چگونه با تکنیک های ساده دیگران را عاشق و مجذوب خود کنیم؟

چگونه با تکنیک های ساده دیگران را عاشق و مجذوب خود کنیم؟ تقویت جنبه رفتاری عملکرد فرد و بالا بردن اعتماد به نفس، باعث افزایش جذابیت شخصیتی او می شود. افرادی که اعتماد به نفس بالاتری دارند در روبرو شدن با مسائل مختلف زندگی موفق ترند، قدرت ریسک پذیری در آن ها بالاتر است.

همه انسان ها به طور غریزی دوست دارند در مرکز توجه باشند و همه را عاشق خود کنند. جذابیت تحت تاثیر دو دسته از عوامل است، فیزیکی و رفتاری. شاید ما نتوانیم جنبه فیزیکی آن را به طور کامل تحت کنترل داشته باشیم، اما می توانیم با تقویت جنبه رفتاری به جذابیت خود اضافه کنیم. تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته است نشان می دهد تقویت جنبه رفتاری عملکرد فرد و بالا بردن اعتماد به نفس، باعث افزایش جذابیت شخصیتی او می شود. افرادی که اعتماد به نفس بالاتری دارند در روبرو شدن با مسائل مختلف زندگی موفق ترند، قدرت ریسک پذیری در آن ها بالاتر است و به همین خاطر از فرصت های بیشتری در زندگی بهره می برند. تا اینجا به یکی از اصلی ترین عوامل جذاب بودن و داشتن روابط اجتماعی با کیفیت اشاره کردیم، در ادامه می خواهیم به سایر روش ها برای جذب دیگران بپردازیم.

اصلی ترین عوامل جذاب بودن و داشتن روابط اجتماعی با کیفیت و عاشق کردن دیگران

1. خودتان را دوست داشته باشید

در ابتدا با خودتان روراست باشید. سعی کنید به این فکر کنید که دوست دارید چطور باشید. هیچ کس کامل نیست و همه ما اشتباهاتی داریم، اما وقتی شما روی جنبه های مثبت خود فکر کنید، ارزش بیشتری برای خودتان قائل خواهید بود. مثبت اندیشی باعث می شود که خودتان را لایق بهترین ها بدانید، خوب غذا بخورید، ورزش کنید و سعی کنید زیبا به نظر برسید. وقتی با خود واقعیتان راحت باشید، نقص های خود را قبول خواهید کرد. شما مانند کودکی خواهید بود که بدون قید و شرط خودش را دوست دارد. فقط در این صورت است که می توانید دیگران را به همان شکلی که هستند دوست داشته باشید. به همین ترتیب، افرادی را به زندگی خود جذب خواهید کرد که شما را به شکلی که هستید دوست دارند.

تکنیک های عاشق کردن دیگران

حتما بخوانید : علائمی که نشان میدهد دختری شما را دوست دارد

2. دیگران را دوست داشته باشید

شاید در موارد خاص افراد کم حرف، مرموز و عبوس برای بعضی ها جذابیت داشته باشند، اما اغلب مردم جذب این تیپ های شخصیتی نمی شوند. بیشتر اوقات مردم کسانی را دوست دارند که از آنها محبت و علاقه می بینند. خب چطور می توانیم این محبت و دوست داشتن را تشخیص دهیم؟ افرادی که دیگران را دوست دارند لبخند می زنند. افرادی که در مراوده با سایر افراد لبخند می زنند جذابیت بیشتری دارند. چیزی که در این لبخند به طرف مقابل القاء می شود حس اعتماد به نفس، خوش بینی و پر انرژی بودن است. پس اخم های خود را باز کنید و خنده را روی لب هایتان داشته باشید.

3. سعی کنید احساسات مثبت را نمایش بگذارید

مطالعات نشان داده است که مردم به طور ناخودآگاه احساسات اطرافیان را درک می کنند. این احتمالاً به این خاطر است که ما به طور طبیعی حرکات و حالات صورت دیگران را تقلید می کنیم. اگر می خواهید باعث شوید افرادی که اطراف شما هستند احساس خوشحالی کنند و جذب شما شوند، تمام تلاش خود را برای برقراری ارتباط با احساسات مثبت انجام دهید.

