50 مکان مخفی در خانه برای پنهان کردن اشیای با ارزش و پول از دید سارقین

50 مکان مخفی در خانه برای پنهان کردن اشیای با ارزش و پول از دید سارقین خانه شما پر از نقاط مخفی است که سارقین هرگز به آن توجه نمی کنند. مکان های عالی، ساده و عجیب که می توانید وسایل با ارزش، طلا، سکه و پول خود را در آنجا پنهان کنید.

هیچ کس این انتظار را ندارد که مورد سرقت واقع شود، اما آمادگی برای این اتفاق ضرری ندارد. خانه شما پر از نقاط مخفی است که سارقین هرگز به آن توجه نمی کنند.

در ادامه به این مکان ها خواهیم پرداخت.

بهترین مکان ها برای پنهان کردن اشیای با ارزش در خانه

1. کدام رنگ می تواند حاوی طلا باشد

دفعه بعدی که یک قوطی رنگ استفاده کردید، ظرف خالی آن را نگه دارید و اشیاء با ارزشتان را در آن قرار دهید. سپس آن را در کنار دیگر قوطی های رنگ قرار دهید. به خاطر داشته باشید که قوطی های رنگ را مرتب نگه دارید.

مکان های مخفی مناسب در خانه برای نگه داری اشیا قیمتی

2. یک کشو با محفظه مخفی بسازید

یک کشوی عمیق انتخاب کنید بطوری که تغییری که می خواهید روی آن ایجاد کنید، واضح نباشد. می خواهیم یک چهارم انتهایی آن را با اضافه کردن یک کفی از بقیه کشو جدا کنیم. برای اینکه باید تخته ای به اندازه کشو تهیه کنید و روی دیواره کشو چند نوار چوبی باریک بچسبانیم تا بتوان کفی متحرک جدید را روی آن قرار داد. برای اینکه این کفی متحرک را بردارید بهتر است دستگیره ای تعبیه کنید اما نه به شکلی که برای سارق قابل رویت باشد. به این ترتیب با بلند کردن این کفی فضایی برای پنهان کردن اقلام با ارزش خود دارید.

کشوی مخفی

3. لوله های پی وی سی فریب دهنده

در جایی از لوله های زیر زمین و قسمتی که تمیز است، کمی لوله پی وی سی قرار دهید. لوله را باز کنید و اشیاء ارزشمند خود را در آن قرار دهید. مکان هایی که سارقین ابتدا در آن جستجو می کنند را پیدا کنید و از نقاط دیگر به عنوان محل های امن استفاده کنید.

پنهان کردن اشیا در لوله های پی وی سی

4. توپ تنیس را بشکافید

یک توپ تنیس را بشکافید و چیزهای با ارزش کوچک مثل سکه های قدیمیتان را درون آن بگذارید. البته آن را بین توپ های دیگر نگه ندارید زیرا ممکن است به اشتباه برای بازی استفاده شود.

اشیا با ارزش داخل توپ تنیس

5. مخفی گاه در کابینت آشپزخانه

راه های زیادی برای پنهان کردن چیزهای با ارزش در کابینت آشپزخانه وجود دارد. می توانید جواهرات خود را در پلاستیک زیپ داری که جو را در آن نگه داری می کنید مخفی کنید. همچنین می توانید بسته بندی جعبه ای بعضی خوراکی ها را از ته آن باز کنید، اقلام قیمتی خود را در آن بگذارید و مجدداً ببینید. (ظاهر آن به نظر دست نخورده می آید). اگر می خواهید جعبه یا قوطی ای را برای پنهان کردن چیزی انتخاب کنید سعی کنید از در بازکن هایی استفاده کنید که لبه های آن را خیلی صاف باز می کند به طوری که بتوانید آن را به حالت اول برگرداند. به علاوه؛ ایده استفاده کردن از کابینت ها به عنوان مخفی گاه کمک می کند که هر روز آنها را مرتب کنید.

پنهان کردن چیزهای با ارزش در کابینت آشپزخانه

6. درون کشو قرار ندهید

معمولا کشوها به پشت کابینت نمی چسبند و مابین آنها فاصله کمی وجود دارد. پول نقد یا اسناد مهم خود را درون یک پاکت قرار دهید و و آن را به پشت یا زیر کشو بچسبانید.

