از بین بردن خط و خش روی سطوح مختلف با ترفندهای ساده خانگی

از بین بردن خط و خش روی سطوح مختلف با ترفندهای ساده خانگی اگر سطوح مختلفی از جمله شیشه ای، چرمی، مرمر، چوبی و ماشین و صفحه گوشی خط و خش برداشته، نگران نباشید. خوشبختانه ما در سلام دنیا، برای از بین بردن خط و خش از سطوح چرمی، شیشه ای، چوبی، ترفندهای ساده آموزش دادیم.

به احتمال زیاد خانه شما از سطوح مختلفی پر شده است، که برای حفظ آنها به بهترین نحو و برای زیبا به نظر رسیدن آن ها بسیار دردسر می کشید. اما، همانطور که به احتمال زیاد بسیاری از ما فهمیده ایم، فقط یک حرکت اشتباه کافیست تا باعث خراشیده شدن آن سطح ها شویم. خوشبختانه برای حل هر یک از سطوح چرمی، شیشه ای، چوبی فقط یک روش خانگی سریع لازم است. در این مطلب از سلام دنیا، یک راه حل سریع برای از بین بردن خط و خش روی سطوح مختلف که ممکن است به آن برخورد کنید اعم از چوب ، شیشه، مرمر یا چرم وجود دارد.

از بین بردن خط و خش روی سطوح مختلف با ترفندهای ساده خانگی

1. از بین بردن خراش از روی لنزهای عینک (از بین بردن خش عینک)

خراش های روی عینک شما، بسیار آزار دهنده است زیرا، می دانید، برای دیدن به آنها احتیاج دارید. اما راه حل در واقع یک بافر سریع و ارزان است که در حال حاضر تبدیل به راه حلی جدید برای شما خواهد شد : خمیر دندان

خمیردندان هایی را انتخاب کنید که ساینده نباشند و هیچ ماده شیمیایی سختی برای سفید کردن نداشته باشند. سپس با یک پنبه یا پارچه نرم، خمیر دندان را به صورت دورانی روی لنز بمالید. این کار را حدود 10 ثانیه انجام دهید و سپس با آب خنک بشویید. برای خراش عمیق تر ممکن است بیش از یک اعمال لازم باشد.


حتما بخوانید: ساخت محلول خانگی پاک کننده عینک


2. از بین بردن خط و خش ظروف چینی

هیچ چیز آزار دهنده تر از بیرون آوردن ظروف چینی خوبتان، که یهو با صحنه خراشیده شدن آنها مواجهه شوید نیست. اما راه حل ساده است. می توانید با مقداری کرم تارتار (که اسمش را در شیرینی پزی ها شنیده اید) و کمی آب، خط و خش روی ظروف چینی را از بین ببرید. برای این کار ، اول ظروف چینی را کاملا بشورید و خشک کنید. سپس مقداری کرم تاتار روی آن بریزد و چند قطره آب به آن اضافه کنید تا خمیری درست بشود. سپس با اسفنج یا اسکاج نرم ظرفشویی حرکات دایره ای روی خط و خش بمالید تا خطوط محو بشوند. بعد از اینکه خط و خش محو شدند، ظروف چینی خود را بشورید و خشک کنید. تا ظروف چینی نو داشته باشید.

 از بین بردن خط و خش ظروف چینی

3. از بین بردن خط و خش ماشین 

مطمئناً، اتومبیل شما ممکن است چیزی در خانه شما نباشد ، اما چیزی است که تقریبا بیش از هر چیز دیگر خراشیده می شود. برای از بین بردن خط و خوش ماشین کافی است که یک حوله میکرو فایبر را مرطوب کنید و بعد یک چهارم یک خمیر دندان که اندازه آن به اندازه خراش بستگی دارد، روی حوله بمالید. خمیر دندان سفید کننده، برای این کار مناسب است ولی از هر خمیر دندان دیگری می توانید استفاده کنید.

حتما با دستمال میکروفایبر نرم این کار انجام بدهید تا ماشین آسیب نبیند. سپس آن را روی خراش قرار دهید و با حرکات دایره ای شکل با فشار متوسط حرکت بدهید. بعد از تمام شدن خش گیری، ناحیه را بشویید و بعد اسپری اتومبیل را با شلنگ به آن ناحیه اسپری کنید. و با حوله میکرو فیبر خشک کنید. اگر باز هم خش داشت این کار را برای 1 تا 2 بار دیگر تکرار کنید. فقط به خاطر داشته باشید بیشتر از 3 بار نباشد که به رنگ خودرو آسیب نزد.

4. از بین بردن خش کفش چرمی

شما برای یک شب در شهر بیرون می روید، کفش های رقص خود را بیرون می آورید - و وقتی که می بینید که خراشی بزرگ روی کفش چرمی شما وجود دارد، در مسیر خود می ایستید. وقت خود را برای برنامه ریزی برای پوشیدن لباس دیگر تلف نکنید!

