چند اشتباه رایج در رابطه با نگهداری مسواک در کنار دستشویی

چند اشتباه رایج در رابطه با نگهداری مسواک در کنار دستشویی انجمن دندانپزشکان آمریکا روش صحیح مراقبت از مسواک را پس از مسواک زدن توصیه می کند زیرا برخی از روش های نگهداری مسواک به خصوص در کنار دستشویی اشتباه است و می تواند مضر باشد.

برای اکثر ما، مسواک هایی معمولی با دسته هایی به رنگ روشن هستند (گاهی اوقات بقایای خمیر دندان در آن مخفی می شود...) که هر روز صبح و شب از کابینت دارو بیرون می‌کشیم. کافی است که این کار را انجام دهیم پیش از آن که دوباره به سرعت آن‌ ها را به کمد برگردانیم. آنها به نوعی زشت هستند و واقعا مستحق هیچ فضای خاصی روی میز توالت نیستند. با تمام ذرات ناخالصی که اطراف حمام معلق هستند، این منطقی خواهد بود که آن‌ها را پشت درب بسته نگهداری کنیم ، درست است؟

اشتباه! انجمن دندانپزشکان آمریکا روش صحیح مراقبت از مسواک را پس از مسواک زدن توصیه می کند، این است که آن را به خوبی بشویید تا تمام مواد باقیمانده از بین برود، برای حذف آب اضافی، آن را به خوبی تکان دهید، و سپس آن را به صورت صاف در یک فنجان یا نگهدارنده قرار دهید تا با مسواک های دیگر تماس نداشته باشد.

از آن مهمتر اینکه، انجمن دندان‌ پزشکان آمریکا توصیه می کند که مسواک خود را در فضای باز نگهداری کنید (برخلاف قرار دادن آن در کابینت) تا بتواند در معرض هوا و نور خورشید باشد تا قبل از استفاده مجدد آن هنگام شب یا صبح روز بعد به طور طبیعی خشک شود. انجمن دندانپزشکان آمریکا در سایت سازمان می گوید: "یک محیط مرطوب مانند یک محفظه بسته نسبت به هوای آزاد برای رشد میکروارگانیسم ها موثرتر است."

روش صحیح مراقبت از مسواک

چند اشتباه رایج در رابطه با نگهداری مسواک در کنار دستشویی

1. قرار دادن مسواک روی یک سطح

شما درست می توانید بعد از مسواک زدن، مسواک خود را تکان دهید، اما گذاشتن آن بر روی کانتر آشپزخانه اجازه می دهد تا آبی که از تکان ندادن مسواک جمع می شود، محیط مناسبی برای رشد باکتری ها ایجاد کند. یک نگهدارنده ساده مانند این مینیمالیستی از فروشگاه انسان شناسی این کار را انجام می دهد و تمیز کردن آن بسیار آسان است.

2. نگهداری آن بسیار نزدیک به توالت

شما آن را به صورت عمودی در یک فنجان نگهداری می کنید، بنابراین قابل تماس با مسواک دیگری نیست، اما مسواک شما نسبت به توالت چقدر نزدیک است؟ اگر دستشویی کوچک است و فلاشر قدرتمند دارید، آب توالت می‌تواند به طور خطرناکی به مسواک شما برسد (یک مطالعه در سال 2005 به طور متوسط ​​پرش طول میکروارگانیسم های توالت را ضبط کرد و در حدود 80  سانتیمتر بود، گرچه برخی از کارشناسان معتقدند که این کار می‌تواند به اندازه 1.8 متر از کاسه توالت باشد). بنابراین اگر سینک توالت برای راحتی بیش از حد نزدیک است، یک نگهدارنده دیواری را در نظر بگیرید که می توانید در یک فاصله ایمن و دور از توالت نصب کنید.

چرا قرار دادن مسواک کنار دستشویی ممنوع است

3. قرار دادن آن را در کابینت داروها

اگر وسایل کاربردی و مسواک رنگی مارک کرایولا خود را پنهان کرده اید به دلیل آنکه با دکوراسیون سرویس بهداشتی دوست داشتنی شما مغایرت دارد، پس شاید زمان بازی مسواک خود را بالا ببرید، رسیده باشد. به عنوان مثال سعی کنید وسایل مورد نیاز خود را با این برس های برقی فلزی از شرکت کوئیپ مطابقت دهید (دقت کنید که هر مسواک جدیدی را با دندانپزشک خود بررسی کنید و البته به یاد داشته باشید که این وظیفه همیشه باید در این حالت انجام شود ، بدترین حالت، شما همیشه می‌توانید نگهدارنده را ارتقا دهید و یک رنگ خنثی انتخاب کنید).

از آنجا که هر چند وقت یکبار باید تعویض شود، انجمن دندان پزشکان آمریکا هر 3 الی 4 ماه یا زودتر در صورت فرسوده شدن مسواک ها، توصیه می کند. آیا این رهنمودها را دنبال می‌کنید؟ شما هر چند وقت یکبار مسواک خود را تعویض می‌کنید؟