سنگ بهمن ماه چیست؛ خواص و خصوصیات سنگ متولدین بهمن ماهی زن و مرد

سنگ بهمن ماه چیست؛ خواص و خصوصیات سنگ متولدین بهمن ماهی زن و مرد سنگ ماه بهمن چیست؛ معنی و خواص سنگ ماه بهمن؛ خصوصیات سنگ متولدین بهمن ماهی زن و مرد؛ آمیتیست (سنگ ماه دی) چه رنگی است؛ دوام سنگ ماه دلو و سنگ شانس متولد بهمن ماه را در سلام دنیا بخوانید.

اگر در ماه بهمن به دنیا آمده اید، سنگ تولد شما آمیتیست است، انواع بنفش کوارتز که بشر را برای هزاران سال مجذوب خود کرده است. آمتیست، سنگ ماه تولد بهمن می تواند یک هدیه زیبا برای متولدین این ماه باشد یا خودتان برای تولدتان آن را خریداری کنید. اگر متولد بهمن هستید، استفاده از زیورآلات دارای سنگ آمتیست می تواند نمادی از توانمندی شخصی و قدرت درونی باشد. در این مقاله سلام دنیا می توانید با سنگ ماه بهمن چیست؛ خواص و خصوصیات سنگ متولدین بهمن ماه بیشتر آشنا شوید.

سنگ ماه بهمن چیست

آمتیست، سنگ تولد مدرن و سنتی و البته اصلی ماه بهمن، دارای تاریخچه غنی و پیوندهای نمادین قوی با عشق و معنویت است. این نگین بنفش به دلیل زیبایی، در دسترس بودن و ماندگاری، به یک سنگ جواهر بسیار محبوب تبدیل شده است. آنها را در همه چیز از گوشواره های میخی ساده گرفته تا دستبندهای ظریف گرفته تا حلقه های برجسته پیدا خواهید کرد. رنگ های آمیتیستی می توانند از بنفش کم رنگ تا بنفش متمایل به قرمز متغیر باشند. انواع کوارتز، آمتیست رنگ خود را از حضور آهن، سایر عناصر کمیاب و تابش طبیعی می گیرد.


حتما بخوانید: خصوصیات بهمن ماهی چیست


به طور کلی، مردم آمیتیست را برای رنگ بنفش خود می خواهند. بنابراین، ارزش یک سنگ خاص تقریباً کاملاً به این بستگی دارد که چقدر آن رنگ را نشان می دهد.با ارزش ترین سنگ های آمتیست دارای رنگ بنفش عمیقا اشباع شده یا "تند" است، شاید با رنگ های بنفش یا قرمز. سنگ هایی با رنگ قهوه ای یا برنزی معمولاً ارزش کمتری دارند. آمیتیست ممکن است رنگ های روشن یا تیره داشته باشد. اکثر خریداران جواهرات رنگ های تیره تر را ترجیح می دهند.

سنگ ماه بهمن چیست

تاریخچه و معنی نام سنگ ماه تولد بهمن (آمیتیست)

نام آمتیست از واژه یونانی amethystos گرفته شده است که به معنای "درمان مستی" است، فایده ای که مدت ها به سنگ تولد بنفش نسبت داده می شود. به دلیل رنگ قرمز مانند آن، اساطیر یونان اولیه این گوهر را با باکوس، مرتبط می‌دانستند. همچنین اعتقاد بر این بود که آمتیست فردی که از آن استفاده می کند را در نبردها و امور تجاری هوشیار و سریع نگه می دارد. اروپاییان دوره رنسانس فکر می کردند که این کار باعث آرامش عاشقانی می شود که شور و اشتیاق آنها را فرا گرفته است. آمتیست جواهری است که به طور سنتی برای ششمین سالگرد ازدواج داده می شود. کاترین کبیر (امپراتور کاترین دوم روسیه، 1729–1796) تمایلی به این جواهر داشت و خود را به گردنبند و گوشواره از آمتیست تزئین کرد.


حتما بخوانید: 57 طرح خالکوبی و تاتو نماد ماه بهمن


و زیور آلات دیگر والیس، دوشس ویندزور (1896-1986)، خبره جواهرات معروف، هنگامی که در سال 1953 در جشنی در ورسای یک گردنبند مجلل از آمتیست طراحی شده توسط کارتیه به سر کرد، بیانیه ای به یاد ماندنی را بیان کرد. از نظر تاریخی، خانواده سلطنتی حداقل از زمان اسکندر مقدونی، رنگ بنفش تیره سنگ ماه تولد بهمن را تحسین کرده اند. افسانه آمیتیست همچنین شامل چندین ادعا در مورد قدرت های عرفانی است، از جمله اینکه قدرت و شوخ طبعی را به کسانی که از آن استفاده می کردند منتقل می کند. اگر متولد بهمن ماه هستید، استفاده از زیورآلات دارای سنگ آمتیست می تواند نمادی از توانمندی شخصی و قدرت درونی برای شما باشد.

تاریخچه و معنی نام سنگ ماه تولد بهمن (آمیتیست)

سنگ ماه تولد بهمن مرد

مردان متولد بهمن به جسارت و شجاعت مردان معروف هستند. استفاده از سنگ اصلی ماه بهمن یعنی سنگ آمیتیست می‌توانند باعث تقویت ویژگی‌های مثبت آنها و دور ماندن از بسیاری ویژگی‌های منفی شود. اگر می خواهید از خوش شانسی سنگ آمیتیست بهره مند شوید می توانید آن را در انگشتر و سایر زیورآلات مردانه استفاده کنید.

سنگ ماه تولد بهمن زنانه

اشرافی بودن از مهم‌ترین خصلت زنان متولد بهمن است. زنان متولد بهمن علاقه زیادی به جواهرات سلطنتی دارند و بسیار شاد و سرزنده هستند.به همین دلیل می توان آمیتیست را به عنوان بهترین سنگ زنانه متولدین بهمن در نظر گرفت. این سنگ همچنین می‌تواند در کاهش دردهای دوران قاعدگی هم سودمند باشد.


حتما بخوانید: پیام تبریک تولد متولدین بهمن ماه


خواص سنگ ماه بهمن

سنگ آمیتیست که به عنوان سنگ اصلی متولدین بهمن شناخته می شود، علاوه بر ظاهر زیبایی که دارد خواص و فوایدی هم برای این افراد به همراه دارد. از مهمترین خواص سنگ آمیتیست  می توان به هوشیاری افراد، جلوگیری از اختلالات مغزی و روانی، کاهش سردرد و امراض مزمن دیگر اشاره کرد.با این حال بسیاری از مردم معتقدند آمتیست دارای خواص درمانی قوی است. تصور می‌شود که به انواع مسائل سلامتی از جمله ارتقاء پوست درخشان، تعادل هورمونی، هضم خوب و تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند.

خواص سنگ ماه بهمن

 سخن پایانی:

در این مطلب سعی شد تا اطلاعاتی درباره سنگ اصلی ماه بهمن را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا اگر قصد خرید آن را دارید آشنایی خوبی با آن پیدا کنید.


مطالب مرتبط:

گل ماه تولد شما نماد چیست

بهترین عکس های پروفایل تولد همراه با متن های زیبا

سنگ ماه آذر چیست

سنگ ماه مهر چیستاز
2
رای