از بین بردن لکه وایتکس از روی لباس مشکلی با 2 روش

از بین بردن لکه وایتکس از روی لباس مشکلی با 2 روش وایتکس یک ماده شیمیایی است که می تواند لکه های ناخوشایندی را بر روی لباس ما ایجاد کند. آیا می شود لکه وایتکس از لباس مشکی پاک کنیم. در سلام دنیا بخوانید.

وایتکس یکی از مواد رایج در محصولات تمیز کننده خانگی است که به ما کمک می کند تا رنگ های سفیده را روشن و تمیز نگه داریم و خانه های خود را از میکروب و باکتری پاک کنیم. با این حال، وایتکس هنوز هم یک ماده شیمیایی است که می تواند لکه های ناخوشایندی را بر روی لباس ما ایجاد کند. روی لباسهای شما هم لکه های ماده سفید کننده وجود دارد؟ مضطرب نشوید و وحشت نکنید. در این مطلب از بخش خانه داری سلام دنیا می توانید نحوه پاک کردن لکه های وایتکس از روی لباس را بیاموزید و نیز آنها را از سطل آشغال یا کیسه های خیریه نجات دهید و به نوعی دور نگه دارید.

چگونه لکه های وایتکس را از روی لباس پاک کنیم: آیا اصلا امکان دارد؟

متأسفانه ، لکه سفید کننده ها دائمی هستند. به محض تماس سفید کننده با یک تیکه از پارچه، لکه ایجاد می شود و رنگ لباس را از پارچه پاک می کند (رنگ لباس رو عوض میکنه). وقتی نوبت به از بین بردن لکه های وایتکس می رسد، روشی که باید انتخاب کنید این است که به جای از بین بردن لکه، رنگ از دست رفته را بازیابی کنید و برگردانید. اول از همه ، شما باید سفید کننده را بطور شیمیایی خنثی کنید زیرا اگر مدت زیادی روی آن باقی بماند، می تواند در پارچه سوراخی را ایجاد کند:

 • محل را با آب سرد بشویید تا مواد سفید کننده اضافی از روی آن پاک شوند.
 • با مخلوط کردن جوش شیرین و آب ، یک خمیر غلیظ درست کنید.
 • این را روی لکه به طور یکنواخت پخش کنید.
 • بگذارید خشک شود و سپس به آرامی مسواک (براش) بزنید - ممکن است که بخواهید از مسواک قدیمی استفاده کنید.

حتما بخوانید: ترفندهای شستشوی لباس با جوش شیرین برای لکه


از بین بردن لکه وایتکس از روی لباس مشکی

از بین بردن لکه وایتکس از لباس مشکی با 2 روش ساده

پس از خنثی سازی لکه، می توانید رنگ را با یکی از تکنیک های زیر بازیابی کنید.

1. از بین بردن لکه وایتکس از لباس مشکی با مالیدن الکل

این روش برای لکه های کوچک بر روی لباس های تیره مناسب ترین روش ممکن است.

 • مقداری الکل مالشی (که در داروخانه ها در دسترس هستند) را به یک گلوله پشمی پنبه بزنید
 • اطراف لکه سفید کننده را به آرامی با توپ پشمی پنبه ای بمالید
 • سپس، گلوله پشم پنبه ای را از بیرون لکه به سمت مرکز مالش دهید.رنگ اصلی ماده باید شروع به پخش شدن در منطقه لکه دار کند زیرا الکل رنگ اضافی پارچه را سست می کند

2. رفع لکه وایتکس از روی لباس با رنگ پارچه ای

 • این روش برای لکه های کوچک و نیز بزرگ کار می کند اما شما باید رنگ ها را با دقت تطبیق دهید.
 • به سوپرمارکت محلی یا فروشگاه صنایع دستی خود بروید و رنگی را خریداری کنید که تا حد ممکن با رنگ لباس شما مطابقت داشته باشد.

حتما بخوانید: از بین بردن و پاک کردن لکه جوهر از روی فرش


 • قبل از رنگ آمیزی مجدد لباس خود، یک پاک کننده رنگ خریداری کنید و از آن در مورد خود استفاده کنید تا تمام رنگ اصلی را پاک کنید. برای بدست آوردن هرچه بهتر نتیجه ، دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید - این برای کمک به ثابت نگه داشتن رنگ جدید امری مهم است
 • طبق دستورالعمل های موجود در بسته بندی رنگ ، لباس خود را با رنگ انتخابی خود دوباره رنگ کنید. در صورت تمایل بیشتر رنگ ها را می توان در ماشین لباسشویی یا ظرف شستشوی پلاستیکی استفاده کرد. به خاطر داشته باشید که هنگام رنگ آمیزی لباس های قدیمی از دستکش استفاده کنید تا از بروز لکه های ناخواسته جلوگیری کنید.

چگونه لکه وایتکس را از روی لباس مشکلی پاک کنیم

چگونه می توان از لکه وایتکس جلوگیری و خودداری کرد

در حالت ایده آل، شما به جای اقدام برای ترمیم یا از بین بردن لکه های سفید کننده ، می خواهید که از بروز آنها بر روی لباس جلوگیری کنید.موارد زیر را بخاطر بسپارید:

 • وایتکس می تواند برای سفید کردن (روشن تر کردن) و ضد عفونی کردن لباس ها ، و از بین بردن لکه ها  گزینه ای بسیار عالی باشد.
 • هرگز وایتکس را مستقیم روی لباس نریزید. همیشه آنرا با دستورالعملهای روی برچسب محصول با آب رقیق کنید .
 • از شستن لباس های رنگی با مواد سفید کننده خودداری کنید زیرا باعث کمرنگ شدن یا تغییر رنگ آنها می شود. فقط از مواد شوینده حاوی سفید کننده بدون رنگ یا ثبات رنگ برای رنگها استفاده شود. 
 • هنگام تمیز کردن با سفید کننده وایتکس، لباس های قدیمی را بپوشید تا برایتان مهم نباشد که به طور تصادفی روی آنها سفید کننده ریخته بشه یا نه.
 • هنگام دست زدن به مواد سفید کننده باید همیشه از دستکش لاستیکی استفاده کنید.
سخن آخر

وایتکس یک ماده شیمیایی است که می تواند لکه های ناخوشایندی را بر روی لباس ما ایجاد کند. همیشه قبل از استفاده از آن، برچسب و اطلاعات محصول را بخوانید. هنگام استفاده از سفید کننده وایتکس برای جلوگیری از لکه ها مراقب باشید که این خود کمک می کند که تا لکه ای بر روی لباس شما نیفتد و زندگی را برای شما بسیار ساده تر می کند. 


مقالات مرتبط:

از بین بردن بوی بد لباس بعد از شستشو با ترفند های ساده

طرز تهیه مایع لباسشویی، نرم کننده و سفید کننده خانگی (10 مدل)

از
17
رای