7 روش برای ایجاد انگیزه و تعهد در کارمندان و افزایش راندمان کاری

7 روش برای ایجاد انگیزه و تعهد در کارمندان و افزایش راندمان کاری وجود کارکنان با انگیز؛ کلید موفقیت در هر کسب و کاری است. بنابراین بالا بردن و بالا نگه داشتن انگیزه کارکنان برای رسیدن به نتایج مطلوب ضروری است. در ادامه 7 راهکار برای ایجاد انگیزه و تعهد در بین کارکنان، بیان شده است.

کارمندان بسیار با انگیزه برای موفقیت هر مشاغلی ضروری هستند. بیشتر افراد یک سوم زندگی خود را در محل کار می گذرانند. این زمان قابل توجهی برای دور ماندن از خانه، کسانی که ما را خوشحال می کنند و کارهایی که ما دوست داریم انجام دهیم است. بنابراین بالا بردن انگیزه کارکنان برای ایجاد یک فضای اداری برای کسب بهترین نتیجه ضروری است.

آیا می دانید چه چیزی باعث ایجاد انگیزه در کارمندان می شود؟

ساده است:

 • آیا کار آنها مهیج است؟
 • آیا آنها را به چالش می کشد؟
 • آیا جایی برای رشد یا پیشرفت وجود دارد؟
 • آیا شما خلاقیت کارمندان تان را تشویق می کنید؟
 • آیا آنها می توانند صریح و صادقانه با شما صحبت کنند؟
 • آیا آنها را تحسین می کنید؟
 • آیا به کارکنان خود اعتماد دارید تا مالکیت کار خود را به دست بیاورند؟
 • آیا در محیط کار خود احساس امنیت می کنند؟
 • و مهمتر از همه، آیا به درستی حقوق آنها را پرداخت می کنید؟

هر یک از این عوامل در شادی عمومی کارمندان شما نقش دارد. این چیزی است که به آنها انگیزه می دهد تا هر روز به اداره بیایند و برای رسیدن به اهداف و نتیجه گیری عالی سخت کار کنند. در مقابل، یک کارمند بی انگیزه معمولاً ناراضی است. آنها بیشتر بیمار می شوند،  همچنین برای موفقیت کسب و کار شما تلاشی نمی کنند و همیشه در جستجوی چیزهای بهتر هستند. آمار نشان می دهد که 81 درصد از کارمندان اگر فرصت مناسب برای نشان دادن خود پیدا کنند، تصمیم می گیرند همان روز کار خود را ترک کنند. بنابراین این وظیفه شماست که وقت و انرژی خود را برای ایجاد یک محیط کاری که به نفع هر یک از کارمندان شما باشد؛ اختصاص دهید. این هفت استراتژی به شما کمک می کند تا به افراد خود انگیز لازم برای انجام کار با کیفیت را بدهید و مهمتر از همه  همکاری درازمدت داشته باشید.

راهکارهای بالا نگه داشتن انگیزه کارمندان

1. کسی باشید که بتوانند به او اعتماد کنند

کسب و کار شما به ارباب رجوع هایی که برای برطرف کردن مشکل خود به شما مراجعه می کنند، وابسته است. زمانی که کارمندان تان نمی توانند مشکلی را حل کنند، صادق باشید و همیشه به صورت حرفه ای به مشتریان خود متعهد باشید؛ تا دوباره به شما مراجعه کنند. این یک خیابان یک طرفه نیست؛ شما نیز باید فردی باشید که تیم شما بتواند به آن اعتماد کند. آنها می خواهند زمانی که یک مشتری غیر منطقی رفتار می کند، شما از آنها حمایت کنید و بدانید که تصمیماتی که می گیرند به نفع شما بوده و شما به وعده های خود عمل می کنید. 

اگر می گویید در یک جلسه مهم شرکت خواهید کرد، آنجا باشید. اگر شرکت شما سود کسب کرده است و گفته اید پاداش می گیرید، آن را بپردازید. حسن نیت کارمندان شما چیزی است که شما هرگز نمی خواهید آن را آزمایش کنید، چه رسد به اینکه از دست بدهید. قابل اعتماد باشید؛ حیرت انگیز است بدانید که چقدر این  مسئله باعث ایجاد انگیزه در افراد شما می شود.

