داروی گیاهی برای فعال شدن تخمدان؛ تقویت تخمدان تنبل با ماساژ

داروی گیاهی برای فعال شدن تخمدان؛ تقویت تخمدان تنبل با ماساژ روش های تقویت تخمدان تنبل؛ با داروی گیاهی برای فعال شدن تخمدان، فواید ماساژ درمانی برای تقویت تخمدان، نحوه ماساژ شکم برای تقویت تخمدان در سلام دنیا آشنا خواهید شد.

برای تقویت تخمدان تنبل لزوما احتیاج به داروهای شیمیایی نمی باشد. گاهی درمان بیماری با داروهای گیاهی بهترین روش پیشنهادی خواهد بود، در این مطلب از سلام دنیا روش های تقویت تخمدان تنبل، داروی گیاهی برای فعال شدن تخمدان، فواید ماساژ درمانی برای تقویت تخمدان، نحوه ماساژ شکم برای تقویت تخمدان صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

داروی گیاهی برای فعال شدن تخمدان

اثرگذاری داروهای گیاهی مستلزم زمان طولانی تر و صبر می باشد اما عوارض کمتری حاصل می شود، در ادامه به معرفی داروهای موثر در فعال شدن تخمدان خواهیم پرداخت:

1. فعال شدن تخمدان با چای سبز

یکی از فواید مصرف چای سبز تحریک تخمدان ها و افزایش تعداد آنها می باشد این گیاه گلوبولین های تخمدان را تحریک می کند تا بتواند تخمدان بیشتری تولید کند.

2. فعال شدن تخمدان با پای شیر

پای شیر علاوه بر تنظیم هورمون های تخمک گذاری در زمان دوره قاعدگی به تقویت و افزایش تخمدان ها نیز کمک کرده. 

3. فعال شدن تخمدان با گزنه

از روش های مفید برای افزایش تخمدان مصرف داروی گیاهی گزنه می باشد، دم کرده برگ گزنه می تواند در باروری زنان اثر مفید بگذارد و آنها را در این امر تقویت کند. 

4. فعال شدن تخمدان با روغن کتان

برای تقویت تخمدان ها می توانید از روغن کتان نیز استفاده کنید، این روغن با وجود لیگنان فراوانی که دارد میزان هورمون استروژن را تنظیم کرده و هورمون های تولید مثل را کنترل می کند.

5. فعال شدن تخمدان با شبدر قرمز

شبدر قرمز علاوه بر منظم کردن دوره قاعدگی به تقویت قاعدگی زنان نیز می پردازد این گیاه سطح ایزوفلاون را بالا می برد تا روند باروری در آنها به سهولت طی شود.


حتما بخوانید: خواص و مضرات شبدر قرمز برای زنان و مردان


6. فعال شدن تخمدان با پنج‌انگشت 

یکی از گیاهان تقویت کننده تخمدان گیاه پنج انگشت می باشد که با افزایش میزان تخمک گذاری و همچنین بالا بردن هورمون های زنانه به بارداری کمک می کند، این گیاه را به صورت پودر، چای و عصاره گیاه به مدت 2 الی 3 ماه می توانید مصرف کنید.

6. فعال شدن تخمدان با مارچوبه 

گیاه مارچوبه به خاطر وجود ویتامین C فراوان می تواند به افزایش اسپرم مردان و تقویت تخمدان زنان کمک کند.

7. فعال شدن تخمدان با نعناع 

از گیاه نعناع به طریقه دمنوش می توان برای درمان تخمدان پلی کیستیک استفاده کرد، به این شکل که 2 مرتبه در روز تا چند هفته از دمنوش نعناع استفاده کنید تا تخمدان پلی کیستک شما درمان شود.

8. فعال شدن تخمدان با زنجبیل

زنجبیل گیاهی پرخاصیت می باشد که در جهت تقویت تخمک بانوان و اسپرم در مردان نیز موثر است، این گیاه با افزایش میل جنسی در آقایان و رفع تنبلی تخمدان ها در زنان در کشور چین به عنوان یکی ااز بهترین گیاهان شناخته شده است.

داروی گیاهی تقویت تخمدان تنبل

روش های تقویت تخمدان تنبل

برای تقویت کردن تخمدان ها لزوما احتیاج به داروهای شیمیایی نمی باشد هر چند که اینکار نیز می تواند شما را به شرایط بهبودی سوق دهد، در اینجا با چند روش موثر برای تقویت تخمدان ها آشنا خواهید شد:

1. تقویت تخمدان تنبل با کاهش وزن 

مشکل تنبلی تخمدان اغلب در افرادی بروز پیدا می کند که دارای اضافه وزن و چربی بیش از حد دور شکمی هستند، اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که علاوه بر تنبلی تخمدان اضافه وزن نیز دارید قبل از شروع هر روش درمانی وزن خود را پایین بیاورید و از رژیم غذایی مناسبی بهره بگیرید، در کنار رژیم غذایی سعی کنید ورزش کنید، دخانیات مصرف نکنید، استرس نداشته باشید و ساعات خواب خود را تنظیم نمایید.

