رموز خانه تکانی بهاری؛ 16 نکته و کار مهم برای استقبال از بهار

رموز خانه تکانی بهاری؛ 16 نکته و کار مهم برای استقبال از بهار نکاتی برای خانه تکانی بهاری؛ 16 تا از بهترین رموز و نکات خانه تکانی سریع برای استقبال از فصل بهار که بهتر است بدانید و لیست کارهای نظافت خانه در بهار را در سلام دنیا بخوانید.

وقتی هوا شروع به گرم شدن می‌کند، همه ما می‌خواهیم لباس‌های سنگین زمستانی را کنار بگذاریم ، محیط اطراف خود را تمیز کنیم و به بیرون برویم. پس از هوای سرد و زمان سپری شده در داخل خانه، کارهای زیادی وجود دارد که باید هر بهار انجام شود تا تابستان ها کمی بی خیال تر شوند. پیروی از فهرست کارهای نظافت بهاری به شما کمک می کند تا از دست دادن یک کار مهم جلوگیری کنید و منظم بمانید. رسیدگی به مشکلات در حالی که کوچک هستند در نهایت باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می شود. در این مطلب از سلام دنیا نکاتی برای خانه تکانی بهاری آورده ایم که خواهید خواند. با ما همراه باشید.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری1

لیست کارهای خانه تکانی

1. از داخل خانه شروع کنید و به روش خود در خارج از منزل کار کنید

حتی قبل از اینکه هوا به اندازه کافی گرم باشد تا به کارهای بیرون از منزل رسیدگی کنید، می توانید شروع به تمیز کردن بهار داخل خانه کنید. در حالی که همیشه مناطقی وجود دارند که نیاز به تمیز کردن روزانه یا هفتگی دارند ، برخی از کارها فقط نیاز به تمیز کردن فصلی دارند.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری2

2. باتری های آشکارساز دود و مونوکسید کربن را تغییر دهید

تعویض باتری در آشکارسازهای دود و مونوکسید کربن تنها چند دقیقه طول می کشد، اما این یکی از کارهای طاقت فرسا است که می تواند به معنای تفاوت بین مرگ و زندگی باشد. حتی یک آتش سوزی کوچک در آشپزخانه یا اتاق رختشویی می تواند صدمات بسیار بیشتری از آنچه تصور می کنید ایجاد کند و هزینه تعمیر آن هزاران دلار است .


حتما بخوانید: تمیز و مرتب کردن وسایل نقاشی و میز تحریر 


به یاد داشته باشید که آشکارسازهای دود و آشکارسازهای CO با باتری دارای طول عمر محدودی هستند. اگر مال شما بیش از 10 سال سن دارد، احتمالاً زمان تعویض آنها فرا رسیده است.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری3

3. فیلترهای هوای داخلی HVAC را تغییر دهید

اگر فیلترهای سیستم گرمایش و تهویه مطبوع خود را به طور مرتب تعویض نکرده اید، همین الان این کار را انجام دهید. فیلترهای تمیز ساییدگی و پارگی کوره شما را کاهش می دهند و کیفیت هوایی را که تنفس می کنید بهبود می بخشند.تغییر از زمستان به بهار ممکن است زمان خوبی برای تغییر نوع فیلتر هوا در سیستم HVAC شما باشد. به عنوان مثال، برخی از فیلترها برای حداکثر حذف گرده درجه بندی می شوند، که در صورت وجود فرد مبتلا به آلرژی در خانواده شما می تواند مهم باشد.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری4

4. اثاثیه را جابجا کنید و نقاط صعب العبور را تمیز کنید

همه ما مقصریم که فقط قابل مشاهده‌ترین کثیفی‌ها را تمیز می‌کنیم و از نقاطی که دسترسی به آن‌ها سخت است، مانند کف‌های زیر مبلمان یا پنکه سقفی می‌گذریم. شاید حتی فراموش کرده باشید که این چیزها ممکن است کثیف شوند. به ما اعتماد کنید، آنها کثیف هستند و زمان آن رسیده است که آنها را تمیز کنید.
یک جاروبرقی خوب با ضمیمه ها و پسوندهای فراوان برای این کار ضروری است.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری5

