تاریخ دقیق روز وکیل سال 1401 چه روزی و چند شنبه است و فلسفه آن

تاریخ دقیق روز وکیل سال 1401 چه روزی و چند شنبه است و فلسفه آن روز وکیل چه روزی است؛ تاریخ دقیق روز وکیل سال 1401 چه روزی و چند شنبه است؛ روز وکیل سال 1401 در تقویم شمسی، میلادی و قمری، فلسفه روز وکیل و وکالت و علت نامگذاری روز وکیل را در سلام دنیا بخوانید.

وکیل به شخصی گفته می شود که از طرف یک شخص حقوقی یا حقیقی به موجب عقد وکالت برای انجام کارهای مهم او انتخاب می شود. در تقویم ایران تاریخ 7 اسفند برای تجلیل از مقام وکیل انتخاب شده است. در ادامه این مطلب سلام دنیا علاوه بر مشخص کردن تاریخ دقیق تاریخ دقیق روز وکیل در تقویم 1401 درباره فلسفه روز وکیل و وکالت و علت نام گذاری روز وکیل نیز صحبت خواهیم کرد.

روز وکیل چه روزی است

روز وکیل مصادف با 7 اسفند ماه هر سال می باشد که به مناسبت سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری و روز وکیل مدافع انتخاب شده است.


حتما بخوانید: متن تبریک روز وکیل رسمی، عاشقانه و جدید


تاریخ دقیق روز وکیل در تقویم 1401 چه روزی و چند شنبه است

تاریخ دقیق روز وکیل در تقویم 1401 برابر با یکشنبه 7 اسفند است.

روز وکیل سال 1401 در تقویم هجری شمسی کی هست

روز یکشنبه 7 اسفند 1401 برابر با روز وکیل در تقویم شمسی است.

روز وکیل سال 1402 در تقویم هجری شمسی کی هست

روز وکیل سال 1401 در تقویم هجری قمری

روز وکیل سال 1401 در تقویم هجری قمری برابر با 5 شعبان سال 1444 است.

روز وکیل سال 1401 در تقویم هجری میلادی

روز وکیل سال 1401 در تقویم میلادی مصادف با 26 فوریه 2023 است.


حتما بخوانید: متن تبریک تولد اسفند ماهی با پیام دلنشین


فلسفه روز وکیل و وکالت

برای اولین بار در ماده 1 لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری، که توسط زنده یاد دکتر محمد مصدق نخست وزیر وقت در 7 اسفند ماه 1331 به تصویب رسید، استقلال کانون وکلای دادگستری رسماً اعلام شد.در این روز از مقام وکیل و وکالت به عنوان حامی مردم و دفاع از قانون و مبارزه با بی عدالتی تجلیل می شود.

فلسفه روز وکیل و وکالت

علت نامگذاری روز وکیل

همانطور که گفته شد در تاریخ 7 اسفند سال 1331 لایحه استقلال کانون وکلا و با اصرارهای دكتر مصدق به تصويب رسید و این روز به عنوان روز وکیل نام گذاری شد و هر سال در این روز از وکلا به پاس تلاش های و زحماتشان تجلیل به عمل می آید.

سخن پایانی:

روز وکیل مصادف 7 اسفند ماه هر سال است که به منظور بزرگداشت و تجلیل از وکلای عزیز و دلسوز برگزار می شود. در این مطلب علاوه بر اعلام تاریخ دقیق روز وکیل سال 1401 در تقویم شمسی، میلادی و قمری درباره فلسفه و علت نام گذاری روز وکیل نیز صحبت کردیم.


مطالب مرتبط:

متن تبریک چهارشنبه سوری عاشقانه و ادبی

متن تبریک عید نوروز با جملات زیبا، عاشقانه و رسمیاز
2
رای