آموزش تصویری تکنیک آمبره کردن مو در خانه به صورت گام به گام

آموزش تصویری تکنیک آمبره کردن مو در خانه به صورت گام به گام رنگ مو آمبره یک مدل رنگ کردن مو است که قسمت های پایینی یا نوک موها نسبت به قسمت های بالایی روشن تر به نظر می رسند. به خواندن این متن ادامه دهید تا بدانید که چگونه موهای خود را مدل رنگ مو آمبره، رنگ کنید.

رنگ مو آمبره یک مدل رنگ کردن مو است که قسمت های پایینی یا نوک موها نسبت به قسمت های بالایی روشن تر به نظر می رسند. برای داشتن این مدل رنگ مو، ضروری است که قسمت های پایینی موها را دکلره کنید. اگر می خواهید از برنجی یا نارنجی شدن رنگ مو جلوگیری کنید، می توانید قسمت های پایینی مو را بعد از استفاده از دکلره رنگ کنید. این مرحله اضافی ضروری نیست، اما کمک می کند تا زمینه آمبره مو (ایجاد سایه ها) بیشتر شود. به خواندن این متن ادامه دهید تا بدانید که چگونه موهای خود را مدل رنگ مو آمبره، رنگ کنید.

چگونه در خانه موهای خود را آمبره کنیم

بخش اول: شروع کردن رنگ مو آمبره

1. یک رنگ مو انتخاب کنید

بنابراین، باید رنگی را انتخاب کنید که با زمینه مو طبیعی تان مطابقت داشته باشد. گزینه های معمول، سایه روشن قهوه ای، سایه هایی از قرمز یا قهوه ای مایل به قرمز، یا سایه هایی از بلوند است.

 • دو نوع مدل رنگ مو آمبره وجود دارد: سنتی و معکوس.
 • آمبره سنتی دارای رنگ مو روشن تری در نوک موها در مقایسه با ریشه موها است، در حالی که آمبره معکوس، دارای نوک تیره تر و ریشه های روشن تر است.
 • سایه هایی را انتخاب کنید که بیش از دو درجه از رنگ مو فعلی تان تیره تر نباشد.
 • هر چه رنگ مو جزئی تر تغییر کند، طبیعی تر و درخشان تر به نظر می رسد.
 • هر زمان که ممکن است، به دنبال رنگ موهای ملایم یا کاملا طبیعی باشید که به میزان کمتری به موهایتان آسیب می رساند.

انواع رنگ موی آمبره

2. تصمیم بگیرید که در کدام قسمت از موها می خواهید که سایه ها ناپدید شوند

به همان اندازه که انتخاب رنگ مو مهم است، تصمیم گیری در مورد اینکه مو با رنگ طبیعی و مو رنگ شده در کدام قسمت از موها به هم برسند نیز حائز اهمیت است. هر چه در قسمت پایین تری از موها به هم برسند، ظاهر آن ایمن تر خواهد بود. اگر این دو رنگ در قسمت بیش از حد بالای سر به هم برسند، موهایتان به جای اینکه شبیه یک رنگ مو آمبره باشد، بیشتر این گونه به نظر می رسد که ریشه ها پس از رنگ کردن رشد کرده است.

 • رنگ مو آمبره برای افرادی که موهای بلندتری دارند، مناسب تر است، زیرا کمتر این گونه به نظر می رسد که ریشه موها پس از رنگ کردن رشد کرده است. هر چه مو بلندتر باشد، رنگ مو آمبره می تواند از قسمت پایین تر مو شروع شده تا تضاد ایجاد کند.
 • به طور ایده آل، خط قرارگیری فک یک محل خوب برای رسیدن رنگ مو طبیعی به رنگ سایه ها است.

رنگ موی آمبره برای موهای بلند

3. موهای خود را به خوبی شانه بزنید

مطمئن شوید که هیچ گره ای در موها وجود ندارد. این مرحله استفاده از دکلره را آسان تر می کند، همچنین کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که موها در اندازه مساوی رنگ خواهند شد.

