ویژگی های یک مرد خوب؛ چطور مردان خوب را از مردان بد تشخیص دهیم؟

ویژگی های یک مرد خوب؛ چطور مردان خوب را از مردان بد تشخیص دهیم؟ یکی از ویژگی های مرد خوب و واقعی این است که بدون اینکه سلطه گر باشد، حمایت کننده است. یعنی این مرد می خواهد همسرش احساس شادمانی کند و به او در رسیدن به اهدافش کمک می نماید. همچنین مردی متعهد و صادق است.

پیدا کردن مردی خوب مثل تلاش برای یافتن جای پارک خودرو در شهر نیویورک است. همیشه به نظر می رسد که بهترین مردان ازدواج کرده اند، و در حالی که مردان زیادی از فاصله دور خوب به نظر می رسند، وقتی به آنها نزدیک می شوید، به علامت توقف برمی خورید. اما هر دو دسته قابل دستیابی هستند؛ اگر شما تسلیم نشوید، تنها موضوع زمان مطرح است.

مثالی از یک مرد خوب و واقعی 

تام، شوهر باربارا اسمیت، مرد خوبی است. چرا؟ چون مردی واقعی است. او کارهایی را انجام می دهد که مردان واقعی انجام می دهند و با کارهایی که زنان واقعی انجام می دهند فرقی ندارد. موقعی که مجرد بود، وقتی زنی با او صحبت می کرد، تام گوش می داد و سعی می کرد آنچه را می شنود، درک کند. وقتی احساس می کرد مورد تهدید واقع شده است، آن را تأیید می کرد. در موقعیت های مختلف زندگی عصبی می شد و می دانست که عصبی است و واقف بود که عصبی بودن ایرادی ندارد. او سعی نمی کرد برای رسیدن به خواسته اش زن را زیر سلطه بگیرد یا فریبش دهد. او هرگز کسی را فریب نداده است. حالا که ازدواج کرده است، خودش را به طور کامل وقف باربارا می کند و به رفع نیازهای او اهمیت می دهد. او هر آنچه را برای باربارا بهترین است، در نظر می گیرد. هرگز در فکر بی وفایی نیست و ازدواجش به اندازه همسرش برای او مهم و ارزشمند است. خلاصه اینکه، تام مردی خوب و صادق است.

چطور می توان مرد خوب را تشخیص داد؟

چطور مردی مانند تام اسمیت را در اولین دیدارتان تشخیص می دهید؛ از کجا بفهمید مرد خوبی است؟ درست است، تام گاو پیشانی سفید نیست که بتوانید او را تشخیص دهید، اما او پیوسته چنین نشانی را در شخصیت و رفتارش دارد. در واقع اگر تام را ملاقات می کردید، ممکن بود زمان و فکری را که شایسته چنین مردی است، صرف او نکنید. چرا؟ چون او آن قدر بلند پرواز نیست که شما را شگفت زده کند؛ او آن قدر فریبکار نیست که شما را تحریک و وسوسه کند؛ او آن قدر خوش قیافه نیست که شما را جذب کند؛ او آن قدر جذاب و اغواگر نیست که پاهایتان را سست کند. به طور حتم او رفتارهایی را که می تواند شما را جذب خود کند، ندارد. بله، او ممکن است خیلی رمانتیک باشد، ممکن است برای شما گل هم بفرستد، اما اغلب بعد از اینکه عاشق شد این کار را می کند. بله، او ممکن است هدایای فوق العاده ای برای شما بیاورد، اما در دومین سالگرد ازدواجتان، نه در دومین دیدارتان.

چطور می توان مرد خوب را تشخیص داد؟

12 خصوصیت و ویژگی یک مرد خوب

حقیقت این است که وقتی مرد خوبی را ملاقات می کنید، ظاهر و لباسش افکار و ویژگی هایش را نشان نمی دهد. اما بیشتر مردان خوب، البته نه همگی شان، خصوصیات زیر را دارا هستند:

1. «مرد خوب» روش زندگی واقع گرایانه دارد

او خانه ای واقعی، کاری واقعی، صورت حساب هایی واقعی، خانواده ای واقعی و روشی واقعی برای برخورد با همه آنها دارد.

