گل ماه تولد شما نماد چیست؛ معنی گل ماه تولد به میلادی

گل ماه تولد شما نماد چیست؛ معنی گل ماه تولد به میلادی گل ماه تولد شما چیست؛ گل مخصوص هر ماه نماد چیست؛ گل ماه تولد میلادی و گل ماه تولد فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، گل ماه تولد دی، بهمن و اسفند در سلام دنیا.

آیا می دانستید که هر ماه تولد گل مخصوص به خودش را دارد؟ برای آشنایی با گل های ماه تولد تا پایان این مطلب سلام دنیا با ما همراه باشید. تا بدانید که منظور از گلهای ماه تولد چیست و گل ماه تولد فروردین، اردیبهشت، خرداد، گل ماه تولد تیر، مرداد، شهریور، و گل ماه تولد، مهر، آبان و آذر و همچنین گل ماه تولد دی، بهمن، اسفند کدام گل است و نماد چیست و همچنین گل ماه تولد به میلادی.

منظور از گلهای ماه تولد چیست

در علم طالع شناسی هر ماه از سال ویژگی ها و خصوصیات شخصیتی مختص به خودش را دارد. اگرچه تمامی این خصوصیات برای افراد متولد ماه ها یکسان نیستند؛ اما بطور کلی این ویژگی ها برای هر ماه عنوان می شوند، این ویژگی ها شامل رنگ ها، گل ها، سنگ ها، اعداد، نمادها و ستاره های ماه های سال هستند. یکی از این ویژگی های جالب گل های متولد هر ماه هستند.

گل ماه تولد در کره جنوبی و دیگر کشورهای دنیا

در بیشتر فرهنگ و سنت های کشورهای مختلف دنیا، طالع بینی گل ماه تولد؛ قدمت دیرینه دارد. مثلا گل روز تولد در کره جنوبی و همچنین برخی از گل های مخصوص که نمادی برای گل ماه تولد به میلادی در کشورهای شرق اروپا محسوب می شود. در این طالع بینی ممکن است گیاه آپارتمانی مخصوص ماه تولد نیز به متولدین هر ماه معرفی شود.

حتما بخوانید: بهترین گل های آپارتمانی مقاوم و محبوب


گل ماه تولد فروردین : گل داوودی مارگریتی/ گل ماگریت یا گل مینای چمنی (Daisy) 

گل ماه تولد فروردین گل داوودی مارگریتی/ گل ماگریت یا گل مینای چمنی (Daisy) نام دارد. این گل یکرنگی، معصومیت، وفاداری، شروع جدید و عشق واقعی را تداعی می کند. جالب است بدانید که این گل نماد زنان باردار هم هست؛ واقعیتی که نشان می دهد در خرید گل برای مادران جوان، هدیه بسیار ایده آلی باشد. نام گل مینای چمنی از اسم “چشم صبح” یا days’s eye یا گرفته شده است. به این دلیل که گل‌های این گیاه با اولین تابش نور صبح شکوفا می‌شوند. است.

گل ماه تولدفروردین چیست

گل ماه تولد اردیبهشت : موگه،گل برف یا Lily of the valley 

گل متولدین ماه اردیبهشت موگه،گل برف یا Lily of the valley نام دارد. موگه انتخاب عروسهای سلطنتی است. موگه گلی زنگوله شکل و با رایحه ای شیرین است. این گل در فصل بهار شکوفا می شود اما فرصت شکوفه دهی آن خیلی زود به پایان می رسد و عمر طولانی ندارد. گل  موگه یا گل برف تجلی نماد صداقت، فروتنی، شیرینی، مادرانگی  و جذابیت است. اگر نام گذاری گل ها را بر اساس فلسفه ای خیالی در نظر بگیریم، موگه نماد “بازگشت به مسیر خوشبختی” است. این گل علاوه بر اینکه مختص متولد اردیبهشت است، برای هدیه روز مادر هم بسیار مناسب است.

گل بعدی که متخص ماه اردیبهشت است، زالزالک نام دارد،این گل نماد امید و شادی است. زالزالک  گل های سفید و صورتی دارد.

گل ماه تولد اردیبهشت

گل ماه تولد خرداد : گل رز

گل رز که شناخته ترین گل در جهان است به عنوان گل ماه تولد خرداد محسوب می شود. گل رز به دلیل زیبایی کلاسیک و عطر فوق العاده اش مورد توجه همه افراد است. این گل نماد عشق، زیبایی، احساسات و افتخار آفرینی است. یک نکته جالب درباره گل رز این است که نه تنها رنگ، بلکه تعداد گل رز هم در بیان احساسات تاثیر چشمگیری دارد.