2. تقویت تخمدان تنبل با مصرف دارو

از داروهایی که در این زمان می توان استفاده کرد داروی ال دی یا سیپروترون کامپاند (دیان) می باشند، این داروها دوره قاعدگی را تنظیم می کنند، برای استفاده از این داروها باید از پنجمین روز قاعدگی به مدت سه هفته یعنی 21 شب مصرف کنید و با تمام شدن هربسته یک هفته یعنی 7 روز استراحت می دهید و مجدد از روز 8 شروع به مصرف بسته جدید می کنید.

داروی متفورمین نیز مناسب افرادی است که دچار اضافه وزن می باشند و حتی قند خون بالایی دارند. افرادی که مشکلات تیروئیدی دارند نیز با مراجعه به پزشک متخصص غدد می توانند در جهت مصرف داروی مناسب راهنمایی بخواهند، داروی کلومیفن نیز می تواند برای افرادی قصد بارداری دارند موثر باشد آنها با مصرف این دارو تخمک ها را برای باردار شدن تحریک می کنند.


حتما بخوانید: فواید متفورمین برای تنبلی تخمدان


3. تقویت تخمدان تنبل با انجام عمل جراحی

اگر با انجام دو روش عنوان شده مشکلتان حل نشده است می توانید با انجام عمل جراحی نیز به رفع مشکل کمک کنید، بهتر است در این رابطه و انتخاب عمل جراحی مناسب از پزشک متخصص کمک بگیرید.

روش های تقویت تخمدان تنبل

فواید ماساژ درمانی برای تقویت تخمدان

یکی از دیگر روش های تقویت تخمدان ها ماساژ درمانی می باشد، فواید ماساژ درمانی برای تقویت تخمدان عبارتند از :

 • انجام ماساژ در افراد مبتلا می تواند اندام های تولید مثل را تقویت کند
 • عضلات را برای زایمان آماده کند
 • لوله های فالوپ را برای حرکت اسپرم پاک کند
 • هضم غذا را بهبود بخشد و ناراحتی های اطراف شکم را برطرف کند
 • ایجاد آرامش و سبکی کند و از افسردگی جلوگیری نماید
 • اگر رحم فرد به طور غلطی جاگیری کرده باشد آن را صاف می کند و به از بین بردن کیست های ناشی از سندرم تخمدان پلی کیستیک کمک می کند
 • از دردهای ناشی از قاعدگی کم می کند، همچنین دوره قاعدگی را تنظیم کرده و انعقاد را در این مدت کاهش می دهد 

حتما بخوانید: 8 درمان خانگی برای قاعدگی نامنظم


 • یک سم زدای عالی برای بدن است و هورمون های اضافی بدن را از بین می برد.

ماساژ درمانی برای تخمدان

نحوه ماساژ شکم برای تقویت تخمدان 

برای بهره گیری از تمامی این خواص به روش ماساژ بهتر است به این صورت عمل کنید البته دقت داشته باشید که فقط بین مراحل قاعدگی و تخمک گذاری این روش را انجام دهید و در دوران قاعدگی و بارداری از انجام آن بپرهیزید، حال شروع می کنیم:

 • ابتدا دستان خود را با مالش به یکدیگر گرم کرده.
 • سپس روی یک سطح صاف دراز کشیده و بالشی را زیر زانوی خود قرار داده تا اندکی بالا بیاید.
 • قسمت لگنی خود را آرام و شل کنید.
 • با فک شل نفس آرامی بکشید و ابتدا نفس را حبس کرده و سپس آنرا رها کنید.
 • تمرکز کنید و چشمان خود را ببندید و به هیچ چیزی فکر نکنید.
 • در هر دو طرف بدن خود و قسمت های تخمدان خود را دایره وار ماساژ دهید.
 • اگر ایجاد درد یا ناراحتی کردید حرکت دست خود را آرامتر کنید یا در صورت احساس تنش در این قسمت، با افزایش فشار از تنش بکاهید.
 • اگر هنگام ماساژ احساس درد شدیدی کردید و یا دارای کیست تخمدان هستید حتما این نکته را به پزشک عنوان کنید.
سخن آخر

بهتر است بدانید که تنها زمانی که قصد باردار شدن را دارید نباید به درمان تنبلی تخمدان ها بپردازید، تنبلی تخمدان علاوه بر اختلال در بارداری، در خلق و خو و خواب نیز تاثیر می گذارد.


مقالات مرتبط:

تنبلی تخمدان (سندروم تخمدان پلی کیستیک) چیست و درمان آن

بهترین داروی گیاهی برای زود باردار شدن 
 

از
1
رای