4 انشا درباره پرچم ایران با مقدمه و نتیجه گیری کوتاه و زیبا

4 انشا درباره پرچم ایران با مقدمه و نتیجه گیری کوتاه و زیبا هر رنگ از پرچم هر کشوری معنا و مفهوم خاص خود را دارد که بنابر این موضوع پرچم خوش رنگ کشور ما نیز از این قائده مستثنی نیست. می توانید 4 نمونه انشاء در مورد پرچم ایران را به همراه مقدمه و نتیجه در سلام دنیا مشاهده کنید.

پرچم هر کشور نماد آرمان ها و ارزش های هر کشوری است. ما دانش آموزان باید در جهت آبادانی و رساندن کشور به اهداف و آرمان هایش تلاش کنیم و در جهت توسعه روز افزون کشور از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و اقتصادی بکوشیم. در این مقاله از وب سایت سلام دنیا ، قصد داریم جهت ایده دادن و کمک به دانش آموزان عزیز چندین انشاء با موضوع پرچم کشور عزیزمان ایران بنویسیم. امیدواریم تا این مقاله مفید واقع شده و گام کوچکی جهت کاشت نهال عشق به میهن عزیزمان ایران در قلب کودکان این سرزمین باشد.

انشا درباره پرچم ایران با مقدمه و نتیجه گیری

مقدمه انشاء درباره پرچم ایران

پرچم هر کشور نماد آرمان ها و ارزش های هر کشوری است. ما دانش آموزان باید در جهت آبادانی و رساندن کشور به اهداف و آرمان هایش تلاش کنیم و در جهت توسعه روز افزون کشور از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و اقتصادی بکوشیم. 


حتما بخوانید: آموزش نوشتن مقدمه هایی کوتاه و زیبا برای انشا


با در دست گرفتن این پرچم سعی می کنیم تا نشان دهنده هویت و آرمان های کشورمان باشیم.

انشا درباره پرچم ایران با مقدمه و نتیجه گیری

1. انشا کوتاه در مورد پرچم ایران

«پرچم هر کشوری، نشانه ای از هویت ملی آن کشور است. پرچم کشور عزیزمان، جمهوری اسلامی ایران از سه رنگ سبز و سفید و قرمز تشکیل شده است. در وسط این پرچم کلمه مقدس «الله» به چشم می خورد و اطراف آن نیز با شعار مقدس «الله اکبر» مزین شده است. هر رنگ پرچم یک مفهوم خاص دارد. رنگ سبز نشانه آبادانی و منعکس کننده آرمان های بزرگ ملت عزیزمان است. در واقع سبز نماد توسعه و کشوری آباد است. رنگ سفید پرچم بیانگر صلح طلبی مردم عزیزمان ایران است. مردم کشور عزیزمان ایران همراه در سرتاسر تاریخ خواهان صلح و آرامش برای تمام هم نوعان خود بوده اند.

رنگ قرمز پرچم نشانه ای از صلابت و پایرداری امت مسلمان ایران است که در برابر ظلم و تجاوز ستمگر به پا می خیزند. ملت ایران همراه در طول تاریخ نشان داده اند که برای دفع از این مرز و بوم و حقوق خود تا پای جان می ایستند. کلمه الله و شعار الله اکبر در پرچم کشورمان نیز بیان گر هویت و آرمان های ملتمان است. باید برای قدردانی از نعمات بزرگ تا آخرین قطره خون تلاش کنیم و سوگند یاد کنیم که برای دفاع از کشور و هویت مان تا پای جان می ایستیم».


حتما بخوانید: انشا در مورد باران با مقدمه و نتیجه زیبا


2. انشا در مورد پرچم ایران

«پرچم هر کشوری یکی از اجزاء و عناصر خاص گره خورده با نام آن کشور است و از بیش از 4000 سال قبل وجود داشته است. از پرچم به عنوان نمادی از به نمایش گذاشتن همبستگی و اتحاد مردم هر کشور در هر غم و اندوه و یا حتی به عنوان هشدار و آگاهی استفاده می شود. پرچم کشور عزیزمان ایران از سه رنگ سبز و سرخ و سفید تشکیل شده است. سبزی آن نشانه طراوت و سفیدی آن نشانه صلح و دوستی و سرخی آن یادآور خون پاک شهدای کشور عزیزمان است.

