معنی دقیق و کاربرد صحیح این 61 ایموجی یا شکلک را بدانید

معنی دقیق و کاربرد صحیح این 61 ایموجی یا شکلک را بدانید از چهره های ایموجی برای پیامک کوتاه (اس ام اس) و برنامه های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام و واتس آپ استفاده می شود. اما معنی واقعی ایموجی چیست و هر ایموجی در کجا کاربرد دارد. در ادامه با 61 ایموجی آشنا شوید.

قبلا به عنوان شکلک (نقطه گذاری) شناخته می شدند و غالبا با ایموجی اشتباه گرفته می شدند، از چهره های ایموجی برای پیامک کوتاه (اس ام اس) و برنامه های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام و واتس آپ استفاده می شود. اما ایموجی به چه معنا است؟ هر ایموجی می توانند به معانی مختلفی تفسیر شود- که از نمادهای قلب و دست پیچیده تر است. یونی کد معیارهایی را در مورد معنای ایموجی ها منتشر می کند، اما آن ها همیشه با هدف مورد نظر، مورد استفاده قرار نمی گیرند. آن ها می توانند در جوامع خاص، معنای منحصر به فردی داشته باشند. به عنوان مثال، اسنپ چت ایموجی های مخصوص به خود را دارد. خب، ایموجی ها به چه معنا هستند؟ در اینجا معانی ایموجی های معروف که به صورت عمومی پذیرفته شده اند، ذکر شده است.

معانی ایموجی های معروف که به صورت عمومی پذیرفته شده اند

الف: ایموجی صورت شاد

1. ایموجی خندان (صورت خندان)

ایموجی های «صورت خندان با چشمان خندان» و «صورت خندان» بیش ترین استفاده را در بین ایموجی ها دارند. آن ها صرفا خوشحالی و مثبت بودن را نشان می دهند. آن ها به ندرت بعد از یک توهین یا انتقاد ملایم برای رفع اثر آن (ناراحتی) استفاده می شوند.

ایموجی خندان

2. سایر چهره های خندان

چهره خندان با دهان باز، چهره خندان با دهان باز و چشمان کوچک، پوزخند زدن؛ چهره های خندان با دهان باز و چهره چندان با دهان باز و چشم بسته شبیه به دو چهره ساده تر لبخند هستند. با این وجود، آن ها اغلب برای نشان دادن سطح شادی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. پیامی با یکی از این ایموجی ها به طور طبیعی بسیار مثبت خواهد بود. آن ها به ندرت به نشانه توهین یا انتقاد استفاده می شوند.

معانی چهره های ایموجی

3. صورت خندان با دهان باز و عرق سرد

لب خندان با دهان باز و  لب خندان با عرق سرد به طور مشابه خوشبختی را اگرچه همراه با تسکین نشان می دهند. در پیام هایی که از این ایموجی ها استفاده می شود، اغلب از وقوع یک رویداد بالقوه منفی اظهار شادی می کنند. به عنوان مثال، اگر شما پیامی را ارسال کردید که توضیح می دهد تازه یک امتحان سخت را قبول شده اید، یا یک آزمایش دشوار پزشکی را پشت سر گذرانده اید، می توانید از این ایموجی ها استفاده کنید.

معنی ایموجی صورت خندان با دهان باز و عرق سرد

4. چهره ای با اشک شادی

از این شکل برای نشان دادن خنده استفاده می شود. معمولا وقتی با کسی شوخی می کنید، این ایموجی جایگزین «LOL» می شود.

معنی چهره ای با اشک شادی

5. از شدت خنده روی زمین پیچ و تاپ خوردن

ایموجی از شدت خنده روی زمین پیچ و تاپ خوردن یکی از جدیدترین مدل های تکرار «ROFL» است، یکی از اصطلاحات عامیانه اینترنتی است که باید در مورد آن مطلع باشید.

ایموجی از شدت خنده روی زمین پیچ و تاپ خوردن

6. صورت وارونه

چهره ای با صورت وارونه نشان می دهد که شما جدی نیستید یا در مورد چیزی صحبت می کنید که به نظر نمی رسد منطقی باشد.

معنی شکلک صورت وارونه

7. چهره مسخره

چهره مسخره، بی ملاحظگی را نشان می دهد. اگر شخصی خنده دار و و احمق است، از این شکل استفاده کنید.

