بهترین گل های آپارتمانی مقاوم، محبوب و سایه دوست و روش نگهداری

بهترین گل های آپارتمانی مقاوم، محبوب و سایه دوست و روش نگهداری بهترین انواع گل های آپارتمانی سایه دوست، مقاوم، پرفروش و محبوب و همچنین با بهترین گل برای آپارتمان که مناسب هدیه دادن هستند و روش نگهداری و تقویت گلهای آپارتمانی در سلام دنیا آشنا شوید.

اگر برای محیط منزل خود به دنبال گیاهی هستید که بتواند در شرایط اپارتمان شما دوام بیارد و یا قرار است گیاهی به کسی هدیه بدهید ما در این مطلب از سلام دنیا درباره انواع گل های آپارتمانی، بهترین گل برای آپارتمان، بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست، محبوب ترین گل های آپارتمانی، بادوام ترین گیاهان آپارتمانی، سرسخت ترین گل های آپارتمانی (گیاهان آپارتمانی مقاوم)، پرفروش ترین گلهای آپارتمانی، بهترین گلهای آپارتمانی برای هدیه، روش تقویت گلهای آپارتمانی صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

انواع گل های آپارتمانی کدام است

برای تغییر حال و هوای خود و منزلتان به چند گلدان نیاز دارید که بتوانید محیط منزلتان را از یکنواختی دربیاورید و اکسیژن لازم استشمام کنید و  انرژی مثبت دریافت کنید؟ پیشنهاد ما به شما تهیه چند گلدان آپارتمانی می باشد که هم زیبا و هم شرایط نگهداری از آنها ساده و راحت باشد، گیاهان آپارتمانی معمولا سری گیاهانی هستند که در محیط های بسته دوام می آورند، این محیط ها معمولا نور کمی دارند، آنها هوای محیط را پاکسازی می کنند و رشد خوبی دارند. با این حال هنگام خرید و تهیه این گیاهان از شرایطی که دارید به فروشنده بگویید و با او برای انتخاب گیاه آپارتمانی مناسب مشورت کنید.

فیکوس

بهترین گل برای آپارتمان

در ادامه و برای شروع گل هایی را معرفی خواهیم کرد که تقریبا با هر شرایطی در آپارتمان سازگار می باشند، با دوام هستند و تصفیه کننده هوای محیط می باشند؛

1. گل فیکوس

گل فیکوس برگ‌های سبز، بزرگ و پهنی دارد که بسیار زیبا می باشد و می تواند سالها رفیق خوبی در منزل شما باشد و هوای منزلتان را تصفیه کند، همینکه از جابجا کردن مدام این گل بپرهیزید و نور مستقیم به او ندهید کافیست یادتان باشد خاک او نیز باید مرطوب بماند.

2. گل برگ بیدی

برگ بیدی گیاهی خزنده و علفی است که می‌توان در کنار دیوار و یا هر مکانی آویزان کرد. این گیاه برگ‌های بیضی و نوک تیز دارد با لکه‌های بنفش و نقره‌ای که زیبایش کرده. هر زمان که خاکش خشک شد می توانید به او آب دهید، البته نور خوبی نیز احتیاج دارد.

3. گل شفلرا

این گل  زیبا یک شاخه اصلی دارد و احتیاج به نور غیر مستقیم فراوان دارد تا بی حال نشود برای آبیاری آن نیز باید حواستان باشد که به دقت انجام شود زیرا بیش از حد آب دادن به این گیاه موجب خفگی و پوسیدگی آن می شود.

4. گل کالانکوئه

کالانکوئه دارای برگ‌های بیضی و بدون خار است که گل‌های رنگی و گلبرگ‌های چهارتایی دارد، این گلها در فصل زمستان رشد می‌کنند‌ و با هر بار ریزش آنها در فصل بعد دوباره گل می دهد. از این گیاه در دمای 10 درجه سانتی گراد در بیرون از منزل نزز می توانید نگهداری کنید و نور کافی و آب کم به او بدهید.


