طرز تهیه پودر لباسشویی خانگی ساده با قدرت پاک کنندگی بالا

طرز تهیه پودر لباسشویی خانگی ساده با قدرت پاک کنندگی بالا اگر می خواهید تا پودر لباسشویی خانگی بسازید. ما در این مطلب سلام دنیا، طرز تهیه پودر رختشویی دست ساز به شما آموزش دادیم. این شوینده برای هر دو ماشین لباسشویی استاندارد و با کارایی بالا بی خطر است، زیرا یک فرمول ساده است.

هرچه خانواده شما بزرگتر باشد، احتمالاً باید لباس های شسته شده بیشتری داشته باشید و هزینه مواد شوینده برای همه آن دسته از لباس های سفید، تیره ها، ظریف ها، ملحفه ها و حوله ها واقعا می تواند افزایش یابد. به همین دلیل است که بسیاری از مردم به مواد شوینده خانگی روی می آورند. به جای خرید محلول از پیش مخلوط، فقط به چند ماده نیاز است که خرید آنها جداگانه گرانتر است. به علاوه، مواد شوینده لباسشویی دست ساز سریع و آسان کنار هم قرار می گیرند و البسه به همان اندازه کارآمد مانند مارک های فروشگاه تمیز می شوند. این مراحل ساده را دنبال کنید تا خودتان پودر شوینده لباسشویی تهیه کنید. این شوینده برای هر دو ماشین لباسشویی استاندارد و با کارایی بالا بی خطر است، زیرا یک فرمول ساده است. با آموزش طرز تهیه و ساخت مایع لباسشویی خانگی و دست ساز با ما در سلام دنیا همراه باشید.

آموزش طرز تهیه و درست کردن مایع لباسشویی خانگی مرحله به مرحله

مواد لازم برای ساخت مایع لباسشویی دست ساز در منزل

تجهیزات یا ابزار
 • رنده 
 • جام اندازه گیری
 • دستکش لاستیکی
 • مواد
 • بوراکس
 • جوش شیرین (کربنات سدیم)
 • صابون خالص/صابون کاستیل یا تکه های صابون
 • ظرف با درب محکم

حتما بخوانید: ترفندهای شستشوی لباس با جوش شیرین برای رفع بوی بد و لکه


مواد لازم برای ساخت پودر لباسشویی خانگی

مراحل طرز تهیه پودر لباسشویی خانگی

1. صابون را رنده کنید

اگر از صابون خالص استفاده می کنید، صابون را با یک رنده خرد کنید. بسته به میزان مواد شوینده ای که می خواهید تهیه کنید، ممکن است به بیش از یک صابون نیاز داشته باشید.

2. مواد را مخلوط کنید

در ظرف خود با درب محکم، 2 قسمت بوراکس، 2 قسمت جوش شیرین و 1 قسمت پودر صابون را با هم مخلوط کنید تا مایع لباسشویی ایجاد شود. می توانید به همان میزان که می خواهید بسازید ؛ فقط مواد را در این نسبت نگه دارید.

هشدار: جوش شیرین به تنهایی می تواند پوست را تحریک کند ، بنابراین هنگام مخلوط کردن مواد شوینده لباس های خود از دستکش لاستیکی استفاده کنید.

3. از مقدار مناسب استفاده کنید

در هر بار شستشو تا 3 قاشق غذاخوری از این مایع لباسشویی خانگی استفاده کنید. در صورت داشتن ماشین لباسشویی با راندمان بالا از 1 قاشق غذاخوری استفاده کنید.

درست کردن پودر لباسشویی در خانه

4. صابون لباسشویی را ذخیره کنید

مواد شوینده لباسشویی را در ظرفی محکم و دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید.


حتما بخوانید: نکات مهم از بین بردن لکه و شستن لباس با شامپو


نکاتی در مورد تهیه مواد شوینده خانگی

 • حتما بر روی ظرف شوینده لباس خود برچسب بزنید تا دیگران از داخل آن مطلع شوند. همچنین، لیستی از مواد تشکیل دهنده را به عنوان یک اقدام ایمنی اضافه کنید. مواد شوینده پودری به طور کلی تا زمانی که در معرض رطوبت قرار نگیرند، منقضی نمی شوند یا اثر خود را از دست نمی دهند.
 • اگر مواد شوینده شما سفت شد یا کیکی شد، بهتر است آن را دور بیندازید. قطعات سفت در شستشو به خوبی حل نمی شوند و به طور بالقوه می توانند بقایای صابون روی لباس شما باقی بگذارند. این امر گاهی اوقات در مورد شوینده های لباسشویی DIY اتفاق می افتد، زیرا حاوی مواد ضد چسبندگی نیستند که مارک های فروشگاه دارند. یک ظرف با مهر و موم محکم می تواند به جلوگیری از خرابی کمک کند. اما ایده آل است که فقط مقدار مورد استفاده خود را قبل از شروع سخت شدن مواد شوینده استفاده کنید.
 • بوراکس را می توان در راهرو لباسشویی بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی یافت ، همراه با جوش شیرین و صابون یا تکه های صابون. اگر در مکان یابی صابون در راهرو لباسشویی مشکل دارید، در راهرو مراقبت شخصی که سایر صابون ها در آن فروخته می شود بدنبال آن بگردید.
 • برای افزایش قدرت پاک کنندگی مواد شوینده خانگی ، می توانید مقدار بوراکس موجود در آن را کمی افزایش دهید. اما از نسبت های ذکر شده در دستور خیلی دور نشوید.
 • یک راه آسان و طبیعی برای ایجاد یک شوینده خانگی با رایحه خوش ، انتخاب یک تکه صابون با اسانس هایی است که قبلاً در آن مخلوط شده اند.
سخن آخر

ما در این مطلب از بخش خانه داری سلام دنیا به شما روش ساخت پودر لباسشویی خانگی با مواد ساده را آموزش دادیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد؛ می توانید سوالات و نظرات خود را در خصوص طرز تهیه پودر رختشویی دست ساز با ما در بخش نظرات در میان بگذارید. و این مطلب را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

ساخت خمیر دندان خانگی با جوش شیرین برای درخشش و سلامت دندان

روش ساخت اسپری خانگی دفع حشرات با موم زنبور عسل و اسطوخودوس

آموزش ساخت شمع در خانه به روش ساده به همراه نکات شمع سازی

از
13
رای