مخفی کردن پشت کشو

7. جلوی چشم بگذارید

در هر خانه ای محفظه ای پیدا می شود که به عنوان یک محل مخفی استفاده شود. به پرینتر قدیمی، کیس کهنه کامپیوتر، اسباب بازی بچه ها و غیره فکر کنید. (فقط مطمئن بشوید همه اعضای خانواده می دانند که آن وسیله به عنوان مخفی گاه استفاده می شود و آن را دور نیندازند!) برای اینکه دسترسی آسانی به محل مخفی کردن اقلام با ارزشتان داشته باشید، وسیله ای را انتخاب کنید که بتوان آن را فوراً باز کرد، مثل جارو برقی. برای امنیت بیشتر وسیله ای را پیدا کنید که دسترسی به داخل آن از طریق باز کردن پیچ انجام شود.

محل مخفی کردن اقلام با ارزش

8. فضای مخفی کابینت ها

بین هر جفت کابینت کنار هم یک فاصله کوچک وجود دارد. از این فضا استفاده کنید و برخی از مدارک و اسناد مهم خود را به وسیله یک گیره از آن وسط آویزان کنید، به طوری که قابل دیدن نباشد. از گیره هایی استفاده کنید که به اندازه کافی عریض باشند تا سقوط نکنند.

فضای بین کابینت

9. این پریز چیزی نیست که به نظر می رسد

امکان ندارد سارقین همه پریزهای دیوار را چک کنند، بنابراین این سوراخ های پنهان روی دیوار از امنیت خوبی برخوردار هستند. شما می توانید اقلام ریز مثل جواهرات و پول نقد را در آنجا قرار دهید و خیلی ساده پریز را روی آن ببندید.

مکانی مخفی و خارج از دید سارقین برای نگه داری پول و طلا

10. یک قفسه با یک جای مخفی

قفسه های دیواری زیبا هستند و ساختن آنها آسان است. اگر کمی بیشتر هزینه کنید می توانید این قفسه های دیواری را با یک محفظه مخفی درون آن سفارش دهید.

قفسه مخفی

11. مخفی گاه پشت دریچه هوا

می توانید از فضای خالی پشت دریچه های هوای منزل استفاده کنید. برای اینکار دریچه را باز کنید و روی محل بستن پیچ ها آهن ربا بچسبانید و روی دیوار چهار پیچ برای هر گوشه دریچه بگذارید. به این ترتیب می توانید هر بار براحتی دریچه را بردارید و سر جایش بگذارید.

مخفی گاه پشت دریچه هوا مکانی امن برای پنهان کردن وسایل

12. ساعت دیواری

می توان چند چیز کوچک را در ساعت دیواری یا ساعت رومیزی پنهان کرد، البته به شرطی که خود ساعت ارزش دزدیدن نداشته باشد. این ساعت را در جایی مخفی نکنید زیرا سارقین ابتدا به دنبال چیزهای مخفی شده می گردند.

مخفی کردن پشت ساعت دیواری

13. کتانی های گول زننده

برخی از کفش ها داری کفی های قابل برداشتن هستند. می توانید برای پنهان کردن پول های نقدی خود کفی کفش را بردارید و بعد از پنهان کردن پول نقد، مجددا سر جایش بگذارید. به این ترتیب جای امنی برای مقداری پول روز مبادا خواهید داشت. مگر اینکه کفش شما به اندازه ای خوب باشد که سارق قصد بردن آن را داشته باشید.

کتانی، جایی امن برای جاسازی مقداری پول

14. مخفی گاه درون پله ها

این کار کمی زحمت دارد اما اگر می توانید، تخته روی یکی از پله ها را جدا کنید و آن را از پشت مجهز به لولا کنید. این مخفی گاه تقریبا نامرئی می تواند جای خوبی برای پنهان کردن وسایل با ارزش شما باشد.

مخفی کردن درون پله ها

15. دفن کردن چیزهای با ارزش در گلدان

پول نقدی خود را رول کنید و آن را در یک بطری کوچک دارو یا هر ظرف غیر قابل نفوذ دیگری قرار دهید تا خیس نشود و آن را درون گلدانتان دفن کنید. برای اینکه سریعتر به آن دسترسی داشته باشید و دستانتان کمتر کثیف شود، یک تکه سنگ یا یک میوه کاج روی آن بگذارید تا لازم نباشد خاک را زیاد گود کنید. احتمال اینکه سارقین به گلدان ها فکر کنند خیلی کم است.

