10 مورد از آلوده ترین و کثیف ترین وسایلی که هر روز با آنها در تماس هستید

10 مورد از آلوده ترین و کثیف ترین وسایلی که هر روز با آنها در تماس هستید در بررسی سال 2009 مشخص شد که اغلب سر دوش های خانگی محل تجمع باکتری های بیماری زایی به نام مایکوباکتریوم آویوم هستند که می توانند در بروز بیماری های ریوی نقش داشته باشند.

هشدار: اگر حتی اختلال و ترس خفیفی از میکروب ها دارید، شاید اطلاعات زیر شما را مشمئز کند. بعضی از چیزهایی که همیشه لمس می کنید پر از باکتری هستند. البته ما در مورد مهاجمانی که به وضوح قابل رویت هستند مانند: صندلی توالت فرنگی، صحبت نمی کنیم. چه باور کنید یا نکنید این صندلی ها از موارد لیست پایین تمیزتر هستند. پس ضد عفونی کننده ضد باکتری، مورد علاقه دست تان را بردارید: حالا زمان فرو بردن دست های کثیف مان در این ماده ضدعفونی کننده است.

10 شی کثیف که روزانه با آنها در تماس هستید

1. اسفنج ها و کهنه های ظرف شویی

ساییدن، مالیدن. براساس مطالعات متعدد از جمله بررسی ICK هر چیزی که برای تمیز کردن دست ها و ظرف هایتان از آنها استفاده می کنید در گروه کثیف ترین چیزهایی که با آنها سرو کار دارید، قرار دارند. اسفنج های آشپزخانه با داشتن 10 میلیون باکتری در هر متر مکعب حدود 200000 هزار بار بدتر از صندلی های توالت فرنگی در کنارتان هستند.

کهنه های ظرف شویی هم کثیف هستند، محققان که در یک بررسی 82 کهنه ظرف شویی را از 5 شهر بزرگ و اصلی ایالات متحده و کانادا بررسی کردند، حدود 6/25 درصد باکتریی "ای کولای" را در حوله ها و تقریبا 14 درصد میکروب "سالمونلا" را در کهنه های ظرف شویی پیدا کردند. یک سال بعد مطالعه دیگری نتیجه مشابه را منتشر کرد. نویسنده و سرپرست تحقیق دکتر اسنید از دانشگاه دولتی کانزاس برای پیشگیری این جمله را گفته است: "حوله ها به دلیل تماس با همه سطوح جزء بیشترین سرایت کننده ها بودند".

2. سینک ها، شیرهای آب و دستگیره ها

از دستشویی تا دستگیره ها و جاهایی که قصد دارید آب بخورید به طور کامل قابل ضدعفونی هستند. آشپزخانه از حمام بدتر است، هر دو قسمت به طور شگفت آوری می توانند با تمامی انواع باکتری های پوشیده شوند. درحقیقت بعضی از بررسی ها که توسط افراد ماهر در سازمان بین المللی NFS انجام شد، مشخص کرد که باکتری کلیفرم از خانواده هر دو باکتری ای کولای و سالمونلا در 45 درصد از سینک آشپزخانه های بزرگ وجود داشتند و در مقایسه با دستگیره ها و سینک های توالت فقط 9 درصد از میکروب های مشابه وجود داشته است. آیا در مورد تغییر این قسمت ها و انجام کارهایی برای از بین بردن میکروب ها در دوش حمام تان فکری کرده اید؟ دوباره فکر کنید. در بررسی سال 2009 مشخص شد که اغلب سر دوش های خانگی محل تجمع باکتری های بیماری زایی به نام مایکوباکتریوم آویوم هستند که می توانند در بروز بیماری های ریوی نقش داشته باشند.

آلوده ترین وسایل در اطراف شما

3. مسواک ها و جای مسواک ها

سرباز گذاشتن مسواک ها: مسواکی که برای سفید کردن دندان های تان استفاده کردید احتمالا میکروب های بیشتری نسبت به دهان سگ تان دارد. دلیل آن وجود چیزی در دهان تان نیست اما مربوط به مسواک ها است. اولا چون همه ما بعد از اتمام کار مسواک ها را نم دار رها می کنیم و فضایی مطلوب برای باکتری های کثیفی به نام سراشیا مارسسنس به وجود می آوریم که می تواند باعث بروز بیماری مننژیت شود. دوما، اگر مسواک هایی که در مجاورت توالت قرار دارند و با فشار آب کلاهک درپوش دستشویی باز شود هر چیزی از ارتفاع 150 تا 180 سانتی متر با گاز جسم مدفوعی پر می شود. بنابراین این دریچه ها را ببندید.

