علت های ریزش برگ های گل (درخت) بنجامین و راهکارهای برطرف نمودن آنها

علت های ریزش برگ های گل (درخت) بنجامین و راهکارهای برطرف نمودن آنها دلایل ریزش برگ های گل یا درخت بنجامین متفاوت است. شایع ترین علت ریزش برگ های درخت بنجامین این است که محیط آن تغییر کرده است. برای برطرف کردن این مشکل باید محیط آن را تاحد امکان پایدار نگه دارید

فیکوس بنجامین یا درخت انجیر برگ ریز یک گیاه خانگی محبوب است که می توان در بسیاری از خانه ها یافت. اما با وجود جذابیت و نگهداری آسان از درخت بنجامین، این درخت هنوز هم عادت ناامید کننده ریزش برگ های ظاهرا بدون دلیل دارد. این باعث می شود تا بسیاری از صاحبان این درخت از خود بپرسند: «چرا برگ های بنجامین من می ریزد؟» ریزش برگ ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما هنگامی که می دانید دلایل ریزش برگ ها بنجامین چیست، می تواند به شما کمک کند که علت ریزش برگ درخت بنجامین خود را مشخص کنید.

دلایل ریزش برگ های فیکوس بنجامین و راهکارهای برطرف کردن آنها

اول از همه درک کنید که ریزش برگ های بنجامین طبیعی است. ریختن چند برگ از بنجامین به آن آسیب نمی رساند و آنها مجددا رشد خواهند کرد؛ اما اگر بیش از چند برگ از درخت بنجامین می ریزد، موارد زیر می تواند علت آن ریزش باشد:

1. تغییر در محیط

شایع ترین علت ریزش برگ های درخت بنجامین این است که محیط آن تغییر کرده است. اغلب با تغییر فصل، مشاهده می کنید که برگ های درخت بنجامین می ریزد. رطوبت و دمای خانه نیز در این زمان تغییر می کند و این امر می تواند باعث شود که برگ های درخت بنجامین بریزد. اگر این موضوع بر روی درخت تاثیر می گذارد، برگ های درخت بنجامین شما علاوه بر ریزش ممکن است دچار زردی شوند.

راهکار برطرف کردن آن

برای حل این مشکل، سعی کنید تا محیط درخت بنجامین خود را تا حد امکان پایدار نگه دارید. آن را از پنجره ها و درها، تهویه هوا و بخاری ها دور نگه دارید. در زمستان، هنگامی که هوا خشک می شود، از رطوبت ساز استفاده کنید. و هنگامی که بار اول درخت بنجامین را در خانه خود قرار دادید، مکان آن را تغییر ندهید.

دلایل ریزش برگ های درخت بنجامین

2. آبیاری نادرست بنجامین

آب دادن کم یا بیش از حد آب دادن هر دو می توانند باعث ریزش برگ های درخت بنجامین شوند. یک درخت بنجامین که به طور نامناسب از آب سیراب شده باشد، ممکن است برگ های زردی داشته و برگ های درخت بنجامین ممکن است حلقه شوند. تنها هنگامی که بالای خاک بسیار خشک باشد، به گیاه آب بدهید؛ اما همچنین اطمینان حاصل کنید که گلدان درخت بنجامین به خوبی زهکشی می شود.

راهکار برطرف کردن آن

اگر به طور تصادفی اجازه دادید تا خاک درخت بنجامین شما کاملا خشک شود، ممکن است نیاز باشد تا به مدت یک ساعت خاک را به طور کامل در وان خیس کنید تا مجددا پر آب شود. اگر بیش از حد به خاک آب داده اید، ممکن است ریشه های درخت پوسیده شده و باید درخت بنجامین را درمان کنید.

3. نور بسیار کم

یکی دیگر از دلایل ریزش برگ های درخت بنجامین این است که درخت خیلی کم نور می شود. اغلب، یک درخت بنجامین که بسیار کم نور شده، پراکنده و دراز و باریک (دوک وار) به نظر می رسد. همچنین برگ های جدید ممکن است کمرنگ یا حتی سفید به نظر برسند.

راهکار برطرف کردن آن

در این حالت، باید درخت را به مکانی منتقل کنید که نور بیشتری دریافت می کند.

علت ریزش برگ های درخت و گل بنجامین و راه های رفع آن

4. آفات

درختان بنجامین به چند نوع آفت آسیب پذیر هستند که می تواند باعث ریزش برگ های درخت بنجامین شود. غالبا، نشانه مطمئنی از بروز آفت این است که برگ های درخت بنجامین چسبناک شده و یا مایعات از آن برگ ها چکه کرده و برگ ها می ریزند.

راهکار برطرف کردن آن

در صورت بروز این مشکل، باید درخت را با آفت کش هایی مانند روغن چریش درمان کنید.

5. قارچ

درختان بنجامین همچنین گاهی تحت تاثیر قارچ ها قرار می گیرند، که می تواند باعث شود برگ های درخت بنجامین بریزد. اغلب یک درخت بنجامین که دچار قارچ شده، دارای لکه های زرد یا قهوه ای تیره بر روی برگ های خود است.

راهکار برطرف کردن آن

برای حل این مشکل از ریزش برگ درخت بنجامین، از قارچ کش (مانند روغن چریش) بر روی درخت استفاده کنید.

عوامل ریزش برگ های بنجامین و راهکارهای رفع آنها

منبع: gardeningknowhow

از
4
رای