دفن کردن چیزهای با ارزش در گلدان

16. استفاده از بالش برای مخفی کردن

وقتی به سفر می روید یا حتی وقتی در خانه هستید، یک بالش نرم، جای امنی برای پنهان کردن متعلقات با ارزشتان است. خیلی ساده درز بالش را باز کنید و وسایلتان را که در یک کیسه کوچک قرار داده اید درون بالش بگذارید و دوباره آن را ببندید. چه چیزی بهتر از داشتن چند مخفیگاه اضافی برای پول های نقدتان است؟

مخفی کردن در بالش

17. یک جعبه را درون جعبه دیگر مخفی کنید

وسایل با ارزشتان را درون جعبه ای قرار دهید و آن را درون سبد لباس ها و ملحفه های چرک پنهان کنید.

ساده ترین مکان مخفی کردن وسایل باارزش

18. آلبوم خانوادگی

هیچ سارقی به دنبال آلبوم عکس های قدیمی شما نمی گردد. به همین دلیل است که جای خوبی برای پنهان کردن مبالغ مختصر پول برای مواقع اضطراری است.

مخفی کردن داخل آلبوم خانوادگی

19. آهن ربای متصل به کلید

من همیشه یک سوییچ زاپاس در جایی از اتومبیل پنهان می کنم. همچنین از جعبه های آهن ربایی کلید استفاده نمی کنیم زیرا احتمال افتادن کلیدها وجود دارد، مخصوصاً که در اتومبیل های امروزی که اغلب قسمت های داخلی از پلاستیک است، جایی برای چسباندن آن پیدا نمی کنم. در عوض، کلید زاپاس را به یک آهن ربا وصل می کنم و آن را در جایی کوچک نزدیک سپر عقب قرار می دهم. سوییچ بدون افتادن تا مدت زیادی آنجا باقی می ماند.

مکان مخفی در اتومبیل برای  نگه داشتن سوئیچ زاپاس

20. مدفون کردن

ظرف کوچک حاوی وسایل با ارزش خود را درون یک سطل از خاک بستر گربه قرار بدهید و سطل را از خاک پر کنید.

مخفی کردن با مدفون کردن

21. مخفی گاه اتاق بچه ها

هیچ سارقی وقت با ارزش خود را صرف جستجو در اتاق بچه ها نمی کند. زیرا پر از وسایل بدرد نخور است. پس جایی را در اتاق بچه ها پیدا کنید، البته فرزندانتان نباید به آن مخفی گاه دسترسی داشته باشند.

بهترین مکان برای جاسازی طلا

22. هیچ کسی به تخته اتو شک نمی کند

بسیاری از میزهای اتو دارای پایه های لوله ای شکل هستند که در پوش های پلاستیکی دارد. درپوش را بردارید و از این مکان مخفی برای پنهان کردن وسایل کوچکتان استفاده کنید. قبل از این کار پایه ها را با روزنامه پر کنید تا وسایلی قرار می دهید در نزدیکی انتهای لوله باقی بماند و قابل دسترسی باشد.

مخفی کردن داخل میز اتو

23. ایجاد جیب روی پرده

هیچ چیز بهتر از پنهان کردن وسایل با ارزش در مکان های ساده و جلوی دید نیست! با نصب یک پرده ضخیم و تیره و دوختن یک جیب از پارچه همرنگ روی آن، به سادگی مخفی گاهی پشت پرده درست کنید. می توانید هر چیز مسطح یا پول نقد را در آن نگه دارید.

مکان ساده و عجیب برای پنهان کردن پول نقد

24. استفاده از هواکش برای مخفی کردن

به کلید اضافی منزل یک آهن ربا بچسبانید، و این کلید را درون کلاهک هواکش قرار دهید. اگر هوا کش منزل شما آلومینیومی یا پلاستیکی است، ابتدا داخل آن یک آهن ربا بچسبانید تا بتواند کلید را نگه دارد.