مراحل آماده سازی موها قبل از آمبره کردن مو

4. یک روپوش یا یک تیشرت کهنه به تن کنید

احتمال بالایی وجود دارد که در حین انجام فرآیند، دکلره یا رنگ مو بر روی لباس تان بریزد. یک روپوش آرایشگری یا روپوش هنرمند باید به شما کمک کرده تا از این کار پیشگیری کنید. اگر روپوش ندارید، یک تیشرت قدیمی به تن کنید که با کثیف شدن آن مشکلی ندارید.

نکات مهم برای آمبره کردن موها

5. برای آمبره کردن موها، دستکش بپوشید

عموما کیت های رنگ مو با دستکش به فروش می رسند، اما اگر دستکش ندارند، می توانید به راحتی از یک دستکش معمولی، ونیل یا لاتکس برای این منظور استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که در هنگام رنگ کردن یا دکلره کردن، بسیار مهم است که از دستکش استفاده کنید.

 • اگر از دستکش استفاده نمی کنید، در نهایت علاوه بر موها، دست های خود را نیز دکلره یا رنگ می کنید. دکلره همچنین می تواند پوست ها را تحریک کرده و باعث سوزش دست شود.

برای آمبره کردن موها، دستکش بپوشید

بخش دوم: دکلره کردن مو

1. دکلره خود را مخلوط کنید

مگر اینکه بخواهید آمبره معکوس انجام دهید، در غیر این صورت باید از دکلره برای پاک کردن رنگ های قبلی از روی موهای خود استفاده کنید. این گزینه برای استفاده از رنگ مو بلوند است- که بر روی تارهای مو بی خطر تر است- اما به همان اندازه رنگ موها را پاک نمی کند، بنابراین نتیجه آن بسیار جزئی تر خواهد بود.

 • اکسیدان مو در حجم های 10، 20، 30 و 40 موجود است. با این وجود، برای رنگ مو آمبره نباید از دکلره 30 یا 40 استفاده کنید.
 • ساده ترین و ارزان ترین روش دکلره خانگی، مخلوط میزان برابری از اکسیدان حجم 20 با پودر دکلره است. 60 میلی لیتر از اکسیدان و پودر دکلره را با هم مخلوط کنید تا کاملا ترکیب شوند. هم بزنید تا شکل خامه ای مانند پیدا کند.
 • همیشه دکلره را در ناحیه ای با تهویه هوای مناسب ترکیب کنید تا از استنشاق بیش از حد دود آن جلوگیری شود.

روش دکلره کردن مو

2. موهای خود را به دو قسمت تبدیل کنید

موهای خود را از وسط به دو قسمت تبدیل کنید تا به دو نیمه تقسیم شود. سپس هر دو قسمت را به هر تعداد قسمتی که می خواهید، تقسیم کنید. حداقل، باید هر نیمه را مجددا به دو قسمت تقسیم، و آنها را به چهارم تقسیم کنید.

 • اگر موهایتان بلند یا ضخیم است، ممکن است بخواهید آنها را به بخش های بیشتری تقسیم کنید.
 • هر قسمت جدا شده را با گیره بسته یا با کش ببندید تا از بقیه قسمت های مو جدا شود. اگر از گیره مو استفاده می کنید، همیشه مطمئن شوید که گیره مو فلزی نباشد- فلز می تواند با مواد شیمیایی که برای مو استفاده می کنید، واکنش شیمیایی ایجاد کند.
 • موها در اطراف ناحیه ای که می خواهید آمبره را شروع کنید، بلند نمایید. بلند کردن موها در اطراف این ناحیه به جلوگیری از ایجاد خط واضح یا مرز مشخص در جایی که دکلره را اعمال کرده اید، کمک می کند.  

آموزش تکنیک آمبره کردن موها در خانه

2. یک ابزار اعمال کردن دکلره بر روی مو انتخاب کنید

اگر از کیت رنگ یا دکلره استفاده می کنید، این احتمال وجود دارد که یک قلمو کوچک برای اعمال دکلره به همراه کیت وجود داشته باشد. اگر این گونه نیست، بهتر است از یک قلمو اعمال کننده دکلره استفاده کنید. می توانید این قلموها را از فروشگاه های محصولات زیبایی در محله خود خریداری کنید.