حتما بخوانید: راهنمای کامل پرورش درخت بونسای برای مبتدیان


5. گل بونسای

بونسای یکی از خاص‎ترین و گران‌ترین گل‌های آپارتمانی است ، این درختچه‌های کوچک به شکل اسرار آمیزی رشد می‌کنند که به آن درختچه‌های مینیاتوری نیز می گویند ، بونسای برای رشد محیط گرم را می پسندد و هر از گاهی  تغذیه کردن زیر نور خورشید را دوست دارد.

 بهترین گل برای آپارتمان

بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست 

برخی از افراد که در محیط و آپارتمان های بدون نور زندگی می کنند به دنبال گلهای آپارتمانی هستند که در سایه نیز رشد می کنند، در ادامه گلهایی را معرفی خواهیم کرد که در شرایط نور کم آپارتمان نیز به رشد خود ادامه می دهند؛

1. زاموفیلیا:

زاموفیلیلا از گیاهان سایه دوستی است که نور زیاد به برگ های آن آسیب می رساند، آنها زرد و شل  می شوند و می سوزند. این گیاه در زیر نور های فلور سنت نیز رشد می کند.

2. انواع سانسوریا : (پاکوتاه، مدادی، شمشیری، سانسوریای ماری)

این روزها اکثر آپارتمان نشین ها یکی از انواع گیاه سانسوریا را برای خود انتخاب می کنند و دلیل آن تنوع در رنگ، تنوع در سایز و مقاوم بودن آنها در محیط آپارتمان می باشد، همچنین این گیاه به آب زیادی نیز احتیاج ندارد.


حتما بخوانید: شرایط نگهداری از گل سانسوریا


3.پتوس:

پتوس ابلق در محیط دارای نور کم ، رگه های زرد خود را از دست میدهد  اما پتوس های سبز در نور کم نیز مقاومت می کند تا ظاهرشان را حفظ کنند. این گیاه تصفیه کننده خوبی برای محیط های بسته می باشد.

آگلونما بلک:

از سری گیاهان پردوام نوع آگلونمای بلک است که میتواند در نور کم نیز رشد و نمو داشته باشد، این گیاه گاهی اوقات گل کوچکی به رنگ های سفید ، کرم و قرمز می دهد، اگر این گیاه را مقابل آفتاب گذارید رنگ برگهای آن کم میشود.

لیندا:

گیاه زیبای لیندا علاوه بر آنکه به نور کم مقاوم است می تواند تا هفته ها بدون آب نیز زنده بماند، این گیاه آب و رطوبت را در ساقه ی پا شکل خود حفظ میکند و اگر آب زیاد دریافت کند برگ هایش زرد خواهد شد.

گندمی : ( عنکبوتی)

انواع گندمی ها ابلق و سبز هستند که گونه ی سبز آن به نور زیادی احتیاج ندارد و در سایه و نور کم نیز می‌تواند رشد کند، این گیاه یک گزینه مناسب برای مکانهای اداری و مسکونی که فاقد نور هستند می باشد.

بامبو:

بامبو از جمله گلهایی است که شرایط زندگی هم در آب هم در خاک را دارد، همچنین این گیاه دوست داشتنی به حالت های مختلف فرم می گیرد و در مکان سایه نیز رشد می کند.

بامبو

محبوب ترین گل های آپارتمانی 

برای انتخاب محبوب ترین گل های آپارتمانی تنها زیبایی ملاک نیست، گل هایی که بتوانند خود را به زندگی در محیط بسته آپارتمان وفق دهند و در شرایطی با نور کم رشد کنند، روزانه احتیاج به آب نداشته باشند و دائم رسیدگی لازم نداشته باشد ، جاگیر و سمی نیز نباشد. البته در اکثر مواقع نیز قیمت مناسبی داشته باشد و خوب رشد کند . این شرایط در دسته گیاهان پردوام آپارتمانی قرار می گیرند که در ادامه به معرفی آنها پرداخته ایم.