مخفی کردن داخل هواکش

25. مخفی کردن در سقف

می توان در فضای بالای سقف های کاذب جایی را برای پنهان کردن وسایل با ارزش خود تدارک ببینید. بهتر است این اقلام با ارزش را در ظرف پلاستیکی قرار دهید تا حشرات یا جونده ها به آنها آسیب نزنند و همچنین سبک باشد تا سقوط نکند.

محل قایم کردن پول و جواهرات در خانه

26. فضای مخفی زیر کابینت

در زیر تمام کابینت های آشپزخانه یک فضای خالی وجود دارد. می توانید از یک نجار ماهر کمک بگیرید و آن فضا را تبدیل به مخفی گاه خوبی برای وسایل قیمتی خود کنید. برای این کار تخته سه لایی متناسب با عرض و طول این فضای خالی تهیه کنید. دو طرف تخته را از برچسب ها چسبناک استفاده کنید. به این ترتیب می توانید هر زمانی که می خواهید تخته را بردارید و مجدداً آن را سر جایش بچسبانید.

مخفی کردن در فضای زیر کابینت

27. کلید خانه را در حیاط پنهان کنید

اگر حیاط شما مجهز به سیستم آبپاشی باشد، یک آب پاش در نزدیکی در نصب کنید و کلید را آنجا پنهان کنید. می توانید یک آبپاش اضافی بی استفاده قرار دهید یا از آبپاش های کاذب برای نگه داری کلید استفاده کنید.

بهترین مکان مخفی کردن کلید خانه

28. صندلی های زیبا

صندلی های غذا خوری اغلب در زیر محل نشستن داری فضای خالی هستند که می توان تخته ای را به صورت لولایی به آن اضافه کرد و برای نگهداری اقلام ارزشمند مورد استفاده قرار داد.    

مخفی کردن زیر صندلی

29. محفظه برد الکتریکی در بازکن اتوماتیک گاراژ

شما می توانید پاسپورت یا پول نقد خود را در زیر این محفظه نگه دارید و زمانی که در گاراژ باز می شود این محفظه کاملا از دید پنهان می شود.

 مکان های مخفی از دید دزدان در خانه

30. پنهان کردن کلید پشت صفحه کلید

فرزندان کوچک من همیشه کلید خانه را گم می کنند. به همین خاطر تصمیم گرفتم از یک صفحه کلید قابل کنترل از راه دور برای باز کردن در گاراژ استفاده کنم. این ایده تا مدتی خوب بود اما یک روز برق برای ساعت ها قطع شد و پسر کوچک من چند ساعت در هوای سرد بیرون از خانه ماند. اینجا بود که فکر کردم پنهان کردن یک کلید در محل قرار گیری باتری این صفحه کلید یک راه عالی برای جلوگیری از بروز مشکل مشابه است.

پنهان کردن کلید پشت در

31. ظروف نگهداری مواد غذایی قلابی

اگر در اینترنت متن "مکان هایی برای مخفی کردن" را تایپ کنید از نتیجه ای که بدست می آید تعجب خواهید کرد. ظروف نوشابه، قوطی نخود و ظرف های مختلف دیگر جزو نتایج جستجو دیده می شوند. شما هم می توانید یکی از این مخفی گاه ها را برای خودتان بسازید. یک ظرف خالی سس مایونز را به رنگ سفید دربیاورید. حالا می توانید پول های نقدتان را در یخچال پنهان کنید.

مکان هایی برای مخفی کردن اشیاء گران قیمت

32. ماژیک جادویی

ماژیک وایت بردی که جوهر آن تمام شده است را بردارید و محتویات داخلی آن را خارج کنید. خیلی راحت می توانید مقداری پول نقد در آن پنهان کنید.

پنهان کردن داخل ماژیک

33. نقاط مخفی لوازم خانگی

یخچال ها و ماشین های ظرفشویی داری فضاهای خالی در جلو خود هستند. بعضی از این فضای خالی قابل استفاده به عنوان محلی برای مخفی کردن اقلام ارزشمند است. چند نفر از سارقان به این فکر می کنند که فضای زیر یخچال را بگردند؟ البته باید در این زمینه دقت کنید زیرا بعضی از این فضاهای خالی ضروری و برای جابجایی هوا تعبیه شده اند و در صورت مسدود شدن ممکن است به دستگاه آسیب جدی وارد شود.