معنی شکلک چهره مسخره

8. صورت خندان با عینک آفتابی

صورت خندان با عینک آفتابی نشان دهنده یک چهره خونسرد است. گاهی اوقات از آن برای گفتن یک چیز کنایه آمیز استفاده شده و یا می تواند به معنی «کنار آمدن با آن» باشد.

معنی صورت خندان با عینک آفتابی

9. چهره سرخ شده

از چهره سرخ شده برای نشان دادن شرمندگی در یک وضعیت ناخوشایند یا اشتباه استفاده می شود. از آن غالبا به عنوان پاسخی برای تعارف به شکل خودسرانه استفاده می شود.

ایموجی چهره سرخ شده معنی چیست

10. چهره ای که خوشمزگی غذا را نشان می دهد

از این ایموجی می توان برای پیش بینی خوشمزگی غذا در حین یا بعد از یک شام خوشمزه استفاده کرد.

شکلک  چهره ای که خوشمزگی غذا را نشان می دهد

11. صورت آدم بی عرضه

صورت آدم بی عرضه، هوش یا اشتیاق به یک موضوع خاص را نشان می دهد. از آن اغلب به صورت طعنه آمیز استفاده می شود.

معنی ایموجی صورت آدم بی عرضه

12. صورت خندان با چشمان ستاره شکل

چهره خندان با چشمان ستاره شکل به این معنا است که شما هیجان زده و حیران هستید. مانند وقتی که انتظار دارید با کسی ملاقات کرده یا کاری انجام دهید.

معنی ایموجی صورت خندان با چشمان ستاره شکل

13. صورت با بلوئر (دمنده) مهمانی و کلاه جشن

از این ایموجی برای جشن گرفتن یک رویداد استفاده می شود. بهترین حالت استفاده از آن در تولد یک دوست است.

معنای ایموجی صورت با بلوئر مهمانی

ب: ایموجی صورت در حال عشوه گری کردن

14. صورتی که پوزخند می زند

صورت در حال پوزخند زدن، شدیدا به مسائل جنسی مرتبط است. از آن به طور عادی برای نشان دادن رابطه جنسی یا پیشنهاد جنسی استفاده می شود.

ایموجی صورتی که پوزخند می زند نماد چیست

15. صورت چشمک زن

صورت چشمک زن نشان می دهند که پیام ارسالی با هدف طنز ارسال شده است. هر پیامی که با چهره چشمک زن همراه باشد، نباید خیلی جدی گرفته شود. مشابه با صورت در حال پوزخند زدن، چهره چشمک زن نیز اغلب با پیام های پیشنهادی همراه است.

معنی ایموجی صورت چشمک زن

16. چهره ای که زبانش بیرون است

«چهره ای با زبان بیرون آمده» و «چهره ای با زبان بیرون آمده و چشمانی که چشمک می زنند»، و «چهره ای که زبانش بیرون آمده و چشمان خود را محکم بسته است»، به طور متناوب با چهره چشمک زن برای نشان دادن شوخ طبیعی استفاده می شوند.

معانی انواع مختلف چهره های ایموجی

17. چهره آرامش یافته

چهره آرامش یافته همانطور که از نامش مشخص است، نشانگر تسکین یافتن است. با این حال، بیشتر برای نشان دادن رضایت استفاده می شود. همچنین می تواند در پاسخ به ایموجی پیشنهادی، ناهنجاری یا بی گناهی استفاده شود.

ایموجی چهره آرامش یافته

18. صورت خندان با هاله (حلقه نور)

صورت خندان با هاله به مفهوم بی گناهی است. می توان از آن به طور جدی یا طنز استفاده کرد. به عنوان مثال، این ایموجی هنگامی که به دوستان خود در روز جمعه پیام می دهیم، مناسب است تا توضیح دهد که شما شب در خانه می مانید.

معنی ایموجی صورت خندان با حلقه نور

19. صورت شیطانی

صورت خندان با شاخ و شرور، می تواند به طور متناوب مورد استفاده قرار بگیرد تا شیطنت یا فنته جویی را نشان دهد. از آنجا که یکی لبخند می زند و دیگری اخم کرده، آن ها نشان دهنده چیزهای متفاوتی هستند. صورت خندان با شاخ بیشتر برای پیام های ناشایست یا پیام های پیشنهادی همراه با شرارت که بیشتر نشان دهنده کینه توزی هستند، استفاده می شود.