 • به جای آن، می توانید از یک قلمو کوچک و نرم نیز استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که با دور ریختن قلمو بعد از اتمام کار مشکلی ندارید.

اصول دکلره کردن مو برای آمبره کردن

3. شروع به دکلره کردن موها کنید

دکلره را از نوک موها شروع کرده و تا جایی که می خواهید سایه ها ناپدید شوند، به دکلره کردن ادامه دهید. احساس نکنید که باید این کار را سریعا انجام دهید یا بخش بزرگی از موها را رنگ کنید. به گونه ای رنگ کنید که تمام تارهای مو به طور برابر با محصول روشن کننده مو پوشانده شود.

 • مطمئن شوید که دکلره را به طور برابر به هر طرف مو اعمال می کنید. به آینه نگاه کنید تا مطمئن شوید که میزان برابری از دکلره را در هر دو سمت موها اعمال می کنید.
 • مطمئن شوید که تمام قسمت هایی که می خواهید دکلره شوند را با دکلره پوشانده اید. تار موها را برای وجود هر گونه قسمت دکلره نشده بررسی کنید- حتی اشباع شدن کامل تارها با دکلره نیز مهم است.
 • برای جلوگیری از ایجاد خط یا مرز مشخص، با استفاده از قلمو، دکلره را اعمال کنید و به جای اینکه موها را به طور افقی با قلمو دکلره کنید، با حرکات آرام به شکل عمودی، قلمو را بر روی تارهای مو بکشید.

آمبره کردن خانگی

5. اجازه دهید تا دکلره بر روی موها باقی بماند

بسته به اینکه چقدر می خواهید موهایتان روشن تر به نظر برسند، نیاز است تا اجازه دهید که دکلره 10 تا 45 دقیقه دیگر بر روی موها باقی بماند. برای بررسی، دکلره را بعد از 10 تا 20 دقیقه، از روی قسمت کوچکی از تار موها پاک کنید. اگر رنگ سایه ایجاد شده را دوست دارید، بقیه دکلره را نیز از روی موها پاک کنید. اگر می خواهید تا روشن تر شود، اجازه دهید تا دکلره بر روی موها باقی مانده و 5 تا 10 دقیقه دیگر مجددا بررسی کنید.

 • برای یک تغییر رنگ جزئی، اجازه دهید تا دکلره به مدت 10 تا 20 دقیقه بر روی موها باقی بماند.
 • برای تغییر جسورانه تر در رنگ، اجازه دهید تا دکلره به مدت 40 تا 45 دقیقه بر روی موها باقی بماند. باقی ماندن دکلره بر روی موها به مدت طولانی تر همچنین مانع از نارنجی یا برنجی شدن رنگ مو می شود.

راه جلوگیری از نارنجی شدن موها در زمان آمبره کردن

6. دکلره را بشوئید

دستکش ها را پوشیده و دکلره را با آب گرم از روی موها پاک کنید. سپس موها را با یک شامپو فاقد سولفات بشوئید. مطمئن شوید که تمام دکلره را از روی موها پاک می کنید، زیرا در غیر این صورت موها روشن تر می شوند. اکنون برای موهای خود از نرم کننده استفاده نکنید.

شامپوی مخصوص موها دکلره شده

بخش سوم: رنگ کردن موها

1. مطمئن شوید که موهایتان خشک است

قبل از شروع فرآیند رنگ کردن موها، از حوله برای خشک کردن موها استفاده کنید. ممکن است بخواهید به مدت یک یا دو ساعت صبر کرده تا اکثر موهایتان خشک شود.

مراحل آمبره کردن موها

2. یک بار دیگر موهای خود را بخش بندی کنید

موهای خود را به بخش های اصلی تقسیم کنید. قسمت انتهایی موها را با یک کش الاستیک یا گیره مو ببندید تا کار رنگ کردن موهای خود را بسیار ساده تر کنید. حداقل به دو تا سه بخش تقسیم کنید، یا تا میزانی که برای شما راحت تر است، به تقسیم بندی ادامه دهید.