مکان های مخفی لوازم خانگی مناسب برای نگه داری اشیاء قیمتی

34. جعبه های دستمال کاغذی

یک جعبه دستمال کاغذی در اندازه بزرگ داشته باشید. اما پاکت دستمالی را انتخاب کنید که همه آن جعبه را پر نکند. به این شکل می توانید از فضای خالی که بوجود می آید برای پنهان کردن اقلام ریز و قیمتی کمک بگیرید.

مخفی کردن داخل جعبه دستمال کاغذی

35. تایر زاپاس

یک تایر زاپاس تهیه کنید. باد آن را کمی خالی کنید، وسایلی که می خواهید پنهان کنید را درون آن قرار بدهید و دوباره باد کنید.

محل ایمن برای مخفی کردن پول و طلا از دید سارقان

36. جیب لباس های کهنه

چند نفر از سارقین به سراغ تک تک جیب های لباس های شما می روند؟ پول نقد خود را درون جیب شلوار کهنه خود قرار دهید. فقط دقت کنید که آن لباس را به کسی نبخشید!

مخفی کردن داخل جیب لباس

37. امن امن

یک ایده خوب برای حفاظت از وسایل ارزشمند این است که در جعبه های مقاوم در برابر آتش نگهداری شود. مشکل این است که این جعبه ها به راحتی دزدیده می شوند، من این جعبه ها را در چمدان پنهان می کنم.

بهترین مکان های مخفی اشیاء و طلا در خانه

38. حفاظت از رمز عبور

من لیستی از رمزهای عبور را روی یک برگه نزدیک کامپیوتر نگه می دارم و این رمزهای عبور را در برابر همکاران کنجکاو و افراد خطرناک حفاظت می کنم. من این پوشه را در پایین کشو فایل و زیر پوشه های دیگر گذاشته ام و برای امنیت بیشتر روی آن برچسب "نتایج تست بیماری مقعد" را روی آن چسبانده ام، هم می توانید از هر برچسب دیگری که افراد علاقه ای به دیدن آن ندارند استفاده کنید.

مخفی کردن پسورد

39. پنهان کردن در جای قرار دادن دستمال توالت

لوله نگهدارنده دستمال توالت را جدا کنید، می توانید مقداری پول نقد در آن جاسازی کنید و آن را دوباره مثل قبل سر جایش بگذارید.

مکان مخفی در خانه: پنهان کردن پول در جای دستمال توالت

40. ترفند استفاده از جلد کتاب های قدیمی

بسیاری از ما کتابخانه هایی حاوی کتاب های کهنه داریم. این امکان وجود دارد که تعدادی از این کتاب ها را برای ساخت یک مخفی گاه برای وسایل قیمتی استفاده کنید. اگر می توانید این کتاب ها را برش بزنید که مشکلی وجود ندارد. اما اگر نه، می توانید از منبت کاری هایی که شبیه به جلد کتاب تهیه شده اند استفاده کنید.

اگر قسمتی از کتاب ها قابل رویت باشد، باید اطراف آن را به شکلی بپوشانید تا طبیعی تر جلوه کند. همچنین بهتر است آن را درون کتابخانه و جایی بالاتر از سطح چشم قرار بدهید که به آسانی قابل دیده شدن نباشد.

مخفی کردن داخل کتاب های قدیمی

41. وسایل تزئینی بزرگ به عنوان مخفی گاه

یک نقاشی هنری بزرگ را روی دیوار نصب کنید و همزمان با این کار وسایل با ارزش خود را پشت آن پنهان کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که  یک تابلوی هنری پیدا کنید و آن را روی چیزی مثل جعبه کمک های اولیه نصب شده روی دیوار قرار دهید. با این کار همچنین می توانید برخی لوازم الکترونیکی مثل مودم را هم از دید پنهان کنید. فقط لازم است سوراخ هایی برای خروج سیم ها، روی جعبه ایجاد کنید.