بادوام ترین گیاهان آپارتمانی

بادوام ترین گیاهان آپارتمانی گیاهانی هستند که در غیاب انسان بدون آب نیز  رشد کنند، نور زیادی احتیاج نداشته باشند و نسبت به سرما و گرما مقاوم باشند، در ادامه زرخی از این گیاهان را خواهید شناخت:

نخل اریکا

این نخل زیبا می‌تواند خانه شما را نیز زیبا کند.، همچنین در نورهای غیر مستقیم رشد خوبی داشته باشد.خاک این گیاه را بایستی تا حدودی خشک نگه دارید و هفته ای به آن آب دهید.

اسپاتیفیلوم

اسپاتیفیلوم شکوفه‌های سفید رنگ و برگ‌های تیره دلرد که به آسانی رشد می کند، نور کم را دوست دارد، با رطوبت پایین سازگار است ، دمای استاندارد مورد نیازش 90 درجه می‌باشد.

 پاچیرا

پاچیرا درختچه ای است بادوام که شاخه هایش را به هم ببافید تا زیباتر شود، این گیاه در نور کم و شرایط سایه رشد می کند و بهترین مکان برای او کنار پنجره شمالی است.

گیاه پول چینی

گیاه پول چینی برگ‌هایی به شکل سکه‌های درشت پول چینی دارد، هفته ای یکبار آبدهی لازم دارد و در سایه نیز رشد سریعی دارد اما اگر در محل پرنوری قرار بگیرد، پر از شکوفه‌های صورتی و قرمز زیبا می شود.

سرسخت ترین گل های آپارتمانی (گیاهان آپارتمانی مقاوم)

سرسخت ترین گل های آپارتمانی علاوه بر بادوام ترین گیاهان آپارتمانی که بالاتر معرفی شدند این گیاهان نیز می باشند: 


حتما بخوانید: 20 نوع از مقاوم ترین گل ها و گیاهان آپارتمانی


برگ عبایی

برگ عبایی در هرخاکی با کمترین مقدار آب و نور رشد می کند. این گیاه با رنگ زیبا و پهن برگ‌هایش میتوانند منزل‌تان را زیبا کند.

برگ انجیری

برگ انجیری با برگهای پهنش مناسب اسـت کـه در محیطی قرار بگیرد که سقف‌ بلندی داشته باشند، به این دلیل که رشد این گیاه بـه‌شکل عمودی اسـت و برگ‌هایي بلندی دارد. برگ انجیری برای رشد نور زیادی نیاز ندارد و زمانی کـه خاکش خشک شد باید به او آب دهید.

گل چمچه‌ ای یا برگ‌ قاشقی

نگه‌داری‌ گیاه برگ‌ قاشقیاصلا کار سختی نیست، این گیاه با نور کم هیچ مشکلی ندارد و فقط هفته‌اي یک بار بـه آب نیاز دارد و حتی درمعرض نور فلورسنت هم بـه رشدش ادامه می دهد. 

کاکتوس

مدتهاست که انواع و اقسام کاکتوس ها را در گل فروشی ها می بینید ، برای تهیه آنها درنگ نکنید، زیرا که کاکتوس ها در هر شرایطی سازگارند و برای رشد فقط بـه هفته‌ای یک بار آبیاری نیاز دارند حتی در فصول سردتر، این آبیاری 10 روز یکبار هم می شود.

بنجامین یا انجیر برگ‌ ریز

بنجامین یا انجیر برگ‌ ریز که نام دیگرش برگ انجیری گریان اسـت گیاهی شاداب و زیباست که در محیط کم نور منزل نیز رشد می کند و بسیار با دوام است.

فیلودندرون

گیاه فیلودندرون را زمانی آب دهید که 3-2 سانتی‌ متر از سطح خاک آن خشک شده باشد و در مکانی یرار دهید که نور غیر مستقیم به آن برسد، وجود برگ‌ های کوچک این گیاه به منظور این است که کود بیشتری نیاز دارد.

پتوس

پرفروش ترین گلهای آپارتمانی

اگر از آن دسته کسانی هستید که گیاهی تهیه کنید که در منزل بیشتر افراد خودنمایی می کند و یا فروشنده گیاهان آپارتمانی هستید که سلیقه مشتری را می خواهید داشته باشید این قسمت را از دست ندهید تا بگوییم پرفروش ترین گلهای آپارتمانی کدامند؛

انواع سانسوریا

سانسوریا که انواع سبز و ابلق آن در بازار موجود است به دلیل جان سخت بودنش مورد استقبال قرار گرفته است ، این گیاه برای رشد به دمای نسبتا بالا و آبیاری کم احتیاج دارد.

