باورهای قدیمی و آزمایشاتی که جنسیت نوزاد شما را تشخیص می دهد

باورهای قدیمی و آزمایشاتی که جنسیت نوزاد شما را تشخیص می دهد برخی از مادرها و پدرها برای اینکه بفهمند نوزادشان پسر است یا دختر عجله زیادی دارند. برای تشخیص زودهنگام پسر یا دختر بودن نوزاد باورها قدیمی و آزمایشات پزشکی وجود دارد.

دیگر نمی توانید برای دانستن رنگ لباس نوزادی که قصد خریدش را دارید صبر کنید؟ برای بسیاری از مادران باردار، دانستن اینکه فرزند آنها پسر است یا دختر، حتی در سه ماهه اول حاملگی یک سوال بزرگ بی پاسخ است. اگرچه جنسیت نوزاد به لحاظ ژنتیکی از لحظه ای که باردار می شوید تعیین می شود، و اندام های جنسی از هفته یازدهم شروع به تشکیل می کنند، اما برای اینکه سونوگرافی بتواند جنسیت را تایید کند حدود چهار و نیم ماه طول می کشد. در اینجا ما نگاهی می اندازیم به تمام علائمی که نشان می دهد شما پسر باردارید، از بررسی تجربیات زنان مسن تر که برخی قابل اعتماد تر از دیگران اند تا روش های پزشکی که امن تر از راه های دیگر است، برای اینکه ببینید کدام یک از آنها قابل اعتمادترند.

چگونه بفهمیم که نوزادامان پسر است یا دختر؟

1- تعداد ضربان قلب نوزاد کمتر از 140 ضربه در دقیقه است

این تست تشخیص جنسیت نوزاد می گوید که اگر قلب سریعتر از 140 ضربان در دقیقه پمپاژ داشته باشد، شما باید اتاق نوزاد را صورتی کنید. هرچند این شبیه به تست پزشکی است، در حقیقت وقتی بین سالهای 1997 تا 2003 مطالعه ای روی 477 نمونه در 12 هفته اول بارداری صورت گرفت، قلب نوزادان پسر کمی بیشتر از 154.9 ضربان در هر دقیقه داشت در حالیکه قلب دختران آهسته تر و در حدود 151.7 ضربان در دقیقه داشت. (در واقع این تفاوت از لحاظ آماری معنا دار نیست. مطالعه فقط نشان داد که تمام نوزادان بدون در نظر گرفتن جنسیت باید در سه ماهه اول بیش از 140 ضربان در دقیقه داشته باشند).

جالب توجه است، در هنگام زایمان نوزادان دختر دارای ضربان قلب سریعتری نسبت به نوزدان پسر هستند.

2- بیماری صبحگاهی خیلی بد نیست

گفته می شود که استفراغ کمتر یکی از نشانه های پسر باردار بودن است زیرا سطح بالای هورمون ها در نوزاد دختر باعث بدتر شدن بیماری صبحگاهی می شود. مجله پزشکی بریتانیا "لنست" مطالعه ای را منتشر کرده است که نشان می دهد مادرانی که مبتلا به استفراغ شدید بارداری هستند، بیشتر احتمال دارد که دختر باردار باشند. اما، نمی تواند به عنوان تعیین کننده قطعی جنسیت جنین در نظر گرفته شود. همچنین، اگر فرزند اول خود را باردارید، چطور می توانید بفهمید بیماری صبحگاهی شما شدید است یا نه؟

3- مو و پوست شاداب

طبق تجربه زنان مسن تر، وقتی پسر باردار باشید صورت شما دچار جوش و لک نمی شود (به علت عدم وجود هورمون های دختر که باعث بروز جوش و لک می شود) و موهایتان ضخیم و براق می شود (به دلیل مزایای تستوسترون مردانه).

در حقیقت، حاملگی همه هورمون های شما را دچار اختلال می کند و تفاوت بین هورمون های نوزاد پسر و دختر معنی دار نیست. این می تواند هر یک از این دو یا هر دو - پوست خوب و بد، موی پر و کم پشت را در طول نه ماه در پی داشته باشد. 

یک مطالعه فرانسوی گزارش داده است: "مادرانی که در طول حاملگی از آکنه رنج می برند به احتمال 90 درصد احتمال تولد نوزاد دختر دارند."

در مقاله ای از Carolina Parent، دکتر کلی لگت بیان کرده است: "سن شما بیشتر از حاملگی روی بافت مو تاثیر می گذارد."

در همان مقاله گفته شده است: " به طور معمول، یک زن روزانه در حدود 100 تار مو را به عنوان بخشی از چرخه طبیعی رشد مو از دست می دهد." در دوران بارداری، بدون در نظر گرفتن جنسیت جنین، هورمون استروژن فاز رشد موی زنان را طولانی تر می کند، در نتیجه منجر به کاهش ریزش مو می شود."