مفهوم ایموجی صورت شیطانی

20. صورت در حال بوسیدن

صورت در حال بوسیدن، صورتی که بوس می فرستد، صورت در حال بوسیدن با چشمان خندان، و چهره در حال بوسیدن با چشمان بسته همه برای نشان دادن عشق و محبت استفاده می شوند. صورتی که بوس می فرستد به دلیل وجود قلب کوچک، عموما عاشقانه تر است. از سه نوع دیگر همچنین می توان برای نشان دادن سوت زدن معصومانه استفاده کرد.

مفهوم صورت در حال بوسیدن

21. صورت خندان با چشمانی به شکل قلب

این ایموجی نشان دهنده عشق، ستایش، یا سپاسگزاری است. از آن می توان برای مخاطب قرار دادن شخص یا مکان یا یک وسیله استفاده کرد.

معنی شکلک صورت خندان با چشمانی به شکل قلب

22. چهره شخصی که در حال بغل کردن است

چهره شخصی که در حال بغل کردن است به این معنا است که شما شخص مخاطب خود را به طور مجازی در آغوش می گیرید.

 معنی چهره شخصی که در حال بغل کردن است

پ: ایموجی های صورت منفی

23. ایموجی سکوت

چهره خنثی و صورت بی احساس نشان دهنده نداشتن احساس است. ممکن است استفاده شود تا تحت تاثیر قرار نگرفتن، بی تفاوتی و بی دست و پا بودن را نشان دهد.

معانی ایموجی چهره خنثی و صورت بی احساس

24. چهره ای که خوشحال نیست

این ایموجی نشان دهنده ناراحتی و ظن است. این ایموجی نه تنها نشان دهنده عصبانیت یا غم واقعی است، بلکه همچنین احساسات منفی را نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر از بهانه آوردن کسی ناراحت یا مشکوک هستید، می توانید این چهره را ارسال کنید.

معنی  شکلک چهره ای که خوشحال نیست

25. صورت با عرق سرد

صورت با عرق سرد، استرس یا کار سخت را نشان می دهد. این صورت به طور معمول به یک وضعیت خاص اشاره می کند. پیام رسانی به یک دوست عزیز برای توضیح اینکه باید در دفتر بمانید، می تواند حکمی برای استفاده از این ایموجی باشد.

مفهوم ایموجی صورت با عرق سرد

26. چهره های غمگین

چهره های افسرده و ناامید دو چهره ایموجی غمگین هستند. هر دو احساس غم، اندوه، پشیمانی، ناامیدی یا هر احساس منفی دیگری را منتقل می کنند.

شکلک چهره های غمگین

27. چهره ملتمسانه

چهره ملتمسانه نشان می دهد که شما درخواست کمک می کنید. این نوع نگاه «چشمان توله سگ» است و به ندرت در شرایط جدی استفاده می شود.

معنی چهره ملتمسانه

28. چهره ناامید اما تسکین یافته

صورت ناامید اما تسکین یافته معمولاً برای نشان دادن ترس یا صدمه استفاده می شود.

ایموجی  چهره ناامید اما تسکین یافته

29. چهره در حال گریه کردن

چهره گریان مشابه با صورت افسرده و ناامید است. این چهره، حس قوی تری از غم کلی را نشان می دهد.

معنی چهره در حال گریه کردن

30. با صدای بلند گریه کردن

با صدای بلند گریه کردن، یک نسخه قوی تر از چهره در حال گریه کردن است. این چهره صدمه دیدن، درد و ناراحتی را نشان می دهد. بر خلاف دیگر چهره های غمگین، اغلب به منظور طنز استفاده می شود.

ایموجی  با صدای بلند گریه کردن

31. چهره نگران

چهره نگران، شوک، وحشت و انزجار و ترس را نشان می دهد.

معنی شکلک چهره نگران

32. چهره شکلک در آورده

این چهره به طور مشابه نگرانی، خجالت یا بی حوصلگی را نشان می دهد. اگر نسبت به یک پیام نگران هستید، از این ایموجی استفاده کنید.

مفهوم ایموجی چهره شکلک در آورده

33. صورت با ابروهای بالا رفته

صورت با ابروهای بالا رفته، شک و تردید یا عدم پذیرش را نشان می دهد- در صورتی که بهانه های یک نفر را باور نمی کنید، ایموجی خوبی است.

کاربرد صحیح ایموجی صورت با ابروهای بالا رفته

34. چهره با عینک یک چشمی

این ایموجی نشان دهنده تردید است، مانند اینکه شما در حال موشکافی یک پیام هستید.