در عوض ، این راهکار را امتحان کنید: کمی وازلین را با یک گوش پاک کن روی خراش بمالید تا شروع به پر شدن کند. بعد از یک دقیقه آنها مثل یک برند جدید به نظر خواهند رسید.

از بین بردن خش کفش چرمی

5. از بین بردن خش روی صفحه گوشی تلفن

هر کسی که دارای یک تلفن هوشمند باشد این احساس وحشتناک نگاه کردن به تلفن و دیدن یک خراش وحشتناک بر روی صفحه تلفن شما را درک میکند. وحشت خود را برای خود نگه دارید و در عوض مقداری خمیر دندان برای خود بگیرید! خمیر دندان را با پنبه به مدت 10 دقیقه بر روی ترک تلفن بمالید تا به ترمیم خراش کمک کنید.

  • اگر خمیر دندان در دست ندارید ، جوش شیرین یا روغن نباتی را به همین منظور امتحان کنید.

6. از بین بردن خش روی مبلمان چرمی

چرم ماده زیبایی برای لباس و مبلمان است، اما در برابر خراش های احتمالی بسیار ظریف است. (هرکسی که جرات کند همزمان یک کاناپه چرمی و یک سگ داشته باشد، این مبارزه را طلبیده است)


حتما بخوانید: پاک کردن لکه مبل چرمی و پارچه ای با جوش شیرین


مقداری روغن گیاهی یا روغن کودک را امتحان کنید و آن را با استفاده از پنبه روی سطح خراشیده شده بمالید. روغن را با حرکات دورانی به سطح مالیده و سپس اجازه دهید خشک شود. باقی مانده روغن را با یک پارچه تمیز پاک کنید. در صورت لزوم ، روش کار را تکرار کنید.

  • لاک ناخن و همچنین موم چرم تخصصی نیز می توانند به رفع مشکل کمک کنند.

 از بین بردن خش روی مبلمان چرمی

7. از بین بردن خش سطوح پلاستیکی

آیا کسی پاهایش را روی داشبورد اتومبیل شما گذاشته و در حال کار با کفش های خود سطح پلاستیک را خراشیده است؟ بعد از اینکه به آنها گفتید این کار را انجام ندهند، به داخل برگردید و یک سشوار معمولی قدیمی بگیرید تا آن خراش درست شود.

سشوار را روی حداقل قدرت تنظیم کنید و جریان هوای گرم را به طول خراش هدایت کنید .در صورت لزوم ، دما را افزایش دهید تا علائم از بین بروند. 10-15 دقیقه صبر کنید ، سپس سطح را با مقداری براق کننده ماشین مالش دهید تا خراش ها کاملاً نامرئی شوند.

8. از بین بردن خط و خش از روی سطوح مرمر

اگر میزهای پیشخوان سنگ مرمر دارید (یا شاید کف یا دیوارهای مرمر، اگر واقعاً فانتزی هستید) دیدن خراش روی این سطح زیبا و گران قیمت واقعا دردناک است.به جای اینکه سطح خود را جایگزین کنید یا مشکل را نادیده بگیرید ، از این آموزش واقعا ساده استفاده کنید تا خراش را در کمترین زمان از بین ببرید!

برای از بین بردن خط و خش روی سطوح مرمر، از یک کاغذ سنباده با سنگ ریز یا یک سیم ظرفشویی به آرامی روی خط و خش بمالید ، سپس با آب بشورید و خشک کنید. ممکن است که سطح شما کدر دیده شود، از پولیش مرمر برای بازگرداندن درخشندگی مرمر استفاده کنید.


حتما بخوانید: از بین بردن لکه وایتکس از روی لباس


9. از بین بردن خراش روی چوب 

یکی از محبوب ترین سطوح در هر خانه چوب است که این به این معنی است که این یکی از خراش هایی است که به احتمال زیاد به آن برخورد خواهید کرد. اما چه کف رومیزی باشد و  یا چه چوب سخت ، یک راه حل ساده و شگفت آور وجود دارد: یک مغز گردو

  • سعی کنید نصف پوسته گردو را بر روی خراش روی سطح چوبی بمالید.
  • سپس با تعجب آماده شوید تا خط و خش روی سطح با "گوشت" پوسته گردو پر شود!
  • در صورت عدم موفقیت، از ید رقیق شده یا حتی سس مایونز برای رفع ترک های چوبی استفاده کنید.
سخن آخر

آیا شما هم ترفندی برای از بین بردن خط و خش از روی سطوح مختلف را می دانید؟ آیا تا الان از ترفندهای گفته شده در این مطلب از بخش خانه داری سلام دنیا، برای از بین بردن خطوط روی سطوح استفاده کرده اید. می توانید تجربیات و نظرات خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید!


مقالات مرتبط:

6 کاربرد و ترفند باورنکردنی استفاده از لیموترش در خانه داری

رسوب زدایی و جرم گیری کتری برقی با ترفندی ساده و سریع

4 روش برای پاک کردن لکه های غذا و زنگ زدگی از روی سطوح استیل

از
3
رای