آموزش ساخت 9 کرم شب خانگی برای انواع پوست ها (خشک، چرب)

آموزش ساخت 9 کرم شب خانگی برای انواع پوست ها (خشک، چرب) استفاده منظم از کرم شب می تواند به حفظ پوست جوان تر کمک کند. می توانید به جای استفاده از کرم های شب شیمیایی از کرم های شب خانگی و طبیعی مناسب با نوع پوست خود استفاده کنید. روش ساخت آنها را در ادامه بخوانید.

شما می توانید به جای اطمینان به کرم های شب شیمیایی و گران قیمت موجود در بازار، کرم های شب را در خانه از طیف گسترده ای از مواد آلی و دوستدار پوست تهیه کنید. یکی دیگر از مزایای ساخت کرم شب در خانه خود این است که شما می توانید موارد مورد نظر خود را در دستور العمل قرار دهید. علاوه بر این، افرادی که پوست بیش از حد خشک، چرب یا حساس دارند می توانند با توجه به نیازهای خود دستور العمل های خاصی ارائه دهند. قرار است کرم های شب از کرم های روز مرطوب کننده تر باشند و به این معنی است که رطوبت و کشسانی را برای کمک به جوان شدن پوست دوباره احیا کنید. استفاده منظم از کرم شب می تواند به حفظ پوست جوان تر کمک کند. با این حال، قبل از استفاده از محصول، حتما صورت خود را کاملاً تمیز کنید.

آموزش دستور العمل های ساخت کرم شب خانگی

1. دستورالعمل ساخت کرم شب خانگی مناسب پوست های طبیعی

الف: 3 قاشق غذاخوری گلوله های موم عسل طبیعی (ممکن است از موم سفید نیز استفاده کنید) را در نصف فنجان روغن زیتون مخلوط کنید. مخلوط را در مایکروویو یا یک مخزن آب گرم دوگانه آب کنید. بعد، یک چهارم  فنجان آب و سرکه سیب را در آن ضافه کنید. حدود یک ساعت آن را در یخچال قرار دهید و سپس آن را ذخیره کنید. تقریباً 3 تا 4 هفته می توانید از این دستور العمل استفاده کنید.

ب: یک قاشق غذا خوری خامه و چند قطره گلاب، گلیسیرین و روغن زیتون را با هم ترکیب کنید. از این مخلوط به عنوان کرم شب برای پوست طبیعی استفاده کنید.

دستورالعمل ساخت کرم شب خانگی مناسب پوست های طبیعی

2. دستورالعمل ساخت کرم شب خانگی مناسب پوست های چرب و آکنه دار

الف: کسانی از شما که آکنه دارند می توانند ترکیبی از دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا، 2 قاشق چایخوری روغن گل مغربی، یک قاشق چایخوری فندق افسونگر و 4 قطره از هر یک از  اسانس های روغنی آویشن و اسطوخودوس را استفاده کنند.

ب: یکی دیگر از دستور العمل های ساخت کرم شب برای پوست های چرب و مستعد آکنه، مستلزم استفاده از 230 گرم فندق افسونگر و ده قطره از هر دو اسانس روغنی لیمو، بومادران و آویشن است.

3. طرز تهیه کرم شب خانگی با خواص ضد پیری

  • در صورت تمایل به تهیه کرم شب خانگی با خواص ضد پیری، یک سیب خرد شده (بدون هسته و دانه) را در مخلوط کن ترکیب کنید.
  • سپس, یک فنجان روغن زیتون و نصف فنجان گلاب را در آن مخلوط کنید
  • مخلوط را کمی در مایکروویو یا یک مخزن آب گرم دوگانه گرم کنید.
  • در آخر، نصف فنجان گلاب دیگر را نیز در مخلوط کن هم بزنید، آن را درون یک ظرف بریزید, و در یخچال نگهداری کنید.

طرز تهیه کرم شب خانگی با خواص ضد پیری

4. دستورالعمل ساخت کرم شب خانگی مناسب پوست های خشک

الف: یک قاشق چایخوری موم عسل طبیعی را آب کرده و 1 قاشق غذ اخوری از روغن زیتون، روغن بادام شیرین, و روغن هلو را در آن مخلوط کنید. همچنین می توانید کمی آب داغ را در آن اضافه کنید تا قوام مناسب حاصل شود. این کرم برای افرادی که پوست خشک دارند مفید است.

ب: همچنین می توانید از خمیر آووکادو در یک کرم شب طبیعی برای پوست های خشک استفاده کنید. برای این کار، شما باید 10 گرم موم عسل طبیعی را آب کرده و یک فنجان روغن بادام، یک آووکادو پوره شده, و یک و نیم قاشق چایخوری بنزوات سدیم را در آن اضافه کنید.

ج: در اینجا یک دستور العمل ساده برای کسانی که نمی توانند از موم عسل طبیعی استفاده کنند، آورده شده است. ترکیبی از 3 قاشق غذاخوری روغن بادام، 2 قاشق غذاخوری روغن لانولین و 2 قاشق غذاخوری کره کاکائو را در مایکروویو یا مخزن آب گرم دوگانه آب کنید. سپس، 2 قاشق چایخوری گلاب و نصف قاشق چایخوری عسل را در آن قرار دهید. این مخلوط را در یک ظرف منتقل کرده و در یخچال نگهداری کنید. مرتباً از این پماد استفاده کنید تا خطوط ریز روی صورت شما از بین بروند.

دستورالعمل ساخت کرم شب خانگی مناسب پوست های خشک

5. ساخت کرم شب خانگی با روغن گندم، عسل و گلیسیرین

2 قاشق غذا خوری گلیسیرین گیاهی و فندق افسونگر را مخلوط کنید. بعد، 3 قاشق غذاخوری هر یک از روغن جوانه گندم و عسل را اضافه کنید. مواد را خوب مخلوط کرده و در آخر یک قاشق غذاخوری گلاب را در مخلوط اضافه کنید. این ماده را به عنوان یک کرم شب شگفت انگیز که در خانه تهیه شده است، برای تغذیه پوست خود استفاده کنید.

از
4
رای