چگونه در بازی دوز یا تیک تاک تو (tic tac toe) همیشه برنده شویم

چگونه در بازی دوز یا تیک تاک تو (tic tac toe) همیشه برنده شویم بازی فکری تیک تاک تو (tic tac toe) ؛ آموزش قوانین و نحوه بازی تیک تاک تو، چگونه با استفاده از یک استراتژی همیشه در بازی فکری تیک تاک تو یا دوز (X O) برنده شویم در سلام دنیا بیاموزید.

بازی فکری تیک تاک تو (tik tak to) یا بازی دوز - بسیار ساده و در عین حال سرگرم‌کننده است. اما آیا می دانستید که یک استراتژی ریاضی اثبات شده وجود دارد که می تواند به شما کمک کند هر بار که بازی می کنید برنده شوید یا حداقل مساوی کنید؟ درست است؛ شما هرگز مجبور نیستید یک بازی تیک تاک تو را دوباره ببازید، و ما دقیقاً به شما یاد خواهیم داد که چگونه. در این مطلب از سلام دنیا درباره بازی تیک تاک تو و اینکه چگونه با استفاده از یک استراتژی همیشه در تیک تاک تو برنده شویم صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

برنده شدن در بازی فکری تیک تاک تو (tik tak to) یا بازی دوز

روش 1 : برنده شدن یا تساوی هنگام بازی اول تیک تاک تو

1. اولین X خود را در گوشه ای بازی کنید

اکثر بازیکنان باتجربه تیک تاک تو ، اولین "X" را در گوشه ای قرار می دهند که اولین بازی را شروع کنند. این به حریف بیشترین فرصت برای اشتباه کردن را می دهد. اگر حریف شما با قرار دادن O در جایی غیر از مرکز پاسخ دهد، می توانید پیروزی را تضمین کنید.


حتما بخوانید: قوانین و ترفند برنده شدن برج هیجان (jenga)


 • در این مثال، شما ابتدا می روید و از X به عنوان نماد خود استفاده می کنید. حریف شما دوم می شود و از O استفاده می کند.

 برنده شدن یا تساوی هنگام بازی اول تیک تاک1

2. اگر حریف شما اولین O را در مرکز بازی کرد، سعی کنید برنده شوید

اگر حریف شما اولین O خود را در مرکز بازی کند، باید منتظر بمانید تا آنها اشتباه کنند تا بتوانید برنده شوید. اگر آنها به درستی بازی خود را ادامه دهند، می توانند تساوی را تضمین کنند. در اینجا دو گزینه شما برای حرکت دوم آورده شده است، به دنبال آن دستورالعمل هایی در مورد نحوه برنده شدن در صورت انجام حرکات مشخص وجود دارد (اگر انجام ندادند، فقط بازی های آنها را مسدود کنید و بازی مساوی می شود)

 برنده شدن یا تساوی هنگام بازی اول تیک تاک2

 • X دوم خود را در گوشه مخالف اول خود قرار دهید، بنابراین یک خط "XO X" به صورت مورب در سراسر تخته وجود دارد. اگر آنها با یک O در یکی از گوشه های دیگر پاسخ دهند، می توانید برنده شوید! X سوم خود را در آخرین گوشه خالی قرار دهید، و حریف شما نمی تواند مانع از پیروزی شما با X چهارم شود.

 برنده شدن یا تساوی هنگام بازی اول تیک تاک3

 • یا X دوم خود را روی یک مربع لبه قرار دهید (نه یک گوشه)، نه اینکه X اول خود را لمس کنید. اگر حریف یک O را در گوشه ای که کنار X شما نیست قرار داد ، می توانید از X سوم خود برای جلوگیری از حرکت آنها استفاده کنید. به طور خودکار با X چهارم خود برنده شوید.

 برنده شدن یا تساوی هنگام بازی اول تیک تاک4

3. اگر حریف شما اولین O خود را در هر مربعی غیر از مرکز بازی کند، به طور خودکار برنده شوید

 اگر حریف شما اولین O خود را در هر مربعی غیر از مرکز قرار دهد، می توانید برنده شوید. با قرار دادن X دوم خود در هر گوشه دیگر، با یک فضای خالی بین دو X پاسخ دهید.

 برنده شدن یا تساوی هنگام بازی اول تیک تاک5

 • به عنوان مثال، بگویید X اول شما در مربع بالا سمت چپ است و حریف شما یک O را در مربع میانی بالا قرار می دهد. می توانید X دوم خود را در گوشه پایین سمت چپ یا گوشه پایین سمت راست قرار دهید. آن را در بالا سمت راست قرار ندهید، زیرا به جای فضای خالی، یک O بین دو X شما قرار می گیرد.

