فواید آلوئه ورا برای مو؛ اثرات آلوئه ورا برای تقویت و ترمیم موها

فواید آلوئه ورا برای مو؛ اثرات آلوئه ورا برای تقویت و ترمیم موها آنزیم های موجود در آلوئه ورا باعث تقویت و رشد موهای جدید می شود. همچنین آلوئه ورا باعث براق شدن مو می شود و ریزش مو را کنترل می کند.

آلوئه ورا گیاهی است که دارای برگ های ضخیم با ماده ای ژل مانند درون آن است. این گیاه در سراسر جهان یافت می شود و بسیاری از مردم حتی خودشان آن را کشت می کنند. ژل آلوئه ورا زمانی که به پوست اعمال می شود خنک کننده و آرام بخش است و به همین دلیل گاهی اوقات برای درمان زخم ها و سوختگی ها استفاده می شود.
آلوئه ورا در طول قرن ها به دلیل خواص درمانی خود استفاده شده است. اما علاوه بر مزایایی که برای پوست دارد، کاربرد دیگری نیز دارد: در واقع می تواند موها را نیز تقویت کند و به سلامت پوست سر کمک کند.   
بهترین فرم آلوئه ورا برای استفاده در موها، ژل خام گیاه است. شما می توانید این ژل را تقریبا از هر داروخانه خریداری کنید و یا آن را از برگ های تازه گیاه استخراج کنید. ژل به رنگ روشن و کمی آبدار است.
با مالیدن آلوئه ورا روی پوست سر و مو، جذب از طریق فولیکول های مو صورت می گیرد و موهای خشک و آسیب دیده را بهبود می بخشد. بعد از یک ساعت ژل را با شامپو بشویید.

خواص آلوئه ورا برای مو


مزایای آلوئه ورا برای موها


آلوئه ورا خارش پوست سر را آرام می کند

درماتیت سبوره یک اصطلاح بالینی برای بیماری است که ما آن را شوره سر می نامیم. علائم خارش پوست زیر موها می تواند با آلوئه ورا درمان شود.
یک مطالعه در 1998 نشان داد که آلوئه ورا به درمان شوره سر که ناشی از التهاب پوست سر است کمک می کند. اسید های چرب موجود در گیاه آلو ورا دارای خواص ضد التهابی هستند.

آلوئه ورا برای درمان موهای چرب

آلوئه ورا به طور مؤثری فولیکول مو را پاکسازی می کند، سبوم اضافی که منشا موی چرب است را نیز از بین می برد. آلوئه ورا در حالی که پاکسازی می کند به ریشه های مو صدمه نمی زند. بر خلاف دیگر مواد شیمیایی در محصولات مو، آلوئه ورا ملایم است و تمامیت موهای شما را حفظ می کند. استفاده از آلوئه ورا یک راه عالی برای به دست آوردن موهایی سالم تر، شفاف تر و نرم تر است.


آلوئه ورا رشته های مو را تقویت و ترمیم می کند

آلوئه ورا حاوی ویتامین های A، C و E است. هر سه این ویتامین ها در گردش خون، رشد سلول های سالم و به همراه آوردن موهای براق مفیدند. ژل آلوئه ورا منبعی غنی از ویتامین B-12 و اسید فولیک می باشد. هر دو این مواد می توانند برای سلامت مو مفید باشند.
آلوئه ورا محصولی محبوب است که پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب روی پوست استفاده می شود. آلوئه ورا حاوی کلاژن است و پوست را خنک می کند. ویتامین های موجود در آلوئه ورا نشان می دهد که ممکن است برای ترمیم آسیب های ناشی از تابش نور خورشید به موها نیز مفید باشد.

خطرات و هشدارها هنگام استفاده از آلوئه ورا

هنگام استفاده از ژل آلوئه ورا معمولا دلیلی برای نگرانی وجود ندارد، اما برخی از افراد به آن آلرژی دارند. قبل از استفاده از آلوئه ورا موضعی، یک آزمایش کوچک انجام دهید. کمی از آلوئه ورا را روی قسمت داخلی مچ دست خود مالیده و تا دو ساعت صبر کنید تا بدانید آیا پوست شما واکنش نشان می دهد یا نه. این آزمایش به شما این امکان را می دهد که در صورت بروزحساسیت، متوجه شوید.
اگر شما از کرم هیدروکورتیزون بر روی پوست استفاده می کنید، باید در استفاده ازآلوئه ورای موضعی نیز مراقب باشید. اگر همزمان از کرم هیدروکورتیزون و آلوئه ورا استفاده کنید، آلوئه ورا می تواند مقدار کورتیزون را که پوست شما جذب می کند افزایش دهد.

از
4
رای