4. صمیمی و شایسته باشید

روانشناسان دانشگاه پرینستون به این نظریه رسیده اند که افراد دیگران را بر اساس میزان صمیمیت و شایسته بودن آنها قضاوت می کنند. طبق این مدل، اگر بتوانید خودتان را صمیمی نشان دهید یعنی با دیگران رفتاری به دور از رقابت و به شکلی دوستانه داشته باشید، آنها تمایل بیشتری برای برقراری رابطه با شما خواهند داشت.

راه های مجذوب کردن دیگران

5. با نظم و انضباط باشید

اگر هدفی برای زندگی داشته باشید، به خودتان ارزش بیشتری می دهید. یک هدف نهایی در زندگی خود تعریف کنید. آن را به اهداف کوتاه مدت واقع بینانه تجزیه کنید. برای تحقق آنها باید ذهن خود را نظم بدهید. ابتدا باید به خودتان اعتقاد داشته باشید. از چالش هایی که در زندگیتان بوجود می آیند فرار نکنید، بلکه با شجاعت با آنها روبرو شوید. بیشتر مردم تمایل دارند با افرادی در ارتباط باشند برنامه مشخصی برای زندگی دارند و رویه مثبتی را دنبال می کنند.  

6. به خودتان برسید

محققان به این نتیجه رسیده اند افرادی که جذابیت ظاهری بیشتری دارند، به این باور رسیده اند که به طبقه اجتماعی بالاتری تعلق دارند، این احساس جذابیت همیشه با موقعیت اجتماعی که در حال حاضر دارند تطابق ندارد. پس شاید لازم باشد لباس های زیباتری بپوشید، آرایش خود را تغییر دهید و هر کاری که لازم است انجام دهید تا ظاهر بهتری داشته باشید. داشتن جسم قوی تر نیز می تواند در بالا بردن اعتماد به نفس شما تاثیر بسزایی داشته باشد. پس زمانی را به ورزش کردن اختصاص بدهید. همه مردم جذب زیبایی می شوند، پس آن را جدی بگیرید.

7. شوخ طبع باشید

شوخی مسری است. بنابراین چه شما حس شوخ طبعی داشته باشید و آن را به اشتراک بگذارید یا فقط بخندید، همیشه مردم اطرافتان خواهند بود. تحقیقات انجام گرفته توسط دانشگاه ایالتی ایلیونیز نشان داد که بروز حس شوخ طبعی در هنگام آشنایی با دیگران، می تواند باعث شود که طرف مقابل جذب شخصیتتان بشود و علاقه بیشتری به شما پیدا کند. با هم خندیدن می تواند صمیمت را بیشتر و روابط شاد را ماندگارتر کند.

چگونه دیگران را جذب کنیم

8. یاد بگیرید به دیگران گوش کنید

لازم نیست خودتان را مهمترین فرد جهان بدانید. نشان دادن علاقه واقعی به زندگی دیگران باعث می شود که آنها شما را بیشتر دوست داشته باشند زیرا گوش دادن به دیگران یک هنر واقعی است. اگر با دقت به صحبت های طرف مقابل خود گوش کنید و علاقه خود را به مکالمه بروز دهید، شخص مقابل جذب شما می شود و حتی احساس نیاز به حضورتان خواهد داشت.

9. مهربان باشید

یکی از رفتارهایی که می تواند بیشترین توجه دیگران را به خود جلب کند، مهربان بودن، بخشنده بودن و توجه نشان دادن است. در حقیقت، مهربان بودن، دلسوز بودن و نگرانی واقعی درباره رفاه حال دیگران، نه تنها بلافاصله مردم را جذب شما می کند، بلکه تحقیقات نشان می دهند زنان و مردان ترجیح می دهند در کنار افرادی باشند که رفتارهای نوع دوستانه بروز می دهند. به عبارت دیگر، رفتار به سبک خیرخواهانه می تواند چنان تاثیری ایجاد کند که شما حتی از نظر ظاهری نیز جذاب تر به نظر برسید. پس اگر واقعا قصد دارید برای دیگران جذابیت داشته باشید، انجام یک تلاش واقعی برای نشان دادن مهربانی، نوع صحیحی از رفتار است.

