آموزش تصویری روش های تشخیص جنسیت طوطی عشق

آموزش تصویری روش های تشخیص جنسیت طوطی عشق یکی از روش های تشخیص جنسیت طوطی عشق، معاینه فیزیکی است مثلا احساس فاصله بین استخوان های لگن می تواند یک روش سریع برای تعیین جنسیت باشد.

طوطی عشق می تواند یک حیوان خانگی فوق العاده و مودب باشد. آنها تمایل به چه چه زدن فوق العاده داشته و دارای رنگ های زیبایی هستند، علاوه بر این، این حیوانات بسیار اجتماعی هستند. با این حال، اکثر گونه هایی که به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می شوند، به راحتی قابل تعیین جنسیت نیستند. اگر علاقه مند به داشتن این پرنده های دوست داشتنی هستید، اما نمی خواهید آنها تولید مثل کنند، مهم است که قبل از قرار دادن آنها در یک قفس، جنسیت آنها را تشخیص دهید. اگر این کار را نکنید، ممکن است در نهایت بیش از تعداد پرنده ای که می خواستید، داشته باشید.

روش های تشخیص جنسیت طوطی عشق

بخش اول: تعیین جنسیت با آزمایشات فیزیکی

1. طوطی عشق را آزمایش فیزیکی نمایید

اگر علاقمند به دانستن جنسیت طوطی عشق هستید و با احتمال اینکه اشتباه تشخیص دهید، مشکلی ندارید، یک معاینه فیزیکی می تواند سرنخ هایی سریع به شما بدهد. به عنوان مثال، احساس فاصله بین استخوان های لگن می تواند یک روش سریع برای تعیین جنسیت باشد.

 • طوطی عشق ماده نیاز به دهانه لگن عریض تری نسبت به نرها دارند تا بتوانند به خوبی تخم ها را از آن عبور دهند. این بدان معنا است که می توانید گونه های ماده را از فاصله بین استخوان های رحم از گونه های نر تشخیص دهید.
 • پرنده را در دستی که کمتر به آن تسلط دارید، قرار دهید تا آن را بالا نگه داشته و سر طوطی از شما دور باشد. انگشت اشاره و انگشت وسط دستی که به آن مسلط هستید را بیرون آورده و به آرامی ناحیه اطراف رحم پرنده را لمس کنید. شما باید بتوانید استخوان های لگنی را از روی پرها و پوست احساس کنید.
 • سپس چگونگی استخوان لگن یک پرنده را با طوطی های دیگر مقایسه کنید. این تنها راه است که می توانید تعیین کنید که کدام عریض تر است.

چگونه نر یا ماده بودن طوطی عشق را تشخیص دهیم

2. آزمایش خون بگیرید

بهترین و مطمئن ترین روش برای تعیین جنسیت یک طوطی عشق دوست داشتنی، استفاده از آزمایش خون است. DNA پرنده در آزمایشگاه بررسی شده و یک پاسخ قطعی در مورد جنسیت پرنده خواهید داشت.

 • خدمات آنلاین وجود دارد که DNA پرنده را آزمایش می کند. این شرکت ها یک بسته لوازم جمع آوری را برای شما ارسال می کنند، پس از پیروی از دستورالعمل ها، آنها را برای شرکت ارسال می کنید، و سپس آنها نتایج را برای شما ارسال می کنند.

بهترین و مطمئن ترین روش تعیین جنسیت طوطی عشق

3. از طریق جراحی جنسیت پرنده را مشخص کنید

با استفاده از این روش، پرنده تحت بیهوشی قرار می گیرد، یک شکاف کوچک در شکمش ایجاد می شود، و دامپزشک دستگاه های تولید مثل را بررسی می کند. این یک روش تهاجمی است که معمولا برای پرندگان خانگی پیشنهاد نمی شود. در عوض، به طور عمده توسط پرورش دهنده های پرنده استفاده می شود.

 • روش جراحی معمولا ارزان تر از روش تعیین جنسیت با DNA است، اما با بسیاری  از مشکلات دیگر مانند خطر بیماری و مرگ مرتبط با جراحی همراه است.
 • هنگامی که یک پرنده برای تعیین جنسیت جراحی می شود، یک خالکوبی بر روی پرنده اعمال می شود که به طور دائم جنسیت پرنده مشخص باشد.

روش تشخیص نر یا ماده بودن طوطی عشق به صورت تصویری

روش دوم: اجتناب از اشتباهات رایج تعیین جنسیت

1. تعیین اینکه آیا شما دارای نژاد طوطی عشقی هستید که ویژگی های جنسی منحصر به فرد دارد

اکثر طوطی های عشق نمی توانند با استفاده از معاینه های چشمی، تعیین جنسیت شوند. در حقیقت، شایع ترین نوع که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شود، طوطی برزیلی است که نیاز به آزمایش DNA برای تعیین جنسیت دارد.

 • برخی از مردم استدلال می کنند که طوطی عشق ماده به طور کلی کوچک تر از طوطی عشق نر است. اما این حالت تنها در نژادهای خاصی از طوطی عشق صادق است.
 • برخی از مردم اظهار می کنند که طوطی عشق ماده دارای پاهای عریض تری نسبت به طوطی های عشق نر هستند. این بدان معنی است که لگن طوطی ماده عریض تر از لگن طوطی نر است. این بستگی به گونه دارد.
 • بر خلاف بسیاری از انواع دیگر پرندگان، اکثر انواع رنگارنگ طوطی عشق بر اساس جنسیت متفاوت نیستند. با این حال، برخی از استثنائات مانند طوطی برزیلی ماداگاسکار وجود دارد. روی سر طوطی نر ماداگاسکار خاکستری است، در حالی که  سر ماده ها به طور کامل سبز هستند.

آموزش تصویری روش تشخیص جنسیت طوطی عشق

2. به خرد کردن کاغذ و رفتار لانه سازی طوطی به منظور تعیین جنسیت توجه نکنید

عموما هنگامی که طوطی عشق قصد جفت گیری داشته باشد، تمایل به خرد کردن کاغذ دارد، و این مساله ربطی به جنسیت آنها ندارد. به نظر می رسد که این حالت در همه طوطی های عشق صادق است. برای مثال، طوطی عشق فیشر و طوطی عشق برزیلی، این رفتار را بدون در نظر گرفتن جنسیت خود دارند.

 • اگرچه برخی معتقد هستند که ماده ها بهتر کاغذ خرد می کنند و مهارت بهتر آنها می تواند روشی برای تعیین جنسیت آن ها باشد، اما این روشی دشوار برای تعیین جنسیت به نظر می رسد.
 • برخی بر این باورند که طوطی هایی که کاغذ را در پرهای دم خود قرار می دهند، احتمالا ماده هستند.

تشخیص جنسیت طوطی عشق

3. تصور نکنید که دو پرنده که به خوبی با هم جفت شده اند، نر و ماده هستند.

اگر طوطی های عشق به صورت جفت نگه داشته شوند، آنها تمایل به برقراری پیوند عمیق با هم دارند. این مساله به جنسیت آنها ربطی ندارد. پرنده هایی که با هم نگه داشته می شوند، با هم یکی می شوند. جفت هایی که با هم نگه داشته می شوند، حتی اگر از یک جنس هم باشند، دیده می شود که تمایل به ساخت آشیانه با هم دارند.

روش تشخیص طوطی عشق نر و ماده

منبع: wikihow

از
19
رای