چگونه ایرپاد را تمیز کنیم؛ روش تمیز کردن ایرپاد [هندزفری بلوتوث]

چگونه ایرپاد را تمیز کنیم؛ روش تمیز کردن ایرپاد [هندزفری بلوتوث] چگونه ایرپاد را تمیز کنیم؛ با روش های تمیز کردن ایرپاد یا همان هندزفری بلوتوث آیفون و همچنین نحوه تمیز کردن قاب ایرپاد با توجه به دستور العمل شرکت اپل را در سلام دنیا بیاموزید.

اگر از مصرف کنندگان ایرپاد هستید باید بدانید که هر از گاهی برای سلامت خود و دستگاه تان باید به تمیزی ایرپاد خود بپردازید، در این مطلب از سلام دنیا درباره چگونه ایرپاد را تمیز کنیم ؛ روش تمیز کردن ایرپاد [هندزفری بلوتوث] و نحوه تمیز کردن قاب ایرپاد صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

چگونه ایرپاد را تمیز کنیم

 • از یک سواب پنبه ای خشک استفاده کنید تا بلندگو و میکروفون ایرپاد را تمیز کنید.
 • همه از پادکست یا لیست پخش خوب ارائه شده از ایرپادها لذت می برند . چیزی که ما آن را دوست نداریم، چیز چسبناکی است که به مرور زمان بر روی این ایرپادها جمع می شود. این فقط یک موضوع زیبایی شناسی نیست. جرم گوش ، خاک و چربی که روی ایرپادها جمع می‌شوند، مجرای گوش را در معرض عفونت قرار می‌دهند.

چگونه ایرپاد را تمیز کنیم

خوشبختانه، روش هایی برای تمیز کردن ایرپاد ها وجود دارد. دستورالعمل‌های زیر از اپل برای AirPods و AirPods Pro اعمال می‌شود.


حتما بخوانید: حل مشکل کار نکردن ایرپاد (airpods) اپل در یک گوش


اول، لیست کارهایی که نباید انجام دهید:

 • هرگز قسمتی از دستگاه را در آب فرو نبرید.
 • برای تمیز کردن ایرپاد از اشیاء تیز یا مواد ساینده استفاده نکنید.
 • از دستمال مرطوب ضد عفونی کننده برای اسپیکر ان استفاده نکنید. خوب است که از اینها با دقت روی سطوح بیرونی استفاده کنید.
 • هرگز چیزی را در درگاه های شارژ قرار ندهید، زیرا ممکن است به کنتاکت های شارژ  آسیب برساند.

وسایل تمیز کردن: شما به یک سواب پنبه ای خشک، یک پارچه نرم بدون پرز (مانند پارچه میکروفیبر) و یک بطری ایزوپروپیل الکل 70 درصد (معروف به الکل مالشی) نیاز دارید که در هر داروخانه ای موجود می باشد.

نحوه تمیز کردن ایرپاد

نحوه تمیز کردن ایرپاد (هندزفری بلوتوث آیفون)

 • از سواب پنبه ای استفاده کنید تا مش های بلندگو و میکروفون را به آرامی تمیز کنید. برخی منابع می گویند که از ابزارهایی با لبه های ظریف مانند خلال دندان یا سنجاق استفاده کنید، اما اپل انجام این کار را منع می کند. چه سواب یا ابزاری را انتخاب کنید، به آرامی جرم گوش اطراف لبه بلندگو را بیرون بیاورید. بلندگو را سوراخ نکنید. این ممکن است ایرپاد شما را خراب کند.

نحوه تمیز کردن ایرپاد (هندزفری بلوتوث آیفون)

 • از پارچه استفاده کنید تا به آرامی کثیفی و آلودگی را از بقیه سطح ایرپاد پاک کنید.
 • در صورتی که ایرپادها با چیزی که می تواند به آنها آسیب برساند (مانند شامپوها، عطرها، مواد شوینده یا غذاهای اسیدی) آلوده شده باشند، لازم است یک قدم جلوتر بروید. یک پارچه تمیز را با دقت با آب خیس کنید و به آرامی مناطق آسیب دیده را پاک کنید. سپس آنها را با یک پارچه خشک، خشک کنید.
 • از ایر پاداستفاده نکنید و آنها را تا زمانی که کاملا خشک نشده اند در جعبه شارژ قرار ندهید.
 • AirPods Pro همچنین دارای سری سیلیکونی است که هدفون را می‌پوشاند که باید تمیز شوند. آنها را بردارید، سپس  آن را با آب بشویید. از هیچ نوع پاک کننده یا صابون استفاده نکنید. آنها را خشک کنید، سپس پس از خشک شدن کامل دوباره وصل کنید.

نحوه تمیز کردن ایرپاد (هندزفری بلوتوث آیفون) 1

نحوه تمیز کردن قاب ایرپاد

 • دوباره با استفاده از یک پارچه خشک، قاب شارژ را به آرامی پاک کنید. اگر واقعا به مقداری الکل اضافی نیاز دارد، مقدار بسیار کمی از الکل ایزوپروپیل را به پارچه اضافه کنید، سپس ایرپاد را تمیز کنید. یا از دستمال مرطوب ضد عفونی کننده استفاده کنید.در درگاه های شارژ هیچ مایعی وارد نکنید.
 • AirPods را تا زمانی که کاملاً خشک نشده اند در جعبه قرار ندهید.
 • اگر کانکتور لایتنینگ حاوی هر نوع زباله است، از یک برس نرم مانند مسواک قدیمی استفاده کنید، که هم تمیز و هم خشک است تا به آرامی آن را پاک کنید.

حتما بخوانید: روش قطع و وصل کردن دو ایرپاد به یک گوشی و آیپد به طور همزمان


بعد از یکی دوبار استفاده، این روش تمیز کردن طبیعی خواهد بود!

نحوه تمیز کردن قاب ایرپاد

نکته جالب

تفاوت اصلی AirPods و AirPods Pro در این است که دومی دارای قابلیت حذف نویز فعال است.

سخن آخر

با تمیز کردن ایرپاد و قاب ایرپاد به بهداشت گوش خود نیز اهمیت داده اید و همچنین به سالم ماندن دستگاه خود. امیدواریم از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

اپل پنسل چیست؛ 8 قابلیت برتر مداد یا قلم اپل (Apple pencil)

حل مشکل وصل نشدن اپل واچ به گوشی آیفوناز
2
رای