ترفندهای نگهداری مواد غذایی، میوه و سبزیجات برای طولانی مدت

ترفندهای نگهداری مواد غذایی، میوه و سبزیجات برای طولانی مدت ترفندهای نگهداری مواد غذایی؛ برای سالم ماندن مواد غذایی چه باید کرد؛ مواد غذایی در چه جاهایی باید نگهداری شود؛ روشهای نگه داری میوه، سبزیجات و مواد غذایی برای طولانی مدت در سالم دنیا بخوانید.

هیچ چیز بیشتر از دور انداختن یک جعبه توت فرنگی باز نشده آزار دهنده نیست. پس از تمام تلاش‌هایی که متحمل شدید - رفتن به خواربارفروشی، انتخاب بهترین محصولات و انتظار در صف‌های طولانی برای پرداخت هزینه آنها - تهیه آنها کار آسانی نیست. ناگفته نماند، این کار هدر دادن زیادی پول شما می باشد. اگر بخواهیم به شما بگوییم که در این مقاله از سلام دنیا، می توانیم با چند هک ساده و ترفندهای نگهداری مواد غذایی از همه این نوع ضایعات جلوگیری کرد، چه کار می کنید؟ دیگر مجبور نخواهید بود درد دور انداختن یک کیسه باز نشده کاهوی پژمرده یا یک شیشه نیمه استفاده شده رب گوجه فرنگی را تحمل کنید. با ما همراه باشید.

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی

1. نگهداری مواد غذایی: سبزیجات را در یک لیوان آب در یخچال نگهداری کنید

علی‌رغم تلاش‌های ما، به نظر می‌رسد که گیاهان همیشه در نهایت پژمرده می‌شوند. اگر فقط یک طلسم جادویی برای تازه نگه داشتن آنها در یخچال وجود داشت. اما اگر به شما بگوییم راه بسیار ساده تری برای نگهداری گیاهان وجود دارد، چه می شود، و نه تنها ماندگاری بیشتری خواهند داشت، بلکه تازگی و طعم خود را حفظ خواهند کرد؟ برای شروع، انواع گیاهان خود را بیاورید و آنها را مرتب کنید، زیرا ما آنها را بر این اساس ذخیره خواهیم کرد. گیاهانی مانند برگ گشنیز و نعناع ساقه‌های نرمی دارند و در زیر گیاهان نرم دسته‌بندی می‌شوند. پونه کوهی، آویشن و امثال آن همه ساقه های سختی دارند، بنابراین بخشی از گیاهان سخت هستند.


حتما بخوانید: 20 خوراکی و ماده غذایی که برای نگهداری نیاز به یخچال ندارند


همیشه بهتر است محصولات تمیز را پس از حذف آلودگی و باکتری ها نگهداری کنید. به گزارش یو اس ای تودی ، شما باید ساقه گیاهان را حدود یک اینچ کوتاه کنید و سپس آنها را در یک فنجان آب قرار دهید و روی آنها را با یک کیسه پلاستیکی یا یک کیسه پلاستیکی بپوشانید. وقتی این کار تمام شد، آنها را در یخچال قرار دهید تا ماندگاری طولانی داشته باشند. برای گیاهان با ساقه سخت، باید آنها را در یک حوله مرطوب بپیچید، آنها را در یک کیسه قابل بسته قرار دهید و در یخچال نگهداری کنید.

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی 1

2. نگهداری مواد غذایی: توت ها را در سرکه بشویید و در ظروف در بسته فریز کنید

احتمالاً ویدیوهایی را تماشا کرده‌اید که در آن از میکروسکوپ برای بزرگ‌نمایی روی میوه‌ها استفاده می‌کنند، جایی که موجودات کوچک آویزان هستند. ما مطمئناً نمی خواهیم آنها را گاز بگیریم. خوب، توت ها یکی از آن میوه هایی هستند که با پوست می خورید، بنابراین به روشی بهتر از آب قدیمی ساده برای شستن آنها نیاز دارید. با توجه به بهترین اطلاعات غذایی ، به نظر می رسد سرکه در از بین بردن این باکتری ها موثر است. با این حال، مطمئن شوید که انواع تجاری را به جای سرکه های فروشگاهی انتخاب کنید.