2. در شرکت خود یک فرهنگ شگفت انگیز ایجاد کنید

هیچ انکاری مبنی بر پایین آمدن فرهنگ شرکت وجود ندارد. رهبری و نگرش شما تأثیر بسزایی در نگرش، اخلاق کاری و خوشحالی کارمندان دارد. اگر شما همیشه پر تنش، پر توقع و غیر منطقی هستید، این باعث ایجاد تنش در شرکت شما می شود که این امر بر میزان انگیزه کارکنان شما تأثیر منفی خواهد گذاشت. در حقیقت، مطالعه HAYS، "آنچه مردم در ایالات متحده می خواهند"، نشان داد كه 47٪ از كاركنان كه به طور جدی به دنبال شغل های جدید هستند، فرهنگ شركت را به عنوان عاملی برای ترک کار خود تعریف می كنند. بنابراین اگر میزان تغییر در تعداد کارمندان (نسبت رفته ها به استخدام شده ها و مانده ها) در شرکت شما بالا است، باید تعیین کنید که آیا فرهنگ شرکت شما می تواند عاملی برای نرخ بیکاری شرکت شما باشد یا خیر.

چگونه انگیزه کارکنان خود را بالا نگه دارید

4 روش برای ایجاد فرهنگی که باعث ایجاد انگیزه در کارمندان شما می شود؛ بیان شده است

 • به تصویری که از خود نشان می دهید توجه داشته باشید. زبان و نگرش بدن شما می تواند بر کارکنان شما تأثیر مثبت یا منفی بگذارد. بنابراین بیایید با انرژی کار کنید. خوش بین، دوستانه و جذاب باشید - این اشتیاق در بین کارکنان شما رواج خواهد یافت و به آنها انگیزه می دهد که بیشتر کارآمد و مؤثر باشند.
 • از مردم خود قدردانی کنید و معقول باشید. دستاوردهای تیم خود را جشن بگیرید. اگر آنها کار خوبی انجام می دهند ، به آنها بگویید. آنها را ترغیب کنید که خودشان را به چالش بکشند و چیزهای جدیدی را امتحان کنند. و در هنگام شایستگی به آنها پاداش دهید. اگر آنها تلاش می کنند، به آنها کمک کنید. با هم کار کنید تا راه حل ها را پیدا کنید و پایه و اساس ایده های آنها باشید.
 • انعطاف پذیر باشید به افراد خود فرصتی دهید که از راه دور کار کنند. این کار برای بالا بردن انگیزه کارکنان بسیار  عالی است. آنها نمی خواهند هر روز در مسیر آمدن به سر کار با مشکلات ترافیکی کنار بیایند. آنها نمی خواهند بازی های بیس بال بچه ها یا تمرین های باله را از دست بدهند. آمارها نشان می دهد که در شرکت هایی که ساعات انعطاف پذیر و امکان کار در خانه یا کافه ها را دارند ، کارمندان شادتر و پربارتر کار می کنند.
 • ایجاد محیط کار دوستانه برای کارمندان. اینها فضاهایی هستند که تخیل را فعال و مشتعل می کنند. آیا تا به حال در دفاتر گوگل بوده اید؟ هیچ یک از این دفاتر یکسان نیست. از بخش هایی داخلی و کامیون های مواد غذایی، گرفته تا ننو (تختخواب ننو مانند که بین دو درخت میب ندند) و جعبه های کاری شیک روی دیوار، اتاق های بازی و باغ های داخلی آرام ، چیزی برای همه وجود دارد. این مکانی است که افراد می خواهند در آن حضور داشته باشند و نیاز خود به خلاقیت، آرامش و یا ایجاد تیم را برطرف نمایند. 

