بارداری و نوزاد

علت ترشحات سفید و پنیری واژن چیست و روش درمان آن

ترشحات سفید یا پنیری واژن می تواند نشانه ای بارداری یا تخمک گذاری باشد. اما در برخی مواقع ترشحات غیر طبیعی واژن می تواند نشانه بیماری یا عفونت باشد. راه درمان ترشحات واژن ناشی از عفونت در سلام دنیا بخوانید.

آیا با وجود پریود شدن احتمال بارداری همزمان هست

خون ریزی در دوران بارداری میتواند نگران کننده باشد هرچند همیشه نشان دهنده ایجاد مشکل نیست. خون ریزی در سه ماهه اول بارداری در بین زنان رایج است. آیا پریودی در ماه اول بارداری امکان دارد یا نه در سلام دنیا بخوانید.

انواع و خواص سرلاک برای نوزاد و روش مصرف

سرلاک از اولین غذاهای جامدی است که بعد از سن 6 ماهگی به کودک داده می شود. سرلاک دارای طعم ها و قوام های مختلفی نیز هست. بهترین انواع سرلاک برای نوزادان و خواص سرلاک برای کودک را در سلام دنیا بخوانید.

روش استفاده از بی بی چک برای تست بارداری و نتایج آن

بی بی چک آسان ترین و ارزان ترین روش تست بارداری است که در خانه نیز انجام می شود. انواع مختلفی دارد و اگرچه نحوه استفاده از آنها متفاوت است، اما عملکرد مشابهی دارند. طرز استفاده از بیبی چک را در سلام دنیا بیاموزید.

علت تغییرات و درد سينه در بارداري و درمان آن

درد سینه یک درد شایع در بین زنان است و عوامل مختلفی مثل بارداری، قاعدگی یا تغییرات هورمونی بارداری موجب بروز این درد است. اگر چه که درد سینه یکی از علائم بارداری است که بیشتر خانم ها آن را تجربه می کنند.

دلایل فاسد شدن شیر مادر و راه جلوگیری از خراب شدن آن

بهترین و مقوی ترین غذا برای نوزادان تا سن 6 ماهگی شیر مادر است. عوامل مختلفی از جمله ناراحتی و نگهداری نامناسب شیر می تواند باعث فاسد شدن آن شود. در ادامه علاوه بر علل، روش های جلوگیری از فاسد شدن شیر را توضیح می دهیم. 

علت دندان درد در بارداری و درمان خانگی و گیاهی آن

اگر باردار هستید و به درد دندان دچار شدید، اولین کار مراجعه به دندانپزشک است اما اگر به دنبال درمان خانگی دندان درد در بارداری هستید، می توانید درمان دندان درد در بارداری با مواد گیاهی و سنتی را در سلام دنیا بخوانید.

خواص شربت بی بی سد [شربت خواب آور کودکان و نوزاد]

شربت بی بی سد از گیاهان مختلفی از جمله بابونه، گل ساعتی، زنجیبل، عناب شده است که دارای خواص آرامش بخشی و تسکین دهنده هستند. درباره روش مصرف و فواید و عوارض شربت خواب آور بی بی سد در سلام دنیا بخوانید.

چگونه خواب نوزاد را تنظیم کنیم

اگر در تنظیم خواب نوزادتان دچار مشکل شده اید، متخصصان طب سنتی برای رفع این مشکل راهکارهایی ارائه کرده اند. چگونه خواب نوزاد را تنظیم کنیم روش تنظیم ساعت خواب کودک را در سلام دنیا بخوانید.

آزمایش غربالگری بارداری و روش انجام سونو گرافی ان تی و آنومالی

غربالگری جنین به شکل دو مرحله ای انجام می شود که با نام های غربالگری اول یا سونوگرافی ان تی و غربالگری دوم یا سونوگرافی آنومالی شناخته می شوند. آنچه درباره آزمایشات غربالگری بارداری باید بدانید در سلام دنیا بخوانید.