انواع پتوس

پتوس ها از انواع گیاهان رونده هستند که بسیار رشد سریعی دارند و شرایط نگهداری از آن آسان است، پتوس در دو نوع سبز و ابلق موجود است که هم می توانید گلدان آن را طوری قرار دهید که شاخه هایش آویزان شود و هم می توانید در مکانی پایینتر بگذارید و شاخه هایش را با نگهدارنده ای بالاتر از گلدان بگذارید.

برگ انجیری

یکی از پرفروش ­ترین گیاهان آپارتمانی برگ انجیری است که در قسمت بالاتر همین مطلب معرفی کرده ایم.

حسن یوسف

حسن یوسف گیاهی قدیمی است که خاطرات خانه مادربزرگ را برایمان زنده می کند، افرادی که حس نوستالژی در آنها زنده است به تهیه این گیاه می پردازند، این گیاه که انواع مختلفی دارد هم در شرایط آپارتمان رشد می کند و هم در بیرون از خانه مانند باغچه و بالکن.

انواع کاکتوس

کاکتوس ­ها نیز یکی از انواع پرفروش­ ترین گل­ های آپارتمانی هستند که در گلدان های خیلی کوچک تا بزرگ به فردش می روند ، این نوع گیاه به خاطر سازگار بودنش به محیط کم نور آپارتمان بسیار مورد توجه قرار دارد.

ارکیده

بهترین گلهای آپارتمانی برای هدیه

اگر برای هدیه دادن به دیگران قصد دارید گل و گیاه تهیه کنید سعی کنید از گلهای استفاده کنید که سازگار و پردوام می باشند، علاوه بر گیاهانی که تا اینجای مطلب معرفی شدند گیاهانی نیز مناسب هستند برای هدیه که زیبایی نیز داشته باشند، در ادامه چند گیاه زیبا نیز معرفی کرده ایم؛

ارکیده

ارکیده یک گیاه لوکس آپارتمانی است که ظرافت و زیبایی خاصی دارد این گیاه علاوه بر نوع شاخه بریده، مدل گلدانی نیز دارد که بهتر است آن را به کسی که می تواند از این گیاه مراقبت کند هدیه بدهیدزیرا که از قیمت بالایی برخوردار می باشد.

نخل شامادروا

نخل شامادروا گیاهی استوایی است که برگ­های ظریفی دارد و سازگار با نور کم آپارتمان می باشد. این گیاه از گیاهان تصفیه کننده هوا می باشد .

سیکلامن 

سیکلامن از گیاهان گلدار می باشد که در فصل زمستان گل می­دهدو  گل های آن در رنگ­های مختلف سفید، قرمز، صورتی می باشد، پس بهتر است که سیکلامن را در فصل زمستان برای هدیه انتخاب کنید.

روش تقویت گلهای آپارتمانی

از راههای تقویت گیاهان آپارتمانی استفاده از کودهای حیوانی، کود ارگانیک، کود های تحریک گلدهی می باشد .
یکی از دیگر روش‌های خانگی برای تقویت گلهای آپارتمانی ، استفاده از قرص ها می باشد؛ قرص هایی چون آسپرین، ال دی، آهن .

سخن آخر

گلدان های طبیعی در مقایسه با گلهای چیده شده انتخاب مناسب تری برای هدیه می باشند، آنها با ماندگاری و دوام بیشتر یادگاری خوبی برای دوستان و عزیزانتان هستند، علاوه بر هدیه به دیگران می توانید از این گیاهان به خود نیز هدیه دهید و روحیه تان را تقویت کنید.


مقالات مرتبط:

چگونه می توان از گل بنجامین مراقبت کرد

9 گیاه خانگی و آپارتمانی که برای گربه ها خطرناک و سمی هستنداز
3
رای