سرکه تجاری دارای غلظت بالاتری از اسید است که در تمیز کردن محصولات تازه به خوبی عمل می کند. علاوه بر این، متوجه خواهید شد که آن لایه های کثیف و مومی پس از شستشوی کامل با بطری سرکه تجاری کاملاً از بین رفته اند. ابتدا محلول سرکه را با استفاده از نسبت 3:1 با آب درست کنید و سپس به توت ها 10 دقیقه خیس کنید. در حالی که شستن انواع توت ها با آب جاری نیز کافی است، اما ما دوست داریم در تمیز کردن میوه هایمان دقت بیشتری داشته باشیم. پس از اتمام کار، می توانید توت ها را در یک ظرف در بسته یا در بسته نگهداری کنید.

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی 2

3. نگهداری مواد غذایی: ساقه های موز خود را با پلاستیک یا فویل بپیچید

اگر اجازه می‌دهید موز قهوه‌ای شود تا مقداری نان موزی خوشمزه درست شود، این داستان دیگری است - اما قهوه‌ای شدن موز می‌تواند آزاردهنده باشد. احتمالاً شنیده اید که موز اگر در کنار هم نگهداری شود، میوه های دیگر را نیز خراب می کند، زیرا ماده شیمیایی به نام اتیلن را آزاد می کند . اما با موزی که با سرعت نور فاسد می شوند چه باید کرد؟ خوب، شاید نه به این سرعت، اما زمانی که آنها را در ماشین خود از فروشگاه مواد غذایی برای بردن به خانه می آورید، نرم می شوند. چگونه می توانید از فاسد شدن موز و جذب دسته ای از مگس های میوه جلوگیری کنید؟ ما یک هک آسان برای امتحان داریم.


حتما بخوانید: 9 اشتباه رایج هنگام استفاده از یخچال و فریزر و رفع آن


به گفته لایف هکر ، شما باید ساقه موز یا توده بزرگی را که همه موزهای دیگر در آن به هم وصل شده اند، در پوشش پلاستیکی یا فویل حلبی بپیچید. این روند پوسیدگی را کند می کند که در غیر این صورت به عنوان "قهوه ای شدن آنزیمی" شناخته می شود. این فرآیند معمولاً از تاج شروع می شود، جایی که این ماده شیمیایی به وفور آزاد می شود. یک ویدیوی YouTube توسط Ideas Number One این هک را کاملاً نشان می‌دهد. به سادگی یک تکه فویل آلومینیومی یا پلاستیک را برش دهید، آن را دور ساقه بپیچید و با انگشتان خود آن را محکم فشار دهید. تفاوت فاحشی در پوسیدگی بین یک موز بسته بندی شده و یک موز بسته بندی نشده مشاهده خواهید کرد.

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی 3

4. نگهداری مواد غذایی: لیموها را بشویید، خشک کنید و در کیسه های دربسته در یخچال نگهداری کنید

احتمالاً شما هم مثل بقیه افراد لیمو را روی میز نگه می‌دارید و بدون فکر کردن، آن‌ها را در یک سبد می‌اندازید. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که آیا این روش درستی برای نگهداری آنهاست یا اینکه خطر قالب گیری خیلی سریع به خصوص در هوای گرم را تهدید می کند؟ اگر بخواهیم به شما بگوییم راه بهتری وجود دارد که باعث ماندگاری بیشتر و حفظ طراوت آنها شود، چه؟ این روش جدید واقعاً فشردن لیموترش آسان است.

