20 خوراکی و ماده غذایی که برای نگهداری نیاز به یخچال ندارند

20 خوراکی و ماده غذایی که برای نگهداری نیاز به یخچال ندارند استفاده بهینه از لوازم خانگی مزایای فراوانی مثل کم شدن نیاز به تعمیرات، کاهش مصرف آب، برق و گاز دارد. یخچال و فریزر برای نگهداری مواد غذایی تولید شده‌اند اما برای نگهداری هر مواد غذایی احتیاج به یخچال نیست.

تنها چیزی که شلوغ تر از واگن مترو که هر روز صبح خودم را در آن جای میدهم، یخچال من است. یخچالی با سایز خوابگاهای دانشجویی ندارم. البته من خانه ای پر از بچه قد و نیم قد هم ندارم. مشکلات یخچال من همه از یک واقعیت ساده ایجاد می شود: من در خانواده ای بزرگ شدم که به معنای واقعی کلمه همه چیز را از نان گرفته تا کره آجیل در دمای 35 درجه فارنهایت نگهداری می کردند. (واقعیت جالب: شما باید دمای یخچال خود را روی 40 درجه فارنهایت یا خنک تر تنظیم کنید.)

اولین باری که دمای اتاق PB&J را امتحان کردم لحظه ای جادویی و فراموش نشدنی بود. بنابراین، مگر اینکه هنگام باز کردن بسته بندی مواد غذایی واقعاً تمرکز داشته باشم، معمولاً بصورت خودکار 95 درصد از خریدهای خود را به زور داخل یخچال می گذارم، که همیشه خبر خوبی برای غذای من نیست. اما به نظر می رسد، این بهترین روش برای انجام این کار نیست ؛ چون مواد غذایی زیادی وجود دارد که نیازی به یخچال ندارند. ما در این پست از وب سایت سلام دنیا، 20 ماده غذایی که نیازی به نگهداری در یخچال ندارند ، معرفی کرده ایم. با ما همراه باشید.

خوراکی که نیاز به یخچال ندارنددر حالی که بعضی از مواد غذایی وقتی از سرما دور نگه داشته می شوند به سادگی طعم بهتری دارند و بافت بهتری را حفظ می کنند، اما غذاهای دیگر زمانی که بیرون از یخچال نگهداری می شوند بیشتر مواد مغذی خود را حفظ می کنند. برای مثال، هوای سرد می تواند آنتی اکسیدان های موجود در برخی میوه ها را تجزیه کرده و روند رسیدگی میوه های دیگر را متوقف کند. البته مواد غذایی نیز وجود دارد که به سادگی نیازی به نگهداری در یخچال ندارند، مانند سس سویا. در اینجا 20 ماده غذایی وجود دارد که نیازی به یخچال ندارند. جعبه یخ شما جادارتر شد!


حتما بخوانید: 9 اشتباه رایج هنگام استفاده از یخچال و فریزر و رفع آن


1. گوجه فرنگی خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

یکی از راه های ساده برای دوام بیشتر محصولات شما این است که گوجه فرنگی را در یخچال نگه ندارید. بهتر است آنها در یک مکان خشک و خنک در دمای اتاق نگهداری شوند ، چون در آنجا رطوبت خود را حفظ می کنند.

2. موز خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

برای تازه نگه داشتن موز ، آنها را در دمای اتاق با پیچیدن پلاستیکی در اطراف ساقه ها نگهداری کنید. بسته بندی پلاستیکی مانع از انتشار گاز اتیلن می شود، گازی که روند رسیدن موز را سریع تر می کند.

3. مرکبات خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

مرکبات محبوب مانند: لیمو، لیموترش، پرتقال و گریپ فروت همه نمونه های عالی از مواد غذایی هستند که نیازی به یخچال ندارند. این میوه های آبدار بهتر است به جای آن در یک سبد میوه نگهداری شوند. اگر فکر نمی کنید که طی چند هفته میوه خود را خواهید خورد، یک مکان خنک، خشک و با تهویه مناسب مانند کمد خود را انتخاب کنید تا آنها در آنجا بگذارید و زمانی که بخواهید آنها را بخورید آنها را بیرون بیاورید.
مرکبات خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

4. آواکادوو خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

برخلاف آووکادوی کاملاً رسیده که باید در یخچال نگهداری شود ، توت های نرسیده (البته ، ابر میوه های سبز از نظر فنی توت ها هستند) باید در دمای اتاق نگهداری شوند. مطمئن نیستید که آیا یک آووکادو رسیده است یا خیر؟ آووکادوهایی که آماده تبدیل به گواکاموله (یک نوع دیپ که با آواکادوو درست می شود و غذای مکزیکی است) هستند، با فشار آرامی برای تهیه این غذا آماده خواهند شد.


