تمیز و مرتب نگه داشتن منزل با 30 ایده ساده، جالب و ارزان

تمیز و مرتب نگه داشتن منزل با 30 ایده ساده، جالب و ارزان مرتب کردن خانه ؛ 30 تا از بهترین ایده ارزان و ساده برای مرتب نگه داشتن منزل و چطور خونمو شیک کنم؛ سازماندهی خانه شلوغ کوچک و بزرگ با ایده های خلاق و جالب در سلام دنیا ببینید.

از زندگی در میان شلوغی خسته شده اید؟ بدون خرج کردن پول زیاد خانه را مرتب کنید.راه‌حل‌های ساده، مانند ایجاد قفسه‌های طبقه‌بندی شده برای ادویه‌ها یا نگه‌ داشتن رسیدها و منوها در یک سازمان‌دهنده فایل، خانه‌تان را بدون شلوغی نگه می‌دارد. ناگفته نماند، خانه شما احتمالاً پر از وسایلی است که می‌توان آنها را تغییر داد تا خانه شما را منظم نگه دارد، مانند رول‌های دستمال توالت و جعبه‌های دستمال کاغذی. در این مطلب از سلام دنیا درباره ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه و اینکه چگونه خانه کوچک را مرتب کنیم صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه شما

1. سیم ها را در رول های دستمال توالت قرار دهید.

با این روش ساده سیم ها را بدون گره نگه دارید.سیم ها را بپیچید و در رول های دستمال توالت قرار دهید.


حتما بخوانید: مرتب کردن وسایل نقاشی و میز تحریر با 35 ترفند ساده و جالب


همچنین می‌توانید اطلاعاتی در مورد اینکه توی رول دستمال کاغذی چیست، بنویسید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه1

2. کنسروها را در جعبه های نوشابه نگهداری کنید.

کنسروها  در انبار و کابینت شما پخش می شوند. جعبه های خالی نوشابه راهی عالی برای مرتب نگه داشتن اقلام کنسرو شده شما است، به خصوص اگر دوست دارید کنسرو ها را انبار کنید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه2

3.تقسیم کننده های سفارشی برای کشوها درست کنید

با بریدن جعبه های مقوایی، چند تقسیم کننده برای کشوها و سطل های ذخیره سازی خود بسازید. برخلاف تقسیم‌کننده‌های فروشگاهی، رویکرد DIY به شما این امکان را می‌دهد که تقسیم‌کننده‌ها را متناسب با نیازهای خود سفارشی کنید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه3

4.کیسه های فریزر را در یک جعبه دستمال کاغذی خالی قرار دهید

اگر کیسه های فریزر بهم ریخته شده است، یک راه حل ساده وجود دارد: فقط کیسه ها را جمع کنید و در یک جعبه دستمال کاغذی خالی نگهداری کنید. گرفتن آنها آسان خواهد بود و کمد شما را بهم ریخته نمی کند.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه4

5. چند جعبه پلاستیکی بردارید

اگر کمد شما شلوغ است، چند تکه پلاستیکی بردارید و شروع به مرتب سازی کنید. این نه تنها تشخیص محصولاتی مانند داروها و روغن‌های پخت و پز را آسان‌تر می‌کند، بلکه قفسه‌های شما را مرتب می کند.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه5

چطور خونمو را شیک کنم

6. همه چیز را برچسب بزنید

برچسب زدن به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که همه چیز جای مناسبی دارد و پیدا کردن محصولات خاص را در زمان نیاز آسان‌تر می‌کند. از این نکته برای سبدها و سطل‌ها استفاده کنید تا شلوغی را به حداقل برسانید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه6

7. از پشت در کمد استفاده کنید

سازمان‌دهنده‌های کفش بیرون از در،کاربرد بیشتری دارند. از این ابزار سازمانی برای نگهداری پاک کننده ها در اتاق رختشویی و کمد کتانی خود استفاده کنید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه7

8. از سبد های حصیری برای سازماندهی کابینت ها استفاده کنید

یکی دیگر از ابزارهای ذخیره سازی کاربردی و مقرون به صرفه،سبد حصیری است. چند مورد از اینها در کابینت آشپزخانه شما می تواند به شما کمک کند بدون نیاز به خالی کردن کمد برای برداشتن چیزهای مورد نیاز خود، به روغن ها و سس ها دسترسی داشته باشید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه8

9. استفاده مجدد از قوطی های حلبی برای خودکار و مداد

قوطی های حلبی باقیمانده خانه مناسبی برای قلم و مدادهای مختلف است. از آنها برای سازماندهی لوازم اداری، صنایع دستی کودکان و موارد دیگر استفاده کنید!