 • مجددا از گیره مو غیر فلزی استفاده کنید تا از بروز واکنش شیمیایی آن با رنگ مو جلوگیری کنید.

چگونه در خانه موهای خود را آمبره کنیم

3. دستکش ها را به دست کنید

دستکش ها عموما در کیت رنگ موجود است، اما اگر این گونه نیست، می توانید به سادگی از دستکش معمولی، ونیل یا لاتکس برای این کار استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که در هنگام دکلره کردن یا رنگ کردن مو بسیار مهم است که از دستکش استفاده کنید. اگر این کار را نکنید، در نهایت علاوه بر موها، دست های خود را نیز رنگ یا دکلره کرده اید.

نکات مهم رنگ کردن مو به مدل آمبره

4. رنگ مو خود را آماده کنید

اکثر رنگ موها نیاز به کمی اندازه گیری برای ترکیب کردن دارند، پس از دستورالعمل تبعیت کرده و رنگ مو خود را آماده کنید. حتماً رنگ خود را در محلی با تهویه مناسب مخلوط کنید.

رنگ مو خود را برای آمبره کردن آماده کنید

5. رنگ را با قلمو به موهای خود بزنید

از دستورالعمل اعمال کردن رنگ که همراه با رنگ مو است، پیروی کرده تا به درستی رنگ را بر روی موهای خود اعمال کنید.

 • اگر می خواهید موهای خود را رنگ آمبره سنتی کنید (نوک موهای روشن تر)، پس رنگ مو را بر روی تمام قسمت های دکلره شده مو اعمال کرده و کمی بالاتر تار موهای خود را نیز رنگ کنید.
 • اگر آمبره معکوس می کنید، رنگ را دقیقا تا قسمت بالای خط دکلره شدن مو اعمال کنید، و سپس یک لایه پوششی از رنگ بیشتر را در نزدیکی نوک موها اعمال کنید (مشابه با حالت دکلره).
 • مطمئن شوید که تمام موهایی که می خواهید رنگ شوند را با رنگ مو پوشانده اید. تار موها را برای وجود هر گونه قسمت رنگ نشده بررسی کنید. مانند دکلره، حتی اشباع شدن موها از رنگ مو نیز مهم است.

نکات آمبره معکوس و آمبره سنتی

6. اجازه دهید تا رنگ مو بر روی موها باقی بماند

از دستورالعمل موجود در جعبه رنگ پیروی کرده تا مشخص شود که رنگ تا چه مدت باید بر روی موها باقی بماند. اجازه دهید تا رنگ مو به میزان زمان توصیه شده در دستورالعمل بر روی موها باقی بماند. از آنجایی که موهایتان دکلره شده است، احتمالا نیازی نیست تا رنگ برای بیش از 10 دقیقه بر روی موها باقی بماند.

زمان لازم برای ماندن رنگ مو در آمبره کردن

7. رنگ مو را بشوئید

دستکش ها را پوشیده و موها را با آب گرم بشوئید. سپس موهای خود را با یک شامپو فاقد سولفات بشوئید. دکلره کردن یا رنگ کردن موها می تواند بسیار مضر باشد، پس زمان صرف کرده و از نرم کننده زیاد برای بازگرداندن رطوبت به موهای خود استفاده کنید.

پس از آمبره کردن موها از نرم کننده مو استفاده کنید

8. مانند همیشه موهای خود را خشک کرده و مدل دهید

اگر موهایتان در اثر استفاده از رنگ شیمیایی کمی سوخته است، بهتر است اجازه دهید تا با جریان هوا خشک شود و از استفاده از ابزار گرم کننده مو (سشوار و اتو مو) اجتناب کنید. با این وجود، مانند اکثر ما اگر دوست دارید، فورا موهای خود را با سشوار خشک کرده و موها را به شکل طبیعی خودش برگردانید. انجام این کار باعث می شود تا متوجه شوید که آیا موهایتان به رنگی که می خواستید، تبدیل شده است یا اینکه نیاز است پس از اتمام رنگ کردن مجددا آن را رنگ نمایید.

آموزش تصویری تکنیک آمبره کردن مو

از
1
رای