حتما بخوانید: دمای مناسب یخچال برای جلوگیری از خراب شدن غذا


5. سس تند خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

نشان داده شده است که کپسایسین، ترکیبی که باعث می شود فلفل حالت تندی و تیز به خودش بگیرد، گرمای بدن، سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و اشتها را کاهش می دهد. و دارای طعم آتشین اعتیاد آور است که از هر چیزی از مرغ گرفته تا پاپ کورن را خوشمزه تر می کند، هیچ روش اشتباه برای خوردن چیزها وجود ندارد. اما یک روش اشتباه برای ذخیره آن وجود دارد. پس از باز کردن یک بطری جدید، بیشتر مردم آن را در یخچال می گذارند. اما طبق گفته Frank's RedHot ، تولید کننده سس تند معروف در uber ، تقریباً این جابه جایی همیشه غیرضروری است. برچسب برند مورد علاقه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا می توانید از نگه داشتن سس در یخچال قسر در بروید.

6. کره خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

در این دنیا دو نوع افراد مشخص وجود دارند: کسانی که ترجیح می دهند به جای استفاده از کره ای که تمام شب بیرون از یخچال بوده  از کف زمین چیزی را بردارند و بخورند و کسانی که رویایی جز ذخیره کردن کره خود به روش دیگری ندارند. از آنجا که کره یک فرآورده لبنی است ، به راحتی می توان فهمید که چرا اکثر مردم فکر می کنند باید سرد شود. اما در حقیقت اینطور نیست: به نظر می رسد کره را می توان با خیال راحت در بیرون از یخچال و در یک ظرف بدون نفوذ هوای ذخیره کرد.

7. کیک خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

در حالی که برخی از کیک ها باید در یخچال نگهداری شوند ، اما کیک های بدون خامه و کیک هایی که روی آنها گاناش یا کره پوشیده شده بهتر است تا سه روز در یک ظرف بدون نفوذ هوای در پیشخوان آشپزخانه نگهداری شوند. اگر نگران این هستید که یک کیک کامل قبل از خوردن آن خراب شود، آن را به برش های کوچک برش دهید و آنها را در فریزر ذخیره کنید، چون در آنجا کمتر خشک خواهند شد.

کیک خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

8. نان خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

در آب و هوای گرم ، بسیاری از مردم نان خود را در یخچال ذخیره می کنند تا  آنها را از دسترس مورچه های گرسنه دور نگه دارند. اگرچه این یک استراتژی مناسب و معقول است، اما استراتژی باعث می شود که نان چاودار و گندم کامل سفت و سخت تر از یک سنگ شود. مگر اینکه نان تان نوعی باشد که قرار است منجمد شود (مانند نان حزقیال)، نان خود را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. اگر مدت زیادی طول می کشد تا آن را مصرف کنید، سعی کنید نان را به جای یخچال در فریزر ذخیره کنید. و مطمئن شوید که قبل از خوردن غذا یا تست کردنش برای دلپذیرتر شدن بافت و طعمش اجازه داده اید یخ نان کاملا آب شود.


حتما بخوانید: روش اصولی تمیز کردن یخچال


9. ریحان خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

به این موضوع فکر کنید: این گیاه سبز برگ خیلی خوب در کنار پنجره آفتابی رشد می کند، پس چرا ممکن است در یک جعبه یخ نیز رشد کند؟ پس از تراشیدن انتهای آن، این گیاه خوش طعم را در یک لیوان یا شیشه تزئینی پر از آب شیرین نگهداری کنید، در آنجا تا زمانی که آماده استفاده شود رشد می کند.

10. سیب زمینی خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

سیب زمینی باید در داخل کیسه کاغذی در یک مکان تاریک و خنک مانند انبار ذخیره شده باشند، باید حدود سه هفته دوام بیاورند. بر طبق اعلام هیئت مدیره سیب زمینی ایالات متحده، پاره شدن پارچه در یخچال باعث می شود که نشاسته آنها به شکر تبدیل شود و در نتیجه سیب زمینی با طعم شیرین و ناخوشایند ایجاد شود.

سیب زمینی ها خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

11. سیب زمینی شیرین خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

مانند سیب زمینی های معمولی ، این سبزیجات ریشه دار هم بهتر است در یک مکان تاریک و خنک که یخچال نباشد نگهداری شود. اگر متوجه شدید که سیب زمینی های شما جوانه می زنند ، نشانه این است که ممکن است بیش از حد سبک شوند. سیب زمینی شیرین علاوه بر اینکه یکی از غذاهایی است که نیازی به یخچال ندارد ، بلکه باید در تاریکی نگهداری شود تا خراب نشود.


