10 فایده و کاربرد صابون زغال فعال برای سلامتی پوست و مو

10 فایده و کاربرد صابون زغال فعال برای سلامتی پوست و مو زغال یک ماده موثر در صابون است. بله، این صحت دارد. صابون زغال محصول نسبتاً جدید اما محبوب در محصولات مراقبت از پوست است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

به نظر می رسد این روزها زغال یکی از مواد اصلی بسیاری از محصولات مراقبت از پوست شده است. چرا از زغال در این اقلام استفاده می شود؟

تاریخچه کاربرد زغال در محصولات مراقبت از پوست

در طول تاریخ، زغال یکی از عناصر مورد استفاده در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست بوده است. برای هزاران سال، بسیاری از عطارها و فروشندگان محصولات گیاهی از پودر زغال در داروهای خود استفاده می کردند. بطور مثال، مصری ها از زغال چوب به عنوان تنتورید برای تمیز کردن زخم استفاده می کردند. در دهه 1700، زغال به علت قابلیت محافظت بدن در برابر سموم، یک موضوع تحقیقاتی محبوب بود. این روزها در بسیاری از وسایل خانگی از جمله تصفیه هوا و سیستم های تصفیه آب، زغال به کار برده می شود. همچنین زغال فعال به دلیل داشتن ویژگی طبیعی تخلخل و خاصیت جذب کربن که سموم را به خود جذب می کند، به طور گسترده ای در درمان مسمومیت یا اوردوز دارو استفاده می شود.

فواید استفاده از  صابون زغال در زیبایی و مراقبت از پوست و مو

صابون زغال چیست؟

ممکن است باور نکنید که زغال یک ماده موثر در صابون است، اما این صحت دارد. صابون زغال محصول نسبتاً جدید اما محبوب در محصولات مراقبت از پوست است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. مزایای صابون زغال فعال توسط بسیاری از داروسازان و شیمی دان ها تایید شده است؛ بنابراین نباید درباره استفاده از آن نگران باشید. بازار زیبایی و مراقبت از پوست با محصولات مضر فراوانی پر شده است که ما دقیقاً نمی دانیم از چه ساخته شده اند. این موضوع در صنعت صابون نیز صحیح است. به جای صابون های ارزان تهیه شده از مواد شیمیایی، استفاده از صابون زغال طبیعی را امتحان کنید که برای جذب سموم موثر تر است.

زغال فعال شده ای که در صابون زغال به کار می رود، پاک سازی عمیق بسیار عالی ارائه می دهد.

10 خاصیت و کاربرد صابون زغال

فواید صابون زغال فعال

1. به عنوان جاذب عمل می کند

خواص طبیعی زغال می تواند بسیاری از مواد خطرناک و سمی، فلزات سنگین و دیگر مواد شیمیایی خطرناک را جذب کند. صابون زغال یک عملکرد عالی در جذب و حفاظت بدن و همچنین تمیز کردن پوست دارد.

2. صابون زغال عالی برای پوست چرب

اگر از پوست چرب رنج می برید، صابون زغال را امتحان کنید. زغال سم زدایی دارد، عملکردی که چربی اضافی را جذب می کند بدون اینکه آن را خشک کند. نتیجه آن، یک پوست روشن، تمیز و سالم در گرمای تابستان است.

3. درمان آکنه

صابون زغال برای درمان آکنه نیز مورد استفاده قرار می گیرد و نتایج همیشه مثبت بوده است. از آنجایی که زغال ناخالصی ها را از روی پوست جذب می کند، به درمان آکنه و سایر علائمی که بوسیله آن ایجاد می شود نیز کمک می کند.

4. کند کردن روند پیری

تمام خواص ذکر شده در بالا درباره صابون زغال، می تواند با تمیز کردن پوست شما، چین و چروک ها و خطوط ریزی که باعث مسن تر دیده شدن شما می شود را از بین ببرد و پوستی تازه و نرم به ارمغان بیاورد.

5. می توان آن را برای همه پوست ها استفاده کرد

صابون زغال دارای اثر مرطوب کنندگی برای پوست خشک است، اما همچنین در درمان پوست چرب نیز مفید است. علاوه بر این، حتی اگر پوست حساسی دارید، می توانید از صابون زغال برای درمان آلرژی های پوستی مانند اگزما، آکنه و پسوریازیس استفاده کنید. علت استفاده از آن در این است که زغال می تواند پوست شما را سفت تر کند و ظاهر زیبایی به آن بدهد.

سم زدایی با صابون زغال فعال

6. سم زدایی

زغال فعال بدن شما را از مواد ناخواسته ای که ناشی از مسمومیت یا مصرف بیش از حد دارو است، تمیز می کند. با این حال، همیشه پیش از استفاده باید با یک متخصص مشورت کرد.

7. درمان سرخی صورت

اگر پوست شما مستعد این است که در هنگام خندیدن کمی سرخ می شود، می توانید به جای کرم های رنگی، از صابون زغال استفاده کنید. این امن تر است!

8. پوستی بی عیب و نقص به شما می دهد

با کاهش منافذ باز، صابون زغال می تواند پوستی به طراوت پوست یک کودک به شما بدهد.

9. درمان شوره

صابون زغال نه تنها برای پوست، بلکه برای مو نیز مفید است. برای خلاص شدن از شوره مو در مدت زمان کوتاه، از شامپوهای زغال استفاده کنید.

10. کمک به درمان پسوریازیس

پسوریازیس یک مشکل پوستی است که درمان ندارد. با این وجود می توانید پوست خود را با صابون زغال بهبود ببخشید و از علائم آزار دهنده آن کم کنید. ما پزشک نیستیم، اما معتقدیم صابون زغال می تواند یکی از محصولات بهداشتی مورد استفاده روزانه برای شما باشد.

منبع: nicehouse

از
1
رای