در سه مرحله ساده، هر بار که به لیموترش نیاز داشتید، یک دسته لیمو تازه خواهید داشت. فقط باید آنها را بشویید، با یک حوله خشک کنید و در یک کیسه یا ظرف دربسته نگهداری کنید - سپس آنها را در یخچال بگذارید تا تازه بمانند. به گزارش Well+Good ، دمای سرد یخچال به کندی رسیدن لیمو، میوه ها و سایر محصولات تازه کمک می کند. همچنین اگر آنها را از میوه‌های اتیلن‌ساز مانند موز دور نگه دارید، کمک می‌کند، بنابراین فرآیند رسیدن کندتر است. زمانی که لیموها را در یک کیسه قابل آب بندی مجدد پیچیده‌اند، با سیستم گردش هوا و کنترل دما، آن‌ها را در کشوی کریسپر قرار دهید.

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی 4

5. نگهداری مواد غذایی: پیازهای خود را در جوراب شلواری نگهداری کنید

از آنجایی که پیاز جزء اصلی بسیاری از غذاها است، معمولاً در نهایت به خرید عمده می پردازیم. در حالی که آنها اغلب ما را به گریه می‌اندازند ، نمی‌توانیم با رها کردن آنها برای خراب شدن انتقام بگیریم، بنابراین نگهداری آنها در جایی که بتوانند به راحتی نفس بکشند ضروری است. (در یک یادداشت جانبی، Times Colonist اشاره می کند که پیازها باید دور از سیب زمینی نگهداری شوند. در غیر این صورت، هر دو سبزی فاسد می شوند.) در پی یافتن پاسخ کامل، با یک راه حل واقعاً نفس گیر مواجه شدیم. چه راهی برای استفاده از جوراب های قدیمی یا جوراب شلواری بهتر از نگهداری پیاز است؟


حتما بخوانید: دمای مناسب یخچال برای جلوگیری از خراب شدن غذا


این چیزهای ظریف آنقدر راحت پاره می شوند که ممکن است قبل از رفتن به سطل زباله بهتر از آنها استفاده شود. طبق وبلاگی از  Brooklyn Farm Girl ، شما باید فقط یک پیاز (یا یک خوشه کوچک) را داخل پنجه جوراب شلواری قرار دهید، یک گره بزنید و سپس این کار را تکرار کنید تا جایی که جای خالی یا پیاز شما تمام شود. سپس می توانید به سادگی آنها را به یک قلاب در انبار آویزان کنید. متوجه شدیم که این هک نه تنها پیازها را برای مدت طولانی تری تازه نگه می دارد، بلکه باعث صرفه جویی در فضا نیز می شود. و البته از جوراب شلواری قدیمی به خوبی استفاده می کند.

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی 5

6. نگهداری مواد غذایی: باقیمانده رب گوجه فرنگی را در کیسه های قابل بسته شدن مجدد فریز کنید

نگهداری باقیمانده رب گوجه فرنگی می تواند دردسرساز باشد. به خصوص زمانی که می‌خواهید با چاقو به آن ضربه بزنید تا بتوانید از آن استفاده کنید. با یک ترفند ساده و یک نکته، می‌توانید رب گوجه‌فرنگی را به‌طور موثر و بدون هیچ مشکلی ذخیره کنید و ضایعات را کاهش دهید. TikTok یک هک خارق العاده برای این مشکل دارد: کیسه های قابل بسته شدن مجدد خود را بیرون بیاورید و رب گوجه فرنگی را در آنها بریزید. هر چه کیف ها کوچکتر باشند بهتر است.

این بدان معناست که برای نگهداری رب گوجه فرنگی به کیسه های بیشتری نیاز خواهید داشت، اما ارزشش را دارد. پس از اتمام ریختن، کیسه ها را محکم ببندید. بعد، یک چاقو را بیرون بیاورید و آن را برگردانید. با پشت آن، کیف را به صورت افقی و سپس عمودی محکم فشار دهید تا علامت مثبت دریافت کنید. پس از اتمام علامت گذاری روی آن، کیسه را بردارید و فریز کنید. هنگامی که آماده استفاده از آن هستید، می توانید به راحتی با فشار دادن روی کیسه با دست و برداشتن هر مقدار رب گوجه فرنگی بدون دردسر، قسمت های آن را به قطعات تمیز تقسیم کنید.