وسایل تزئینی بزرگ به عنوان مخفی گاه

42. سوراخی روی در

در قسمت بالایی در، یعنی جایی که خارج از دید است با دریل یک سوراخ ایجاد کنید. شما می توانید مقداری پول نقد یا چک را با رول کردن و قرار دادن در یک محفظه نگاتیو قدیمی، در آن مخفی کنید.

یادداشت سردبیر: اگر می خواهید این ترفند را روی دری که داخل آن خالی است پیاده کنید، باید روی لبه های خارجی در این کار را انجام دهید. از بالا به در نگاه کنید و ببینید قاب داخلی در چقدر عرض دارد.

مخفی کردن داخل سوراخ در

43. محلی برای پنهان کردن پول نقد

می توانید برای مواقع اضطراری مقداری پول نقد را درون یک قوطی خالی و تمیز ضد آفتاب نگه دارید. حالا این قوطی را درون دراور یا جعبه کمک های اولیه بگذارید تا راحت قابل دسترس شما باشد.

محلی برای پنهان کردن پول نقد

44. کلید را جلوی چشم پنهان کنید

می خواهید کلید منزل را زیر پا دری یا روی در پنهان کنید؟ نظر شما درباره این جعبه های پلاستیکی که در ظاهر مربوط به سیستم برق کشی است چیست؟ آنها را طوری روی زمین قرار بدهید که به نظر برسد داخل زمین فرو رفته است. پیچ محفظه را باز کنید و کلید را در آن پنهان کنید. درپوش را سر جایش بگذارید و در مواقع اضطراری از کلید یدکی استفاده کنید.

مخفی کردن جلوی چشم

45. مکان امنی در دیوار یا کفپوش درست کنید

می توانید یک گودال روی زمین درست کنید و چیزهای با ارزش خود را در آنجا نگه داری کنید و روی آن را توسط کفپوشی که قابل حرکت دادن است بپوشانید. یا درون یک کمد دیواری یا قسمتی از دیوار را به نحوی خالی کنید که به شکل یک فضای مخفی در بیاید. برای پنهان کردن این فضا می توانید از قاب های بزرگ استفاده کنید.

محل امن و مخفی برای اشیای باارزش

46. این توپ را شوت نکنید

توپ فوتبال یک مخفی گاه عالی برای چیزهای کوچک ایجاد می کند. کمی از باد توپ را خالی کنید و یکی از درزهای آن را با چاقو باز کنید. بعد از اینکه اقلام مورد نظرتان را در آن گذاشتید، درزها را به شکل قبل بچسبانید.

مخفی کردن داخل توپ

47. یک طبقه بالایی یا پایینی مخفی در کمد بسازید

هنگامیکه اثاثیه منزل را سفارش می دهید، یک نقطه مخفی هم در آن بسازید. برای مثال وقتی سفارش ساخت یک کمد را می دهید، در قسمت بالایی آن و روی بالاترین کشو یک محفظه مخفی تدارک ببینید که توسط یک تخته سه لا از کشوها جدا شده باشد و درب آن به شکل لولایی و از بالا باز شود. حالا جایی برای پنهان کردن وسایل گران قیمت خود دارید.

ساخت جاهای مخفی در خانه برای نگه داری پول و مدارک

48. قفسی برای کلید خانه

یک قفس پرنده بدون استفاده که در حیاط آویزان شده جای خوبی پنهان کردن کلید یدکی است. در قفس را ببندید تا احتمالاً پرنده ای برای لانه سازی وارد آن شود.

مخفی کردن در داخل قفس

49. کتابخانه مخفی

شما به راحتی می توانید با قفسه کتاب ها، یک فضای مخفی برای خودتان ایجاد کنید. وقتی لازم است به این فضای مخفی وارد شوید، فقط قفسه را هل بدهید و بعد از انجام کار، آن را به جای قبل برگردانید تا گنجینه های خود را پنهان کنید.

ساخت جاساز اشیاء قیمتی در خانه با قفسه کتاب

50. یک نقشه گنج درست کنید

ساخت چندین جای مخفی در منزل باعث می شود این نگرانی به وجود آید که بعضی از آنها را فراموش کنید! برای جلوگیری از این مشکل، باید لیستی از این مکان ها تهیه کنید. به این شکل فقط لازم است که محل پنهان کردن این نقشه گنج را به خاطر بسپارید.

ساخت نقشه گنج

از
304
رای