بنابراین، نگاهی به فرهنگ شرکت خود بیندازید و از خود بپرسید: آیا شرکت من مکانی جذاب برای متخصصان با استعداد است؟ آیا این امر الهام بخش و ایجاد  کننده انگیزه در کارکنان من است؟ برای بهبود فرهنگ شرکت من چه کاری می توانم انجام دهم؟

استراتژی های افزایش انگیزه و تعهد کارکنان

3. به صورت هفتگی با کارکنان خود جلسه کاری برقرار کنید

برای افراد خود وقت بگذارید، خواه یک مشاغل از راه دور داشته باشید یا در یک دفتر کار کنید ، هر هفته وقت بگذارید تا به صورت تک به تک با افراد خود صحبت کنید. غیر قابل مذاکره است وقتی ارتباط مستقیمی بین کارمندان و رهبر وجود دارد، کار انجام می شود. حرف من را باور نمی کنید؟ یک مطالعه توسط گالوپ نشان داد که 26 درصد از کارکنان گفتند که بازخورد رهبرانشان به آنها کمک می کند تا بهتر کار انجام دهند. کارمندان شما می خواهند احساس اعتماد کنند. آنها می خواهند مسئولیت کار خود را به عهده بگیرند، اما آنها همچنین می خواهند بدانند که وقتی سوالی دارند می توانند به شما دسترسی داشته باشند و جواب بگیرند. اگر نمی خواهید خود را در دسترس قرار دهید، تیم شما به سرعت بی انگیزه می شود، کار رکود می کند و تجارت شما متوقف می شود. بنابراین هر هفته وقت خود تنظیم کنید تا با آنها ارتباط برقرار کنید، حتی اگر فقط به آنها بگویید که می دانید آنها در چه زمینه ای کار می کنند.

راه های بالا بردن انگیزه کارکنان

4. به آنها ابزاری را که برای انجام کارشان نیاز دارند بدهید

تصور کنید که می خواهید تجارت خود را بدون برق اداره کنید. چگونه با مشتری های خود تماس می گیرید؟ چه اتفاقی می افتد که باتری تلفن یا کامپیوتر شما تمام شود. فناوری برای موفقیت مشاغل شما بسیار مهم است. این امکان را به شما می دهد تا کارآمدتر کار کنید، موثرتر باشید و امور  کارها را در پیش بگیرید. به همین دلیل است که باید به افراد خود ابزاری بدهید که کارشان را آسانتر کند. اطمینان حاصل کنید که تجهیزات آنها در شرایط کار مناسبی قرار داشته باشد. هیچ چیز ناامید کننده تر از لپ تاپی که راه اندازی آن ساعت ها طول می کشد؛ وجود ندارد. باید بروید نرم افزار منسوخ شده را با نرم افزار جدید جایگزین کنید. طراح خود را مجبور نکنید در نرم افزار کرول (Coreldraw) کار کند. به آنها اجازه دهید تا به آخرین نسخه Adobe Creative Suite دسترسی پیدا کنند. کار خود را به یک لذت تبدیل کنید، نه یک درد. و آنگاه افزایش انگیزه کارمندانتان را ببینید.

5. فرصت های آموزش مهارت های جدید و ادامه تحصیل را فراهم کنید

آیا اگر به شما بگویم 33 درصد از مردم، بی حوصلگی و نیاز به چالش های جدید را دلیل اصلی ترک کار می دانند، باور می کنید؟ اگر می خواهید استعداد خود را حفظ کنید، باید مهارت های خود را بهبود بخشید. به لطف فناوری، ما در دنیایی که به سرعت در حال تحول است زندگی می کنیم که خواستار تغییر آن هستیم. نویسنده نسخه نویس دیگر فقط یک نویسنده نیست؛ اکنون آنها نیاز به تخصص در زمینه در سئو، گوگل ادوردز، CRM و موارد دیگر دارند.

