چگونه کره را نرم کنیم؛ نکات نرم کردن کره با دمای محیط برای شیرینی پزی

چگونه کره را نرم کنیم؛ نکات نرم کردن کره با دمای محیط برای شیرینی پزی چگونه کره را نرم کنیم؛ نکات و ترفند نرم کردن کره با دمای محیط برای داشتن کیک با بافت عالی و شیرینی پزی؛ چرا کره نرم برای پخت مهم است؛ چگونه بفهمیم کره به اندازه کافی نرم شده است در سلام دنیا بخوانید.

با وجود اینکه من یک ویراستار مواد غذایی، نویسنده کتاب آشپزی و صاحب نانوایی هستم، نمی‌توانم به شما بگویم که چند بار فراموش کرده‌ام قبل از شروع دستور پخت، کره‌ام را به دمای اتاق برسانم. من موادم را جمع می کنم، در حالی که فر از قبل گرم شده و آماده کار است و سپس یادم می آید که باید کره ام را یک ساعت پیش می گذاشتم. در این مطلب از سلام دنیا، من به توضیح نحوه نرم کردن کره ؛ روش تشخیص کره با دمای محیط برای داشتن کیک های پف دار و شیرینی پزی پرداخته ام. با این مقاله همراه باشید.

ابزار مناسب نرم کردن کره

من در طول سال‌ها از روش‌های مختلفی برای نرم‌کردن سریع کره استفاده کرده‌ام، از جمله مایکروویو. چند ثانیه در مایکروویو خیلی طولانی است و کره از حالت انعطاف پذیر خارج می شود. به نظر می رسد، مایکروویو در واقع ابزار عالی برای این کار است، اما من از  آن اشتباه استفاده می کردم. 


حتما بخوانید: خواص و مضرات کره حیوانی برای سلامتی و پوست در طب سنتی


چگونه کره را در 10 دقیقه به طور کامل نرم کنیم؟

سالی مک‌کنی، از وبلاگ محبوب نانوایی Sally's Baking Addiction ، می‌نویسد که برای اینکه کره را سریع و عالی نرم کند، دو فنجان آب را در یک ظرف میریزد و به مدت دو دقیقه کره را در آن قرار می دهد. سپس، کره سرد خود را به مکعب برش می‌دهد، آنها را روی یک بشقاب قرار می‌دهد و بشقاب را در مایکروویو می‌گذارد (ابتدا لیوان اندازه‌گیری پر از آب داغ را بردارید). در نهایت در را می بندد و اجازه می دهد کره به مدت 10 دقیقه در حرارت محیط بماند. در این مرحله کره کاملا نرم شده و آماده پخت است. وقتی این ترفند را امتحان کردم، کره من با دمای 49 درجه فارنهایت شروع شد و بعد از 10 دقیقه در مایکروویو دما به 61 درجه فارنهایت افزایش یافت. در حالت ایده آل، کره برای هم زدن یا هم زدن با شکر باید در حدود 65 درجه فارنهایت باشد، بنابراین فقط چند دقیقه دیگر در مایکروویو به سختی گرم آن را به دمای عالی رساند. 

چگونه کره را نرم کنیم

چرا کره نرم (اما نه خیلی نرم) برای پخت مهم است؟

رساندن کره خود به آن دمای طلایی بسیار مهم است، اما معمولاً در دستور العمل ها حذف می شود، گویی کلمه "نرم شده" تمام آنچه را که باید بدانید به شما می گوید. با این حال، مانند همه صفت ها، این یکی نیز بسیار ذهنی است. آیا "نرم شده" به این معنی است که می توانید به راحتی کره را با نوک انگشت فشار دهید؟ یا به این معنی است که کره به سادگی در دمای اتاق خنک است؟ 

پاسخ در نحوه عملکرد کره در محصولات پخته شده نهفته است. هر زمان که کره نرم شده را با شکر در خمیر کیک یا شیرینی می‌زنید، کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که هوا را در خمیر خود بگنجانید تا نتیجه نهایی شما سبک و کرکی باشد تا غلیظ.  وقتی سعی می کنید کره خیلی سرد را بزنید، هرگز به طور کامل با سایر مواد ترکیب نمی شود و یک خمیر گلوله ای ایجاد می کند. کره ای که بسیار نرم است و شروع به مایع شدن می کند نیز به خوبی با سایر مواد ترکیب نمی شود زیرا آنقدر متراکم است که نمی تواند هوای مورد نظر شما را برای خمیری سبک و یکدست نگه دارد.


حتما بخوانید: خواص و مضرات روغن حیوانی زرد گوسفندی برای سلامتی


چگونه بفهمیم کره به اندازه کافی نرم شده است؟

بسیاری از آشپزهای خانگی کره خود را بیش از حد نرم می کنند زیرا نمی دانند به دنبال چه چیزی باشند. در حالت ایده آل، کره نرم شده باید به اندازه کافی چکش خوار باشد که اگر انگشت خود را به آرامی روی آن فشار دهید، اثر انگشت شما را نگه دارد، اما نباید نرم شود (نباید بتوانید به راحتی انگشت خود را تا انتها از کره عبور دهید).

از نظر ظاهری، کره ای می خواهید که مات به نظر برسد، براق یا چرب نباشد. رسیدن کره به دمای مناسب ممکن است چیز کوچکی به نظر برسد، اما برای پخت، جزئیات کوچک می تواند تفاوت بین یک کیک سبک و پف دار و یک کیک چرب و متراکم و سفت باشد. حداقل با این یک ترفند بر یک مرحله بسیار مهم و اغلب نادیده گرفته شده تسلط پیدا کرده اید.

نحوه نرم کردن کره 2

سخن آخر

در این پست ما به نحوه نرم کردن کره پرداختیم. امیدواریم این روش ها به شما کمک کرده باشد. در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

خواص روغن حیوانی کرمانشاهی در طب سنتی

بهترین و سالم ترین روغن ها برای سرخ کردن عمیق (غوطه ور کردن)

سالم ترین روغن ها برای آشپزی (پخت و پز و سرخ کردن)از
3
رای