راست مغز و چپ مغز دسته بندی می کردند و بر این باور بودند که افرادی که راست مغز هستند دست به نوشتن بهتری دارند و افراد چپ مغز در محاسبات قوی ترند ولی بعدها تحقیقات نشان داد که این موضوع چندان نمی تواند صحت علمی داشته باشد و توانایی افراد براساس محیطی که در آن قرار گرفته اند در موضوعی خاص تقویت و یا تضعیف می شود. حال فارغ از موضوع راست مغز بودن و یا چپ مغز بودن نوشتن انشا می تواند برای برخی افراد آسان تر باشد و برای برخی دیگر سخت. اگر در نوشتن انشا مشکل دارید، انتخاب یک مقدمه زیبا برای شروع انشا می تواند کار را برای شما راحت تر کند. 

مقدمه برای انشا

  • برای اینکه بتوانی یک مقدمه زیبا برای انشا داشته باشید ابتدا باید موضوع انشا را به خوبی درک کنید و سپس آنرا در ذهن خود پرورش دهید. سپس برای مقدمه و شروع انشا از آیات و یا اشعار استفاده کنید، احادیثی که به موضوع انشا نزدیک هستند را بکار بگیرید و آن را به موضوع اصلی انشا مرتبط کنید.
  • ارتباط بین یک مقدمه کوتاه برای انشا و بدنه اصلی متن انشا می تواند شنوندگان انشا را مجذوب خود بکند. از کلمات زیبا برای انشا استفاده کنید تا به گیرا بودن انشای شما کمک کند. هر چقدر مقدمه انشا ادبی تر و بار معنای بیشتری داشته باشد، شنونده و یا خوانده انشا برای شنیدن و یا خواندن آن مشتاق تر خواهد بود. 
  • برای اینکه نوشتن چند نمونه مقدمه برای شروع انشا را تمرین کنید به توصیف یک موضوع تخیلی بپردازید. موضوعات تخیلی و شبیه سازی های خارج از دنیای واقعی، چهارچوب و محدودیت ذهنی انسان را برای داشتن شروعی زیبا برای انشا از بین میبرد. با تخیل سازی شما را وارد دنیایی پر از آزادی عمل خواهید شد. 
  • در مقدمه برای انشا، مخاطبتان را مشخص کنید. در مقدمه انشا بگویید که قصد صحبت کردن با چه کسی را دارید. می توانید خودتان راوی داستان باشید و یا اینکه انشا را از زبان سوم شخص بیان کنید. و این تناسب را در کل مسیر نگارشتان حفظ کنید. و یا اینکه با افعال در حین نگارش بازی کنید و داستان را از نگاه اشخاص مختلف توصیف کنید. 

مقدمه ایی کوتاه برای شروع انشا

مقدمه هایی زیبا برای انشا درباره خدا، مدرسه

1. مقدمه انشا درباره خدا

اَللّهُمَّ اَخْرِجْنى مِنْ ظُلُماتِ الْوَهْمِ وَ اَکْرِمْنى بِنُورِ الْفَهْمِ اَللّهُمَّ افْتَحْ عَلَیْنا اَبْوابَ رَحْمَتِکَ وَانْشُرْ عَلَیْنا خَزائِنَ عُلُومِکَ بِرَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ. پروردگارا خارج كن مرا از تاريكی های فكر و خیال و به نور فهم مرا گرامی بدار. پروردگارا بر ما درهای رحمتت را بگشای به حق مهربانیت ای مهربان ترین مهربانان.

مقدمه برای شروع انشا می تواند شعر باشد، خوشبختانه ادبیات غنی زبان فارسی دست ما در انتخاب یک شعر خوب برای مقدمه انشا باز گذاشته است و ما گزینه های زیادی در انتخاب شعر داریم.

2. شعر برای مقدمه انشا برای مدرسه

1. سر آغاز هر نامه نام خداست                   که بی نام او نامه یکسر خطاست

2. به نام خالق پیدا و پنهان                        که پیدا و نهان داند به یکسان

3. به نام خداوند دادار پاک                       پدید آور آدم از آب وخاک

4. به نام خداوند جان و خرد                      کزین برتر اندیشه برنگذرد

5. به نام خدایی که بر ذات وی                    محال است هرگز برد عقل، پی

6. به نام خدایی که خاک آفرید                   کزان خاک انسان پاک آفرید

7. ای نام تو بهترین سرآغاز                        بی نام تو نامه کی کنم باز

8. به نام آنکه در ما گفتن آموخت                  به انسان، در معنی سفتن آموخت    

9. خدایا جهان پادشاهی تو راست                  ز ما خدمت آید، خدایی تو راست

10. خداوند مایی و ما بنده ایم                       به نیروی تو یک به یک زنده ایم

11. سرآغاز گفتار نام خداست                        که رحمتگر و مهربان، خلق راست

مقدمه کوتاه برای نوشتن انشا

1. مقدمه کوتاه و زیبا برای نوشتن انشا در مورد سفر

  • موضوع انشا : سفر به اصفهان
  • مقدمه کوتاه برای نوشتن انشا : قلم خیس برمیدارم و انشای سفر به اصفهان را به نام خدای خویش آغاز می کنم. 