 برنده شدن یا تساوی هنگام بازی اول تیک تاک6

4. X سوم خود را قرار دهید تا دو حرکت برنده احتمالی داشته باشید

بیشتر اوقات، حریف شما می بیند که شما دو X پشت سر هم دارید و شما را مسدود می کند. (اگر نه، فقط با ایجاد یک ردیف از سه X برنده شوید.) پس از این اتفاق، باید یک مربع خالی وجود داشته باشد که هم راستا با X اول و هم با X دوم شما باشد، بدون اینکه حریف O آن خط را مسدود کند. X سوم خود را در این مربع قرار دهید.


حتما بخوانید: آموزش بازی تخته نرد برای مبتدیان به زبان ساده


 • به عنوان مثال، یک تکه کاغذ بردارید و یک تخته تیک تاک تو با ردیف بالا "XO _"، ردیف وسط "O _ _" و ردیف پایین "X _ _" بکشید. اگر X سوم خود را در گوشه پایین سمت راست قرار دهید، با هر دو X دیگر شما همخوانی دارد.

 برنده شدن یا تساوی هنگام بازی اول تیک تاک7

5. با X چهارم خود برنده شوید

پس از X سوم شما، دو مربع خالی وجود دارد که اگر X به یکی از آنها برود، برنده خواهید شد. از آنجایی که حریف شما فقط می تواند یک حرکت انجام دهد، او فقط می تواند یکی از آن مربع ها را مسدود کند. X چهارم خود را در مربعی که او مسدود نکرده است بنویسید و شما برنده بازی شده اید!

 برنده شدن یا تساوی هنگام بازی اول تیک تاک8

تیک تاک تو بازی

روش2: برنده شدن یا تساوی هنگام بازی دوم تیک تاک تو

1. اگر حریف از گوشه شروع به تساوی کند، مجبور به تساوی می شوید

اگر حریف ابتدا بازی می کند و با O در گوشه ای شروع می کند، همیشه X اول خود را در مرکز قرار دهید. X دوم شما باید روی یک لبه قرار گیرد، نه یک گوشه، مگر اینکه بخواهید حریف خود را از رسیدن به سه امتیاز متوالی جلوگیری کنید. با استفاده از این استراتژی، هر بازی باید یک تساوی باشد. از نظر تئوری، شما می توانید از این موقعیت برنده شوید، اما حریف شما باید یک اشتباه بزرگ مرتکب شود، مثلاً نمی بیند که شما دو X پشت سر هم دارید.


حتما بخوانید: دانلود بهترین بازی های تقویت حافظه و مغز 


 • در این بخش، حریف شما هنوز در حال بازی O's است، اما به یاد داشته باشید که آنها بار اول است بازی می کنند.

برنده شدن یا تساوی هنگام بازی دوم تیک تاک1

2. وقتی حریف از مرکز شروع می کند، یک تساوی را مجبور کنید

هنگامی که حریف شما با گذاشتن یک O در مرکز شروع می کند، اولین X خود را در گوشه ای قرار دهید. پس از آن، فقط مانع گلزنی حریف خود شوید و بازی مساوی خواهد شد. اساساً هیچ راهی برای برنده شدن شما از این موقعیت وجود ندارد، مگر اینکه حریف شما تلاش برای پیروزی را متوقف کند یا شما را از پیروزی باز دارد!

برنده شدن یا تساوی هنگام بازی دوم تیک تاک2

3. اگر حریف از لبه شروع کرد سعی کنید برنده شوید

بیشتر اوقات حریف شما با یکی از حرکات بالا شروع می کند. با این حال، اگر حریف شما اولین O را در یک لبه، نه در گوشه یا مرکز، قرار دهد، شانس کمی برای برنده شدن دارید. اولین X خود را در مرکز قرار دهید. اگر حریف شما O دوم را در لبه مخالف قرار می دهد، یک ردیف یا ستونی که OXO می خواند، X دوم خود را در گوشه ای قرار دهید.

سپس، اگر حریف شما سومین O را در لبه ای که در مجاورت X شما قرار دارد قرار دهد ایجاد خطی که OXO را نشان می دهد، X سوم خود را در مربع خالی قرار دهید تا ردیف دو O او مسدود شود. از اینجا، همیشه می توانید با X چهارم خود برنده شوید.

برنده شدن یا تساوی هنگام بازی دوم تیک تاک3

 • اگر در هر نقطه، حریف شما حرکت دقیقی را که در بالا توضیح داده شد انجام نداد، باید به تساوی رضایت دهید. فقط شروع به مسدود کردن حرکات آنها کنید و هیچ یک از شما برنده نخواهید شد.

برنده شدن یا تساوی هنگام بازی دوم تیک تاک4

روش 3: تغییرات بازی فکری تیک تاک تو

1. اگر بازی های تیک تاک تو شما همیشه با تساوی به پایان می رسد، این ها را امتحان کنید

 ممکن است برای مدتی جالب باشد که در تیک تاک تو شکست ناپذیر باشید، اما حتی بدون این مقاله، دوستان شما ممکن است بفهمند که چگونه شما را از برنده شدن باز دارند. به محض اینکه این اتفاق بیفتد، هر بازی تیک تاک تو که با آنها بازی می کنید یک تساوی خواهد بود - اوه. اما همچنان می‌توانید از قوانین اولیه تیک تاک تو برای انجام بازی‌هایی استفاده کنید که به همین راحتی حل نمی‌شوند. آنها را در زیر امتحان کنید.

