از بین بردن بوی بد لباس بعد از شستشو با ترفند های ساده

از بین بردن بوی بد لباس بعد از شستشو با ترفند های ساده گاهی اوقات، لباس ها به محض بیرون آمدن از ماشین لباسشویی بدبو می شوند. اگر به دنبال راهکارهایی برای از بین بردن بوی بد لباس ، بوی نم، دود سیگار از روی لباس هستید. این مطلب از سلام دنیا را بخوانید.

وقتی لباس ها از ماشین لباسشویی خارج می شوند، قاعدتاً باید بوی خوشایندی داشته باشد... اما متأسفانه، همیشه اینطور نیست. شستشوی بدبو یک مشکل واقعی بوده و باید چاره ای برای آن اندیشید! در این مطلب از بخش خانه داری سلام دنیا، تمامی موارد مربوط به این که چرا لباس های تمیز شما بوی بد می دهند و اینکه چگونه می توانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید، بیان شده است.

دلایل بوی بد لباس ها پس از شستشو

گاهی اوقات، لباس ها به محض بیرون آمدن از ماشین لباسشویی بدبو می شوند. در مواقع دیگر ممکن است در ابتدا لباس های تمیز بوی خوبی داشته باشند، اما پس از مدتی عوامل محیطی می توانند بوی ماندگاری در آنها ایجاد کنند. اگر در خانه سیگار می کشید، حیوانات خانگی دارید یا مرتباً با مواد غذایی معطر مانند سیر و پیاز آشپزی می کنید، ممکن است این بوها در لباس شما نفوذ کنند. در اینجا برخی از دلایل عمده این که چرا لباس شما پس از شستشو بدبو می شود و نحوه مبارزه با این مشکل بیان شده است.

ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید

باور بکنید یا نه، اگر لباسهای شما به محض بیرون آمدن از ماشین لباسشویی بدبو هستند، مقصر ماشین لباسشویی شماست! ماشین های لباسشویی قادر به نظافت خود نیستند و بنابراین هر چند یک بار به کمی تعمیر و نگهداری نیاز دارند.


حتما بخوانی: طرز تهیه پودر لباسشویی خانگی ساده 


نه تنها جمع شدن جرم و آلودگی لباس های کثیف بر بوی بد لباس ها در ماشین لباسشویی تاثیر داشته بلکه کپک نیز به راحتی در داخل محیط ماشین لباسشویی رشد می کند زیرا این یک محیط تاریک و مرطوب است.

دلایل بوی بد لباس ها پس از شستشو

به عادت های شستشوی خود فکر کنید

همه ما روش خاص خود را برای شستشوی لباس ها داریم اما برخی از ما ممکن است از روش هایی استفاده کنیم که باعث شوند لباس های ما به اندازه کافی در هنگام شستشو تمیز نشوند. یک اشتباه رایج هنگام شستشوی لباس استفاده بیش از حد یا کمتر از مقدار معمول از مواد شوینده است.

مقدار بیش از حد مواد شوینده باعث می شود این مواد به طور کامل از روی لباس ها شسته نشده و این می تواند بوی بد ایجاد کند. از طرف دیگر، مصرف بسیار کم مواد شوینده باعث خواهد شد لباس های شما به درستی تمیز نشوند.


حتما بخوانید: طرز تهیه مایع لباسشویی، نرم کننده و سفید کننده خانگی


یک نکته مفید استفاده از توپ دوز مایع است که به شما اطمینان می دهد در هر شستشو از مقدار صحیح مواد شوینده استفاده می کنید یا می توانید به سراغ کپسول های شستشو Powercaps بروید. کافیست یک یا دو عدد از این کپسول ها را داخل ماشین لباسشویی بیندازید (بسته به حجم لباس ها و سختی آب). 

از بین بردن بوی بد لباس بعد از شستشو

اگر پس از شستشو، لباس های شما بوی بد می دهند، نگران نباشید. آنها خراب نشده اند. معمولاً خیلی سریع و راحت می توانید بوی بد پارچه ها را از بین برده و لباس هایی تمیز و حتی خوشبو داشته باشید. در اینجا نحوه از بین بردن رایج ترین بوها از پارچه بیان شده است.

چگونه می توان بوی رطوبت را از لباس خارج کرد (از بین بردن بوی نم لباس)

اگر لباس شما در محلی مستعد رطوبت، مانند نزدیک یک دیوار خارجی ساختمان نگهداری شده باشد، ممکن است بوی رطوبت به خود بگیرد. ترفند از بین بردن این بو این است که یک فنجان سرکه سفید را همراه با لباس های شسته شده در داخل درام ماشین لباسشویی بریزید. سرکه خوشبو کننده خوبی است و لازم نیست نگران باشید زیرا لباس های شما بوی ترشی پیاز نخواهند گرفت!

از بین بردن بوی نم لباس

چگونه می توان از شر بوی نامطبوع لباس خلاص شد

اگر لباس های شما در کمدهای محصور نگهداری شود که به طور منظم نظافت نشده و یا مستعد رطوبت هستند، بوی بدی به خود خواهند گرفت. برای از بین بردن این بو، لباس خود را در یک کاسه مخلوط آب سرد و یک فنجان جوش شیرین خیس کنید. جوش شیرین به آزاد شدن بوی بد پارچه کمک می کند.

به یاد داشته باشید که ابتدا مقدار کمی از این محلول جوش شیرین را بر روی یک قسمت پنهان از لباس آزمایش کنید تا مطمئن شوید که این محلول به لباس های شما آسیب وارد نمی کند. پس از خیساندن، به طور معمول لباس ها را در ماشین لباسشویی بشویید. نکات مربوط به نگهداری لباس ها را مطالعه کرده و به خاطر داشته باشید که به طور منظم کمد لباس های خود را نظافت کنید تا مانع تجمع جرم یا رطوبت در داخل آن شوید.


حتما بخوانید: ترفندهای شستشوی لباس با جوش شیرین 


چگونه بوی دود را از لباس خارج کنیم (از بین بردن بوی سیگار از روی لباس)

اگر لباس شما در قفسه های باز نگهداری شده و در معرض دود سیگار باشد، ممکن است بوی بدی را که در الیاف پارچه محبوس شده، احساس کنید. خبر خوب این است که از بین بردن این نوع بو واقعاً آسان است. شما تنها به یک تهویه مناسب نیاز دارید. سعی کنید در یک روز خنک، لباسهای خود را در بیرون از منزل بر روی بند لباس آویزان کنید و اجازه دهید باد هر گونه بوی بد را از بین برده و به لباس های شما تازگی ببخشد.

پس از شستشو با دوز مناسب مواد شوینده، لباس ها باید بوی تمیزی و تازگی داشته باشند و با استفاده از این نکات مفید می توانید مطمئن باشید که دیگر بوی بدی از لباس هایتان استشمام نخواهید کرد.

از بین بردن بوی سیگار از روی لباس

سخن آخر

اگر شوینده ای می خواهید که به لباس های شسته شده بوی خوبی بدهد، لازم نیست خود را تنها به ویژگی هایی مانند از بین بردن لکه یا مراقبت از پارچه محدود کنید. بعضی از شوینده دارای یک فرمول سه کاره برای از بین بردن لکه، مراقبت از پارچه و طراوت بخشیدن به لباس هاست که همزمان با از بین بردن لکه های مقاوم، بوی بسیار خوشایندی به لباس های شما می بخشد.


مقالات مرتبط:

آموزش پاک کردن لکه جوهر از روی لباس با 4 روش عالی و کاربردی

روش عالی و ساده برای خوشبو کردن لباس و کمد لباس و رفع بوی نم

از
9
رای