حتما بخوانید: متن تبریک تولد خرداد ماهی


برای مثال برای ابراز عشق در نگاه اول دادن یک گل رز کافی است، اما برای اینکه به فردی که دوستش دارید علاقه خود را ابراز کنید حتما به یک دسته گل رز نیاز دارید.گل رز در رم و یونان باستان نماد الهه زیبایی و عشق، یعنی آفرودیته و ونوس بوده است.

گل ماه تولد خرداد

گل ماه تولد تیر: گل دلفینیوم (Delphinium یا Larkspur) 

گل مختص متولدین ماه تیر دلفینیوم (Delphinium یا Larkspur) نام دارد که گاهی در زبان فارسی به آن گل زبان در قفا هم گفته می شود. این گل نماد وقار، کرامت، رحمت و انرژی مثبت است و همیشه در باغچه های کلاسیک انگلیسی که در کارت پستال های قدیمی دیده اید،حضور داشته اند. رنگ گل دلفینیوم آبی است و زیبایی خیره کننده ای به این گل بخشیده است.

گل ماه تولد تیر

گل ماه تولد مرداد : گلایل

گلایل گل متولدین مرداد ماه است. اگرچه این گل در ایران محبوبیت زیادی ندارد اما در خارج از کشور ارزش زیادی دارد. گلایل گلی با شکوفه های برجسته و ساقه های زیبا است که تنوع رنگی بسیار خوبی هم دارد. گلایل نمادی از قدرت، کمال، یادآوری، قدرت، سخاوت و صداقت است.در گذشته اعتقاد براین بوده که این گل با زیایی منحصربه فرد خود می تواند به قلب هر فردی راه پیدا کند.

گل ماه تولد مرداد

گل ماه تولد شهریور: گل آستر (Aster) یا گل ستاره

گل آستر (Aster) یا گل ستاره گل ماه تولد شهریوری ها است. در گذشته این گل نماد یادآور عشق، خرد، اصالت و ظرافت بوده است.گل آستر به رنگ های نارنجی، قرمز، سفید و صورتی شکوفا می شود و برای افرادی که به طبیعت علاقه مند هستند یک انتخاب عالی است. اوج زیبایی این گل را در اواخر تابستان مشاهده می کنید.

گل ماه تولد شهریور

گل ماه تولد مهر : گل همیشه بهار

احتمالا اسم گل همیشه بهار به گوشتان خورده است، این گل نام آشنا گل متولد ماه مهر است. شکوفه های زیبا و عطر دلپذیر این گل هر ببینده ای را به خود جذب می کند. گل همیشه بهار با رنگ نارنجی زیبایش بومی مناطق مدیترانه‌ای است و نماد جنگیدن برای دستیابی به موفقیت، خلاقیت، صبر و شجاعت است.


حتما بخوانید: تبریک تولد مهرماهی با متن زیبا


در مکزیک این گل با نمادی از خورشید و نور شناخته می شود و مردم متعقدند که این گل به روح مردگان برای رسیدن به زمین کمک می کند.

گل ماه تولد مهر

گل ماه تولد آبان: گل داوودی

آبان ماه هم گل شناخته شده ای دارد، گل داوودی گل مخصوص متولدین آبان ماه است. گل های داوودی تنوع رنگی بسیار خوبی دارد و این روزها برای تزئینات مهمانی و جشن های مهم کاربرد زیادی دارند. این گل نماد دوستی و آرزوهای شیرین است. همچنین گل متولدین آبان به عنوان نماد خوش شانسی هم شناخته می شود.

گل ماه تولد آبان

گل ماه تولد آذر: گل نرگس

گل نرگس گل تولد آذر ماهی‌ها است.این گل نمادی از وفاداری، آرزو‌های خوب و احترام است. گل نرگس گونه‌های مختلفی دارد که بیشتر آنها در فصل بهار گل می‌دهند اما برخی گونه‌های آن هم در فصل سرد سال مانند آذر شکوفا می‌شوند. این گل خوشبو و زیبا برای تزئین بسته بندی ها هم کاربرد دارد.