ایموجی چهره با عینک یک چشمی

35. چهره دروغگو

چهره دروغگو یک بینی بزرگ شده را نشان می دهد، دقیقا مانند کارتون پینوکیو. اگر تصور می کنید کسی حقیقت را نمی گوید، می توانید از این ایموجی استفاده کنید.

ایموجی چهره دروغگو

36. صورت بدون دهان

صورت بدون دهان به این معنا است که شما حرف نمی زنید. از آن می توان به صورت طعنه آمیز استفاده کرد، اما اغلب به این معنا است که شما نمی دانید در هنگام یک مکالمه ناجور چه چیزی بگویید یا جرات ندارید هنگام خجالت یا عصبانیت آنچه در ذهنتان است را بیان کنید.

معنای اموجی صورت بدون دهان

37. صورت با زیپ بر دهان

صورت با زیپ بر دهان به این معنا است که شما نمی توانید همین حالا کلمات صحیح را بیان کنید. با این حال، بیشتر با این مفهوم استفاده می شود که نشان دهد شما راز نگه دار هستید.

مفهوم شکلک صورت با زیپ بر دهان

38. چهره با سر منفجر شده

چهره با سر منفجر شده نشان دهنده شوک است، و به دریافت کننده پیام می گوید که شما حیران مانده اید. این معمولا برای ابراز تاسف از چیزی به کار می رود.

معنی ایموجی چهره با سر منفجر شده

39. چهره با نمادهایی بر روی دهان

چهره با نمادهایی بر روی دهان به طور معمول مفهوم نفرین را بیان می کند. از این ایموجی، برای ابراز نارضایتی یا عصبانیت استفاده کنید.

معنی استیکر چهره با نمادهایی بر روی دهان

40. چهره های خسته

چهره های کسل و خسته نشان دهنده خستگی هستند. با این وجود، آن ها به طور معمول برای بیان خستگی و استرس در دنیا است که به نظر می رسد دیگر توان آن را ندارید.

ایموجی چهره های خسته

41. صورت خواب آلود

چهره خواب آلود به ندرت نشان دهنده خستگی است. در عوض، نشان می دهد كه فرستنده ایموجی، بیمار یا ناخوش احوال است.

معنی ایموجی صورت خواب آلود

42. صورت خوابیده

صورت خوابیده، به جای چهره خواب الود، نشان دهنده خواب آلودگی است. ارسال پیام در هنگام خواب دشوار است.

معنی شکلک صورت خوابیده

43. چهره های سردرگم

چهره های گیج و سردرگم به طور قابل جایگزین برای نشان دادن سردرگمی به کار می روند. چهره گیج همچنین برای نشان دادن وضعیت ناخوشایند یا عذرخواهی استفاده می شود. اگر نیاز است تا کسی برنامه خود را لغو کند، می تواند از این ایموجی استفاده کند.

کاربرد صحیح ایموجی چهره های سردرگم

44. چهره با نگاه پیروزمندانه

چهره با نگاه پیروزمندانه یکی از ایموجی هایی است که از آن به طور اشتباه استفاده شده است. این شکل به جای نشان دادن پیروزی، نشان دهنده خشم یا ناامیدی است- غالبا معنی کنایه آمیز دارد.

معنی ایموجی چهره با نگاه پیروزمندانه

45. چهره عصبانی

چهره عصبانی و چهره اخم کرده هر دو نشان دهنده عصبانیت هستند، اما صورت قرمز اخم کرده از این دو شکل جدی تر است. بر خلاف صورت با نگاه پیروزمندانه، آن ها به ندرت به صورت کنایه آمیز مورد استفاده قرار می گیرند.

مفهوم شکلک چهره عصبانی

46. چهره با پشتکار

چهره با پشتکار نشان دهنده دست و پنجه نرم کردن با یک وضعیت است، اما با ناامیدی همراه است.

شکلک چهره با پشتکار چی معنی دارد

47. چهره های شوکه شده

چهره اخم کرده با دهان باز و چهره نگران، نشان دهنده شوک، وحشت و ناامیدی است. آن ها معمولاً به عنوان نسخه ضعیف تری از چهره خشن یا ناامید استفاده می شوند.

معنی صحیح اموجی چهره های شوکه شده

48. چهره های ترسیده

چهره هراسناک، چهره با دهان باز و عرق سرد، و چهره در حال فریاد زدن؛ در زمینه ترس، همه آن ها سطوح مختلف ترس را نشان می دهند، که محدوده ای از ترس با شدت کم در چهره ای با دهان باز و عرق سرد تا چهره کاملا وحشت زده با صورت در حال جیغ کشیدن دارد. از آن ها می توان به صورت کنایه آمیز استفاده کرد.