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه9

چگونه خانه کوچک را مرتب کنیم

10. فضای ذخیره سازی طبقه ای را در کابینت های خود طراحی کنید

اگر عادت دارید کمدهای آشپزخانه را زیر و رو کنید تا چیزهای مورد نیاز خود را پیدا کنید، این ترفند را برای صرفه جویی در زمان و مرتب نگه داشتن کارها امتحان کنید.


حتما بخوانید: ایده برای نظم دهی به اسباب بازی


برای ادویه جات ترشی جات و کنسروها یک یا دو مرتبه مرتب کننده بخرید. یا با چوب، قفسه خود را بسازید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه10

11. جداکننده های کشو را با نوار چسب وصل کنید.

اگر از جداکننده های کشو برای وسایلی مانند مسواک، کفگیر، گیره کلاسور و غیره استفاده می کنید، این نکته برای شما مناسب است! چسب نواری را در قسمت زیرین تقسیم‌کننده‌ها بچسبانید تا از لغزش آن‌ها به اطراف جلوگیری کنید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه11

12. از میله های رولپلاک به عنوان تقسیم کننده استفاده کنید.

برخی از سازمان دهندگان حرفه ای خانه دوست دارند از سیستم میله رولپلاکی برای سازماندهی بشقاب های آشپزخانه، کاسه ها و موارد دیگر در کشوها استفاده کنند. این نکته مقرون به صرفه،عالی است و از وسایل آشپزی شما محافظت می کند!

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه12

13. از جا مجله برای فویل و بسته بندی پلاستیکی استفاده کنید.

نگهدارنده های مجله برای نگهداری مجلات و فایل ها عالی هستند، اما برای بسته بندی پلاستیکی، فویل آلومینیومی و کیسه فریزر  نیز به خوبی کار می کنند! اگر هیچ جا مجله ای در دست ندارید، می توانید به راحتی با بریدن یک مثلث از جعبه غلات باقیمانده، آن را بسازید!

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه13

14. لیوان ها و قاشق های اندازه گیری را روی قلاب ها مرتب کنید

آیا نمی توانید فنجان گم شده را پیدا کنید؟ دوباره قاشق چای خوری را گم کرده اید؟ فنجان‌ها و قاشق‌های اندازه‌گیری خود را با قلاب‌های چسبنده در داخل درب کابینت مرتب کنید. به هر اندازه یک نقطه بدهید، تا گم نشوند!

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه14

15.کارت ها و کوپن ها را در کلاسور مرتب کنید

کارت ها را ذخیره کنید و آنها را در یک کلاسور کوچک مرتب کنید تا مطمئن شوید که برای هر موقعیتی آماده هستید. همچنین می‌توانید از کلاسور برای جمع‌آوری کوپن‌ها، منوها و موارد دیگر استفاده کنید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه15

16. بطری های اسپری را از میله آویزان کنید

با نصب یک میله کوچک در زیر کابینت آشپزخانه یا حمام،اسپری های خود را به راحتی در دست بگیرید. به سادگی بطری های اسپری را از نازل آنها آویزان کنید، سپس از تمام فضای ذخیره سازی اضافی زیر آن استفاده کنید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه16

17. محصولات حمام را در قفسه دوش نگه دارید

این نکته سازمانی برای خانواده ها عالی است. با دادن یک کیسه دوش به هر یک از اعضای خانواده برای محصولات شخصی خود، شلوغی را در حمام خود به حداقل برسانید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه17

18. ست های ملحفه را داخل روبالشی قرار دهید

اگر در کنار هم و منظم نگه داشتن ست های ملحفه ای خود تلاش می کنید، این ایده هوشمندانه را دوست خواهید داشت. پس از تا کردن ملحفه ها، ست را داخل روبالشی قرار دهید.


حتما بخوانید: نحوه صحیح شستن انواع بالش در ماشین لباسشویی


هنگامی که به یک مجموعه جدید نیاز دارید، ملحفه ها به راحتی قابل دسترس خواهند بود.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه18

19. از یک نوار مغناطیسی برای سنجاق های خود استفاده کنید

سنجاق یک اکسسوری مخصوص مو است. با یک نوار مغناطیسی روی دیوار حمام یا داخل درب کابینت خود آن ها را مرتب نگه دارید. شما همچنین می توانید از این نوار برای موچین، ناخن گیر و موارد دیگر استفاده کنید!