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی 6

7. نگهداری مواد غذایی: هرگز سیب های خراب را با سیب های خوب نگهداری نکنید

سیب ها به سرعت پوسیده می شوند، به خصوص اگر به درستی نگهداری نشده باشند. در حالی که کبودی روی سیب ها نسبتاً رایج است، آیا می دانستید که نگهداری سیب های کبود شده با دسته ای از سیب های در غیر این صورت خوب چیز بدی است؟ حتماً این ضرب المثل را شنیده اید که «یک سیب بد خوشه را خراب می کند». این درست است زیرا سیب، مانند موز، میوه‌های اتیلن‌زا هستند، به این معنی که نگهداری آن‌ها با میوه‌های دیگر یک «نه» بزرگ است. به گفته Livestrong ، شما نباید میوه هایی مانند سیب، موز، کیوی و انبه را حتی با سبزیجات کنار هم نگه دارید.


حتما بخوانید: 20 اشتباهی که هنگام تهیه غذا با مرغ هرگز نباید انجام دهید


اتیلن باعث رسیدن زودرس می شود که منجر به فساد و کپک زدن می شود. به عنوان مثال، سیب مک اینتاش یکی از آنهایی است که به دلیل غلظت اتیلن بالاتر، با سرعت بیشتری می رسد. طبق مجله Gardeners World، می توانید سیب ها را در یک کیسه پلاستیکی شفاف بریزید تا در یخچال نگهداری شود. یا حتی می توانید تک تک سیب ها را در روزنامه بپیچید تا آنها را برای زمستان نگهداری کنید. این یک ترفند خانگی واقعا جالب است: می توانید از یک سینی بایگانی قدیمی به عنوان قفسه سیب استفاده کنید، یک جایگزین ارزان و در عین حال هوشمندانه برای قفسه سیب.

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی 7

8. نگهداری مواد غذایی: هویج خود را در ماسه یا خاک اره نگهداری کنید

هویج یک غذای اصلی است که در هر وعده غذایی از آن لذت می بریم، چه به صورت خام، چه در سالاد و چه به عنوان یک غذای سبزیجات بو داده. اکثر مردم دوست دارند این سبزی را برای استفاده در تمام طول سال حفظ کنند، به خصوص در زمستان ها که آب و هوا برای رشد آن سخت است. چند هک برای نگهداری هویج در چنین آب و هوایی کشف شده است. هنگامی که فصل نیاز به ریشه کن کردن آنها دارد، اطمینان حاصل کنید که هویج ها بدون گل و لای بیرون آورده می شوند یا باید قبل از ذخیره سازی تمیز و خشک شوند.

بگذارید دو روز زیر نور خورشید حمام کنند تا سفت شوند و سپس برای جلوگیری از رشد مجدد سرها را بردارید. هویج را می توان در شن و ماسه مرطوب رودخانه یا خاک اره نگهداری کرد. اینها هر دو تضمین می کنند که هویج رطوبت لازم برای تازه نگه داشتن و نگهداری طولانی مدت آنها را حفظ می کند. تا جایی که آنها را در کجا نگهداری کنید، وان های پلاستیکی یا جعبه های چوبی ایده آل هستند. با یک لایه شن یا تراشه شروع کنید، سپس یک ردیف هویج اضافه کنید، سپس قبل از اضافه کردن هویج، یک لایه دیگر از ماسه یا خاک اره اضافه کنید. این کار باعث می شود هویج ها از هم جدا شوند تا به همدیگر برخورد نکنند. 