موارد استفاده از ایموجی چهره های ترسیده

ت: دیگر اشکال ایموجی ها

49. میمون ها

«میمونی که هیچ شری در چهره اش دیده نمی شود»، «میمون شروری که گوش هایش را گرفته»، «میمون شروری که چشم هایش را بسته»، به گونه ای گستاخانه، برای نشان دادن شوک و خجالت استفاده می شوند. اینکه از کدام ایموجی میمون استفاده می کنید، بستگی به محتوای نوشته شما دارد.

کاربرد صحیح ایموجی میمون ها

50. یک توده مدفوع

از ایموجی یک توده مدفوع تقریبا همیشه به حالت کنایه آمیز استفاده می شود. این می تواند جایگزین کلمه ناسزا شده یا از یک شخص یا یک پیام انتقاد کند.

معنی ایموجی یک توده مدفوع

ث: ایموجی ها با نماد دست

51. ایموجی انگشت شست به سمت بالا

ایموجی انگشت شست به سمت بالا نشان دهنده پذیرش و توافق است.

مفهوم ایموجی انگشت شست به سمت بالا

52. ایموجی انگشت شست به سمت پایین

این ایموجی، نشان دهنده عدم پذیرش، بیزاری یا اختلاف نظر است.

معنی ایموجی انگشت شست به سمت پایین

53. دست با علامت ok

این ایموجی نشان دهنده پذیرفتن، رضایت بوده یا اینکه همه چیز خوب است. همچنین می توانند برای نشان دادن چیزهای ریز یا کوچک استفاده شود.

کاربرد صحیح ایموجی دست با علامت ok

54. دست با علامت پیروزی

این ایموجی اغلب مشابه با نماد صلح است. می تواند خونسردی، آرامش و رضایت را نشان دهد.

معنی ایموجی دست با علامت پیروزی

55. شخصی که هر دو دستش را در جشن بالا برده

این ایموجی اغلب به منظور ستایش استفاده می شود، و برای حمایت یا قدردانی مورد استفاده قرار می گیرد.

معنی شکلک شخصی که هر دو دستش را در جشن بالا برده

56. دست های باز

ایموجی دست های باز؛ باز بودن و دوستی را منتقل می کند. همچنین می تواند به معنای این باشد که شما مخاطب خود را در آغوش می کشید، مشابه زمانی که ایموجی «چهره شخصی که در حال بغل کردن است» را می فرستید.

ایموجی دست های باز به چه معناست

57. شخصی که هر دو کف دستش را به هم چسبانده

شخصی که هر دو کف دستش را به هم چسبانده، معنای صریح مذهبی ندارد، از آن برای بیان کردن متشکرم، دعا و نماز استفاده می شود. شما می توانید از آن برای درخواست کردن کمک استفاده کنید.

معنای ایموجی شخصی که هر دو کف دستش را به هم چسبانده

58. ایموجی دست به شکل با من تماس بگیر

این ایموجی، با وجود نامش در متن های مختلف می تواند معانی مختلف داشته باشد. این شبیه به گوشی های تلفن سنتی است، بنابراین می تواند نشان دهد که شما می خواهید از طریق تلفن با کسی صحبت کنید. خلبانان همچنین برای آرزوی سلامتی برای همدیگر استفاده می کنند. در فرهنگ مردم هاوایی، آن را به نشانه «شاکا» به مفهوم «خونسرد بودن» استفاده می کنند- یک ژست محبت آمیز که نشان گر هم بستگی است.

 ایموجی دست به شکل با من تماس بگیر

ج: ایموجی های قلب

59. قلب قرمز

قلب قرمز، شکلک یک قلب عاشق، ابراز علاقه، دوستی یا عشق است.

 ایموجی قلب قرمز

60. قلب های رنگی

قلب های بنفش، سبز، زرد و آبی مانند قلب قرمز هستند؛ با این وجود، هدف از این حس به طور معمول به رنگ قلب بستگی دارد. به عنوان مثال، قلب آبی اغلب برای تیم های ورزشی استفاده می شود برای کسانی که لباس های آبی به تن دارند. به همین ترتیب، قلب زرد نشان دهنده خورشید یا تابستان است.

معنی ایموجی قلب های رنگی

61. قلب شکسته

قلب شکسته ابراز غم و اندوه است. همچنین می تواند به طور طعنه آمیز استفاده شود.

ایموجی قلب شکسته به چه معناست

از
5
رای