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه19

ایده و تجربه برای همیشه تمیز و مرتب بودن منزل

20. اسباب بازی های حمام را در یک توری جمع آوری کنید

والدین، اگر اسباب‌بازی‌های حمام کودکتان روی زمین پخش می‌شوند یا گوشه‌های وانتان را نامرتب می‌کنند، از یک توری برای نگه داشتن آن‌ها در یک مکان استفاده کنید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه20

21. از سبدهای لباسشویی برای اسباب بازی و وسایل استفاده کنید

اگر یک یا دو سبد لباس اضافی دارید، هدف جدیدی به آنها بدهید. اینها برای نگهداری حیوانات عروسکی، وسایل ورزشی و غیره کودکان عالی هستند.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه21

22. از سبد های پلاستیکی در یخچال خود استفاده کنید

بطری های نیمه خالی خردل و کیسه های فاسد اسفناج، یخچال را شلوغ می کنند. مجموعه ای از سبد های پلاستیکی را بردارید تا یخچال خود را تمیز و مرتب نگه دارید.


حتما بخوانید: روش اصولی تمیز کردن یخچال


بعلاوه، می‌توانید آنها را برچسب بزنید تا پیدا کردن مواد را آسان‌تر کنید!

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه22

23. منبع برق خود را زیر میز نصب کنید

هیچ کس دوست ندارد دسته ای از سیم ها را زیر میزش لگد بزند. به جای آن، از یک سبد سیمی و چند پیچ ​​قلاب کوچک برای منبع برق خود در قسمت زیرین میز خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید هر سیم را برچسب بزنید، بنابراین مشخص است که کدام است.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه23

24. برای اجناس کوچک و متفرقه از جای قرص استفاده کنید

جای قرص‌ها ابزاری مفید برای دسته‌بندی ویتامین‌ها و داروها هستند، اما کاربردهای اضافی زیادی دارند. می‌توانید هنگام سفر جواهرات را داخل آن بگذارید، لوازم اداری مانند گیره‌ها و گیره‌های کاغذ و موارد دیگر را جمع‌آوری کنید! 

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه24

25. فضای ذخیره سازی آشپزخانه را مرتب نگه دارید

یکی از ساده ترین راه ها برای مرتب کردن انباری آشپزخانه، ایجاد یک سیستم یکنواخت و منسجم برای ذخیره سازی است. به جای ریختن کیسه های برنج و آرد در قفسه، این مواد را در ظروف مطابق با برچسب نگهداری کنید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه25

26. قالب های کوکی ها را روی میله رولپلاک قرار دهید

ممکن است در تمام طول سال از آنها استفاده نکنید، اما زمانی که این کار را انجام می دهید بسیار دردسر ساز هستند. نگهداری از کاترهای کوکی ممکن است دشوار باشد، اما یک میله رولپلاک می تواند بسیار کمک کند. کاترهای شیرینی خود را روی یک میله رولپلاک بگذارید تا مرتب نگهداری شود.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه26

27. باتری ها را در یک جعبه  نگهداری کنید

اگر باتری های شما در یک کشو پراکنده هستند، زیر نوارهای لاستیکی و خودکارهای معیوب پنهان شده اند، این جایگزین را در نظر بگیرید. برای مرتب نگه داشتن مجموعه باتری خود از جعبه استفاده کنید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه27

28. از یک سبد با سوراخ برای ذخیره سازی روبان استفاده کنید

چه از آنها برای صنایع دستی یا هدیه استفاده کنید، روبان ها ممکن است فضای شمارا نامرتب کنند. در عوض، سعی کنید روبان های خود را روی یک میله رولپلاک در یک سبد سوراخ دار قرار دهید. انتهای نوارهای خود را از سوراخ ها بیرون بیاورید، بنابراین به راحتی می توانید مقدار مورد نیاز خود را بیرون بکشید.

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه28

29. اقلام کوچک را در  جا یخی مرتب کنید

جا یخی یکی دیگر از محصولاتی است که می توانید برای چند منظور ذخیره سازی استفاده کنید. به عنوان مثال، برخی از افراد از قالب های یخ برای مرتب کردن گوشواره ها استفاده می کنند. دیگران از آنها برای لوازم اداری مانند گیره کاغذ و چسب استفاده می کنند. این هک ارزان را امتحان کنید!

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه29

30. یک سازمان‌دهنده فایل برای تخته گوشت و تابه انتخاب کنید

ورق های کوکی، تخته گوشت و مواردی از این قبیل ممکن است حجیم باشند و نگهداری آنها را دشوار می کند. برای سهولت دسترسی به این ابزارها، از یک نگهدارنده فایل فلزی استفاده کنید. دفعه بعد که در حال آشپزی هستید، می توانید به راحتی آنچه را که نیاز دارید بردارید!

ایده هایی ارزان برای مرتب نگه داشتن خانه30

سخن آخر

با توجه به تکات و ایده هایی که در این مطلب آمده می توانید همیشه اتاق خود، اتاق کودک، آشپزخانه و حمام منزل خود را مرتب نگه دارید و خانه مرتب همیشه جلوه ای شیک می دهد حتی اگر لوازم آن ساده و ارزان قیمت باشد.


از
3
رای