10. قابل اعتماد باشید

اگر به دنبال جذب دیگران هستید، اعتماد آنها را بدست آورید. از این گذشته وقتی یک رفتار نادرست و فریبکارانه داشته باشید، احتمالاً روابط خود با دیگران را تضعیف می کنید زیرا آنها احساس می کنند که به راحتی نمی توانند به شما اعتماد کنند. علاوه بر این مردم در اطراف شما احساس راحتی نخواهند داشت و به خاطر صدمه ای که از جانب شما دیده اند از بودن در اطرافتان خودداری می کنند. با این حال، قابل اعتماد بودن شما را قادر می سازد تا با دیگران روابط عمیق و معناداری ایجاد کنید و مردم در سطح صمیمی تری به شما نزدیک شوند.

قابل اعتماد بودن از راه های جذب دیگران

11. گله و شکایت کردن را فراموش کنید

آیا شما کسی که دائم در حال گله کردن است را دوست دارید یا می خواهید که شبیه او باشید؟ البته که نه. افراد کاریزماتیک طرز فکر مثبت دارند. از انتقاد، شکایت و مباحث منفی خودداری کنید. حتی اگر همه چیز در زندگی شما خوب نیست، مکالمه ای را شروع کنید که احساس خوشایندی برای شما داشته باشد و این حس خود را نیز برای شنونده به ارمغان بیاورد.

12. خوش صحبت باشید

بسیاری از مردم معتقدند توانایی تعریف کردن یک داستان به شکلی که مورد علاقه دیگران باشد، یک استعداد است. اما همیشه اینطور نیست. این یک مهارت است که می توانید آن را یاد بگیرید. فقط باید با اطمینان صحبت کنید و از شوخ طبعی استفاده کنید. زبان بدن را فراموش نکنید، احساسات خود را بروز دهید و مثبت بمانید. اگر همه داستان ها و شوخی های شما برای دیگران جالب نبود، نگران نباشید. داستان های شخصی خود را تعریف کنید. مردم با شنیدن خاطرات بامزه ای که تعریف می کنید عاشق شما می شوند.

13. هنگام صحبت به چشمان طرف مقابل نگاه کنید

وقتی با کسی هم صحبت می شوید همیشه به چشمان آنها نگاه کنید. گاهی اوقات یک نگاه عمیق می تواند بیش از هزار کلمه بگوید. تماس چشمی نشان می دهد که شما به فردی که مقابلتان است گوش می دهید و برای شخصیت او اهمیت قائلید. مهمتر از همه، وقتی در یک مراسم با کسی صحبت می کنید، حواس خود را به چیزهای متفرقه پرت نکنید. به تلفن همراه یا جمعیت نگاه نکنید، زیرا ممکن است اینطور به نظر برسد که به دنبال هم صحبت دیگری هستید.

 برقراری ارتباط چشمی از راه های عاشق کردن دیگران

14. خوش قول باشید

گاهی اوقات برخی کارهای به ظاهر کم اهمیت می تواند پیامدهای بزرگی داشته باشد، زیرا نه تنها اصول و الویت های شخصی شما را نشان می دهد، بلکه همچنین بینشی در مورد نحوه نگرش شما و رفتار با دیگران ایجاد می کند. برای مثال وقتی به موقع به سر قرار خود می رسید، نشان می دهید که افراد را محترم می دانید و می توانید به تعهدات و وعده های خود عمل کنید. توجه کنید، اگر به دنبال جذب دیگران هستید، خوش قول بودن راهی آسان برای نشان دادن توجه، احترام و ارزش قائل شدن برای آنهاست. در این صورت مردم دوست دارند کنار شما باشند، زیرا به روشنی نشان داده اید که آنها برای شما مهم هستند.

نتیجه گیری 

در نهایت باید به یاد داشته باشیم که بخشی زیادی از توانایی ما در مجذوب کردن دیگران و ایجاد علاقه، بستگی به رفتاری دارد که در مقابل آنها بروز می دهیم. در این میان باید به جذابیت های ظاهری هم توجه کنیم زیرا می توان آن را به عنوان اولین مرحله برای جلب نظر دیگران در نظر گرفت.

از
47
رای