چگونه فضله پرندگان را بدون آسیب زدن به رنگ خودرو پاک کنیم؟

چگونه فضله پرندگان را بدون آسیب زدن به رنگ خودرو پاک کنیم؟ فضولات پرندگان به رنگ بدنه خوردو آسیب می رساند و باید هر چه سریع تر از بدنه اتومبیل پاک شوند. اما اگر فضولات پرندگان مدت زیادی روی بدنه ماشین مانده باشد، تمیز کردن آن دشوار می شود. در ادامه ترفندی ساده برای این کار معرفی شده است.

فضله پرنده می تواند به رنگ ماشین شما آسیب برساند اما این ترفند به شما کمک می کند تا فضله پرنده را بدون ایجاد خراش از روی ماشین خود پاک کنید. هنگامی که تازه اتومبیل خود را تمیز کرده اید، چیزی که اصلا دوست ندارید اتفاق بیافتد این است که صبح روز بعد به بیرون رفته و ببینید که پرندگان مقدار زیادی فضله بر روی شیشه و بدنه ماشین به جا گذاشته اند. به ویژه در نواحی ساحلی، جایی که پرنده ها مقدار زیادی ماهی و مواد شیمایی تغذیه می کنند، مدفوع پرنده می تواند سوراخ هایی را در رنگ اتومبیل شما ایجاد نماید. به همین دلیل مهم است که هر چه سریع تر فضله را از روی ماشین خود پاک کنید. به این صورت شما می توانید این کار را بدون ایجاد خراش بر روی ماشین انجام دهید! اسید موجود در فضله پرنده، به ویژه در هوای گرم برای اتومبیل شما خورنده است.

آسیب های فضولات پرندگان به رنگ بدنه اتومبیل و روش صحیح نظافت آن

آسیب فضولات پرندگان به رنگ خودرو

فضولات پرنگان باعث ایجاد خراش روی بدنه اتومبیل می شود

اگر فضله پرنده بر روی ماشین شما وجود داشته باشد، نوسانات هوایی می تواند آسیب بیشتری به لایه رنگ اتومبیل شما وارد کند. رنگ موجود در زیر فضله با سرعت قسمت های دیگر رنگ در اتومبیل شما منبسط و منقبض نمی شود. به همین دلیل مهم است که سریعا فضله را از روی ماشین پاک کنید، بنابراین فضله نمی تواند خشک و سفت شود. اگر فضله را زمانی که خشک شده از روی ماشین بردارید، احتمال اثر خراش بر روی رنگ ماشین وجود دارد.

استفاده از روزنامه برای تمیز کردن فضولات پرندگان روی خودرو

اول از همه، هنگام برداشتن فضله مهم است اطمینان حاصل کنید که فضله نرم است، بنابراین می توانید به سادگی آن را از روی رنگ اتومبیل پاک کنید. می توانید این کار را با ریختن مقداری آب بر روی فضله و قرار دادن چند صفحه روزنامه روی آن انجام دهید. سپس مجددا مقدار زیادی آب بر روی روزنامه ها بریزید. به مدت 20 دقیقه صبر کنید تا خیس بخورد. بعد از پایان این بیست دقیقه، می توانید روزنامه را از ماشین جدا کرده و قسمت خیس شده فضله را با دستمال خشک پاک کنید.

پاک کردن فضولات خشک شده پرندگان

حشرات مرده نیز مانند فضولات پرندگان به اتومبیل آسیب می رساند

دقیقا مانند فضله پرنده، حشرات نیز برای رنگ اتومبیل شما فاجعه وار هستند. شما می توانید حشرات مرده را از روی اتومبیل خود به همان روش فضله پرنده جدا کنید. با واکس و پولیش  زدن مرتب اتومبیل خود، از صدمه بیشتر به رنگ آن جلوگیری کنید. در این صورت، رنگ ماشین در اثر فضله پرنده، صمغ کاج و حشرات مرده آسیب نمی بیند. با این حال، برای جلوگیری از آسیب دائمی، بهترین کار این است که بلافاصله بعد از مشاهده فضله یا حشرات بر ماشین مورد علاقه خود، وارد عمل شوید.

منبع: tips-and-tricks

از
4
رای