خانه تکانی را از کجا شروع کنیم؟

5. شلنگ های آب ماشین لباسشویی را بررسی کنید

شلنگ های لاستیکی یا وینیلی ماشین لباسشویی بمب ساعتی است که روزی پاره می شود. و از آنجایی که شیلنگ ها هنگام پاره شدن به یک خروجی آب پرفشار متصل می شوند، احتمال دارد خرابی باعث سیل شود که می تواند کف ها، دیوارها را خراب کند و صدها (یا هزاران) دلار خسارت وارد کند.
این زمان برای بررسی شیلنگ ها برای نشتی جزئی است که می تواند بزرگ شود و بهتر است شیلنگ های لاستیکی را با شیلنگ های بافته شده از جنس استنلس استیل جایگزین کنید.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری6

6. دریچه های خشک کن لباس

حتی اگر فیلتر پرز خشک کن لباس خود را بعد از هر بار تخلیه کرده باشید ، باز هم مقدار زیادی پرز وارد مجرای خشک کن شده است. امیدواریم بیشتر آن از دریچه بیرونی عبور کرده و از آن خارج شده باشد. اما اگر دریچه هوای بیرون توسط بوته‌ها، برف زمستانی یا پرزهای مرطوب با رطوبت مسدود شده است، وقت آن است که همه چیز را تمیز کنید.

تمیز کردن با یک کیت برس که می تواند به یک مته قابل حمل وصل شود تا فضای داخلی دریچه را تمیز کند، آسان می شود. به دنبال یک جارو برقی ساده، دریچه های شما به حالت کامل باز می گردند. اگر هنوز از یک شلنگ خشک کن انعطاف پذیر که شبیه فویل آلومینیومی است استفاده می کنید، امروز آن را با یک لوله هواکش فلزی سفت و سخت جایگزین کنید تا از آتش سوزی خانه ناشی از پرز خشک کن جلوگیری کنید.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری7

7. تخلیه رسوب از مخزن آبگرمکن

مگر اینکه شما یک آبگرمکن بدون مخزن داشته باشید، رسوبات می توانند در کف آبگرمکن جمع شوند و باعث مشکلات مکانیکی و حتی نشت شوند. هر شش ماه یک آبگرمکن استاندارد باید تخلیه جزئی داشته باشد. این یک فرآیند ساده است به شرطی که تمام مراحل را دنبال کنید. به یاد داشته باشید، برق و آب به خوبی با هم ترکیب نمی شوند، بنابراین اگر آبگرمکن شما با برق کار می کند حتما برق را قطع کنید.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری8

8. کمدها را خالی کنید و لباس های زمستانی را جمع کنید

با تغییر فصل، کمد لباس ما نیز تغییر می کند. اکنون بهترین زمان برای خالی کردن هر کمد لباس، تمیز کردن خوب و مرتب کردن لباس های زمستانی است. ما مطمئن هستیم که چیزهایی را پیدا خواهید کرد که سال هاست نپوشیده اید و شاید حتی به یاد داشته باشید که آنها را داشته اید! این اقلام باید فروخته شوند، اهدا شوند ، یا دور ریخته شوند. لباس‌هایی را که می‌خواهید تا سال آینده نگهداری کنید، باید شسته یا خشک شوند و به‌درستی نگهداری شوند.


حتما بخوانید: از بین لکه روغن مرغ از روی لباس و فرش


در حالی که کمد خالی است، آن را به خوبی تمیز کنید تا مطمئن شوید که هیچ آفت مضری که می تواند لباس را خراب کند در کمین نیست.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری9

خانه تکانی سریع

9. کنترل آفات را انجام دهید.

