بارداری و نوزاد

چه زمانی نوزادان بعد از تولد شروع به شنیدن می کنند؟

توانایی شنوایی به طور طبیعی رشد کرده و در سن خاصی به نقطه عطف لازم می رسد. توانایی شنوایی کودک را می توان تنها با بزرگ تر شدن کودک سنجید.قدرت شنوایی کودک تازه متولد شده در ماه های مختلف متفاوت است.

اصلاح موها در دوران بارداری: فواید؛ خطرات و روش انجام صحیح آن

گاهی اوقات پرستار یا نیروهای کمکی بیمارستان این کار را برای شما انجام می­دهند اما انجام این کار توسط یک غریبه می تواند شرم آور باشد. اگر می­خواهید برای زایمان اصلاح شده باشید، پس ممکن است بخواهید این کار را از قبل انجام دهید.

نکاتی مهم که پیش از انجام طب سوزنی برای نوزادان باید بدانید

طب سوزنی برای انجام روی نوزادان ممکن است ترسناک بنظر برسد، اما سوزن های بسیار نازک و محکم آن بسیار ظریف تر از سوزن هایی است که برای واکسیناسیون استفاده می شوند. در ادامه نکات مهم درباره طب سوزنی نوزادان بیان شده است.

زایمان طبیعی با کمک وکیوم چیست: مزایا، خطرات و روش انجام آن

امروزه با پیشرفت های انجام شده در جراحی های پزشکی، گزینه ها یا تکنیک های زایمان طبیعی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. زایمان با کمک وکیوم به دلیل اثربخشی آن، بیشترین روش بعد از عمل زایمان طبیعی در سراسر جهان است.

خوردن چغندر در بارداری: فواید، عوارض + 6 دستور غذا با لبو

خوردن لبو یا چغندر در دوران بارداری می تواند فواید متعددی برای سلامتی مادر و جنین داشته باشد از جمله: کاهش بیماری های مادرزادی، رفع کم خونی و... اما باید در مصرف آن تعادل را برقرار کرد زیرا دارای عوارض جانبی نیز می باشد.

سیتالوپرام (سلکسا) در دوران بارداری: موارد مصرف، دوز، عوارض جانبی

مطالعات کوهورت روی بیش از نه میلیون زایمان نشان داد که استفاده مادر از سیتالوپرام در سه ماهه اول بارداری می تواند احتمال نقص لوله عصبی و هیپوسپادیاس (تغییر شکل مجاری ادراری) را در نوزاد تازه به دنیا آمده کمی افزایش دهد.

7 خاصیت شگفت انگیز خوردن ژله در دوران بارداری + عوارض جانبی آن

مصرف ژله در دوران بارداری بی خطر است. این کار فواید سلامتی بسیاری دارد و شما می‌توانید در خوراک رژیم غذایی خود بگنجانید. با این حال، مانند اکثر غذاها، سعی کنید مقدار ژله ای را که هنگام بارداری مصرف می کنید کنترل کنید.

خوردن تربچه در بارداری: خواص، خطرات و نکات مهم قبل از مصرف

مصرف فقط یه وعده تربچه در روز می تواند بسیاری از مواد مغذی برای شما و رشد جنین را فراهم کند. تربچه غنی از کلسیم است. کلسیم یک ماده مغذی لازم در دوران بارداری است، زیرا به رشد استخوان ها و ماهیچه های کودک کمک می کند.

خوردن شلغم در دوران بارداری: فواید، ارزش غذایی و عوارض احتمالی آن

اگر می خواهید مقاومت بدن را در مقابل بیماری افزایش دهید و سیستم ایمنی قوی داشته باشید، پس در دوران بارداری شروع به خوردن شلغم کنید. شلغم به تقویت ایمنی و افزایش توانایی بدن در مبارزه با عفونت ها کمک می کند.