2 روش برای ساخت محلول خانگی پاک کننده عینک که طول عمر لنزهای عینک شما را افزایش می دهد

2 روش برای ساخت محلول خانگی پاک کننده عینک که طول عمر لنزهای عینک شما را افزایش می دهد اگر عینکی هستید پاک کردن عینک بخشی از کارهای روتین روزمره شما خواهد بود زیراکه شما می دانید که کثیف ماندن لنزهای عینک شما ممکن است سلامت چشم شما را به خطر بیاندازد.

چرب و کثیف شدن عینک برای افراد عینکی اجتناب ناپذیر است. اما خوشبختانه به راحتی می توانید یک محلول تمیز کننده عینک برای خود تهیه کنید. شما می توانید بطری کوچکی از محلول تمیز کننده عینک همیشه همراه خود داشته باشید. اما اگر نگران هستید که محلول های آماده ممکن است به لنز عینک شما آسیب برساند، دست بکار شوید و ساخت محلول خانگی پاک کننده عینک را آغاز کنید.


روش اول)

ساخت محلول پاک کننده عینک با الکل

1. یک بطری اسپری (60 میلی لیتری) را تا نصفه با آب پر کنید. می توانید از آب شیر برای این کار استفاده کنید.

2. باقی ظرفیت ظرف را با الکل پر کنید.

3. یک قطره مایع ظرف شویی به مخلوط اضافه کنید. ظرف اسپری را تکان دهید تا الکل و مایع ظرف شویی کاملا با یکدیگر مخلوط شوند. مواد را هم بزنید تا کاملا مخلوط شود. خیلی شدید آن را تکان ندهید زیرا مایع ظرف شویی کف می کند.

4. محلول را به لنز عینک خود اسپری کنید و با پارچه میکروفیبر آن را تمیز و خشک کنید. دو طرف عینک را با محلول اسپری کنید. سپس یک پارچه میکروفیبر تمیز بردارید و تا زمانی که لنز ها تمیز شوند آن ها را پاک کنید.
میکروفیبر بسیار نرم است و خطو خش روی لنز باقی نمی گذارد. اگر ترجیح می دهید، می توانید اسپری را روی دستمال زده و بعد عینک را تمیز کنید.
5. اسپری تمیزکننده عینک را در دمای اتاق نگه دارید. تا زمانی که تاریخ انقضای الکل نرسیده شما می توانید اسپری تمیز کننده خانگی خود را تا چندین ماه در دمای اتاق نگه دارید. قبل از استفاده از اسپری آن را تکان دهید تا مطمین شوید مایع ظرف شویی ته نشین نشده باشد.

ساخت اسپری خانگی تمیز کننده عینک

روش دوم

طرز تهیه مایع تمیز کننده شیشه عینک با آب و مایع

1. یک کاسه بزرگ را با آب گرم و مایع پر کنید. یک کاسه بزرگ را در سینک بگذارید و 2 تا 3 قطره از مایع ظرف شویی در آن بریزید. سپس آب گرم را در کاسه ریخته و آن را تا نیمه پر کنید. به آرامی مایع را با آب مخلوط کنید.
از آب گرم برای این کار استفاده نکنید زیرا در طولانی مدت لایه محافظ لنز را از بین می برد.
2. عینک را در کاسه قرار داده و با دست بر روی لنز های آن بکشید. عینک را در آب قرار داده و بگذارید آب کامل آن را بپوشاند. سپس به آرامی انگشتان را بر روی هر طرف لنز کشیده و آنها را پاک کنید.
اگر فریم عینک تمیز است شما می توانید فقط لنز را در آب قرار دهید.
نکته: اگر تمایل دارید که فریم عینک را نیز تمیز کنید، از یک مسواک نرم استفاده کنید و آن را با آب و مایع خیس کنید. به آرامی بر روی فریم بکشید و آن را تمیز کنید.

3. عینک را با آب گرم بشویید. عینک را از کاسه آب خارج کرده و شیر آب را باز کنید. آب ولرم را روی دو طرف عینک بگیرید و کامل آن را بشویید. به یاد داشته باشید که در هنگام شستشو با انگشت عینک را لمس نکنید.
4. لنز ها را با پارچه میکروفیبر خشک کنید. به جای اینکه عینک خود را با لباس یا حوله خشک کنید، از پارچه میکروفیبر استفاده کرده و به هر دو طرف لنز بکشید تا آنها خشک شوند. پارچه میکرو فیبر اثری به جا نمی گذارد، بنابراین گزینه خوبی برای خشک کردن لنز ها است.
البته شما می توانید عینک را در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود ولی این کار اثر لکه های آب را بر روی آن باقی می گذارد.

ساخت محلول خانگی پاک کننده عینک

از
62
رای