روز ولنتاین سال 1402 چه روزی است؛ داستان و تاریخچه روز ولنتاین

روز ولنتاین سال 1402 چه روزی است؛ داستان و تاریخچه روز ولنتاین تاریخ دقیق روز ولنتاین سال 1402 چه روزی است؛ روز ولنتاین سال 2024 کی هست؛ داستان و تاریخچه روز ولنتاین، روز ولنتاین برای چه کسانی است، روز ولنتاین دختر کادو میگیره یا پسر در سلام دنیا بخوانید.

ولنتاین که به نام روز ولنتاین مقدس یا جشن ولنتاین نیز شناخته می شود، این روز هر ساله در جهان 14 فوریه (25 بهمن) جشن گرفته می‌شود. ولنتاین در ابتدا به عنوان یک جشن مسیحی (تقویم قدیسین) برای بزرگداشت اولین شهید دین مسیحیت شروع شد و بعد از گذشت سال ها به یک جشن فرهنگی، مذهبی و تجاری مهم عاشقانه تبدیل شده است. در ادامه این مطلب سلام دنیا تاریخ دقیق روز ولنتاین 1402 در تقویم چه روزی است، تاریخ روز ولنتاین سال 2024 کی هست؛ روز ولنتاین امسال در تقویم شمسی، میلادی و قمری چندمه، تاریخچه و داستان روز ولنتاین و روز ولنتاین برای چه کسانی است. با ما همراه باشید.

روز ولنتاین 1402 چه روزی است

تاریخ دقیق روز ولنتاین امسال چهارشنبه 25 بهمن 1402 است.

تاریخ دقیق روز ولنتاین سال 1402 در ایران چه روزی است

تاریخ دقیق روز ولنتاین سال 1402 در ایران روز چهارشنبه است.


حتما بخوانید: متن تبریک ولنتاین به انگلیسی و ترکی استانبولی با ترجمه


تاریخ روز ولنتاین 1402 در تقویم شمسی 

تاریخ روز ولنتاین امسال چهارشنبه 25 بهمن 1402 است.

تاریخ روز ولنتاین 1401 در تقویم شمسی 

تاریخ روز ولنتاین 1402 در تقویم میلادی

تاریخ دقیق روز ولنتاین 1402 در تقویم میلادی برابر با 14 فوریه 2024 است.

تاریخ روز ولنتاین 1402 در تقویم قمری

تاریخ روز ولنتاین 1402 در تقویم قمری برابر 4 شعبان سال 1445 است.

تاریخچه روز ولنتاین

همانطور که شنیده اید روز ولنتاین به عنوان روز عشق شناخته شده است. روزی که عشاق با کادو گرفتن برای یکدیگر این روز راجشن می گیرند.روز 14 فوریه که برابر با 25 بهمن است هرسال به عنوان روز عشق جشن گرفته می شود همه جاها با رنگ های قرمز تزئین می شود و کادوهایی نمادین این روز تهیه می شود.اما این روز تاریخچه ای دارد و ماجرای آن از سنت روم باستان و مسیحیت برگرفته شده است البته در مورد این روز داستان های مختلفی وجود دارد. معروفترین این داستان ها در مورد کشیشی است که در این روز که روز عشق است به قتل می رسد و نام او برای زنده نگه داشتن نام عشق جاودانه می شود.


حتما بخوانید: 67 ایده بهترین كادو ولنتاين براي دختر


براساس یک افسانه معروف در سده سوم میلادی، کشیشی به نام والنتین در روم باستان زندگی می کرد. به عقیده کلودیوس فرمانروای روم  مردان مجرد سربازان جنگجوتر و بهتری در مقایسه با مردان متاهل بودند. به همین دلیل او ازدواج برای مردان جوان را ممنوع اعلام می کند. والنتین معتقد بود که این حکم عادلانه نیست؛ به همین دلیل به مردان مجرد کمک می کرد تا با دختران محبوبشان ازدواج کنند. بعد از اینکه کلودیوس از این موضوع مطلع شد والنتین را به مرگ محکوم کرد.اما افسانه دیگر روایت می کند که شاید کشیش والنتین به دلیل نجات دادن و فراری دادن مسیحیان از آزار و شکنجه رومیان به مرگ محکوم شده باشد.براساس یک افسانه دیگر، کشیش والنتین عاشق دختر زندانبانش بود و نخستین کارت والنتین را خود او قبل از مرگش برای دختر مورد علاقه اس ارسال و در آن نوشت «از طرف والنتین تو».

تاریخچه روز ولنتاین

روز ولنتاین برای چه کسانی است

روز ولنتاین معمولا برای عشاق است.آنها این روز را برای گرامیداشت مقام عشق و نشان دادن علاقه و دوستی خود جشن می گیرند.

روز ولنتاین دختر کادو میگیره یا پسر

معمولا در این روز عشاق برای هم کادوهایی تهیه می کنند تا این روز را در کنار هم جشن بگیرند.در این روز چه پسر چه دختر براساس بودجه، سلیقه و علایق طرف مقابل خود می توانند هدیه ای را تهیه کنند.

سخن پایانی:

14 فوریه که برابر با 25 بهمن است هرسال به عنوان ولنتاین یا روز عشق جشن گرفته می شود. در این مطلب ما به تاریخ دقیق ولنتاین در سال 1402 در تقویم ایرانی و تاریخچه و داستان روز ولنتاین اشاره کردیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.


مقالات مرتبط:

62 ایده کادو روز ولنتاین برای پسر و مرد

متن عاشقانه ولنتاین برای همسر و عشقم

ایده جالب کادو روز ولنتاین براساس ماه تولد و علامت زودیاکاز
5
رای