4- اگر برجستگی شکم به سمت جلو باشد     

یکی دیگر از چیزهایی که از گذشته به آن اعتقاد داشته اند این است که اگر زن باردار دچار افزایش وزن در قسمت باسن شد، فرزند او دختر است (مجدداً به علت افزایش هورمون استروژن) اما اگر تنها شکم از جلو برجسته شد پس احتمال بیشتری برای باردار بودن پسر وجود دارد.  

طبق گفته bbc، این تئوری نمی تواند صحت داشته باشد، زیرا شکل بدن بستگی به موقعیت جنین دارد: " اگر پشت جنین در قسمت جلو شکم مادر باشد باعث برجسته تر شدن شکم می شود. اگر پشت بچه موازی با پشت مادر باشد در نتیجه شکم مادر صاف تر به نظر می رسد. و از آنجائیکه موقعیتی که جنین در طول رشد در آن قرار می گیرد به جنسیت بستگی ندارد، این یک باور نادرست است که شکل شکم نشان دهنده دختر یا پسر بودن جنین در نظر گرفته شود."

همچنین، اضافه وزن در ناحیه کمر و باسن یک ذخیره سازی طبیعی برای مواد غذایی اضافی است که جنین با هر جنسیتی به آن نیاز دارد. پروفسور کاتلین رسموسن می گوید: "باسن دقیقاً جایی است که می خواهیم یک زن وزن اضافه کند". چربی ذخیره شده در آنجا احشایی نیست، پس مانند چربی های دیر تجزیه پذیری که در شکم بوجود می آید نخواهد بود و در نتیجه از بین بردن آن پس از بارداری بسیار آسان تر است."

تشخیص نوزاد پسر یا دختر؟

5- میل به خوردن چیپس، نه بستنی

نظریه ای وجود دارد که می گوید اگر شما غذاهای نمکی و ادویه ای میل داشته باشید، پسر باردارید و اگر تمایل به چیزهای شیرین داشته باشید، احتمال دارد دختر به دنیا بیاورید.

پس اگر شما میل به خیارشور و بستنی داشته باشید چه اتفاقی می افتد؟ ادویه ای یا شیرین؟

هیچ شواهد علمی برای حمایت از هر یک از این باورها وجود ندارد.

در حقیقت، این مخلوق کوچک درونتان در طول رشد خود فقط در حال جذب کردن تمام مواد مغذی شما است، بنابراین چیزی که میل دارید احتمالاً همان چیزی است که در بدن شما در حال تمام شدن است، صرفنظر از اینکه جنین شما دختر است یا پسر.

6- بیشتر شدن اشتها

بنظر می رسد داستان های قدیمی که می گویند مادرانی که پسر باردارند بیشتر غذا می خورند، واقعیت دارد، مطالعه انجام شده در ایالات متحده بر روی 244 زن، نشان داده است مادرانی که پسر باردار هستند به طور متوسط 10% بیشتر از افرادی که دختر باردارند غذا می خورند.

پروفسور دیمیتریوس تریکوپولوس در مجله پزشکی بریتانیا می نویسد: "یافته های ما بر این فرضیه تاکید دارد که زنانی که جنین پسر دارند در مقابل زنانی که جنین دختر دارند به انرژی بیشتری نیازمند هستند."

7-  قرار گرفتن جنین در پایین شکم

یک نظر مرسوم درباره اینکه چطور جنسیت بچه را تشخیص بدهید، توجه به محل قرار گیری جنین است، در این تئوری جنین دختر بالاتر قرار می گیرد و جنین پسر پایین شکم قرار می گیرد.

شبیه به تئوری " کدام قسمت بدن وزن اضافه می کند"، هیچ دلیل خوب یا اساسی برای این عقیده قدیمی وجود ندارد.

پروفسور استیو رابسون، معاون کالج تخصصی زنان و زایمان استرالیا و نیوزلند در گزارشی می گوید: "واضح است که اندام جنسی جنین هیچ ارتباطی با چگونگی فرم بدن زن باردار ندارد. نحوه قرار گرفتن جنین درون بدن بیشتر به اندازه نوزاد مربوط است."

8- چرخیدن حلقه ازدواج

حلقه عروسی خود را به یک تکه نخ ببندید و آن را در مقابل شکم خود بگیرید. اگر حلقه به عقب و جلو رفت، فرزند شما پسر است اما اگر حلقه شروع به چرخیدن کرد، بچه دختر است. (اگرچه بعضی سایت ها این را طور دیگری بیان می کنند! پس این نشان می دهد این باور تا چه اندازه نادرست است.)

9- یک حیله کوچک

شما می توانید ادرار خود را آزمایش کنید. با اضافه کردن محلول لوله بازکن به ادرار رنگ آن به طور فرضی برای دختر به سبز و برای پسر به آبی تغییر می کند. اگر سبزآبی شد چه؟ در حقیقت، بسیاری از سایت هایی که این روش را پیشنهاد می کنند درباره اینکه هر رنگ نشان دهنده چه نتیجه ای است، توافق ندارند.