2. «مرد خوب» اهدافی واقع گرایانه دارد

 این مرد ممکن است نخواهد بر جهان غلبه کند، اما می خواهد توانایی هایی بالقوه اش را به حداکثر برساند و در حد توانش بهترین باشد.

3. «مرد خوب» جذب زنانی می شود که ارزش و علایق او را منعکس کنند

 این مرد احساسی دارد که از افکار وسواس گونه فاصله بگیرد و بر زنی تمرکز کند که می تواند ارتباطی خوب و راحت با او داشته باشد. به طور خلاصه، او زندگی اش را در تلاش برای اثبات این موضوع که روغن و آب می توانند با هم ترکیب شوند، صرف نمی کند.

مرد خوب چه کسی است؟

4. «مرد خوب» همسری همسطح خودش می خواهد

تا بتواند در مسایل مختلف با او مشارکت داشته باشد. این مرد ارتباطی نمی خواهد که در آن همسرش آشکارا وابسته یا به طور کامل سلطه گر است.

5. «مرد خوب» سعی نمی کند زنی را فریب دهد یا از او سوء استفاده کند

این مرد قصد ندارد شما را شیفته خودش کند تا بتواند فریبتان دهد. جنبه های خوبش تنها در حد حرف نیستند، بلکه در عمل نیز منش های خوب در او دیده می شود. 

6. «مرد خوب» بدون اینکه سلطه گر باشد، حمایت کننده است

این مرد می خواهد همسرش احساس شادمانی و رضایت کند. دلش می خواهد به او کمک کند تا به اهدافش برسد.

خصوصیات مرد خوب

7. «مرد خوب» می داند چطور به حرفهای یک زن گوش دهد

این مرد آن قدر خودمحور نیست که تنها بر مشکلات و عقاید خودش تمرکز کند.

8. «مرد خوب» منصف است و می داند چطور در مسئولیت های زندگی سهیم شود

این مرد میداند چطور لباس ها را بشوید، تخت خواب را مرتب کند، شام درست کند، و اصرار دارد در امور خانه مشارکت داشته باشد.

9. «مرد خوب» صادق است

این مرد سعی می کند با هر چیزی، از جمله احساسات، ترسها و نیازهایش، صادقانه روبه رو شود.

چطور مردان خوب را ازمردان بد تشخیص دهیم

10. «مرد خوب» قید و بندهای غیر عاقلانه ندارد

این مرد سعی نمی کند شما را از بخش های معنادار زندگی اش جدا کند و بدین طریق احساسی بد در شما به وجود آورد. او درباره اینکه چقدر در ارتباطش پیش خواهد رفت یا چقدر به شما اجازه می دهد که به او نزدیک شوید، قوانینی غیر واقع بینانه ندارد.

11. «مرد خوب» می تواند تعهد بدهد

این مرد خواهان ارتباطی باثبات، مشارکت جویانه و متعهدانه است، و روش زندگی اش توانایی او را برای شکل دادن پیوندی پایدار منعکس می کند.

12. «مرد خوب» خوش نیت است

این مرد همیشه آنچه را برای هر دوی شما بهترین است، می خواهد. زن باهوش احساس خوبی دارد وقتی از مردی قدردانی کند که:

  • اجازه می دهد ارتباط به آرامی رشد کند.
  • برای توسعه صمیمیت جنسی فشار نمی آورد. 
  • واقع بین است، نه خیال پرداز 
  • می داند عشق چیست، می داند تعهد بلندمدت چیست، و هیچ کدام از آنها را کم اهمیت جلوه نمی دهد.
  • هیچ قولی نمی دهد مگر اینکه مطمئن باشد می تواند به آن عمل کند.
  • می داند چطور بدون اینکه به اشعار عاشقانه وسواس گونه، تلفن های عذاب آور، هدیه های نامناسب، هزینه های گزاف یا اعترافات پر از احساسات وابسته باشد، ارتباط را رشد دهد.

ویژگی های مرد خوب

از
4
رای