4. دستگیره های یخچال

به دنبال خوردن خوراکی هستید؟ دقت کنید که دستکش داشته باشید .دستگیره های در یخچال خانه تان می توانند نقش میزبان را برای بسیاری از میکروب های کثیف داشته باشند. البته منظور ما باکتری هایی که به طور مرتب اشاره کرده ایم، نیستند. از جنبه مثبت، یادآوری اطلاعات گفته شده می تواند به بهانه کنترل اشتها به دفعه بعدی که قصد کاهش وزن دارید کمک کند.

اشیای کثیفی که هر روز لمس شان می کنید

5. تخته های خرد کن

زمانی که تخته های خرد کن باکتری های خطرناک را در خودشان جای می دهند می توانند جزء بهترین پناهگاه ها برای باکتری بشوند. بسته به نوع کاری که با آنها انجام می دهید؛ سطوح خرد کن آشپزخانه می تواند نسبت به هر جای دیگر 50 تا 200 بار باکتری بیشتری از هر نوع «ای کولای تا سالمونلا» را به خود جذب کند که این باکتری ها می توانند باعث بروز بیماری های شدید معده شوند.

6. ریموت کنترل ها

تاسف برای افرادی که شبکه های تلویزیونی را جستجو می کنند، چون کنترل شما با میکروب های کلیفرم، کپک و حتی بطور بالقوه از عفونت هایی که منجر به بیماری استافیلوکوکوس اورئوس می شوند، پوشیده شده است که سازمان بین الملی NSF آن را در 14 درصد از ریموت های خانگی پیدا کرده است. و اگر فکر می کنید حال فردی در خانه تان خوب نیست باید چیزی که دانشمندان در ریموت های اتاق های هتل شناسایی کردند را ببینید: میانگین 6/67 واحد باکتری در هر سانتی متر مکعب. دورنما، حداکثر سطح توصیه شده قابل قبول برای مراجعه به بیمارستان ها بیشتر از 13 بار است. بنابراین شاید قبل از برداشتن ریموت بخواهید از تعدادی دستکش استفاده کنید.

کثیف ترین وسایلی که با آنها تماس دارید

7. گوشی های تلفن

پیام های دریافتی، گوشی های هوشمندتان با تعداد بی شماری از باکتری ها پوشیده شده است از جمله باکتری ها شامل آنهایی که نام شان می تواند به تنهایی علائم خیالی را درست مانند گاهی که ویبره خیالی گوشی تان را حس می کنید در شما به وجود بیاورد (از جمله: استافیلوکوکوس اوروئوس قدیمی ما است که می تواند باعث عفونت های پوستی، التهاب ریه و مسمومیت غذایی و شرایط ترسناک دیگری شود). اگر به بعضی از بررسی ها اعتقاد پیدا کرده باشید، این گوشی های که در جیب شما هستند میکروب های زیادی را 10 بار بیشتر از سرویس های بهداشتی در خود دارند.

8. کیف دستی

بانوان فرز و چابک، آخرین بار کی کیف دستی تان را تمیز کرده اید؟ احتمالا پاسخ تان "به تازگی نبود" می باشد. بررسی  در سال 2012 باکتری  beaucoup به همراه میکروب های lurking که در همه قسمت ها از دستگیره ها تا لوازم های داخل کیف دستی بودند را پیدا کردند.

آلوده ترین وسایل

9. سبدهای خرید

آیا این پاک کننده هایی که اکثر خواربار فروشی ها برای تمیز کردن سبدهای خرید استفاده می کنند را می شناسید؟ سعی کنید از آنها استفاده کنید؛ محققان می گویند: تقریبا همه سبدهای خرید سوپر مارکت ها به خاطر آلودگی های پی در پی مواد غذایی حاوی باکتری «ای کولای» هستند. کیسه های خرید قابل استفاده مجدد هم خیلی بهتر نیستند؛ بررسی سال 2012 اثرات مکرر باکتری "ای کولای" را در خریدها هم پیدا کردند و تا آنجایی که آنها را "خطر جدی برای سلامت عمومی" مخصوصا بچه های کوچک می دانند. راه حل چیست؟ شستشو، شستشو، شستشوی کامل بعد از هر بار خرید از فروشگاه ها است. همچنین هر چقدر که می توانید از قرار دادن غذاهای خام در کنار مواد دیگر خودداری کنید، چون مشکلات زیادی را به وجود می اورد.

10. صفحه کلید

استافیلوکوک، کولیفورم، قارچ از جمله چیزهای لذت بخشی که احتمالا در صفحه کلید QWERTY مورد علاقه تان پنهان می شوند، هستند. توجه کنید که اگر بخواهیم از آنها خلاص بشویم باید دست هایمان را کمتر از 12 بار بشوریم.

آلوده ترین اشیایی که لمس می کنید کدام است

از
15
رای