پس از ماه‌های طولانی هوای سرد، همه برای بیرون آمدن آماده هستند، از جمله حشرات، جوندگان و سایر آفاتی که در خواب زمستانی به سر می‌برند، داخل دیوارها یا زیر کف‌ها راحت هستند. آب و هوای گرم بهاری آنها را دوباره زنده می کند و به شما امکان می دهد مناطق مشکل را شناسایی کنید. چه خودتان این کار را انجام دهید یا یک متخصص حرفه ای استخدام کنید، کنترل آفات برای تمیز نگه داشتن خانه در داخل و خارج ضروری است.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری10

10. شستشوی پنجره و تمیز کردن پنجره ها

حتی اگر هوا همچنان نامناسب است، می‌توانید با شستن داخل پنجره‌ها و درهای شیشه‌ای خود دست به کار شوید. البته، برخی دوست دارند شستشوی پنجره ها را در داخل و خارج به طور همزمان انجام دهند تا لکه ها را بررسی کنند. واقعاً مهم نیست که چگونه آن را انجام می دهید، تا زمانی که آن را انجام دهید!
هنگامی که در حال تمیز کردن داخل پنجره ها هستید، از شستن پرده ها غافل نشوید. برخی از پرده ها را می توان در ماشین لباسشویی انداخت، اما بیشتر پارچه ها نیاز به تمیز کردن خشک دارند. برای گردگیری و تمیز کردن پرده‌ها و سایه‌بان‌ها، تمیز کردن صفحه‌های پنجره و پاک کردن طاقچه‌ها وقت بگذارید.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری11

11. ناودان ها و سرریزها را تمیز کنید

اکنون که در داخل خانه شروع به کار کرده اید، وقت آن است که به بیرون بروید تا به کارهای نظافت بهاره بپردازید. به عنوان یک راهنما، بهتر است از بالای خانه شروع کنید و به سمت پایین بروید. قبل از شستشوی پنجره های بیرونی ناودان ها را تمیز کنید وگرنه تلاش شما خراب می شود.
گذاشتن ناودان ها مملو از برگ و کاه کاج نه تنها نامرتب به نظر می رسد، بلکه می تواند باعث نشتی، مشکلات رطوبت و کپک زدگی و پوسیدگی چوب شود. بهار بهترین زمان برای تمیز کردن ناودان ها است.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری12

12. سقف را بررسی کنید

بادهای زمستانی، باران و برف می توانند برای هر سقفی مشکل ایجاد کنند. یک بازرسی کامل سقف انجام دهید تا به دنبال زونا شل، ترک یا مهر و موم شکسته در اطراف لوله ها باشید. اگر نه، یک متخصص استخدام کنید.

نکته:: سطوح سقف بهتر است از نزدیک بررسی شوند، اما اگر کار بر روی نردبان راحت نیستید، می توانید با ایستادن روی زمین و تماشای سیستماتیک سطح سقف با دوربین دوچشمی، بازرسی نسبتاً خوبی انجام دهید.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری13

رموز خانه تکانی 

13. یک بازرسی پیاده روی در فضای باز انجام دهید

یک مداد و کاغذ یا دستگاه الکترونیکی خود را بردارید تا فهرستی از کارهای نظافت بهاره لازم برای بازگرداندن فضای بیرونی خانه به بهترین حالت خود تهیه کنید. در اینجا چند مورد برای بررسی تعمیرات وجود دارد:

  • سطوح رنگ شده خارجی را از نظر پوسته پوسته شدن و از دست رفتن رنگ بررسی کنید .
  • در زیر بنای خانه قدم بزنید تا به دنبال ترک، نشست یا فعالیت حشرات بگردید.
  • نرده ها و عرشه ها را برای مناطق ضعیف یا آسیب دیده بررسی کنید .
  • پنجره ها و درها را از نظر هر گونه شکستگی درزگیر بررسی کنید و درزگیر آسیب دیده را جایگزین کنید.
  • قبل از نصب صفحه های پنجره ، آنها را به خوبی تمیز کنید و سوراخ هایی را که می توانند حشرات را به داخل آن راه دهند بررسی کنید.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری14

