بارداری و نوزاد

درمان دیابت بارداری در طب سنتی

علائم دیابت بارداری زندگی فرد را به خطر نمی اندازد، اما اگر کنترل نشود می تواند سلامتی کودک را تحت تاثیر قرار دهد و باعث مشکلات تنفسی و هیپوگیسمی (قند خون پایین) شود. زایمان زودرس، یرقان برخی از عوارض دیابت بارداری است.

بهترین جایگزین شیر مادر در طب سنتی و طب اسلامی

شیر مادر علاوه بر تامین مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز نوزاد برای رشد، بدن کودک را در برابر انواع بیماری ها مقاوم می کند. برخی مادران به عللی نمی توانند به نوزاد خود شیر دهند. بنابراین باید از بهترین جایگزین شیر مادر استفاده کنند.

طرز تهیه شیر برنج برای نوزادان و خواص شیر برنج برای آنها

شیر برنج یک غذای مقوی و خوشمزه برای نوزادان بزرگ تر از شش ماه است. این غذا سرشار از ویتامین B و کلسیم و فسفر و حاوی پروتئین است. مصرف آن باعث افزایش وزن کودکان لاغر شده و انرژی دهنده در دوران سرماخوردگی محسوب می شود.

کرمک در دوران بارداری: علائم، علل، راه تشخیص و درمان انگل روده

کرمک یک نوع انگل روده به رنگ سفید و کوچک (نماتود) است که در داخل مجاری روده ای انسان در طول کل چرخه حیاتش زندگی می کند. این کرم نوعی انگل رایج روده ای محسوب می شود که در مدفوع رشد کرده و ناحیه معقد را آلوده می کنند.

لیست کامل از وسایل مورد نیاز برای سیسمونی نوزاد و نکات تهیه آن

سیسمونی در واقع همان لباس و لوازم خواب و بهداشتی فرزند اول است و از خاطره انگیزترین لحظه های هر مادری، می تواند خرید سیسمونی برای فرزندش باشد. بهترین روش برای انجام این کار تهیه فهرستی از وسایل مورد نیاز کودک است.

5 روش کاربردی برای تمیز کردن اسباب بازی و محل بازی نوزاد به شکل بی خطر

برای جلوگیری از انتشار میکروب ها، باید دست کودکان را به طور مرتب تمیز کنید. استفاده از نکات بیان شده می تواند به والدین در تمیز کردن اسباب بازی ها برای کاهش میزان انتقال میکروب به سایر کودکان و اعضای خانواده کمک کند.

چه زمانی نوزادان بعد از تولد شروع به شنیدن می کنند؟

توانایی شنوایی به طور طبیعی رشد کرده و در سن خاصی به نقطه عطف لازم می رسد. توانایی شنوایی کودک را می توان تنها با بزرگ تر شدن کودک سنجید.قدرت شنوایی کودک تازه متولد شده در ماه های مختلف متفاوت است.

اصلاح موها در دوران بارداری: فواید؛ خطرات و روش انجام صحیح آن

گاهی اوقات پرستار یا نیروهای کمکی بیمارستان این کار را برای شما انجام می­دهند اما انجام این کار توسط یک غریبه می تواند شرم آور باشد. اگر می­خواهید برای زایمان اصلاح شده باشید، پس ممکن است بخواهید این کار را از قبل انجام دهید.

نکاتی مهم که پیش از انجام طب سوزنی برای نوزادان باید بدانید

طب سوزنی برای انجام روی نوزادان ممکن است ترسناک بنظر برسد، اما سوزن های بسیار نازک و محکم آن بسیار ظریف تر از سوزن هایی است که برای واکسیناسیون استفاده می شوند. در ادامه نکات مهم درباره طب سوزنی نوزادان بیان شده است.