وقتی این پرچم را در دست می گیرم، به مردم کشور عزیزمان فکر می کنم و باعث غرور و سبربلندی من است. این پرچم یادآور صلح و دوستی و دلاوری مردان و زنانی است که تا پای جان مبارزه کردند تا خاک وطن جاودانه باقی بماند. به لطف تمام فداکاری ها و ایثارگری های نسل های قبل، اکنون می توانیم با افتخار پرچم کشورمان را به دست بگیریم و از این مرز و بوم دفاع کنیم».

انشا در مورد پرچم ایران

3. بهترین انشای پرچم ایران

«وقتی پرچم کشور عزیزمان ایران را به دست می گیرم، به ایرانی بودن خود و تمدن تاریخی کشور عزیزم افتخار می کنم. جهموری اسلامی ایران در آسیا و در بخش خاورمیانه واقع شده است و پرچم مان از سه رنگ سبز و سفید و قرمز تشکیل شده است که هر کدام نماد و مفهومی دارند. رنگ سبز نشانه ای از سازندگی و آبادانی و رنگ سفید نشانه ای از صلح و دوستی با جهانیان و رنگ قرمز نشانه رشادت و دلاوری ها است.


حتما بخوانید: انشا درباره ضرب المثل"زبان سرخ سر سبز می دهد بر باد"


وقتی نام کشور عزیزمان را ایران را به زبان می آوریم، صرفا یک کشور نیست، بلکه یک تمدن و یک هویت و یک ملت است. خاک کشور عزیزمان ایران با وجود ثروت های خدادادی زیاد یکی از ارزشمندترین خاک های جهان است. ایران بناها و یادگاری های زیادی از تاریخ کهن سرزمینمان به همراه دارد و یک سرزمین بی نظیر و بارونکردنی است.

پرچم کشورمان را در دست می گیریم و در جای جای این مرز و بوم و خارج از این مرز و بوم برافراشته تا به جهان و جهانیان یادآوری کنیم که وطن عزیزمان را دوست داریم و به تمام زیبایی ها و تمدن کهن سرزمینمان افتخار می کنیم و تا پای جان برای دفاع از این مرز و بوم و خاک کشورمان تلاش می کنیم».

4. انشا در مورد پرچم ایران پایه چهارم

«پرچم هر کشور مانند شناسنامه ای است که نشان دهنده هویت و ملیت آن کشور است. همه مان ایرانی هستیم و خون وغیرت ایرانی در رگ هایمان جریان دارد. به وجود کشور عزیزمان ایران افتخار می کنیم زیرا تنها کشور پارسی زبان در زیر سقف این آسمان بزرگ هستیم که با انواع و اقسام گویش ها و لهجه ها و دین و مذهب در صلح و آرامش زندگی می کنیم.

دست در دست یکدیگر پله های رشد و ترقی را طی می کنیم و به امید فردا و آینده ای درخشان تر تلاش می کنیم. با غرور پرچم کشورمان ایران را در آغوش می گیریم تا از هویت خویش دفاع کنیم. پرچمان از سه رنگ زیبای سبز و سفید و سرخ تشکیل شده که هر کدام معنا و مفهومی دارند. 

انشا در مورد پرچم ایران پایه چهارم

نتیجه گیری انشا درباره پرچم ایران

با در دست گرفتن این پرچم سعی می کنیم تا نشان دهنده هویت و آرمان های کشورمان باشیم. رشادت ها و دلاوری های زیادی برای حفظ آب و خاک این مرز و بوم و هویت این پرچم زیبا انجام شده است. برای شکرگزاری و قدردانی از این نعمات بزرگ با در دست گرفتن این پرچم سوگند یاد می کنیم که تا آخرین قطره خون خود برای حفظ عظمت کشور عزیزمان ایران تلاش کنیم».

سخن آخر

در نهایت امیدواریم انشاهایی که درباره پرچم کشور عزیزمان ایران خواندید، مورد توجه تان قرار گرفته باشد. لطفا در بخش نظرات زیر برای ما بنویسید که کدام انشاء را بیشتر از سایرین دوست داشتید.


مقالات مرتبط:

انشا با موضوع ویروس کرونا؛ تاثیر کووید 19 بر سبک زندگی مردم

انشا در مورد فصل بهار با مقدمه و نتیجه گیری با زبانی ساده

انشاء در مورد شب یلدا با مقدمه و نتیجهاز
274
رای