براق کردن رینگ و لاستیک اتومبیل با تکنیکی ساده، ارزان و خانگی

براق کردن رینگ و لاستیک اتومبیل با تکنیکی ساده، ارزان و خانگی ساده ترین روش برای برق انداختن اتومبیل و چرخ های آن، مراجعه به کارواش است. اما اگر می خواهید چرخ های اتومبیل خود را برق انداخته و نمی خواهید هزینه زیادی صرف کنید، راه حل هایی در ادامه توضیح داده شده است.

یکی از مهم ترین و جذاب ترین بخش های اتومبیل، قسمت چرخ های اتومبیل است و شاید حتی اولین قسمتی در اتومبیل باشد که مورد توجه دیگران قرار می گیرد. بنابراین زیبا و براق کردن آن از اهمیت خاصی برخوردار است. خب نگران نباشید. در این مقاله قصد داریم تا روش های مختلف براق کردن رینگ و لاستیک اتومبیل را برای شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

چگونگی تمیز و براق کردن لاستیک ها و رینگ ها

ساده ترین روش برای برق انداختن اتومبیل و چرخ های آن، مراجعه به کارواش است. اما اگر می خواهید چرخ های اتومبیل خود را برق انداخته و نمی خواهید هزینه زیادی صرف بردن اتومبیل خود به کارواش کنید، راه حل هایی در این قسمت توضیح داده شده که پیشنهاد می کنم حتما آنها را امتحان کنید. قبل از اینکه بخواهید لاستیک اتومبیل خود را براق کنید، ابتدا باید لاستیک ها را به خوبی تمیز کنید. باید تمام آلودگی ها و گرد و غبار را از لاستیک پاک کنید، زیرا خود این آلودگی ها به تنهایی می توانند باعث کدر شدن اتومبیل تان شوند. پس از تمیز کردن اتومیبل، جهت براق کردن آن از روش های زیر استفاده کنید.

روش های ساده برای براق کردن رینگ و لاستیک ماشین

1. استفاده از براق کننده های شیمیایی مواد در فروشگاه

از براق کننده های اتومبیلی که در فروشگاه ها به فروش می رسند، می توانید برای براق کردن لاستیک اتومبیل خود استفاده کنید. این براق کننده ها در تمام فروشگاه های محصولات خودرو در دسترس است و دارای محافظ UV است و بر پایه آب ساخته شده و ماندگاری بالایی دارد. با این وجود، این محصولات دارای ضعف هایی نیز هستند. از جمله ضعف های این محصول این است که حاوی مواد شیمیایی مضر است که برای محیط زیست سازگار نیست. حتی ممکن است استفاده از این محصولات در طولانی مدت به اتومبیل تان آسیب برساند. همچنین برخی از انواع براق کننده های اتومبیل گران قیمت بوده و خاصیت شعله ور شدن دارند. می توانید به جای استفاده از این محصولات، از براق کننده های اتومبیل دست ساز استفاده کنید.

ساده ترین راه های برای براق کردن لاستیک و رینگ خودردو

2. انواع براق کننده های دست ساز

براق کننده های دست ساز مقرون به صرفه بوده و از مواد شیمیایی خطرناک برای محیط زیست ساخته نمی شوند. می توانید با مواد ساده ای که در ادامه توضیح داده می شود، براق کننده های دست ساز تهیه کنید.

1. براق کردن لاستیک و رینگ با روغن بچه

شاید با شنیدن آن تعجب کنید، اما یکی از روش های کاملا ارزان و مقرون به صرفه برای براق کردن لاستیک های اتومبیل، استفاده از روغن بچه است. برای تهیه این روغن می توانید به شکل زیر عمل کنید:

 • نصف پیمانه آب را در یک شیشه ریخته و یک فنجان روغن بچه را به آن اضافه کنید.
 • سپس سه قطره صابون یا مایع ظرف شویی به آن اضافه کنید.
 • آنها را به خوبی هم زده تا با هم ترکیب شوند.
 • این مخلوط را در داخل یک بطری اسپری ریخته و تکان می دهیم.
 • مقداری از این مخلوط را بر روی لاستیک و مقداری را بر روی حوله اسپری می کنیم.
 • سپس حوله را بر روی لاستیک می کشیم.
 • تنها با یک بطری روغن بچه می توانید حدود چهار شیشه براق کننده اتومبیل تهیه کنید که بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

چگونه در خانه رینگ و لاستیک ماشین را برق بندازیم

2. استفاده از روغن لیمو برای براق کردن اتومبیل

روغن لیمو یک نرم کننده فوق العاده لاستیک اتومبیل است و اگر واکس لاستیک در اختیار ندارید، می توان به جای آن مورد استفاده قرار داد. روغن لیمو همچنین یک براق کننده فوق العاده برای اتومبیل محسوب می شود. برای تهیه آن کافی است تا:

 • کمی صابون مایع را در داخل یک سطل بریزید و آب و کمی بوراکس به آن اضافه کنید.
 • اکنون روغن لیمو را اضافه کرده و هم بزنید.
 • برای تمیز کردن لاستیک با این روش از فرچه استفاده کنید.
 • فرچه را در داخل این محلول برده و به لاستیک ها بزنید.
 • در انتها نیز یک حوله را در داخل محلول برده و پس از اینکه آب اضافی آن را خارج کردید، برای تمیز کردن نهایی لاستیک از آن استفاده کنید.

3. براق کردن لاستیک با روغن کرچک و الکل

 • برای تهیه این محلول یک ظرف صابون را با مقداری آب گرم مخلوط کنید و لاستیک اتومبیل را با آن تمیز کنید.
 • اکنون حوله را در الکل فرو کرده و آن را بر روی لاستیک مالش دهید.
 • در نهایت از دستمال یا حوله تمیز برای مالش روغن کرچک بر روی لاستیک استفاده کنید.
 • آن را به شکل دایره ای بر روی اتومبیل بکشید تا حسابی براق شود.

براق کردن لاستیک با روغن کرچک و الکل

نتیجه گیری

با روش هایی که در این مقاله توضیح داده شد، می توانید لاستیک و رینگ های اتومبیل تان را براق و زیبا کنید. استفاده از این روش ها کاملا ساده و آسان است و نیاز به پرداخت هزینه بالایی نیز ندارد.

همچنین بخوانید: واکس خانگی ارزان و مؤثر برای تمیز کردن داشبورد اتومبیل

از
260
رای