یک سرآشپز شیرینی باید یک سبک شناس مواد غذایی، عکاس و مدیر رسانه های اجتماعی باشد. اگر کارآفرینی امیدوار باشد که در  بالاترین میزان فعالیت کند، کارآفرین باید بازاریاب باشد -یا حداقل مسئولیت پیام های بازاریابی برای تجارت خود را به عهده بگیرد. فناوری این کار را ممکن می کند. صرف نظر از موقعیت مکانی شما، کارکنان شما می توانند دائماً دانش خود را گسترش داده و مهارتهای جدیدی کسب کنند - این امر باعث ایجاد انگیزه در کارکنان می شود. آنها می خواهند بدانند که فرصت هایی برای رشد و توسعه وجود دارد. اگر برای آموزش کارکنان خود سرمایه گذاری نکنید، تجارت شما فقط شغلی خواهد بود که به آنها کمک کند تا کار مورد علاقه خود را پیدا کنند. بنابراین شرکتی باشید که برای رشد و پیشرفت کارکنان خود ارزش قائل باشد.

چگونه در بین کارکنان خود تعهد و انگیزه ایجاد کنید

6. نظارت بر بار کاری آنها

کارمندانی که بیش از حد کار می کنند، به بی میلی و ناکارآمدی می رسند. کارمندان نمی توانند هر روز ماه با کارآیی بالا باشند. از اینکه باید چیزی ارائه دهند باعث دلسرد شدن آنها می شود. سرانجام آنها از کارشان رنج خواهد برد که این امر تأثیر منفی بر تجارت شما خواهد گذاشت. کاری که من دوست دارم انجام دهم اجرای سیستم چراغ راهنمایی است. این به من کمک می کند تا نبض تجارت خود را نگهدارم. بنابراین قرمز، زرد و سبز وجود دارد:

 • قرمز به معنای پر انرژی بودن آنهاست.
 • رنگ زرد بدان معنی است که مشغول هستند، اما به طور بالقوه می توانند چیزهای بیشتری را بدست آورند.
 • سبز بدان معنی است که آنها انرژی کافی برای این کار  ندارند.

من از این سیستم چراغ راهنمایی استفاده می کنم زیرا نمی خواهم اعضای تیمم به طور مداوم تحت استرس باشند. اگر اینگونه باشند، تصمیمات درستی نمی گیرند و کار خوبی انجام نمی دهند. اگر کارکنان من مرتباً تحت الشعاع اضافه کاری قرار بگیرند، باید چیزهایی برای فکر کردن داشته باشم شاید من نیاز به استخدام شخص جدیدی داشته باشم تا بتوانم بار کاری خود را کاهش دهم یا نگاه دقیق تری داشته باشم که ببینم کدام پروژه ها خوب هستند و کدام یک از آنها می توانند در پس زمینه فرو روند. و به همین دلیل شماره 3 مهم است. اگر مرتبا با کارمندان خود تعامل داشته باشم، می دانم که اگرچه آنها با بار کاری خود کنار می آیند، اما این بر بهره وری و سلامتی آنها تأثیر می گذارد، و من اقدامی خواهم کرد.

استفاده از تکنیک چراغ راهنما برای افزایش تعهد و انگیزه کارکنان

7. در مورد حقوق کارمندان خود اشتباه نکنید

هرگز پرداخت حقوق کارکنان را به تاخیر نیندازید. به عنوان یک صاحب مشاغل یا مدیر سطح بالا، به راحتی می توان فراموش کرد که اکثر مردم فقط با حقوق ماهانه خود زندگی را می گذرانند. جبران خسارت معوقه می تواند به معنای از دست دادن صورتحساب باشد، که می تواند به جریمه های گران قیمت که آنها قادر به پرداخت آن نیستند یا منجر به از بین رفتن ارزش کارتهای اعتباری آنها شود. بنابراین وظیفه شما پرداخت به موقع حقوق کارکنان تان است.

نتیجه گیری

یک تیم با انگیزه یک دارایی برای هر تجارت است. این افراد هرگز تسلیم نمی شوند. آنها هر روز از آمدن به کار هیجان زده می شوند و نمی توانند منتظر بمانند تا یک تئوری جدید را آزمایش کنند یا یک چالش بخصوص مشکل را حل کنند. آنها به کارهایی که انجام می دهند افتخار می کنند. مهمتر از همه ، آنها دلیلی برای ترک کار ندارند.

از
3
رای