حتما بخوانید: 20 اشتباهی که هنگام تهیه غذا با مرغ هرگز نباید انجام دهید


12. ملون خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

هندوانه، طالبی و خربزه همگی تا حد زیادی سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C، زاگزانتین، لیکوپن و بتاکاروتن است که رادیکال های آزاد آسیب رسان به سلول را خنثی می کند. برای حفظ این مواد مغذی محافظت کننده از سلامتی، خربزه ها را کاملاً برخلاف حالت برش خورده، روی پیشخوان آشپزخانه خود ذخیره کنید. چون هوای سرد آنتی اکسیدان های ظریف آنها را تجزیه می کند.

13. میوه های هسته دار خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

اجازه دهید هلو، زردآلو، شلیل و آلو در دمای اتاق رسیده شود. بعد از نرم شدن و رسیدن، می توانید آنها را تا سه روز در یخچال نگهداری کنید.

14. قهوه خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

دوستداران قهوه ، گوش کنید! اگر در حال حاضر پودر یا دانه های قهوه خود را در یخچال یا فریزر نگهداری می کنید، آنها را در یک انبار نگهداری کنید! سرمای یخچال باعث تقطیر قهوه می شود که می تواند طعم قهوه دم کرده مورد علاقه شما را تغییر دهد. بهترین روش برای نگهداری قهوه ، در یک ظرف بدون نفوذ هوا در دمای اتاق است.

قهوه خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

15. فلفل دلمه ای خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

فلفل دلمه ای، یکی از سالم ترین مواد غذایی در کره زمین است، اما به محض قرار دادن فلفل در یخچال، سرما رسیدن آن را متوقف می کند. اگر فلفل های خوش طعم تر را ترجیح می دهید، پس آنها را از سرما دور نگه دارید. در عوض، سبزیجات خود را در یک مکان خنک و با تهویه مناسب، مانند پیشخوان آشپزخانه خود ذخیره کنید.

16. فلفل تند خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

فلفل های تند برای سلامتی شما عالی هستند و تقریباً به هر غذایی طعم می دهند. اما بهتر است مانند فلفل دلمه ای آنها هم در دمای اتاق نگهداری شوند.

17. میوه های گرمسیری خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

دلیلی وجود دارد که میوه های گرمسیری مانند کیوی، انبه و آناناس در آب و هوای گرمتر رشد می کنند. چون آنها از سرما متنفر هستند و همه آنها غذاهایی هستند که نیازی به یخچال ندارند. اگر ظرف دو یا سه روز پس از خرید میوه ها قصد خوردن آنها را ندارید، آن را برش دهید، و در یک ظرف بدون نفوذ هوای قرار دهید و آن را در فریزر بگذارید، تا یک سال در آنجا تازه خواهند ماند.

میوه های گرمسیری خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

18. پیازها خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

پیازها قبل از برش نیازی به نگهداری در سرما ندارند. پیاز در فرم کلی خود یکی از غذاهایی است که نیازی به یخچال ندارد. آنها در انباری و دور از سیب زمینی برای تازه ماندن شرایط بهتری دارند. ریشه سبزیجات اتیلن ساطع می کند ، که می تواند باعث پوسیدگی زودرس پیاز شما شود.

19. سس سویا خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

چاشنی های پر از سدیم مانند سویا و سس ماهی در یک کابینت آشپزخانه خوب نگهداری می شوند. نمک از رشد باکتری ها و موجودات دیگر که می توانند باعث فساد آنها شوند جلوگیری می کند.

20. خیارشور خوراکی که نیاز به یخچال ندارند

مانند چاشنی های شور، خیار شور در خارج از یخچال کاملاً خوب عمل می کند. آب پر از سدیم که خیارشور در آن قرار دارد ، به عنوان یک ماده نگهدارنده طبیعی عمل می کند. اکنون که همه چیز را در مورد 20 ماده غذایی که نیازی به یخچال ندارند ، دانستید ، دیگر هرگز محصولات مورد علاقه خود را به اشتباه ذخیره نخواهید کرد. ممکن است یک تغییر کوچک به نظر برسد ، اما بلافاصله متوجه تغییر طعم آنها خواهید شد.


مقالات مرتبط:

روش های صحیح نگهداری غذای کودک در یخچال و فریزر + نکات آن 

روش نگهداری هویج: روش ذخیره هویج در یخچال و فریز

آموزش گام به گام روش های نگهداری کدو سبز در یخچال و فریزر

از
17
رای