لوسیفر کیست؛ معنی لوسیفر چیست و چه افرادی لوسیفرگرا هستند

لوسیفر کیست؛ معنی لوسیفر چیست و چه افرادی لوسیفرگرا هستند لوسیفر، اسم پیش از سقوط شیطانی است که طبق کتاب ادیان ابراهیمی سبب سقوط آدم و رانده شدن او از بهشت شد. لوسیفر، بارها در فیلم های هالیوود و زبان انگلیسی، برای شیطان به کار رفته است. 

لوسیفر، لغتی با ریشه لاتین و به معنای «آورنده نور» است که در انگلیسی (lucifer) نامیده می شود. در حالت کلی محققان معتقدند که «لوسیفر» نام یک افسانه قدیمی در افسانه های کنعانی می باشد. در این مقاله از وب سایت سلام دنیا، قصد داریم تا درباره اینکه لوسیفر کیست و لویسفر به چه معناست، چه افرادی لوسیفرگرا هستند، بپردازیم. با ما همراه باشید.

لوسیفر کیست و واژه "لوسیفر" به چه معناست؟

لوسیفر، لغتی با ریشه لاتین و به معنای «آورنده نور» است که در انگلیسی (lucifer) نامیده می شود. واژه لوسیفر از قدیمی ترین نسخه لاتین کتاب مقدس برگرفته شده آن به معنی شیطان است. این کلمه از واژه عبری «הֵילֵל» در اشعیا می باشد. اشعیا، واژه لوسیفر را برای پادشاه بابل استفاده کرد و گفت که او یک ستاره است که از آسمان به زمین افتاده است. مدت ها بعد قدیّس جروم و دیگر اجداد کلیسا از این واژه استفاده کرده و آن را یکی از اسامی شیطان نامیدند. آنها معتقد بودند که شیطان پیش از اینکه به دلیل غرور خود از آسمان رانده شود، نامش لوسیفر بوده است.


حتما بخوانید: متافیزیک به زبان ساده و آشنایی با علوم ماوراءالطبیعه


تفاوت شیطان و لوسیفر

از نظر تروتولیان و اوریژن، لوسیفر و شیطان، یک نفر هستند در حالی که در کتاب «دایره المعارف دین» لوسیفر بزرگترین پسر ابلیس معرفی شده است. فقط یک مرتبه در کتاب مقدس یهود آمده که معنای آن «درخشان و ستاره صبح» نیز ترجمه شده است. در حالت کلی محققان معتقدند که «لوسیفر» نام یک افسانه قدیمی  در افسانه های کنعانی می باشد. به عبارت دیگر، لوسیفر، اسم پیش از سقوط شیطانی است که طبق کتاب ادیان ابراهیمی سبب سقوط آدم و رانده شدن او از بهشت شد. لوسیفر، بارها در فیلم های هالیوود و زبان انگلیسی، برای شیطان به کار رفته است. 

لوسیفر به چه معناست؟

چه افرادی لوسیفرگرا هستند؟ 

از دیدگاه لوسیفرگراها، لوسیفر یک موجودی است که کاملا با شیطان متفاوت است. آنها لوسیفر را سمبل آگاهی و آورنده روشنایی می نامند. و شیطان را کارگزار نفس اماره، سرکشی و عصیان گری می دانند. از نظر لوسیفرگراها، هدف اصلی لوسیفر یاری کردن افراد برای غلبه بر جهل درونی خود و ایجاد تعادل در خواسته های نفسانی خویش با استفاده از عقل می باشد. لوسیفر یکی از مرسوم ترین و شناخته شده ترین لقب های شیطان است و به معنی روشنی بخش می باشد.


حتما بخوانید: آیا داستان آنابل واقعی است


چرا در برخی از کتاب ها برای سیاره زهره، اسم لوسیفر به کار رفته است؟

در سال های اول دهه 1960 میلادی، جهت کاوشگر ماژلان را به سمت سیاره زهره تغییر دادند و سیگنال های این ماهواره از ابرهای سیاره زهره عبور کرد و بعد از برخورد با سطح جامد سیاره زهره بازتاب شد. و این امر موجب بدست آوردن اطلاعات جالب در مورد سطح سیاره زهره توسط دانشمندان شد. برخی از این اطلاعات در مورد حرکت این سیاره بود. سیاره زهره حرکت چرخشی در جهت عکس خورشید دارد. به این معناست که زهره از سمت خاور به باختر چرخش دارد در حالی که خورشید از باختر طلوع کرده و در خاور غروب می کند. بنابراین اگر شخصی را در سیاره زهره تصور کنیم، آفتاب برای او از مغرب طلوع و در مشرق غروب می کند.

چرا در برخی از کتاب ها برای سیاره زهره، اسم لوسیفر به کار رفته است؟

با توجه به این مطالب، سیاره زهره قسمتی از سال، ثبل از طلوع آفتاب و قسمت دیگر از سال، بعد از غروب آفتاب مشاهده می شود. این امر باعث شده تا یونیان باستان فکر کنند که 2 شی متفاوت از هم را در این زمان ها می بینند که علت آن درخشان بودن زهره می باشد. و چون آنها تصور می کردند دو ستاره کاملا متفاوت را می بینند، نام ستاره صبحگاهی را «لوسیفر» و نام ستاره که در شب می دیدند را «هسپروس»، نامیدند و این علت خوانده شدن زهره به نام لوسیفر می باشد.

استفاده از کلمه لاتین «ستاره صبح» در دین مسیحی یک نام مناسب برای «شیطان» پیش از سقوط او است. بنابراین این نام به صورت یک اسم پر کاربرد در کتاب «بهشت» اثر جان میلتون  و کتاب «دوزخ» اثر دانته، تبدیل شده است. بر طبق گفته ها بالا، شیطان پرستان باور دارند که شیطان هم اکنون در سیاره زهره ساکن است و از این رو این سیاره را مقدس می دانند. به همین دلیل در بعضی کتاب ها، سیاره زهره محل زندگی شیطان، معرفی شده است.

سخن آخر

از نظر تروتولیان و اوریژن، لوسیفر و شیطان، یک نفر هستند در حالی که در کتاب «دایره المعارف دین» لوسیفر بزرگترین پسر ابلیس معرفی شده است. استفاده از کلمه لاتین «ستاره صبح» در دین مسیحی یک نام مناسب برای «شیطان» پیش از سقوط او است. در این مطلب از سلام دنیا، گفتیم که لوسیفر کیست، تفاوت شیطان و لوسیفر چیست، و لوسیفرگراها چه کسانی هستند. امیدواریم که از این مطلب لذت برده باشید. می توانید سوالات و نظرات خود را در خصوص لوسیفر برای ما در بخش نظرات بنویسید.


مقالات مرتبط:

زبان اسپرانتو چیست + مبتکر و ویژگی های زبان اسپرانتو

سنگ یاقوت قرمز با خواص درمانی و معنوی عالی برای جسم و روح

از
40
رای