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی 8

9. نگهداری مواد غذایی: گیاهان تازه را در روغن نگهداری کنید

در دماهای گرمتر، مهم است که محصولات تازه خود را ذخیره و نگهداری کنید، زیرا گرما به معنای واقعی کلمه بدترین دشمن سبزیجات است. و از بین همه سبزیجات، گیاهان به ویژه نیاز به صرفه جویی دارند. خوب، همیشه گیاهان خشک وجود دارد، اما نسخه خشک شده (بدون توهین) چیزی روی گیاهان تازه ندارد. طراوت و طعم بی نظیر است. کلید حفظ گیاهان، منجمد کردن  آنها در روغن زیتون است. عطر و طعم روغن زیتون گیاهی فوراً غذاهای شما را خوشایند می کند. می توانید از گیاهان برای پختن سوپ، خورش، کاری یا هر غذای دیگری استفاده کنید.


حتما بخوانید: روش های صحیح نگهداری غذای کودک در یخچال و فریزر 


به گفته The Pioneer Woman ، تنها چیزی که نیاز دارید چند قالب یخ، روغن زیتون  و گیاهان دلخواهتان است. می توانید از پونه کوهی تازه، آویشن، رزماری و غیره استفاده کنید. سبزی ها را از ساقه ها جدا کرده و تکه های بزرگتر را خرد کنید. سینی یخ را تا نیمه پر کنید و سپس در روغن زیتون بپاشید تا گیاهان کاملاً در آب فرو بروند. سپس با یک چیز پلاستیکی بپوشانید و تا هشت ساعت در فریز قرار دهید. مکعب های یخ زده خود را از سینی خارج کرده و به ظرف دربسته منتقل کنید. اکنون گیاهان شما آماده نگهداری طولانی مدت هستند.

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی 9

10. نگهداری مواد غذایی: سیب زمینی ها را در کاغذ قهوه ای بپوشانید و در جای تاریک نگهداری کنید

همه عاشق سیب زمینی هستند. از سرخ کردن و آب پز کردن گرفته تا پختن و برشته کردن، تقریباً روش های بی شماری برای خوردن آنها وجود دارد. می توانیم از چند نکته ساده برای افزایش عمر سیب زمینی استفاده کنیم. هنگامی که آنها را خریداری کردید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که آنها را در یک کاسه هوا قرار دهید و خارج از بسته بندی قرار دهید تا به نفس کشیدن آنها کمک کنید. نگهداری سیب زمینی در دمای بین 42 تا 50 درجه فارنهایت برای تازه نگه داشتن آنها و آماده نگه داشتن آنها در هر زمان ایده آل است. بهترین مکان‌ها برای نگهداری آن‌ها، مکان‌هایی هستند که نور خورشید کمتری دریافت می‌کنند، مانند زیرزمین‌ها، گاراژها و سایر مناطق زیرزمینی.

سولانین یک ماده شیمیایی مضر موجود در سیب زمینی است که در صورت قرار گرفتن در معرض هر نوع نور روشن یا حتی نور خورشید (از طریق کنترل مواد غذایی) به مقدار زیادی تولید می شود. طبق گفته دانشگاه ایالتی میشیگان، اگر هضم شود، باعث مشکلات سلامتی مانند ناراحتی معده، حالت تهوع و طعم بد می شود. توصیه می کنیم، سیب زمینی ها را فقط در صورتی بشویید که فوراً از آنها استفاده کنید. شستشو یا شستن کثیفی ها از قبل می تواند باعث رشد قارچ ها و باکتری ها در اثر وارد شدن رطوبت شود، بنابراین بهتر است زمانی که از آنها استفاده نمی کنید اجازه دهید آنها باقی بمانند.

