آسیب بی احترامی و بدگویی از همسر جلوی فرزندان + روش ترک آن

آسیب بی احترامی و بدگویی از همسر جلوی فرزندان + روش ترک آن آسیب بدگویی از همسر جلوی فرزندان چیست؛ اثرات مخرب بی احترامی و بدگویی از همسر جلوی فرزندان و روش های ترک عصبانیت و بدگویی از همسر جلوی بچه ها را در سلام دنیا بخوانید.

بدگویی از همسر جلوی فرزندان زمینه ساز بروز آسیب های متعددی در خانواده می شود که می تواند تهدید جدی نیز برای بنیان، آرامش و صمیمت خانواده محسوب شود. بنابراین قصد داریم در این مطلب سلام دنیا شما را آسیب بدگویی از همسر جلوی فرزندان و مطلع کنیم .لطفا تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

آسیب بدگویی از همسر جلوی فرزندان

صبح شنبه است شما و دختر 7 ساله‌تان در راه بازی فوتبال او هستید. اما همین‌طور که وارد پارکینگ می‌شوید، همسرتان زنگ می‌زند و می‌گوید که فراموش کرده است گیره‌های دخترتان را در ماشین بگذارد و شما باید تمام راه را به خانه برگردانید تا آنها را بیاورید. هنگامی که با لحن بدی تلفن را قطع می کنید، ناامیدی شما بهترین لحظات شما را از شما و دخترتان می گیرد. بعد رو به دخترت می کنی و می گویی: «چطور است که مادرت همیشه فراموش می کند کارهایی را که از او می خواهم انجام دهد؟ فکر میکنم او حتی به من گوش هم نمی دهد.» متأسفانه، این نوع مکالمات بیشتر از آن چیزی که می خواهیم اعتراف کنیم رخ می دهد. اگرچه اظهار نظر منفی در مورد همسرتان در مقابل فرزندانتان در آن زمان خیلی مهم به نظر نمی رسد، اما می تواند منجر به بی حرمتی و بی احترامی فرزندان به همسرتان شود. در ادامه این مطلب آسیب های بی احترامی به همسرتان و نحوه جلوگیری از آن ارائه شده است.


حتما بخوانید: چطور مردان خوب را از مردان بد تشخیص دهیم؟


1. از آسیب بدگویی از همسر جلوی فرزندان: دلخوری

اول، از دست همسرتان عصبانی می شوید. چیزی که آنها گفته اند یا انجام داده اند باعث می شود از آنها ناامید شوید. ناامید شدن به راحتی نشان می دهد که ممکن است مشکلی در شما وجود داشته باشد نه همسرتان. بنابراین اگر طرز فکر شما نسبت به همسرتان نامهربان است، ممکن است وقت آن رسیده باشد که قلب خود را بررسی کنید.

آسیب بدگویی از همسر جلوی فرزندان :دلخوری

2. از آسیب بدگویی از همسر جلوی فرزندان: تصمیم گیری

در مرحله بعد، با لحظه ای روبرو می شویم که از ما می خواهد انتخاب کنیم که آیا با کلمات ناخوشایند صحبت کنیم یا جلوی عصبانیت خود را بگیریم.

3. از آسیب بدگویی از همسر جلوی فرزندان: کلمات ناخوشایند

هنگامی که کلمات ناخوشایند بیان می شود، قدرت زبان شما آشکار می شود. فرزندان شما ممکن است در فرصتی دیگر همان کلمات را برای بی احترامی به همسرتان تکرار کنند. بنابراین در این شرایط با افزایش پدیده هایی مانند بدگویی و توهین جایگاه والدین در نزد فرزندان آنها تضعیف می شود.

4. از آسیب بدگویی از همسر جلوی فرزندان: تصویر منفی

وقتی در مورد همسرتان حرف های ناخوشایند می زنید، تصویری منفی از همسرتان برای بچه هایتان ایجاد می کنید، تصویری که در ذهن آنها جا افتاده است.همین مسئله باعث می شود احساس عدم امنیت و دلسردی فرزند نسبت به والدین رشد کند و احترام در خانواده از بین برود. شما و همسرتان در یک تیم قرار  دارید، قرار بود شما و همسرتان یکدیگر را کامل کنید، نه اینکه با یکدیگر رقابت کنید.با بدگویی کردن از یکدیگر در مقابل فرزندان فقط بنیان خانواده را سست خواهید کرد پس سعی کنید تصویر مثبتی از یکدیگر برای فرزندان خود ایجاد کنید.


حتما بخوانید: نشانه های مردی که همسرش را دوست دارد، چیست


5. کلمات ناخوشایند تکرار شده

هنگامی که فرزندان شما تصویری منفی از یکی از والدین خود دارند، شروع به تکرار آن کلمات ناخوشایند و بی احترامی نیز می کنند. اگر تا این حد پیش رفته اید، با عذرخواهی از همسرتان در مقابل فرزندانتان، از بدتر شدن اوضاع جلوگیری کنید و از او تقاضای بخشش کنید.

