واکس خانگی ارزان و مؤثر برای تمیز کردن داشبورد اتومبیل

واکس خانگی ارزان و مؤثر برای تمیز کردن داشبورد اتومبیل با استفاده از ساده ترین و کم هزینه ترین وسیله جلا دادن و تمیز کردن داشبورد اتومبیل که در کابینت آشپزخانه شما وجود دارد، می توانید داشبورد ماشین را مانند اولین روز که آن را خریدید، درآورید.

ما وقت و زمان بسیاری را صرف اتومبیل های خود می کنیم. به همین دلیل است که باید در مورد نگهداری اتومبیل اطلاعات به روز داشته باشیم. هیچ کس نمی خواهد پول بسیار زیادی را برای این کار هدر دهد. خبر خوب این است که مجبور به صرف هزینه بسیار نیستید. یک وسیله جلا دادن داشبورد اتومبیل هم اکنون در کابینت شما قرار دارد.

چرا روغن بهترین وسیله جلا دادن داشبورد است؟

مقداری روغن موجود در آشپزخانه، می تواند داشبورد اتومبیل را مانند اولین روز رانندگی با آن کند. نه تنها روغن زیتون، بلکه هر روغنی اعم از روغن زیتون، روغن سبزیجات و روغن نارگیل می تواند این کار را انجام دهد. وازلین گزینه مورد علاقه در بین علاقمندان به اتومبیل است.

تميز كردن داشبورد ماشين با وازلین

چگونه داشبورد را با روغن تمیز نماییم؟

روغن های طبیعی هنگام جلا دادن سطح داشبورد اتومبیل، درخشندگی خود را حفظ می کنند. این امر به جلوگیری از تک خوردن و محو شدن در اثر امواج UV که دائما به داشبورد خودرو برخورد می کنند، کمک می کنند. تنها مقداری روغن را بر روی یک پارچه نرم تمیز ریخته و آن را بر روی داشبورد خود بکشید. ابتدا آن را در یک ناحیه کوچک ناشناخته آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ تغییر رنگی رخ ندهد و نتایج شما را خوشحال کند.

مقرون به صرفه و فاقد مواد شیمیایی

استفاده از روغن، بوی ناخوشایند پاک کننده های شیمیایی را از بین می برد. همچنین مقرون به صرفه است! یک بطری پاک کننده داخلی اتومبیل بین 2 تا 10 دلار قیمت دارد. می توانید این پول را ذخیره کنید؛ زیرا شما هم اکنون روغن در خانه خود دارید. همچنین با این کار شما یک بطری پلاستیکی کمتر در خانه خواهید داشت که در نهایت باید به سطل زباله و یا کارخانه بازیافت زباله منتقل شود. پس استفاده از روغن برای جلا دادن داشبورد، هم مقرون به صرفه بوده و هم به حفظ محیط زیست کمک می کند.

منبع: familyhandyman

از
44
رای