  • به اطراف حیاط و باغ نگاه کنید تا مناطقی را که به کمک محوطه سازی نیاز دارند، تعیین کنید. برگ ها را چنگک بزنید، علف های هرز را بیرون بیاورید و مالچ اضافه کنید.
  • اثاثیه فضای باز را برای نیازهای تمیز کردن و تعویض بررسی کنید.
  • یک بررسی تعمیر و نگهداری برای سیستم تهویه مطبوع خود را برنامه ریزی کنید. زمانی که درجه حرارت بالا می رود، خوشحال خواهید شد که در حالت عالی کار می کند.
  • چمن زن و ابزار باغبانی را برای فصل بهار آماده کنید.

حتما بخوانید: طرز تمیز کردن پرده با دست، لباسشویی و بخار


حالا که دیدید در حیاط و باغ چه کارهایی باید انجام شود، آیا تجهیزات شما آماده است؟ این زمان عالی برای تمیز کردن و تنظیم کامل ماشین چمن زنی و تیز کردن تیغه ها است. نگاهی به سایر تجهیزات حیاط بیندازید تا مطمئن شوید همه چیز در بهترین حالت است.

اگر باتری ابزارهای بی سیم و ماشین چمن زنی با باتری خود را برای زمستان در داخل خانه ذخیره کرده اید ، اکنون زمان آن است که آنها را به گاراژ برگردانید و به برق وصل کنید تا مطمئن شوید که کار می کنند.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری15

14. پاسیو و پیاده روهای خود را تمیز کنید

شما زمان زیادی را در آن پاسیو سپری خواهید کرد و این زمان مناسبی است که آن را برای تابستان به شکلی درآورید. گل و لای زمستانی و کپک را از پاسیوها و پیاده روها پاک کنید. واشر فشار ابزار انتخابی برای سطوح بتنی یا آجری ملات‌کاری شده است.
برای سنگ فرش های ماسه ای، از مواد شوینده و یک برس سفت برای انجام تمیز کردن استفاده کنید. پس از تمیز کردن، اتصالات بین آجرها را بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را با ماسه سنگفرش اضافی بسته بندی کنید.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری16

خانه تکانی در یک هفته

15. مبلمان و چترهای فضای باز را تازه کنید

به کوسن های مبلمان فضای باز تمیزی خوبی بدهید. یک روز آفتابی و نسیمی را انتخاب کنید تا در اسرع وقت خشک شوند. حتی می توانید یک چتر در فضای باز را تازه کنید تا یک فصل دیگر دوام بیاورد.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری17

16. گاراژ و سایر مناطق ذخیره سازی را تمیز و سازماندهی کنید

در حالی که هوا معتدل است، همه چیز را از مکان های ذخیره سازی خالی کنید. فضا را به خوبی تمیز کنید و سپس با دقت تعیین کنید که چه چیزی باید به داخل برگردد. آنچه را که نیاز ندارید بفروشید، اهدا کنید، بازیافت کنید یا دور بیندازید.

هنگامی که در گاراژ مشغول تمیز کردن هستید، یک لحظه درب گاراژ خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به خوبی باز می شود و به خوبی نگهداری می شود.

نکاتی برای خانه تکانی بهاری18

سخن آخر

با توجه به نکات آموزش داده شده در خصوص خانه تکانی اگر بعد از پایان هر فصل به تمیزکردن خانه بپردازید در آخر سال سختی در پیش نخواهید داشت.


مقالات مرتبط:

تمیز و مرتب نگه داشتن منزل با 30 ایده ساده، جالب و ارزان

مرتب و تمیز کردن کشو وسایل خرت و پرت با ترفندهای ساده


 

از
1
رای