گل ماه تولد آذر

گل ماه تولد دی: گل میخک فرنقلی 

گل متولدین ماه دی میخک فرنقلی نام دارد. این گل زیبا تنوع رنگی بسیار خوبی دارد و به رنگ هایی مانند بنفش، قرمز، زرد و حتی سبز موجود هستند. اگرچه این گیاه ظریف و حساس است اما سرما زمستان او را از پای درنمیاورد و در فصل زمستان گل می دهد.


حتما بخوانید: متن تبریک تولد متولدین دی ماه


این گل زیبا نماد فداکاری، وفاداری،عشق،شیفتگی و خاطرات و یادبود است.

گل ماه تولد دی

گل ماه تولد بهمن» گل بنفشه

گل مخصوص ماه تولد بهمن بنفشه است. این گل های رنگارنگ و زیبا نماد فروتنی، تواضع و وفاداری هستند. شاید به همین دلیل در شخصیت شناسی بهمن ماهی ها فروتنی هم به چشم می خورد. این گل برخلاف اسمی که دارد در رنگ‌های آبی، زرد یا کرم شکوفا می شود.

گل ماه تولد بهمن

گل ماه تولد اسفند : گل نرگس

گل متولدین ماه اسفند نرگس است. گل نرگس نمادی از تولد دوباره، امید و زندگی تازه است. نرگس در فرهنگ‌های مختلف معانی مختلفی دارد. در چین این گل نمادی برای شانس در سال جدید است اما در کشور ولز این گل نمادی برای وفاداری است. در یونان باستان معتقد بودند که گل نرگس اثر شفا بخشی دارد. گل نرگس نماد آخرین ماه سال، آغازگر بهار، گلی که کاملا برازنده ی این ماه از سال است.

گل ماه تولد اسفند 

گل ماه تولد به میلادی

گل ماه تولد ژانویه (january): میخک فرنقلی (دی ماهی)

میخک فرنقلی نمادی از شیدایی، زنده نگه داشتن خاطرات ، عشق است

گل ماه تولد فوریه (february): بنفشه (بهمن ماهی)

 این گل زیبا نمادی تواضع، فروتنی و وفاداری است.

گل ماه تولد مارچ (march): نرگس (اسفند ماهی)

این گل زیبا نمادی از امید داشتن، تولدی دوباره و جوان شدن، است.


حتما بخوانید: متن تبریک تولد اسفند ماهی با پیام دلنشین


گل ماه تولد آپریل (april): گل مینای چمنی (فروردین ماهی)

این گل زیبا نماد شیرینی، مادرانگی و تواضع است.

گل ماه تولد می (may): گل موگه (اردیبهشت ماهی)

گل موگه(lily of the valley) نمادی از شیرینی، مادرانگی و تواضع است.

گل ماه تولد ژوئن (june): گل رز (خرداد ماهی)

 گل رز نماد عشق و علاقه است. 

گل ماه تولد جولای ( july): گل دلفینیوم (تیر ماهی)

گل زیبای دلفینیوم نمادی از کرامت، رحمت و مثبت اندیشی است.

گل ماه تولد آگوست (august): گلایول گلی خاص (مرداد ماهی)

 گل زیبا گلایول نمادی از قدرت، سخاوت و صداقت است.

گل ماه تولد سپتامبر (september): استر گل مخصوص شهریور

گل زیبای استر نمادی از عشق ، خرد و اصالت است.

گل ماه تولد اکتبر (october): گل همیشه بهار (مهر ماهی)

گل  همیشه بهار نمادی از جنگیدن برای دستیابی به موفقیت،خلاقیت، صبر و شجاعت است.

گل ماه تولد نوامبر (november): گل داوودی (آبان ماهی)

گل داوودی نمادی از دوستی و آرزوهای شیرین است.

گل ماه تولد دسامبر (december): نرگس (آذر ماهی)

گل نرگس زیبا نمادی از وفاداری، آرزو های خوب و احترام است.

کلام آخر:

شناخت گل متولدین هر ماه به غیر از جنبه سرگرمی که دارد می تواند برای هدیه روز تولد هم گزینه مناسبی باشد چون با این کار طرف مقابلتان را چند برابر خوشحال خواهید کرد.پس در کنار هدیه ی که انتخاب می کنید گل ماه تولد را هم در کنارش قرار دهید تا خوشحالی فرد مورد نظر را مشاهده کنید.


مطالب مرتبط:

متن تبریک تولد ترکی استانبولی و آذربایجانی با ترجمه 

بهترین عکس های پروفایل تولد همراه با متن های زیبا

از
32
رای