تغییرات تیک تاک1

2. بازی ذهنی تیک تاک تو

قوانین دقیقا مشابه تیک تاک تو هستند، اما هیچ تخته ای وجود ندارد! در عوض، هر بازیکن حرکات خود را با صدای بلند می گوید و تابلو را تصور می کند. هنوز هم می‌توانید از همه توصیه‌های استراتژی در این مقاله استفاده کنید، اما وقتی می‌خواهید به خاطر بیاورید که X و O در کجا قرار دارند، تمرکز روی آن دشوار است .

تغییرات تیک تاک2

 • در مورد سیستمی برای توصیف حرکات توافق کنید. به عنوان مثال اولین کلمه ردیف (بالا، وسط یا پایین) و کلمه دوم ستون (چپ، وسط یا راست) است.

تغییرات تیک تاک3

3. بازی تیک تاک تو سه بعدی

سه تخته تیک تاک تو پا روی کاغذهای جداگانه بکشید. یک تخته را "بالا"، دیگری "وسط" و تخته سوم را "پایین" بگذارید. شما می توانید در هر جایی از این تخته ها بازی کنید، و آنها طوری کار می کنند که انگار روی هم چیده شده اند تا یک مکعب بسازند.


حتما بخوانید: 9 ایده و سوژه بامزه و جذاب برای بازی پانتومیم 


 • برای مثال، گرفتن مرکز روی هر سه تخته، بازی را برای شما به ارمغان می‌آورد، زیرا یک خط عمودی در میان مکعب ایجاد می‌کند. گرفتن سه عدد پشت سر هم روی هر تخته تکی نیز برنده است. ببینید آیا می توانید بفهمید که چگونه با یک خط مورب در هر سه تخته برنده شوید.

بازی تیک تاک سه بعدی.1

 • برای یک چالش واقعی، این را با آخرین تغییر ترکیب کنید و تیک تاک تو سه بعدی ذهنی را امتحان کنید. کلمه اول تابلو (بالا، وسط یا پایین)، کلمه دوم ردیف (بالا، وسط یا پایین) و کلمه سوم ستون (چپ، وسط یا راست) است.

بازی تیک تاک سه بعدی.2

4. پنج بازی پشت سر هم.

این بازی را که گاهی اوقات Gomoku نامیده می شود ، روی یک تکه کاغذ گراف، بدون نیاز به کشیدن تخته بازی کنید. به جای علامت گذاری X و O در داخل مربع ها، آنها را در تقاطع هایی که خطوط کاغذ نمودار به هم می رسند بنویسید. شما می توانید هر حرکت را در هر نقطه از کاغذ نمودار انجام دهید. اولین بازیکنی که دقیقاً پنج عدد پشت سر هم (نه شش یا بیشتر) بدست آورد، برنده بازی است. این بازی به‌طور شگفت‌انگیزی پیچیده است، علی‌رغم شباهت آن به تیک تاک تو، و حتی دارای مسابقات قهرمانی جهان است.

بازی تیک تاک سه بعدی.3

 • در مسابقات، بازیکنان از تخته 15x15 یا 19x19 استفاده می کنند، اما شما می توانید از هر اندازه کاغذ گراف برای این بازی استفاده کنید. حتی می‌توانید روی یک تخته بی‌نهایت بازی کنید و هر زمان که نیاز داشتید روی کاغذ نمودار بیشتری بچسبانید.

بازی تیک تاک سه بعدی.4

پرسش و پاسخ

آیا ممکن است همیشه بازی تیک تاک تو مساوی تمام شود؟

آره. دو بازیکن خوب که بازی‌های عالی را انجام می‌دهند، هر بار به تساوی ختم می‌شوند.

هر چند وقت یک بار قرار دادن X یا O خود در مرکز باعث می شود که برنده شوید و همینطور در کرنرها؟

این واقعا به حریف شما بستگی دارد. اکثر مردم به اندازه کافی سریع فکر می کنند که هر کسی را به تساوی بکشند.

آیا می توانم سعی کنم حریفم را تا زمانی که یک حرکت اشتباه انجام دهد دیوانه کنم؟

شما می توانید، اما این اخلاق ورزشی خوب نیست.

سخن آخر

با توجه به قوانین و مهارت های بازی تیک تاک تو که در این مطلب از سلام دنیا خواندید امیدواریم توانسته باشید همیشه برنده بازی باشید و از آن لذت ببرید.


مقالات مرتبط:

چگونه مکعب روبیک را حل کنیم؟

آموزش بازی اتللو ریورسی (othello) از
4
رای