6. بی حرمتی

وقتی سخنان ناخوشایند و توهین آمیز توسط فرزندان به والدینشان گفته می شود، درگیری و بی احترامی رخ می دهد.این موضوع باعث از بین رفتن صمیمت در بین اعضای خانواده می شود.صمیمیت بین اعضای خانواده از کودکان در مقابل  آسیب های زیادی محافظت می کند. چون کودکان ابتدا برای انجام هرکاری از والدین خود کمک میگیرند و با آنها مشورت می کنند و سعی می کنند به راحتی درمورد خواسته ها و نیازهایشان با والدین خود صحبت کنند.

آسیب بدگویی از همسر جلوی فرزندان : بی حرمتی

 در ادامه روش هایی برای ترک بدگویی از همسر به شما معرفی می کنیم تا یا این کار کودکان هم یاد بگیرند که به والدین خود احترام بگذارید.

روش های ترک بدگویی از همسر جلوی فرزندان

والدین مهمترین و اولین الگوی فرزندان خود هستند.بنابراین کودکان باید ابتدا در محیط خانه رفتارهای درست را آموزش ببینند،برای اینکه الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشید ابتدا باید سعی کنید تا بدگویی کردن از همسرتان را ترک کنید و خوبی های همسرتان را بیان کنید تا بتوانید صمیمت زیادی در محیط خانه ایجاد کنید.

1. عدم تمرکز روی اشتباهات جزئی 

تمرکز روی اشتباهات جزئی درصد زیادی از ناراحتی ها در زندگی زناشویی را دربرمی گیرد. برای جلوگیری از بروز این ناراختی ها سعی کنید اشتباهات جزئی را نادیده بگیرید تا فرزنداتان نیز این بخشش و گذشت را یاد بگیرند.


حتما بخوانید: جلوگیری از عادی شدن، ایجاد صمیمیت و تنوع در رابطه


2. اختلافات را در فضای خصوصی حل کنید 

درصورتی که با همسرتان در مورد موضوعی دچار اختلاف نظر شدید،سعی کنید در یک فضای خصوصی بدون حضور فرزندانتان مشکل خود را مطرح و بررسی کنید؛به این ترتیب احترامتان به در نزد فرزندان حفظ می شود.در حقیقت والدین نباید اجاره دهید فرزندان از مشکلات بین آنها باخبر شوند. 

روش های ترک بدگویی از همسر جلوی فرزندان

3. مثبت اندیش باشید

بدبینی ریشه بسیاری از مشکلات زندگی زناشویی است.اگر والدین سعی کنند اعتماد کامل به یکدیگر داشته باشند و بر جنبه مثبت زندگی خود تاکیید کنند، دچار ناراحتی کمتری خواهند شد. 

4. تحسین همسر

یک قدم مثبت و مهم برای ترک بدگویی از همسر این است که به جای ایراد گرفتن از او سعی کنید نقاط مثبت همسرتان را برجسته کنید و او را مورد تحسین قرار دهید. برای مثال سعی کنید از رفتارهای خوب و مثبت همسرتان تعریف کنید تا سعی کند آن رفتارها را بیشتر تکرار کند.

5. درک تفاوت ها

نکته مهمی که همه زوج ها باید بدانند این است که تمامی زنان و مردان یا حتی دو انسان از جهات مختلف تفاوت های زیادی با هم دارند، درصورتی که این موضوع را به خوبی درک کنید و تفاوت های یکدیگر را بپذیرید و به آنها احترام بگذارید زندگی به دور از خشونت، تحقیر و بدگویی خواهید داشت و به تفاهم بیشتری دست پیدا خواهید کرد.

روش های ترک بدگویی از همسر جلوی فرزندان

6. هنگام عصبانیت سکوت کنید

اگرچه سکوت کردن در زمان عصبانیت کار دشواری است اما این کار با تمرین شدنی است، سکوت کردن به شما کمک می کند تا خشمتان آرام شود تا بعد بتوانید در کمال آرامش با هم صحبت کنید و مشکلاتتان را حل کنید.

سخن پایانی:

براساس نتایج بررسی ها کودکان اصلا تمایلی ندارند که بدگویی در مورد والدین خود از زبان یکی از آنها بشوند. همانطور که در این مطلب اشاره شد بدگویی از همسر عواقب خطرناکی برای کودکان و بنیان خانواده دارد. در ادامه این مطلب روش های ترک بدگویی از همسر درمقابل کودکان را نیز به شما معرفی کردیم.


مقالات مرتبط:

20 تا از نشانه های مردی که شما را فقط برای رابطه جنسی می خواهد

گس لایتینگ gaslighting چیست و راهکار مقابله با پدیده چراغ گازاز
1
رای