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی 10

11. نگهداری مواد غذایی: محصولات فصلی را فریز کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشند

محصولات خارج از فصل طعم ملایمی دارند و برخی افراد از سبزیجات و میوه های فروشگاهی خوششان نمی آید. در این صورت، می‌توانید به سادگی محصولات فصلی اضافی بخرید و آن را فریز کنید تا بعداً استفاده کنید. بر اساس گزارش واشنگتن پست ، سبزیجاتی که محتوای آب یا رطوبت بالایی دارند، غرق در آب می شوند . سبزیجاتی مانند کلم پیچ، نخود فرنگی، لوبیا، کلم بروکلی و ذرت مواد عالی برای فریز کردن و نگهداری هستند. آنها به خوبی ذوب می شوند و به راحتی می توانید آنها را به پاستا و سس های خود اضافه کنید. برخی از سبزیجات برای آماده شدن برای انجماد عمیق باید بلانچ شوند . ما دریافته‌ایم که سبزیجاتی مانند سبزی‌های برگ‌دار و بامیه اگر قبل از انجماد تا حدی پخته شوند، خوب عمل می‌کنند.


حتما بخوانید: روش نگهداری هویج در یخچال و فریز


برای بلانچ کردن، کافی است یک قابلمه آب بیاورید تا بجوشد و سبزیجات خود را در زیر آب بگذارید تا نیمه پخته شوند. یکی از کاربران Reddit پیشنهاد می‌کند که روش مناسب برای بلانچ کردن این است که ابتدا سبزیجات خود را برش دهید و سپس بلافاصله بلانچ کنید. سپس آن‌ها را به صورت یک لایه روی یک ورقه کوکی قرار دهید، فریز کنید و سپس در ظرف یا کیسه فریزر قرار دهید. به همین ترتیب، برخی از سبزیجات باید خرد شده و در یک کیسه در بسته قرار داده شوند. لوبیا و نخود ابتدا باید پوست آن را جدا کرده و سپس منجمد کرد تا در تمام طول سال استفاده شود.

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی 11

12. نگهداری مواد غذایی: ماهی را بشویید و خشک کنید، سپس در ظروف دربسته در یخچال قرار دهید

ماهی شاید یکی از حساس ترین غذاها باشد و برای حمل و نقل و نگهداری آن نهایت دقت را می طلبد. اولین قدم برای اطمینان از اینکه ماهی به محض خارج شدن از آب پوسیده نمی شود، نگه داشتن آن در یخ است (از طریق Take Me Fishing ). هنگامی که ماهی به مقصد مورد نظر خود رسید، ماهی باید به گونه ای ذخیره شود تا طولانی ترین دوره نگهداری تضمین شود. هر چه زودتر تمیز شود و برای نگهداری آماده شود، بهتر است. ابتدا با قرار دادن آن در زیر آب سرد و سپس خشک کردن آن با دستمال کاغذی از تمیز بودن آن مطمئن شوید. می توانید ماهی را قبل از نگهداری در یخ، با پیچیدن آن در فویل آلومینیومی، کاغذ مومی یا پلاستیکی منجمد کنید.

همچنین می توان آن را در ظرف دربسته در یخچال نگهداری کرد. قرار دادن ماهی در معرض هوا می تواند باعث از بین رفتن طعم آن شود، به همین دلیل است که قبل از نگهداری آن در یک ظرف یا کیسه قابل بسته شدن، باید تمام هوا خارج شود. ماهی در یخچال تا دو تا سه روز دوام می آورد، در حالی که ماهی منجمد می تواند تا 12 ماه دوام بیاورد. اطمینان حاصل کنید که هر وسیله ای که برای نگهداری ماهی استفاده می شود، تحت تأثیر سایر موارد داخل یخچال قرار نگیرد. و علاوه بر این که به راحتی پوسیده می شود، ماهی می تواند مواد غذایی دیگر را نیز آلوده کند.