اگر کمی در خاطراتمان پرسه بزنیم همه ما شبی پر استرس را به یاد خواهیم آورد که برای نوشتن انشا متوسل به پدر و یا مادرمان می شدیم و از آنها کمک می خواستیم، که در اکثر موارد آنها نیز برای نوشتن انشا باید سختی زیادی را تحمل می کردند زیرا که بعضا بخاطر روز پرکاری که داشتن، خسته بودند و یا اینکه موضوع مطرح شده برای انشا آنقدر دشوار بود که نیاز به مطالعه چندین و چند ساعته داشت. آن هم در زمانی که دسترسی به اینترنت و کمک گرفتن از آن برای نوشتن انشا به اندازه امروز راحت نبود. اما تمام آنچه که گفتیم بخاطر این بود که معلمان انشا فقط از ما یک متن آماده می خواستند و هیچگاه اصولی را نوشتن انشا به ما آموزش ندادند. نوشتن انشا اصول و مراحلی دارد که با رعایت کردن آنها می تواند به راحتی آب خوردن انشا نوشت. 

چگونه چند مقدمه برای انشا بنویسیم؟

اصول و نکاتی برای نوشتن انشا 

1. در واقع انشا نوشتن تعریف موضوعی است که ما باید در رابطه با آن انشا بنویسیم. برای مثال مرور یک خاطره از یک سفری که به تازگی رفته ایم می تواند یک انشا باشد. برای راحتی بیشتر در نوشتن انشا ابتدا موضوع را به زبان محاوره بنویسید سپس آن را به زبان نوشتار نزدیک تر کنید. 

2. چند کلمه اصلی که مرتبط با موضوع انشا است را بنویسید سپس با آنها جمله بسازید. برای تقویت مهارت نوشتن انشا حتی می توانید کلمات غیر مرتبط نیز با جمله بندی به هم مرتبط کنید. برای مثال کلمه چوب و کامپیوتر. 

3. تمرین مرحله قبل را با تعداد بیشتری کلمه ادامه بدهید. هر بار به تعداد آنها بیفزایید.

4. در نوشتن مقدمه زیبا برای انشا از آرایه های ادبی استفاده کنید. استفاده از تشبیه، بکار بردن صنعت اغراق در کلمات می تواند کمک شایانی به نوشتن مقدمه برای انشا به شما بکند. 

5. از نوشتن انشا هیچ هراسی نداشته باشید، شما می توانید بارها و بارها انشای خود را ویرایش کنید. اشکالی ندارد اگر در نوشتن انشا اشتباه کنید. 

6. بعد از تمرین در نوشتن جمله ها آنها را تبدیل به پاراگراف کنید. سعی کنید جمله ها را به وصل کنید. تا متن انشا تکمیل شود. 

7. برای تمرین در نوشتن انشا سعی کنید از اتفاقات ساده برای نوشتن استفاده کنید. صحنه ایی که در مسیر مدرسه نظرتان را جلب کرده است می تواند دلیلی برای نوشتن انشا و دست به قلم شدن باشد. 

8. ممارست به خرج دهید. حتی نویسندگان رمان های بزرگ نیز از نوشتن یک داستان کوتاه شروع کرده اند. بنویسید تا نوشتن انشا به مانند حرف زدن برایتان آسان شود. 

9. سعی کنید هر هفته یک کتاب داستان بخوانید. به ویرایش کلمات داستان بپردازید. سعی کنید خودتان را جای نویسنده داستان بگذارید و تصور کنید که اگر شما به جای نویسنده اصلی داستان بودید از چه کلماتی استفاده می کردید.

10. داستان هایی که در طول هفته خوانده اید را خلاصه نویسی کنید. و یا آن را برای شخصی بازگو کنید.  

مقدمه های کوتاه برای انشا

مقالات مرتبط:

انشا زیبا در مورد فلسفه سفره هفت سین

انشا در مورد تاثیر کرونا بر سبک زندگی مردم و دانش آموزان

انشا با موضوع شب آرزوها (لیله الرغایب) 

انشا درباره پروین اعتصامی

انشا درمورد ضرب المثل "زبان سرخ سر سبز می دهد بر باد" و بازآفرینی آن
 

از
1203
رای