همچنین،

این دو ماه ترکیب بسیار خطرناکی به وجود می آورد که می تواند گازهایی مضر برای سلامتی تولید کند.

یک راه ایمن تر که توسط Healthy Mummy پیشنهاد شده است، اضافه کردن جوش شیرین به ادرار است. اگر کف کرد و حباب بوجود آمد، بچه پسر است.

اخبار پزشکی می گویند: هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد جنسیت یک کودک هنوز زاده نشده، تاثیری روی PH ادرار زن داشته باشد. همچنین، بسیاری از دیگر عوامل شناخته شده می تواند ادرار زن را به میزان کم یا زیاد اسیدی کند."

10- نمودار تولد چینی

ظاهرا یکی از اسناد باستانی چینی تنها با دانستن سن مادر و ماه حاملگی به چینی، می تواند جنسیت نوزاد شما را مشخص کند.

اما در مورد مادری که دو قلو باردار است، یک پسر و یک دختر و هر دو را در یک زمان و در یک سن باردار شده است، این روش دچار خطا می شود.

11- کلیدی برای همه

نقص این روش: اگر شما این مطلب را خوانده اید نمی توانید انجامش بدهید. یک کلید مقابل زن باردار قرار دهید. اگر آن را از بالا، قسمت پهن تر برداشت به جای اینکه آن را از قسمت باریکتر بردارد، او پسر باردار است. این یکی واقعاً شبیه به داستان است.

12- پدران لاغر

به نظر می رسد این یکی قابل قبول تر باشد، یک مطالعه دانمارکی نشان داده است که پدرانی که در زمان بوجود آمدن بچه و شروع بارداری وزن بالاتری داشتند، احتمال بیشتری برای دختر دار شدن دارند.

13- شروع راه رفتن با پای راست

کتاب Distaff Gospels مربوط به قرن 15 می گوید افرادی که با پای راست خود راه می روند، در انتظار تولد پسر باشند. جای تعجب نیست که ما نتوانستیم هیچ تحقیقی در مورد این نظریه پیدا کنیم.  

14- شم مادرانه

انتظار می رود در 50% اوقات به درستی جنسیت فرزندتان را حدس بزنید. اما مطالعه یک دانشمند جدید، غریزه مادری را ثابت کرده است، این تنها یک احساس درونی است و در 70% موارد درست حدس زده می شود.

15- تست های جنسیت بدون تجویز پزشک

محصولات شیمیایی که گمان می شود بتوانند از هفته 10 جنسیت فرزند شما را مشخص کنند.

بنظر نمی رسد هیچ مطالعه رسمی ای صحت آنها را اثبات کرده باشد و توصیه می شود هیچ گونه تصمیمات مالی، احساسی یا برنامه ریزی های خانوادگی را بر اساس نتایج آنها اتخاذ نکنید. این شامل رنگ کردن اتاق نوزاد نیز می شود.

نشانه های پسر بودن نوزاد

16- آزمایش خون

این آزمایش را می توان از حدود هفته نهم انجام داد و یک هفته طول می کشد تا نتیجه آن آماده بشود. پاتولوژیست در نمونه خون شما DNA جنین را جستجو می کند که می تواند نشان دهنده جنسیت بچه باشد. هدف از این آزمون معمولاً برای بررسی سندروم دوان و سایر شرایط ژنتیکی است، بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت هزینه باشد.

17 و 18- تست CVS یا آمینوسنتز

نمونه گیری از پرزهای جفتی (که کمی از جفت را آزمایش می کند) می تواند در هفته 11 تا 13 انجام شود. آمینو (که مایع آمنیوتیک را آزمایش می کند) می تواند از هفته 16 تا 20 انجام شود. در حالیکه این روش های تهاجمی می تواند جنسیت جنین را با دقت 99% پیش بینی کند، اما هر دو خطر سقط جنین را به همراه دارد و به این دلیل توصیه نمی شود مگر در مواردی که نیاز به بررسی ژنتیکی جنین است.

19- سونوگرافی

قابل اطمینان ترین راه  این است که از طریق تصویر برداری چیزی را که لازم است ببینید. اما ممکن است بچه با امواج ساطع شده از دستگاه همکاری نکند و در موارد نادر منجر به تشخیص اشتباه شود. سونوگرافی معمولاً بین هفته 18 تا 26 انجام می شود و بخش عادی تست پزشکی قبل از تولد است. اگر این تست توسط افراد ماهر انجام شود، می توان بین 90% تا 95% درباره جنسیت جنین مطمئن شد.

20- تولد

در صورتیکه هنوز شک دارید، منتظر بمانید تا کودک متولد شود و یک نتیجه کاملاً دقیق داشته باشید. شما در هر حاملگی 50% شانس پسر دار شدن دارید!

از
6
رای