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی 12

13. نگهداری مواد غذایی: کره را روی پیشخوان بگذارید

کره را می توان تقریباً در هر غذا، از شیرین گرفته تا خوش طعم، از درست کردن تنقلات تا افزایش طعم غذاها استفاده کرد. بنابراین، چگونه می توانید به ماندگاری آن کمک کنید؟ کره تمایل دارد به شکل سختی به هم بچسبد، بنابراین با یک چاقوی کره، پوست صافی به دست نمی‌آورید مگر اینکه در دمای اتاق باشد. می توانید کره خریداری شده در فروشگاه را که معمولاً نوع نمک آن است، در دمای اتاق نگه دارید. اولین قدم این است که تعیین کنید کدام نوع کره دارید. کره شور را می توانید یک تا دو روز در دمای اتاق روی پیشخوان آشپزخانه خود بگذارید.


حتما بخوانید: چگونه کره را نرم کنیم


فقط به یاد داشته باشید که آن را بپوشانید، ترجیحاً در یک ظرف دربسته مانند یک ظرف کره. Food Safety خاطرنشان می کند که کره شور از تاریخ خرید در یخچال یک تا دو ماه و در زمان انجماد شش تا نه ماه ماندگاری دارد. یکی از کاربران Reddit پیشنهاد می‌کند که کره بدون نمک می‌تواند برای مدت طولانی در دمای اتاق بماند، زیرا کره دارای رطوبت کمی است که مانع رشد باکتری‌ها می‌شود. اما کره بدون نمک و پاستوریزه را باید در یخچال نگهداری کرد. با این حال، می توانید آن را به مدت یک ساعت در دمای اتاق نگه دارید تا قبل از پختن نرم شود .

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی 13

14. نگهداری مواد غذایی: پنیر نرم را در کاغذ مومی بپیچید و در ظروف دربسته در یخچال قرار دهید

پنیر یک خوراکی لذیذ است که به سرعت کپک می زند. شما نمی خواهید طعم تلخ و پوسیده پیتزا شما را خراب کند، بنابراین در نگهداری پنیر دقت بیشتری داشته باشید تا بتوانید برای مدت طولانی از آن لذت ببرید. شاید اولین کاری که باید انجام دهید این باشد که ببینید آیا پنیر نرم، نیمه سفت یا سفت دارید. هر نوع نیازهای ذخیره سازی متفاوتی دارد. پنیر نرم به راحتی فاسد می شود، بنابراین نیاز به مراقبت دقیق دارد و نباید برای مدت طولانی در اطراف نگهداری شود. پس از باز شدن، پنیرهای نرم مانند موزارلا در زمان قرض گرفتن هستند.

 پنیر نرم باید در پلاستیک یا کاغذ روغنی پیچیده شود و در یک ظرف در بسته نگهداری شود. هاگ های کپک در هوا هستند و محل مورد علاقه آنها برای رشد غذای مرطوب است. از آنجایی که پنیرهای نرم مرطوب هستند، در برابر فاسد شدن و رشد قارچ آسیب پذیر هستند. پنیر نرم مانند فتا را می توان در محلول های مایع مانند روغن یا آب نمک نیز نگهداری کرد. فقط یک شیشه یا ظرف شیشه ای را با مایع انتخابی خود پر کنید و پنیر را اضافه کنید. طبق یک  پست Reddit ، پنیرهای نرم به اندازه پنیرهای سفت و قدیمی مانند پارمزان و چدار ماندگاری ندارند، بنابراین بهتر است آنها را برای مدت طولانی نگهداری نکنید.

هک و ترفندهای نگهداری مواد غذایی 14

سخن آخر

نگهداری از مواد غذایی یکی از روش‌های رایج برای محافظت از غذا در برابر رشد میکروب های ناخواسته می باشد. اصول و روش های نگهداری مواد غذایی ذکر شده در این مطلب از سلام دنیا، ما را در برابر هرگونه عفونت ناشی از آنها محافظت می‌کند. در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این روش ها به شما در نگهداری هرچه بهتر مواد غذایی کمک کرده باشند.


مطالب مرتبط:

آموزش گام به گام روش های نگهداری کدو سبز در یخچال و فریزر

آماده سازی و نگهداری صحیح شیر خشک در یخچال

روش صحیح منجمد و فریز کردن شیر از
1
رای